Breednet Results

STRATHALBYN - Wednesday, May 27

Race 1 - Daish Irrigation & Fodder Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:08.84
Prizemoney: $7,500
1
4/1
T: T T OXLADE
R: J POTTER (56.50)
4/1
2g mugharreb (USA) x star of oakbank (AUS) (stargazer (NZ))
Winning siblings: Oakbank Heights,
This nick: 11 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
2.5
45/10
T: B J DUNN
R: T BAKER (56.50)
45/10
2g kempinsky (AUS) x command performer (AUS) (royal academy (USA))
3
2.9
4/1
T: D E MAGRO
R: A PATTERSON (56.50)
4/1
2c exceed and excel (AUS) x stars for di (AUS) (luskin star (AUS))
4
6.2
10/1
T: K M SWEENEY
R: R PLUMB (56.50)
10/1
2g catbird (AUS) x annalea (AUS) (zoffany (USA))
5
6.9
40/1
T: W A BOGARTS
R: M HOPPO (54.50)
40/1
2f untouchable (AUS) x come on angel (AUS) (godswalk (USA))
6
8.5
15/1
T: J DUNN
R: D TOURNEUR (56.50)
15/1
7
10.2
22/10F
T: D A HAYES
R: P GATT (54.50)
22/10F
2f niello (AUS) x melancholy (AUS) (northern prospect (USA))
8
12.1
9/1
T: B C MUELLER
R: B CLARIDGE (54.50)
9/1
2f mugharreb (USA) x bonafide coup (NZ) (corrupt (USA))
9
14
55/10
T: M NUNAN
R: M NEILSON (54.50)
55/10
2f blevic (AUS) x heart of adelaide (AUS) (made of gold (USA))
10
15.4
RIGOUT (9)
80/1
T: R H WILKINSON
R: MS K DYSON (54.50)
80/1
2f stargazer (NZ) x twentyone gun (AUS) (centre stalls (IRE))
Race 2 - Toro Australia Mdn Plate (2050m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 2:11.95
Prizemoney: $7,500
1
MYTIKA (9)
1/1F
T: S J COOMBS
R: P CRICH (54.50)
1/1F
3f blevic (AUS) x live comedy (AUS) (rory's jester (AUS))
Winning siblings: Comic Success, Tora Tora Tora, Venue,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
2
65/10
T: T T OXLADE
R: M HOPPO (57.00)
65/10
4g made of gold (USA) x lucky sam (AUS) (keltrice (AUS))
3
7
7/1
T: G D SEARLE
R: A PATTERSON (56.50)
7/1
4
13.3
18/10
T: J D SMITH
R: R PLUMB (56.50)
18/10
3g staaraq (AUS) x dancing desire (AUS) (undercut (USA))
5
19.1
11/1
T: D J CLARKEN
R: P GATT (56.50)
11/1
3c grand royale (USA) x lunar survivor (AUS) (blessington (AUS))
6
21.6
20/1
T: J F MACMILLAN
R: MS L HOPWOOD (54.50)
20/1
3g genuine (JPN) x kilkenny bay (AUS) (air de france (USA))
7
30.8
50/1
T: MS L CONLON
R: T BAKER (57.00)
50/1
4g staaraq (AUS) x north briton lady (AUS) (victory prince (AUS))
Race 3 - Grundfos Pumps Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:15.87
Prizemoney: $7,500
1
7/1
T: M NUNAN
R: J MALLYON (54.00)
7/1
4g el moxie (USA) x danzelle (AUS) (danzero (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
5/1
T: MS H FREW
R: D TOURNEUR (57.00)
5/1
4g made of gold (USA) x long lunch (AUS) (salieri (USA))
3
0.5
11/1
T: J DUNN
R: B CLARIDGE (56.50)
11/1
3c dubai destination (USA) x finko (IRE) (caerleon (USA))
4
5.1
7/1
T: P STOKES
R: MS C LIONS (51.50)
7/1
3f alannan (USA) x pick of the crop (AUS) (rory's jester (AUS))
5
5.9
50/1
T: B D BROOK
R: J FREW (54.00)
50/1
4g alquoz (USA) x almaanne (AUS) (almaarad (IRE))
6
6.5
65/10
T: J F MACMILLAN
R: M NEILSON (57.00)
65/10
4g kaapstad (NZ) x just coz (NZ) (don't forget me (IRE))
7
6.8
2/1F
T: D A HAYES
R: P GATT (54.50)
2/1F
3f rhythm (USA) x tiara blaze (NZ) (zabeel (NZ))
8
7.4
25/1
T: B D BROOK
R: MS M NEVE (54.50)
25/1
3g foxhound (USA) x snazzy nazzy (NZ) (nassipour (USA))
9
8.8
50/1
T: R J WILKINSON
R: MS K DYSON (55.00)
50/1
4m comedy capers (AUS) x star force (AUS) (northern adventure (USA))
10
10.5
12/1
T: K M SWEENEY
R: M HOPPO (54.50)
12/1
3f alannan (USA) x blue rose gem (AUS) (king of kings (IRE))
11
13.2
30/1
T: BILL PAPAZAHAROUDAKIS
R: MS NICOLE STONE (56.50)
30/1
3g blevic (AUS) x alcoshellza (AUS) (noalcoholic (FR))
12
14.2
50/1
T: MS A NUNAN
R: G HOOBIN (54.50)
50/1
3f umatilla (NZ) x sculptor's daughter (AUS) (arch sculptor (GB))
13
16.8
11/1
T: O D TAYLOR
R: J POTTER (56.50)
11/1
3g bellotto (USA) x bell's spirit (AUS) (blevic (AUS))
14
21.8
7/1
T: M A LOCKYER
R: A PATTERSON (57.00)
7/1
Race 4 - Daish Irrigation & Fodder (68) (1350m)
Class: Restricted 68 Track: Slow Time: 1:25.34 (37.04)
Prizemoney: $8,000
1
5/1
T: ROBERT FRIES
R: J MALLYON (52.50)
5/1
5g bellotto (USA) x the ash flash (AUS) (pride of kellina (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/10F
T: S G PADMAN
R: SCOTT BAILEY (54.50)
12/10F
4g testa rossa (AUS) x laura's world (AUS) (king's theatre (IRE))
3
0.3
5/1
T: W E SMART
R: GLEN C DAVIS (51.00)
5/1
4m rubiton (AUS) x andromaque (USA) (woodman (USA))
4
1.4
16/1
T: B D BROOK
R: MS L HOPWOOD (57.00)
16/1
7g akhadan (AUS) x strawberry cactus (AUS) (at talaq (USA))
5
5.6
45/10
T: B J DUNN
R: MS C LIONS (50.00)
45/10
6
5.9
10/1
T: D E MAGRO
R: MS M NEVE (53.00)
10/1
4g filante (NZ) x edna valley (AUS) (rubiton (AUS))
7
7.5
40/1
T: D W O'LEARY
R: M ENGLESON (50.50)
40/1
8
7.6
6/1
T: G L LESNIKOWSKI
R: J FREW (51.00)
6/1
4m blevic (AUS) x oriental queen (AUS) (new regent (CAN))
9
10.4
80/1
T: J G BATES
R: MS L STOJAKOVIC (51.00)
80/1
6g hurricane sky (AUS) x caring kind (AUS) (marauding (NZ))
10
15
50/1
T: M I CLARKEN
R: O AY (51.50)
50/1
7g bellotto (USA) x scarlet red (AUS) (sovereign red (NZ))
11
25.2
16/1
T: S J DODD
R: MS K DYSON (57.50)
16/1
7g secret savings (USA) x itaab (AUS) (akaaber (USA))
Race 5 - Mitavite Hcp (68) (1600m)
Class: Restricted 68 Track: Slow Time: 1:43.08 (24.05)
Prizemoney: $8,000
1
4/1
T: B C MUELLER
R: B CLARIDGE (56.50)
4/1
6g singspiel (IRE) x ginger moon (AUS) (crazy moon (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
18/10F
T: B J DUNN
R: MS M NEVE (57.50)
18/10F
5g sandtrap (USA) x rondstat (NZ) (kaapstad (NZ))
3
2.5
5/1
T: MS H FREW
R: MS K WALTERS (55.00)
5/1
4m bellotto (USA) x danalo (AUS) (don't say halo (USA))
4
4.9
15/1
T: D J HALLIDAY
R: J POTTER (53.00)
15/1
5
5.1
4/1
T: K J MATSON
R: J MALLYON (52.00)
4/1
6
5.9
6/1
T: MS H FREW
R: P GATT (54.50)
6/1
5g ebony grosve (NZ) x classic hope (NZ) (the jogger (USA))
7
8.9
65/10
T: P STOKES
R: T BAKER (53.00)
65/10
4m encosta de lago (AUS) x la fleur (AUS) (flying spur (AUS))
8
10.9
40/1
T: GRANT YOUNG
R: J MAUND (53.00)
40/1
4g universal prince (AUS) x our dane (AUS) (danehill (USA))
9
11.4
ROBEECA (11)
50/1
T: GRANT YOUNG
R: MS C LIONS (50.00)
50/1
6g last tycoon (IRE) x lake lagoda (AUS) (military plume (NZ))
Race 6 - Lowara Pumps Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Slow Time: 1:15.90
Prizemoney: $8,000
1
11/1
T: B C MUELLER
R: J POTTER (54.50)
11/1
3f staaraq (AUS) x makabelle (AUS) (prince of birds (USA))
Winning siblings: Just Mak, Minavilla, Miss Flyhigh,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
22/10F
T: P W JOLLY
R: P GATT (57.00)
22/10F
3f bellotto (USA) x twinkles (AUS) (quick score (AUS))
3
0.5
12/1
T: J DUNN
R: J MALLYON (51.50)
12/1
5m alquoz (USA) x some surprise (AUS) (euclase (AUS))
4
2.9
28/10
T: K M SWEENEY
R: MS M NEVE (55.00)
28/10
4m racer's edge (AUS) x recollection (AUS) (snippets (AUS))
5
4.3
30/1
T: S J DODD
R: T BAKER (54.50)
30/1
6
5.2
25/1
T: G L LESNIKOWSKI
R: A PATTERSON (54.50)
25/1
4m el moxie (USA) x summer haven (AUS) (archway (IRE))
7
6.4
25/10
T: R R JOLLY
R: MS L HOPWOOD (56.00)
25/10
3f lonhro (AUS) x beam (AUS) (scenic (IRE))
8
9.7
5/1
T: K M SWEENEY
R: M NEILSON (54.50)
5/1
Race 7 - Bahco Tools Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Slow Time: 1:15.78
Prizemoney: $8,000
1
3/1F
T: K M SWEENEY
R: M NEILSON (56.00)
3/1F
4g regal shot (AUS) x romantic jest (AUS) (pompeii court (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/1F
T: D E MAGRO
R: A PATTERSON (57.00)
3/1F
5m jan murray (USA) x joyseeker (AUS) (at talaq (USA))
3
4.3
60/1
T: M L MYCHAJLIN
R: M ENGLESON (51.00)
60/1
7g centre stalls (IRE) x khushbu (AUS) (at talaq (USA))
4
5.7
12/1
T: L A JARVIS
R: MS T ZANKER (55.50)
12/1
4g taos (AUS) x wee keep (AUS) (keepers (AUS))
5
6.5
3/1F
T: MS A NUNAN
R: G HOOBIN (57.50)
3/1F
4g musee d'orsay (AUS) x hilton gold (AUS) (spanish attraction (USA))
6
6.6
7/1
T: C J GRAVES
R: MS M NEVE (53.50)
7/1
8m saithor (USA) x rhythmic halo (AUS) (don't say halo (USA))
7
7.4
PUGADAN (11)
25/1
T: R J MOORE
R: MS M TYNDALL (52.00)
25/1
7g akhadan (AUS) x rosie may (AUS) (the pug (GB))
8
7.9
ONDELAY (13)
30/1
T: PAT POTTER
R: GLEN C DAVIS (53.00)
30/1
8g taos (AUS) x villivia (AUS) (curravilla (IRE))
9
10.4
45/10
T: O D TAYLOR
R: J POTTER (55.00)
45/10
7m al khawaaneeg (USA) x handsign (AUS) (hand crafted (AUS))
10
13.8
PACKT (8)
65/10
T: S JONES
R: J MALLYON (52.00)
65/10
5g shrewdy (AUS) x polar empress (AUS) (rancho ruler (AUS))
11
25.5
60/1
T: D W O'LEARY
R: D TOURNEUR (55.00)
60/1
7g gallo di ferro (USA) x radiant rhyme (AUS) (radiant boy (GB))
Race 8 - Daish Irrigation & Fodder Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:25.99 (24.05)
Prizemoney: $7,500
1
11/1
T: MS R DAY
R: A PATTERSON (56.50)
11/1
3g bianconi (USA) x talent lover (NZ) (lucky ring (IRE))
Winning siblings: Perillo, Russian Roulette, Spiritstar,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
25/1
T: D L BAYLIS
R: MS M TYNDALL (51.50)
25/1
3
2
2/1F
T: M A KAVANAGH
R: P DENTON (56.50)
2/1F
3g ne coupez pas (USA) x alice's pro (USA) (distinctive pro (USA))
4
3.2
5/1
T: B D BROOK
R: MS L HOPWOOD (54.50)
5/1
3g bellotto (USA) x sajeune (AUS) (jeune (GB))
5
5.8
2/1F
T: JON O'CONNOR
R: B CLARIDGE (57.00)
2/1F
4g happy giggle (AUS) x princess tasia (AUS) (prince echo (IRE))
6
9.1
50/1
T: F W MEURING
R: MS K DYSON (55.50)
50/1
4g generous (IRE) x lodgement (AUS) (grand lodge (USA))
7
9.5
66/1
T: G DUNN
R: R PLUMB (57.00)
66/1
6g devaraja (NZ) x miss octavian (GB) (connaught (IRE))
8
11.5
50/1
T: W A BOGARTS
R: J MALLYON (53.50)
50/1
3g dangerous (AUS) x amfast (AUS) (jackson square (AUS))
9
11.6
25/1
T: PHILIP COLE
R: MS C LIONS (51.50)
25/1
3f tobougg (IRE) x ampika (AUS) (umatilla (NZ))
10
24.2
150/1
T: M L MYCHAJLIN
R: MS M NEVE (55.00)
150/1
4g export price (FR) x fragrant harbour (NZ) (straight strike (USA))
11
26.9
45/10
T: T T OXLADE
R: J POTTER (56.50)
45/10
3g dolphin street (FR) x must be roses (AUS) (mustin lake (USA))
12
27.4
16/1
T: P A SWEENEY
R: D TOURNEUR (54.50)
16/1
3f urgent request (IRE) x she zoff (AUS) (zoffany (USA))
13
28.6
30/1
T: S P GOWER
R: SCOTT BAILEY (54.00)
30/1
3f e dubai (USA) x lesty prayers (AUS) (euclase (AUS))
14
36
300/1
T: I J BOESS
R: MS T ZANKER (56.50)
300/1
3g steady eddy (AUS) x magic dane (AUS) (dantibes (AUS))
* Nick figures are for Australasia.