Breednet Results

SUNSHINE COAST CUSHION - Saturday, April 11

Race 1 - Yalumba Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:25.98
Prizemoney: $12,000
1
2/5F
T: B and J MCLACHLAN
R: N THOMAS (56.50)
2/5F
Winning siblings: Moveaseide,
This nick: 7 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3
14/1
T: R J MILNE
R: M HEAGNEY (54.50)
14/1
3
1.8
9/2
T: P J FLEMING
R: N YAMADA (51.50)
9/2
2f moon rocket (JPN) x clementina (AUS) (scenic (IRE))
4
5.3
TAFFY (5)
12/1
T: G J MOON
R: MS J PIPER (56.50)
12/1
2g ihtiram (IRE) x heaven's reply (AUS) (staroka (AUS))
5
5.8
5/1
T: NATALIE HOLE
R: B OHLBRECHT (57.00)
5/1
2g moon rocket (JPN) x craiglea queen (AUS) (london bells (CAN))
6
7.5
7/1
T: B S BALDWIN
R: MATT MORRIS (54.00)
7/1
2f footstepsinthesand (GB) x bayremah (NZ) (kingdom bay (NZ))
7
8
16/1
T: R J MILNE
R: N EVANS (54.00)
16/1
2f canny lad (AUS) x angie's gold (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
10
DAJI (19)
8/1
T: G A RYAN
R: T TREICHEL (55.00)
8/1
2c foxhound (USA) x snippets mail (AUS) (snippets (AUS))
9
14.5
30/1
T: G J MOON
R: MS L HENRY (57.00)
30/1
2c iglesia (AUS) x katnip (NZ) (nassipour (USA))
10
22
16/1
T: PAUL DAWSON
R: A ERHART (54.50)
16/1
2f iglesia (AUS) x our ti-arne (AUS) (prego (IRE))
Race 2 - Hot 91 Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good Time: 1:37.90
Prizemoney: $10,000
1
4/1
T: R W BRADSHAW
R: MS J PIPER (52.50)
4/1
4g danehill star (AUS) x proud jenny (AUS) (proud knight (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5
11/4
T: MS D NEWHAM
R: A ERHART (54.00)
11/4
5m octagonal (NZ) x broann (AUS) (at talaq (USA))
3
5.1
9/2
T: R J MILNE
R: N EVANS (54.00)
9/2
3g anglia (AUS) x sure i do (AUS) (ubetido (AUS))
4
5.8
12/1
T: M A KROPP
R: MS S DRAKE (54.00)
12/1
5g octagonal (NZ) x constantia (AUS) (brief truce (USA))
5
6.3
7/2
T: MS D BARNARD
R: MS B PAYNE (54.00)
7/2
6
7.8
9/4F
T: NATALIE HOLE
R: A BEST (54.00)
9/4F
3f waterford road (AUS) x kumbari (NZ) (khairpour (IRE))
7
9.5
8/1
T: T N MILLER
R: MS S AL TALEEI (50.00)
8/1
5m istidaad (USA) x raewyn's polly (USA) (gold crest (AUS))
Race 3 - Sunshine Coast Daily Hcp (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good Time: 1:05.65
Prizemoney: $10,000
1
2/1F
T: S A MACKINNON
R: MS R HINRICKS (55.00)
2/1F
4g rubiton (AUS) x atlantic lover (AUS) (atlantic flyer (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
5/2
T: M J LAKEY
R: M HEAGNEY (56.00)
5/2
4g desert prince (IRE) x bewilder (AUS) (hula chief (NZ))
3
1
7/1
T: GRANT MARSHALL
R: MS B PAYNE (55.00)
7/1
5g zeditave (AUS) x kaafickle (NZ) (kaapstad (NZ))
4
3.8
16/1
T: R L HEATHCOTE
R: J LETHERBY (51.50)
16/1
4g success express (USA) x enchantor (AUS) (bletchingly (AUS))
5
3.9
4/1
T: GREGORY CORNISH
R: MS S DRAKE (55.50)
4/1
5m sequalo (AUS) x esdene's effort (AUS) (celestial dancer (IRE))
6
5.3
7/1
T: B and J MCLACHLAN
R: MATT MORRIS (54.00)
7/1
7
8
12/1
T: JOHN HOLCOMBE
R: S HOLCOMBE (53.50)
12/1
5g snappy landing (USA) x pink skies (AUS) (best western (AUS))
8
8.3
15/1
T: L V BRAZIER
R: MS J PIPER (54.00)
15/1
4m twining (USA) x angel lorraine (AUS) (last tycoon (IRE))
9
8.5
5/1
T: D K MUNCE
R: A PATTILLO (54.50)
5/1
4g minardi (USA) x freda goodhome (NZ) (mi preferido (USA))
10
15.5
30/1
T: F P MILLS
R: A ERHART (54.00)
30/1
Race 4 - Caloundra RSL Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good Time: 1:25.47
Prizemoney: $12,000
1
8/1
T: C J DAWSON
R: MS B PAYNE (55.00)
8/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
4/1
T: M J FLANIGAN
R: K YOSHIDA (55.00)
4/1
6g jeune (GB) x plot (AUS) (tierce (AUS))
3
1
7/1
T: BRUCE HILL
R: M HEAGNEY (55.00)
7/1
7g brief truce (USA) x peebinga princess (AUS) (southern appeal (USA))
4
3.5
4/5F
T: NATALIE HOLE
R: A BEST (57.00)
4/5F
5
3.6
15/1
T: NEIL HOCKING
R: MS C EATON (55.00)
15/1
7g latarmiss (IRE) x whaheni miss (AUS) (semipalatinsk (USA))
6
3.8
11/1
T: M A KROPP
R: MS R HINRICKS (52.00)
11/1
8g octagonal (NZ) x pinafore (AUS) (at talaq (USA))
7
7.3
11/1
T: BRUCE HILL
R: N EVANS (55.00)
11/1
6g perugino (USA) x genevien (ITY) (astrolabio (GB))
8
9.8
11/1
T: P C LAYCOCK
R: M A HUGHES (53.50)
11/1
10g telesto (NZ) x rathy's grand (AUS) (grand series (AUS))
Race 5 - Select Bathroom & Plumbing-C2 (1000m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:00.17
Prizemoney: $10,000
1
13/8F
T: P F PENGELLY
R: A PATTILLO (55.50)
13/8F
3g sequalo (AUS) x roseneath jester (AUS) (crown jester (AUS))
Winning siblings: Rosie's Boy,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/2
T: GARY FARRELL
R: M HEAGNEY (57.00)
9/2
4g sequalo (AUS) x miss bonnie can (AUS) (in the slot (AUS))
3
1.3
11/1
T: R K SHELTON
R: A ERHART (54.00)
11/1
5m show a heart (AUS) x rustling (AUS) (twig moss (FR))
4
1.5
5/2
T: C R MORPHY
R: N THOMAS (58.50)
5/2
4g hurricane sky (AUS) x mamma rossa (AUS) (red anchor (NZ))
5
2.5
PINSZAH (12)
7/1
T: R FAITHFULL
R: T TREICHEL (54.00)
7/1
4m zaha (CAN) x serendipity snip (AUS) (snippets (AUS))
6
3.8
16/1
T: E HARDEN
R: MS J PIPER (54.00)
16/1
5g natural act (AUS) x fuji mama (AUS) (fuji kiseki (JPN))
7
6.3
16/1
T: D J PETERSEN
R: A MERRITT (54.00)
16/1
5g langfuhr (CAN) x valiant miss (AUS) (snippets (AUS))
8
7.5
4/1
T: A J COWELL
R: A BEST (57.50)
4/1
4g don eduardo (NZ) x hacienda (NZ) (bletchingly (AUS))
9
7.6
25/1
T: MS C RICHARDSON
R: S HOLCOMBE (53.50)
25/1
5g stravinsky (USA) x melltrice (AUS) (metal precieux (IRE))
Race 6 - Win Television Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good Time: 0:59.56
Prizemoney: $10,000
1
9/10F
T: T BAILEY
R: T TREICHEL (55.50)
9/10F
2c johannesburg (USA) x shavano miss (AUS) (hand crafted (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5
11/4
T: T N MILLER
R: MS S AL TALEEI (53.00)
11/4
3g brave hawk (AUS) x maid dane (AUS) (lion hunter (AUS))
3
2
12/1
T: GRANT MARSHALL
R: MS B PAYNE (57.50)
12/1
4g choisir (AUS) x thunderstorms (AUS) (thunder gulch (USA))
4
7.3
9/2
T: M G NOLAN
R: N YAMADA (52.00)
9/2
3f danzero (AUS) x chalet girl (NZ) (imposing (AUS))
5
8
20/1
T: M A PALMER
R: M A HUGHES (53.50)
20/1
3f mull of kintyre (USA) x la polenta (AUS) (our maizcay (AUS))
5
8
4/1
T: B and J MCLACHLAN
R: N THOMAS (55.00)
4/1
7
11.5
12/1
T: T B THOMAS
R: GLEN BUTLER (54.00)
12/1
3g frisco view (USA) x flight touch (AUS) (flight bijou (NZ))
8
17.5
40/1
T: T E FAY
R: MS C EATON (55.00)
40/1
9
18.3
20/1
T: MS G RICHARDSON
R: A MERRITT (53.50)
20/1
2f reenact (AUS) x hot sax (AUS) (woodman (USA))
Race 7 - Reed Property Group Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:26.49
Prizemoney: $10,000
1
CHUBBY (4)
9/4
T: T BAILEY
R: MS K PURDY (56.00)
9/4
3c catbird (AUS) x marillion (AUS) (rory's jester (AUS))
This nick: 16 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
0.2
EUREKA (3)
8/1
T: R L HEATHCOTE
R: J LETHERBY (53.00)
8/1
5g made of gold (USA) x alcoza (AUS) (noalcoholic (FR))
3
5
2/1
T: GRANT MARSHALL
R: MS B PAYNE (57.50)
2/1
4
7
6/4F
T: MS G HARRISON
R: S HOLCOMBE (53.50)
6/4F
4g great dane (IRE) x glacies (AUS) (mighty avalanche (AUS))
5
21.5
15/1
T: L RICHARDSON
R: T TREICHEL (54.00)
15/1
3g king rautai (NZ) x bengalita (AUS) (bengal fire (GB))
6
29.8
14/1
T: M A KROPP
R: MS S DRAKE (55.00)
14/1
3g skalato (AUS) x azzaro (NZ) (star way (GB))
* Nick figures are for Australasia.