Breednet Results

SCONE - Friday, December 13

Race 1 - Hq Insurance Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:51.28 (32.69)
Prizemoney: $22,000
1
5/2
T: G D Hickman
R: K S Latham (55.5)
5/2
2f your song (AUS) x tudor magic (AUS) (magic albert (AUS))
Winning siblings: Fascination,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
3
2.3
8/1
T: Nathan Doyle
R: Ashley Morgan (55)
8/1
2f delago deluxe (AUS) x eyelady (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
3.2
Zaru (4)
8/1
T: M J Robinson
R: G Buckley (57)
8/1
2g rubick (AUS) x zaboss (AUS) (street boss (USA))
5
4.2
30/1
T: R J Agnew
R: Ms B Hodder (55)
30/1
2f sun of may (AUS) x miss moguls (AUS) (giant's causeway (USA))
6
4.4
20/1
T: T S Howlett
R: A Bullock (57)
20/1
2g sizzling (AUS) x m'lady's lass (AUS) (duke of marmalade (IRE))
7
4.6
30/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (55)
30/1
2f nicconi (AUS) x farazzle (AUS) (dubawi (IRE))
8
5.1
30/1
T: J C Deamer
R: Tom Sherry (53)
30/1
2f all too hard (AUS) x polly (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
5.6
14/1
T: P M Perry
R: Brooke Stower (55)
14/1
2f olympic glory (IRE) x classique (AUS) (duke of marmalade (IRE))
10
6.1
40/1
T: M R Stitt
R: R Thompson (55)
40/1
2f sizzling (AUS) x ad lib (AUS) (authorized (IRE))
Race 2 - Abbey T'breds & Dalmore (Bm58) (2200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 2:18.98 (35.33)
Prizemoney: $22,000
1
8/11F
T: K A Lees
R: A Bullock (60)
8/11F
4m camelot (GB) x autumn ember (AUS) (don eduardo (NZ))
Winning siblings: Hot Streak, Tipping Point,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
10/1
T: Nathan Doyle
R: G Buckley (54.5)
10/1
5g time thief (AUS) x may expire (AUS) (twining (USA))
3
2.3
15/4
T: M S Minervini
R: A Gibbons (57.5)
15/4
4m pierro (AUS) x purple muse (NZ) (redoute's choice (AUS))
4
2.9
8/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (57.5)
8/1
5g youthful legs (USA) x canadian bullet (AUS) (canadian silver (CAN))
5
4.5
25/1
T: M Boland
R: Ms B Hodder (54)
25/1
6g snippetson (AUS) x dancing to win (AUS) (danehill (USA))
6
7
8/1
T: Kody Nestor
R: Mitchell Bell (57)
8/1
5g mosayter (USA) x noise barrage (AUS) (mujahid (USA))
7
11.6
80/1
T: Brian Young
R: R Thompson (55)
80/1
9m dylan thomas (IRE) x lorride (AUS) (thunder gulch (USA))
9
16.3
100/1
T: R J Knight
R: G Snowden (54)
100/1
6g high chaparral (IRE) x lacada siren (AUS) (giant's causeway (USA))
Race 3 - Chocolate & Moss Floristry Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:38.33 (34.13)
Prizemoney: $22,000
1
2/1F
T: Cameron Crockett
R: A Bullock (57.5)
2/1F
4m the factor (USA) x vetorisc (AUS) (vettori (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
9/1
T: S I Singleton
R: Mitchell Bell (55.5)
9/1
3f dissident (AUS) x elwaaryaa (GB) (tamayuz (GB))
3
0.6
6/1
T: P M Perry
R: Tom Sherry (54.5)
6/1
3g uncle mo (USA) x soelin (NZ) (stravinsky (USA))
4
0.7
9/2
T: Grant Allard
R: J Penza (55.5)
9/2
5m onemorenomore (AUS) x fuwa (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
0.9
6/1
T: J N Englebrecht
R: Ms S Metcalfe (54.5)
6/1
4m eurozone (AUS) x qahira (AUS) (holy roman emperor (IRE))
6
2
20/1
T: M J Dwyer
R: Ms B Hodder (55.5)
20/1
5g dane shadow (AUS) x sonette (AUS) (hussonet (USA))
7
2.3
20/1
T: P M Perry
R: Brooke Stower (59)
20/1
3g olympic glory (IRE) x malukar (NZ) (viking ruler (AUS))
8
3.7
20/1
T: Terry Fulwood
R: D Northey (55.5)
20/1
4m tickets (AUS) x favourite way (AUS) (strategic (AUS))
9
6.9
12/1
T: Luke A Thomas
R: G Buckley (56.5)
12/1
6g dubleo (USA) x in the long grass (AUS) (catcher in the rye (IRE))
10
12.1
30/1
T: Justin Bowen
R: M Squires (55.5)
30/1
5g reliable man (GB) x oh so royal (AUS) (danzero (AUS))
11
12.5
25/1
T: John W Ramsey
R: D Mc Lellan (55.5)
25/1
4m unencumbered (AUS) x yeahdad (AUS) (flying spur (AUS))
12
15.4
100/1
T: R P Northam
R: S Lisnyy (55.5)
100/1
3f zoffany (IRE) x dubai fling (AUS) (dubai destination (USA))
13
18.5
150/1
T: M A Ostini
R: G Snowden (55.5)
150/1
7m rothesay (AUS) x eugenie gold (AUS) (bluebird (USA))
14
34.3
150/1
T: Justin Bowen
R: Ashley Morgan (55.5)
150/1
3g star witness (AUS) x this magic moment (AUS) (magic albert (AUS))
Race 4 - Asser House Cafe Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:19.20 (34.83)
Prizemoney: $22,000
1
11/4
T: K A Lees
R: A Gibbons (54.5)
11/4
3f wandjina (AUS) x pink siris (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Echo Gal, Etana, Swaffham Bulbeck,
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.1
20/1
T: Ms J Bowen
R: Brooke Stower (54.5)
20/1
4m time thief (AUS) x judem (AUS) (galileo (IRE))
3
1.9
11/2
T: J R Gask
R: K S Latham (59)
11/2
4g star witness (AUS) x dodged a bullet (AUS) (success express (USA))
4
2.2
9/2
T: P M Perry
R: D Mc Lellan (56)
9/2
3g olympic glory (IRE) x miss evasive (AUS) (elusive quality (USA))
5
2.4
Vulcan (6)
2/1F
T: Ms C Crockett
R: A Bullock (57)
2/1F
4g denman (AUS) x miss venus (AUS) (galileo (IRE))
6
3.3
40/1
T: Ms A Rahn
R: D Northey (55)
40/1
3g sizzling (AUS) x marinov (NZ) (zabeel (NZ))
7
3.5
25/1
T: Theresa Stair
R: J Penza (56)
25/1
4g americain (USA) x island bel (AUS) (bel esprit (AUS))
8
4.6
40/1
T: M A Ostini
R: G Snowden (58)
40/1
4g good journey (USA) x hutt's image (AUS) (spectrum (IRE))
9
5.2
66/1
T: Tim McIntosh
R: G Buckley (57.5)
66/1
4g albrecht (AUS) x can do lady (AUS) (canny lad (AUS))
10
5.3
Laino (15)
10/1
T: Lyle Chandler
R: Ms M Weir (55.5)
10/1
4g sepoy (AUS) x rathlin island (AUS) (giant's causeway (USA))
11
10.1
66/1
T: L J Tilley
R: C G O'Brien (57.5)
66/1
4g al maher (AUS) x tricia jane (AUS) (more than ready (USA))
12
10.7
25/1
T: M A Milton
R: R Thompson (56.5)
25/1
5m don eduardo (NZ) x interlark (AUS) (intergaze (AUS))
Race 5 - Equilaw Hcp (C3) (900m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 0:51.20 (32.91)
Prizemoney: $22,000
1
4/1
T: R P Northam
R: R Thompson (55.5)
4/1
4m the factor (USA) x fritz's princess (AUS) (more than ready (USA))
Winning siblings: Auckland Beauty, Unearthed,
This nick: 8 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1
9/2
T: Ms J Bowen
R: J Penza (59.5)
9/2
5m i am invincible (AUS) x modest meisie (AUS) (johannesburg (USA))
3
3.3
15/1
T: Allan Kehoe
R: Ms G Mc Donnell (58.5)
15/1
6g tickets (AUS) x alameda (AUS) (frisco view (USA))
4
3.9
14/1
T: Simon Casey
R: Ashley Morgan (54)
14/1
4g the factor (USA) x cashkalani (AUS) (ashkalani (IRE))
5
4.3
Titus (6)
6/1
T: P M Perry
R: D Mc Lellan (55.5)
6/1
5g excites (AUS) x indrani (AUS) (commands (AUS))
6
4.4
3/1F
T: B A Partelle
R: Tom Sherry (57.5)
3/1F
5g wicked style (USA) x perfection (AUS) (tsuimai (AUS))
7
4.9
16/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (54.5)
16/1
5m shrapnel (AUS) x ellehro (AUS) (lonhro (AUS))
8
5
20/1
T: Colt Prosser
R: Ms B Hodder (54)
20/1
5m pendragon (NZ) x roulette wheel (AUS) (spinning world (USA))
9
5.2
15/2
T: Jay Hopkins
R: A Bullock (57)
15/2
4m squamosa (AUS) x i'm taken (AUS) (cape cross (IRE))
10
11.4
150/1
T: Justin Bowen
R: Brooke Stower (54)
150/1
5g choisir (AUS) x elsewhere (AUS) (lonhro (AUS))
11
11.6
40/1
T: M J Robinson
R: A Gibbons (54)
40/1
4g home on the grange (AUS) x table jest (AUS) (table limit (USA))
12
11.7
Mosrai (14)
60/1
T: Luke A Thomas
R: G Buckley (54)
60/1
6g moshe (AUS) x raising high (AUS) (secret savings (USA))
Race 6 - Godolphin (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:23.71 (35.84)
Prizemoney: $22,000
1
9/4F
T: P M Perry
R: Tom Sherry (55.5)
9/4F
3c excelebration (IRE) x french fantasy (AUS) (french deputy (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
Asudem (3)
7/1
T: Luke A Thomas
R: A Bullock (59.5)
7/1
4g duporth (AUS) x madame medusa (IRE) (mozart (IRE))
3
0.5
12/1
T: S I Singleton
R: Mitchell Bell (59.5)
12/1
4m roman emperor (NZ) x holy one (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
1.1
14/1
T: Nathan Doyle
R: K Jennings (58.5)
14/1
5
1.3
Midi (9)
20/1
T: L J Tilley
R: R Thompson (58)
20/1
5g monaco consul (NZ) x relaxingly (AUS) (nice balance (USA))
6
2.2
11/1
T: P M Farrell
R: D Mc Lellan (58)
11/1
4m bullet train (GB) x jessepic (AUS) (general nediym (AUS))
7
2.3
16/1
T: P M Perry
R: G Buckley (58.5)
16/1
4g so you think (NZ) x cutie express (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
2.9
Timion (2)
7/2
T: Ms J Bowen
R: J Penza (60)
7/2
5g time thief (AUS) x cordelion (AUS) (lion heart (USA))
9
4
30/1
T: Michelle Fleming
R: C G O'Brien (59.5)
30/1
8g shaft (AUS) x mintage (AUS) (varick (USA))
10
6.6
9/1
T: P H Bloomfield
R: A Gibbons (59)
9/1
5m your song (AUS) x queen of the east (AUS) (general nediym (AUS))
11
6.9
60/1
T: J N Englebrecht
R: Ms S Metcalfe (54)
60/1
4m pierro (AUS) x arrowette (AUS) (not a single doubt (AUS))
12
7.7
20/1
T: R P Northam
R: D Northey (56.5)
20/1
4m lope de vega (IRE) x family jewels (AUS) (secret savings (USA))
13
7.8
100/1
T: J N Englebrecht
R: S Lisnyy (58)
100/1
4g lope de vega (IRE) x very speed (USA) (silver hawk (USA))
14
9.9
Jetello (15)
80/1
T: Ms T Boyd
R: Ms M Weir (57)
80/1
9g niello (AUS) x poniard (AUS) (lake coniston (IRE))
Race 7 - Scone Thoroughbreds Jrl Hcp-C2 (1300m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:16.45 (34.95)
Prizemoney: $22,000
1
13/2
T: K A Lees
R: A Gibbons (54)
13/2
3f uncle mo (USA) x cerinthe (AUS) (exceed and excel (AUS))
Winning siblings: Mighty Heart, Pearl Roan, Windsea,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3
8/1
T: J A Sylvester
R: R Thompson (57)
8/1
6g fastnet rock (AUS) x princess coup (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3.5
15/4
T: S I Singleton
R: K Jennings (61.5)
15/4
4g nicconi (AUS) x midnight fling (AUS) (danehill (USA))
4
3.7
6/1
T: P Clare
R: Ms G Mc Donnell (55)
6/1
4g harbour watch (IRE) x munyate (AUS) (johannesburg (USA))
5
3.9
20/1
T: Luke A Thomas
R: D Mc Lellan (54.5)
20/1
4g smart missile (AUS) x la rambla (AUS) (spinning world (USA))
6
4.5
100/1
T: Theresa Stair
R: Brooke Stower (54)
100/1
5g dream ballad (AUS) x lightning queen (AUS) (king of kings (IRE))
7
5.9
Sparks (8)
8/1
T: L J Tilley
R: C G O'Brien (56.5)
8/1
4g exceed and excel (AUS) x dazzler (AUS) (more than ready (USA))
8
6
30/1
T: R P Northam
R: D Northey (55)
30/1
4m dreamscape (AUS) x shamtastic (AUS) (shamardal (USA))
9
8
50/1
T: T J Bartley
R: S Lisnyy (54)
50/1
4m rothesay (AUS) x paisley (AUS) (canny lad (AUS))
10
8.1
25/1
T: Ms S Grills
R: Ms M Weir (54)
25/1
5m mutawaajid (AUS) x olivia grace (AUS) (falvelon (AUS))
11
8.2
10/1
T: Matthew Smith
R: Travis Wolfgram (54)
10/1
3f deep field (AUS) x guapa (USA) (rock hard ten (USA))
99
5/2F
T: Cameron Crockett
R: G Buckley (58)
5/2F
5h duporth (AUS) x margherita (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 8 - Ausure & Murrulla Stud Hcp (1100m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:02.86 (33.20)
Prizemoney: $22,000
1
9/1
T: P M Perry
R: Brooke Stower (55.5)
9/1
4g epaulette (AUS) x soho madame (AUS) (falbrav (IRE))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
2/1F
T: Cody Morgan
R: Tom Sherry (59)
2/1F
3
1.6
11/2
T: R P Northam
R: R Thompson (60)
11/2
7g bon hoffa (AUS) x astuteness (AUS) (canny lad (AUS))
4
2.3
6/1
T: D I Atkins
R: A Bullock (60)
6/1
6g henrythenavigator (USA) x gymea lily (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
2.7
20/1
T: P M Perry
R: G Buckley (54)
20/1
4m star witness (AUS) x takali (AUS) (falbrav (IRE))
6
3
80/1
T: L J Jeffriess
R: D Mc Lellan (54.5)
80/1
7g snippetson (AUS) x black stockings (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
3.9
14/1
T: Denim Wynen
R: S Lisnyy (58.5)
14/1
6m dubleo (USA) x strategic escape (AUS) (strategic (AUS))
8
4.2
12/1
T: B A Partelle
R: Ashley Morgan (59)
12/1
6g sepoy (AUS) x further (AUS) (more than ready (USA))
9
4.3
11/1
T: L C Morgan
R: Mitchell Bell (56)
11/1
4g arlington (AUS) x scarlet cloud (AUS) (strategic (AUS))
10
4.4
30/1
T: M R Stitt
R: Ms M Weir (57)
30/1
5g street cry (IRE) x harpers (AUS) (exceed and excel (AUS))
11
4.5
60/1
T: Michelle Fleming
R: J Penza (55)
60/1
12
6.6
5/1
T: Michelle Fleming
R: C G O'Brien (56.5)
5/1
6g arlington (AUS) x lion belle (AUS) (lion heart (USA))
13
10.5
150/1
T: L J Tilley
R: Ms S Metcalfe (52.5)
150/1
9g starcraft (NZ) x sylvaner (NZ) (danasinga (AUS))
* Nick figures are for Australasia.