Breednet Results

ROCKHAMPTON - Thursday, August 9

Race 1 - Centre State Signs Hcp (65) (1600m)
Class: Restricted 65 Track: Good(4) Time: 1:37.64 (34.88)
Prizemoney: $14,000
1
8/11F
T: T Button
R: Leslie Tilley (57.5)
8/11F
Winning siblings: Baja Boy, Cast Iron Jack,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2
T: Ricky Vale
R: Elyce Smith (57)
7/2
7g red arrow (AUS) x monte fantastic (NZ) (fantastic light (USA))
3
2.2
7/1
T: J Wehlow
R: B Pengelly (57)
7/1
5g daliapour (IRE) x alaloof (USA) (swain (IRE))
4
3.9
7/1
T: Bevan Johnson
R: Lachlan Dodds (57)
7/1
7g nadeem (AUS) x oh eight hundred (AUS) (diatribe (AUS))
5
6.7
9/1
T: Jason Devine
R: M J Stephens (54)
9/1
8g henrythenavigator (USA) x hot'n'dreamin (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
Race 2 - Stage And Audio Hcp (1050m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:01.42 (32.87)
Prizemoney: $14,000
1
2/5F
T: T Button
R: Justin P Stanley (56.5)
2/5F
3f toorak toff (AUS) x aadelaidee (AUS) (keltrice (AUS))
Winning siblings: Aadelad, Doughty, Miss Lot Won, Penfold, Rikishi,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
11/4
T: L V Rowe
R: Elyce Smith (57)
11/4
3f spirit of boom (AUS) x lantern court (USA) (chester house (USA))
2019 MM Gold Coast Yearling Sale
Vendor: Eureka Stud Cambooya Qld
Buyer: Psd $80000 Res $100000
3
3.6
20/1
T: Krystle Johnston
R: Leslie Tilley (57.5)
20/1
3c warhead (AUS) x craiglea milla (AUS) (falvelon (AUS))
4
4.2
11/1
T: Tim Cook
R: Ms S Wiseman (54)
11/1
3f wicked style (USA) x estielle the great (AUS) (semipalatinsk (USA))
5
6
20/1
T: Krystle Johnston
R: B Pengelly (58.5)
20/1
3c citiwyse (AUS) x craiglea gal (AUS) (waterford road (AUS))
6
10
50/1
T: Clinton Thompson
R: Lachlan Dodds (55.5)
50/1
3g mahisara (AUS) x crowned lady (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 3 - Aussie Rton Plate (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:10.69 (34.20)
Prizemoney: $14,000
1
Beraht (1)
8/11F
T: J Wehlow
R: B Pengelly (59)
8/11F
4g charge forward (AUS) x alverta (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Advantage,
This nick: 69 runners; 47 winners; 5 SW. Details
2
0.5
11/4
T: Ms L Sullivan
R: Elyce Smith (54)
11/4
4g commands (AUS) x i believe (AUS) (octagonal (NZ))
3
1
20/1
T: Andrew Suli
R: Leslie Tilley (57)
20/1
4m drumbeats (AUS) x cheap and nasty (AUS) (bianconi (USA))
4
4
30/1
T: C G Russell
R: Hannah English (54)
30/1
7m masked assassin (AUS) x miss forest (AUS) (shinko forest (IRE))
5
5.5
40/1
T: Tanya Parry
R: Adam Spinks (55.5)
40/1
5g nothing to lose (USA) x peal of thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
6
6.5
3/1
T: J E McConachy
R: Justin P Stanley (57)
3/1
Race 4 - Boodle Meats Plate (C6) (1400m)
Class: Class 6 Track: Good(4) Time: 1:23.27 (34.81)
Prizemoney: $14,000
1
3/1
T: P J Fleming
R: Hannah English (54)
3/1
5m publishing (AUS) x targa lady (AUS) (bel esprit (AUS))
Winning siblings: Arquera, Wulfies Lady,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2
T: J H Manzelmann
R: Emma Bell (56)
5/2
7g easy rocking (AUS) x daphne ellen (AUS) (legal opinion (AUS))
3
0.4
2/1F
T: Clinton Thompson
R: Lachlan Dodds (57)
2/1F
5g smart missile (AUS) x midnight wine (NZ) (black minnaloushe (USA))
4
0.5
10/1
T: Ms Z Hohn
R: Ms S Wiseman (54)
10/1
5m duporth (AUS) x effortless (AUS) (al maher (AUS))
5
1
13/2
T: Jason Devine
R: M J Stephens (54.5)
13/2
5g hinchinbrook (AUS) x queen of swing (AUS) (king cugat (USA))
6
5
14/1
T: J C Pointon
R: D Hayse (54)
14/1
4m wicked style (USA) x no more crime (AUS) (special dane (AUS))
Race 5 - The Paint Barn Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.17 (35.06)
Prizemoney: $14,000
1
10/1
T: Trevor Williams
R: Elyce Smith (55.5)
10/1
Winning siblings: Monaco Snob, Top Rung,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
9/2
T: J Wehlow
R: B Pengelly (57.5)
9/2
5g so you think (NZ) x aspen falls (USA) (hennessy (USA))
3
2.3
9/2
T: Ms M Hassam
R: P Romeo (55.5)
9/2
4m daunting lad (AUS) x queen of happiness (AUS) (king of happiness (USA))
4
3.2
9/1
T: Darryl Johnston
R: D Simmons (57.5)
9/1
5g top echelon (AUS) x angelbonne (AUS) (darbonne (USA))
5
4.2
4/1F
T: D W Gardiner
R: N Seymour (57.5)
4/1F
4g big brown (USA) x shakira morn (NZ) (more than ready (USA))
6
4.7
5/1
T: Bevan Johnson
R: Lachlan Dodds (55.5)
5/1
4g real saga (AUS) x tee hannah (AUS) (lion hunter (AUS))
7
5.5
15/2
T: M A Kropp
R: N Thomas (57.5)
15/2
4g rothesay (AUS) x meringue (AUS) (over (AUS))
8
6.2
20/1
T: Laura Cronan
R: Leslie Tilley (55.5)
20/1
4m drumbeats (AUS) x zerostar (AUS) (danzero (AUS))
9
6.3
30/1
T: Stephen Rundle
R: Rhiannon Payne (57.5)
30/1
5h strada (AUS) x bizarre princess (AUS) (enemy of average (AUS))
10
7.6
80/1
T: Julieann Lancaster
R: M J Barnham (57.5)
80/1
5g outback prince (AUS) x jayvees salute (AUS) (rock of cashel (IRE))
11
10.6
11/1
T: J L O'Sing
R: Justin P Stanley (55.5)
11/1
4m rothesay (AUS) x big pretzel (NZ) (zabeel (NZ))
12
15.1
100/1
T: Julieann Lancaster
R: Ms S Wiseman (57.5)
100/1
7g hard spun (USA) x jasmine rose (AUS) (carnegie (IRE))
13
19.8
Terex (15)
100/1
T: Vic Heading
R: Hannah English (56)
100/1
4g teranaba (AUS) x gotta scoot (AUS) (dantibes (AUS))
Race 6 - McGrath & Capricorn Coast-C1 (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:22.94 (34.60)
Prizemoney: $14,000
1
4/5F
T: Ricky Vale
R: N Seymour (56.5)
4/5F
4m hidden dragon (AUS) x tully cello (AUS) (octagonal (NZ))
Winning siblings: Riviera Riches,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
3.3
3/1
T: T Button
R: Leslie Tilley (55)
3/1
4g commands (AUS) x quidnunc (AUS) (lonhro (AUS))
3
3.8
20/1
T: Tim Cook
R: Ms S Wiseman (55)
20/1
4m red element (AUS) x smytzer's art (AUS) (rory's jester (AUS))
4
3.9
100/1
T: R L Meek
R: D Hayse (55.5)
100/1
5g ferocity (AUS) x love a grange (AUS) (rory's jester (AUS))
5
4.2
20/1
T: J H Manzelmann
R: Emma Bell (56)
20/1
4g starspangledbanner (AUS) x fupeg magic (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
5.7
9/2
T: P D Dillon
R: P Romeo (56)
9/2
6g wanted (AUS) x gur (AUS) (lake coniston (IRE))
7
6.2
60/1
T: Ms A Stephens
R: M J Stephens (54)
60/1
6g publishing (AUS) x gladiatrix (NZ) (spartacus (IRE))
8
10.2
100/1
T: Stephen Rundle
R: Elyce Smith (54)
100/1
4g red element (AUS) x gibraltar pearl (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
9
10.5
20/1
T: M A Kropp
R: N Thomas (56.5)
20/1
5m bon hoffa (AUS) x fletching (AUS) (snippets (AUS))
10
13.8
150/1
T: W H Trimble
R: D Simmons (54)
150/1
11
15
40/1
T: Ms O Cairns
R: Justin P Stanley (55.5)
40/1
5m helmet (AUS) x calm smytzer (NZ) (zabeel (NZ))
Race 7 - Spring Carnival Packages (55) (1050m)
Class: Restricted 55 Track: Good(4) Time: 1:01.08 (33.89)
Prizemoney: $14,000
1
8/11F
T: Clinton Thompson
R: Lachlan Dodds (55.5)
8/11F
4m instinction (AUS) x bittermagic (AUS) (magic albert (AUS))
Winning siblings: Bittergreymagic,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
9/2
T: Ms Z Hohn
R: Ms S Wiseman (58)
9/2
3
3.3
14/1
T: W H Trimble
R: Hannah English (55)
14/1
4m bagger vance (AUS) x pride of cass (AUS) (pride of place (AUS))
4
3.7
40/1
T: Stephen Rundle
R: Elyce Smith (54)
40/1
6m jet spur (AUS) x tootsie zynsky (AUS) (noverre (USA))
5
5
30/1
T: Shane Sigvart
R: D Hayse (57.5)
30/1
5m raheeb (AUS) x hey there delilah (AUS) (jet spur (AUS))
6
5.1
10/1
T: Mick Attard
R: N Seymour (56.5)
10/1
4m hidden dragon (AUS) x anastar (AUS) (starmunda (AUS))
7
7.1
5/1
T: Ms O Cairns
R: Adam Spinks (54)
5/1
5m longhorn (AUS) x tudor arcade (AUS) (archway (IRE))
8
7.2
30/1
T: K J Miller
R: Leslie Tilley (56.5)
30/1
9
8.4
30/1
T: K J Miller
R: P Romeo (55.5)
30/1
10
12.7
50/1
T: J L O'Sing
R: D Simmons (57)
50/1
7g hidden dragon (AUS) x angela dear (AUS) (dyslexia (AUS))
11
15.4
100/1
T: Vic Heading
R: N Thomas (57.5)
100/1
4g masked assassin (AUS) x quiet fun (AUS) (honours list (IRE))
* Nick figures are for Australasia.