Breednet Results

PORT LINCOLN - Sunday, December 9

Race 1 - Bk & Bj Southam Tv & Line Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:00.76
Prizemoney: $13,000
1
8/1
T: Ms C Rose
R: Ms K Bishop (56)
8/1
4m host (CHI) x crown fantasy (AUS) (tayasu tsuyoshi (JPN))
Winning siblings: The Big Cheese,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
18/10F
T: T H Jolly
R: Gary Lo (51.5)
18/10F
3f typhon (AUS) x lyceum (AUS) (lycius (USA))
3
1.3
5/1
T: J Dunn
R: Jake Toeroek (58)
5/1
4g all american (AUS) x baby rock (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
4
1.6
6/1
T: T H Jolly
R: W Lau (53.5)
6/1
3g typhon (AUS) x artful esq (AUS) (esquilino (AUS))
5
1.9
5/1
T: Brian Lear
R: D Caboche (56.5)
5/1
3g azevedo (AUS) x marquise (AUS) (snippets (AUS))
6
2.7
5/1
T: W K Drewitt
R: R J Hurdle (56)
5/1
4m face value (AUS) x pass the ace (AUS) (final card (AUS))
7
4.7
20/1
T: J Dunn
R: Todd Pannell (56)
20/1
4m big brown (USA) x trezevant (AUS) (flying spur (AUS))
8
4.9
20/1
T: J Dunn
R: Sophie Logan (53.5)
20/1
3g shrewd rhythm (AUS) x kooda wonder (AUS) (country reel (USA))
Race 2 - Lowe & Redding Design Mdn (1390m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:26.51
Prizemoney: $13,000
1
32/10
T: Alexander Justice
R: Jake Toeroek (56)
32/10
4m annenkov (IRE) x nouvello rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
Winning siblings: The Other Guy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
6
12/10F
T: Travis Doudle
R: Todd Pannell (56)
12/10F
6m star witness (AUS) x magic bow (NZ) (magic of sydney (AUS))
3
7
12/1
T: J Dunn
R: D Caboche (56)
12/1
4m shrewd rhythm (AUS) x aarvanos (AUS) (tuscanos (AUS))
4
7.1
6/1
T: J Dunn
R: Ms K Bishop (56)
6/1
5m hussonet (USA) x chlobo (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
7.4
15/2
T: R J King
R: W Lau (55)
15/2
4g super kid (NZ) x persiflage (AUS) (lonhro (AUS))
6
8.1
100/1
T: J Dunn
R: Sophie Logan (53)
100/1
7
8.8
8/1
T: Ms J Branford
R: A K Chan (56)
8/1
4m americain (USA) x edge of the world (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
8
9.8
20/1
T: T G Trenowden
R: Gary Lo (55)
20/1
8g strada (AUS) x midnight queen (NZ) (carnegie (IRE))
Race 3 - Rsm (Bm64) (1210m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:13.56
Prizemoney: $15,000
1
20/1
T: J E Hickmott
R: Sairyn Fawke (54)
20/1
8g artie schiller (USA) x ashlyn (AUS) (baryshnikov (AUS))
Winning siblings: Greystat, High Advice,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
12/1
T: Simon Drewitt
R: A K Chan (55)
12/1
4m barbados (AUS) x alpine storm (AUS) (damascus storm (USA))
3
1.6
Burnro (1)
12/10
T: D K Carrison
R: Todd Pannell (60)
12/10
8g lonhro (AUS) x burning amber (UAE) (nashwan (USA))
4
1.8
15/2
T: T G Trenowden
R: Gary Lo (57)
15/2
5
4
9/10F
T: B P Clarke
R: Jake Toeroek (55.5)
9/10F
4m purrealist (AUS) x chapent (AUS) (peintre celebre (USA))
Race 4 - Avis Port Lincoln Hcp (C1) (1210m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:13.58
Prizemoney: $15,000
1
55/10
T: J Dunn
R: Ms K Bishop (54.5)
55/10
Winning siblings: Music To Midnight, Musical Hit,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
40/1
T: J Dunn
R: Sophie Logan (51)
40/1
5m star witness (AUS) x assessor (AUS) (desert king (IRE))
3
3.5
Bam (2)
14/10F
T: D J McMahon
R: Eran Boyd (59)
14/10F
4g all american (AUS) x milande (AUS) (dehere (USA))
4
4
7/1
T: Annette Harder
R: W Lau (54)
7/1
4g typhon (AUS) x outspoken spirit (AUS) (bel esprit (AUS))
5
4.5
35/10
T: Ms J Branford
R: A K Chan (57.5)
35/10
4m typhon (AUS) x sheza planet (AUS) (great dane (IRE))
6
5.9
65/10
T: Byron J Cozamanis
R: Sairyn Fawke (55.5)
65/10
5g aztec smytzer (AUS) x flippalusion (AUS) (dolphin street (FR))
7
6.5
Kaapow (1)
16/1
T: Ms J Branford
R: Jake Toeroek (60.5)
16/1
4g pierro (AUS) x promptness (USA) (eddington (USA))
8
13.4
9/1
T: Leslie McDonald
R: R J Hurdle (55.5)
9/1
7g towkay (AUS) x kincaple belle (NZ) (bertolini (USA))
9
19.8
50/1
T: M A White
R: D Caboche (54)
50/1
8g host (CHI) x high esprit (AUS) (bel esprit (AUS))
Race 5 - Shields Security (Bm56) (1000m)
Class: Benchmark 56 Track: Good(4) Time: 0:59.75
Prizemoney: $15,000
1
32/10
T: D K Carrison
R: Todd Pannell (55.5)
32/10
3f kaphero (AUS) x crystal voyager (AUS) (strategic (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
30/1
T: Simon Drewitt
R: Eran Boyd (55)
30/1
7g hemingway (IRE) x dancing darl (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
0.7
28/10F
T: Alexander Justice
R: Jake Toeroek (56.5)
28/10F
7m o'lonhro (AUS) x rapid sensation (AUS) (success express (USA))
4
2
32/10
T: Jackie Stoetzer
R: D Caboche (58.5)
32/10
5
4
11/1
T: Ms J Branford
R: A K Chan (59)
11/1
4m reward for effort (AUS) x roxit (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
4.9
9/1
T: J Dunn
R: Gary Lo (53)
9/1
4m hussonet (USA) x more than fair (AUS) (military plume (NZ))
7
5
30/1
T: Byron J Cozamanis
R: B Sweeney (55.5)
30/1
6g equiano (FR) x tendency (AUS) (rory's jester (AUS))
8
6.7
150/1
T: Annette Harder
R: W Lau (51)
150/1
5m typhon (AUS) x go blue (AUS) (ark regal (NZ))
9
7
8/1
T: J Dunn
R: Ms K Bishop (56)
8/1
3f statue of liberty (USA) x anley (AUS) (snaadee (USA))
10
8.6
7/1
T: D S Courtney
R: Sairyn Fawke (56)
7/1
6m mint lane (USA) x jaalippy (AUS) (foxhound (USA))
Race 6 - John Marmion Memorial Hcp (1210m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:12.92
Prizemoney: $15,000
1
32/10
T: Jackie Stoetzer
R: D Caboche (55.5)
32/10
Winning siblings: Danglissa Girl, Maglissa, Ready And Able,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.3
2/1F
T: Ms S Williams
R: R J Hurdle (60.5)
2/1F
9g danbird (AUS) x chapent (AUS) (peintre celebre (USA))
3
2.3
22/10
T: B P Clarke
R: A K Chan (54)
22/10
5g reaan (AUS) x scene in pink (AUS) (blevic (AUS))
4
3.1
40/1
T: Brian Lear
R: Ms K Bishop (55)
40/1
8g blevic (AUS) x glorose (AUS) (forest glow (USA))
5
3.3
25/10
T: Simon Drewitt
R: Gary Lo (56.5)
25/10
9g de beers (NZ) x rundlet (AUS) (centre stalls (IRE))
6
6
25/1
T: T G Trenowden
R: B Sweeney (56.5)
25/1
6g hard spun (USA) x februarytwelve (AUS) (snippets (AUS))
Race 7 - Del Giornos Cafe Rest. (Bm64) (1750m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:51.44
Prizemoney: $15,000
1
28/10F
T: D K Carrison
R: Todd Pannell (58.5)
28/10F
5g monaco consul (NZ) x tale of harmony (AUS) (tale of the cat (USA))
Winning siblings: Kentford,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
Emoji (2)
45/10
T: Ms J Branford
R: Ms K Bishop (60)
45/10
6g denman (AUS) x apple candy (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
0.9
45/10
T: Jackie Stoetzer
R: Jake Toeroek (58)
45/10
11g umatilla (NZ) x miss maluka (AUS) (real cash (USA))
4
1.6
11/1
T: Ms J Branford
R: A K Chan (56.5)
11/1
7g danbird (AUS) x artfulino (AUS) (esquilino (AUS))
5
1.8
14/1
T: Ms J Branford
R: W Lau (51)
14/1
5g jimmy choux (NZ) x formal combat (AUS) (fuji kiseki (JPN))
6
2.6
6/1
T: J Dunn
R: D Caboche (59.5)
6/1
6g sebring (AUS) x zarsho (AUS) (shovhog (AUS))
7
2.9
45/10
T: D K Carrison
R: R J Hurdle (60.5)
45/10
7g hard spun (USA) x tierani (AUS) (tierce (AUS))
8
3
8/1
T: Ryan Dawson
R: Gary Lo (57)
8/1
9
7.4
150/1
T: Byron J Cozamanis
R: Sairyn Fawke (54)
150/1
5g mint lane (USA) x desert lassy (AUS) (desert king (IRE))
Race 8 - Vets On Eyre (Bm56) (1390m)
Class: Benchmark 56 Track: Good(4) Time: 1:25.73
Prizemoney: $15,000
1
3/1
T: D K Carrison
R: Todd Pannell (58.5)
3/1
5m strategic (AUS) x song of songs (AUS) (danehill (USA))
Winning siblings: Glenross, My Melody, Solitaire, Tungketta,
This nick: 21 runners; 12 winners; 0 SW. Details
2
0.8
4/1
T: Jackie Stoetzer
R: Jake Toeroek (58.5)
4/1
5m magic albert (AUS) x epona star (AUS) (red ransom (USA))
3
1.1
6/1
T: J E Hickmott
R: Sairyn Fawke (55.5)
6/1
6m magnus (AUS) x elusive burst (AUS) (elusive city (USA))
4
1.7
9/1
T: J Dunn
R: Ms K Bishop (57)
9/1
5g commands (AUS) x upper echelon (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
1.9
30/1
T: J Dunn
R: Gary Lo (54)
30/1
3f dr doute's (AUS) x millionsnmillions (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
3.1
Tassie (4)
20/1
T: D K Carrison
R: B Sweeney (58.5)
20/1
6g reaan (AUS) x sharpfield (USA) (woodman (USA))
7
3.8
25/10F
T: Ms E Faust
R: Sophie Logan (53.5)
25/10F
8
6.5
100/1
T: Ms J Branford
R: A K Chan (59)
100/1
9
7.7
9/1
T: Ms T Kropej
R: R J Hurdle (56)
9/1
4m smart missile (AUS) x queen hazel (USA) (monarchos (USA))
10
8.6
20/1
T: Ms S Williams
R: D Caboche (56)
20/1
6m starcraft (NZ) x tantra dancer (AUS) (hideyoshi (USA))
* Nick figures are for Australasia.