Breednet Results

PIONEER PARK - Saturday, January 21

Race 1 - Welcome Back To 2017 (Bm76) (1000m)
Class: Benchmark 76 Track: Good(3) Time: 0:58.22 (34.31)
Prizemoney: $12,500
1
Seafta (2)
15/8
T: Greg Connor
R: R Vigar (55)
15/8
5m shaft (AUS) x lekker ding (NZ) (honour and glory (USA))
Winning siblings: Empire Bay, Sinepari, Spicy Cat,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
6/4F
T: N S Moody
R: Kate Brooks (57)
6/4F
6g zizou (AUS) x gold and fame (AUS) (quest for fame (GB))
3
4.6
11/2
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (55)
11/2
6m magnus (AUS) x miss occhilupo (AUS) (octagonal (NZ))
4
9.6
13/2
T: M D Nyhan
R: Ms M Tyndall (55.5)
13/2
12g brahms (USA) x plus (AUS) (tierce (AUS))
5
32.6
11/2
T: Ms L Gillett
R: C Spry (57)
11/2
6m shaft (AUS) x kagami (AUS) (octagonal (NZ))
Race 2 - 2017 Membership Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:58.82 (34.74)
Prizemoney: $11,000
1
10/9F
T: Ms L Lefoe
R: R Vigar (59)
10/9F
4g bel esprit (AUS) x maiya nova (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Romaiya,
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/1
T: Ms L Gillett
R: C Spry (59)
4/1
4g wanted (AUS) x ashamika (FR) (linamix (FR))
3
6.9
11/2
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (59)
11/2
5g zuberi (AUS) x music world (AUS) (spinning world (USA))
4
7.4
14/1
T: Carly Cook
R: Ms M Tyndall (57)
14/1
5
7.6
8/1
T: K N Rogerson
R: Ms E Finger (59)
8/1
4g desert king (IRE) x killorelin belle (AUS) (final card (AUS))
6
14.1
9/2
T: Ms L Lefoe
R: Kate Brooks (57)
9/2
4g hinchinbrook (AUS) x hooness (AUS) (exceed and excel (AUS))
Race 3 - Congrats Finke Hcp (64) (1100m)
Class: Restricted 64 Track: Good(3) Time: 1:06.43 (36.54)
Prizemoney: $11,500
1
12/1
T: Ms L Gillett
R: C Spry (60.5)
12/1
5g dream ballad (AUS) x no problema (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Pyxis (6)
2/1F
T: M D Nyhan
R: Ms M Tyndall (57.5)
2/1F
5m dubleo (USA) x on cosmos (AUS) (fasliyev (USA))
3
0.7
2/1F
T: Ms L Lefoe
R: R Vigar (57.5)
2/1F
6g northern meteor (AUS) x lady gretchen (NZ) (don eduardo (NZ))
4
1.5
15/4
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (59)
15/4
5
4.5
10/1
T: M D Nyhan
R: Ms E Finger (60.5)
10/1
6
5.5
13/2
T: Ms L Gillett
R: T Gillett (60)
13/2
Race 4 - Cup Tickets On Sale 1/2 (Bm54) (1100m)
Class: Benchmark 54 Track: Good(3) Time: 1:06.34 (36.42)
Prizemoney: $11,000
1
5/2F
T: N S Moody
R: Kate Brooks (57)
5/2F
7g general nediym (AUS) x layered (AUS) (lion hunter (AUS))
Winning siblings: Toorak Belle,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.8
11/2
T: Ms L Gillett
R: C Spry (61.5)
11/2
4g gonski (AUS) x lake cada (AUS) (skilful star (AUS))
3
2.6
Gamora (4)
9/2
T: M D Nyhan
R: Ms M Tyndall (58)
9/2
5m magnus (AUS) x docalady (USA) (stravinsky (USA))
4
2.8
11/4
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (59)
11/4
4m snippetson (AUS) x razor one (AUS) (racer's edge (AUS))
5
7.1
5/2
T: Ms L Lefoe
R: R Vigar (57)
5/2
4m big brown (USA) x chakvetadze (AUS) (taimazov (ARG))
Race 5 - #outbackraces Hcp (58) (1200m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 1:11.86 (36.65)
Prizemoney: $11,000
1
15/8F
T: Ms L Gillett
R: R Vigar (55)
15/8F
4m bernardini (USA) x cleanup (AUS) (dehere (USA))
Winning siblings: Furbish, Mopitts, Nettoyer, Pedicel,
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2
7/2
T: Greg Connor
R: Ms E Finger (57.5)
7/2
4g more than ready (USA) x significant (AUS) (flying spur (AUS))
3
4.5
15/8F
T: M D Nyhan
R: Ms M Tyndall (59)
15/8F
4
8
6/1
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (55)
6/1
5
10.5
13/2
T: Carly Cook
R: Kate Brooks (53)
13/2
6g written tycoon (AUS) x flicka's star (AUS) (oenjay star (AUS))
* Nick figures are for Australasia.