Breednet Results

SUNSHINE COAST - Sunday, June 28

Race 1 - Wimmers Prem. Soft Drinks Mdn (2200m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 2:28.12 (38.85)
Prizemoney: $21,000
1
5/1
T: Selina Leef
R: S Cormack (55)
5/1
5m roman emperor (NZ) x patroness (NZ) (bakharoff (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/2
T: H J Norman
R: Ms R Palmer (55.5)
9/2
4m raise the flag (GB) x ali rosa (NZ) (personal escort (USA))
3
1.6
12/1
T: Ms J Aitkenhead
R: M Hellyer (55)
12/1
6g nicconi (AUS) x by her smile (NZ) (defensive play (USA))
4
2.1
7/2F
T: Chris Anderson
R: James Orman (57.5)
7/2F
3g glass harmonium (IRE) x baqaat (USA) (alhaarth (IRE))
5
2.3
7/2F
T: K C Anderson
R: A Spinks (58)
7/2F
6
3.3
20/1
T: I P Prizeman
R: G Geran (57.5)
20/1
3g dawn approach (IRE) x fetes alfresco (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
7
8.1
8/1
T: K R Kemp
R: M R Du Plessis (55)
8/1
8
14.6
50/1
T: David Scanes
R: A Chau (59.5)
50/1
3g sepoy (AUS) x aim for gold (AUS) (end sweep (USA))
9
25.4
13/2
T: P P Jenkins
R: R Fradd (55.5)
13/2
3f star witness (AUS) x incensed (AUS) (strategic (AUS))
10
31.2
100/1
T: P M Busuttin
R: Adam Sewell (59.5)
100/1
4g ego (NZ) x sunshine park (NZ) (thorn park (AUS))
11
37
40/1
T: J G Symons & S Laxon
R: Corey Bayliss (60)
40/1
6g savabeel (AUS) x lilies (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 2 - Access Insulation Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:01.21 (36.63)
Prizemoney: $21,000
1
8/15F
T: L G Ross
R: James Orman (58)
8/15F
2g jet spur (AUS) x mishani sinner (AUS) (falvelon (AUS))
This nick: 20 runners; 13 winners; 0 SW. Details
2
3.8
Zayde (15)
40/1
T: T B Thomas
R: Boris Thornton (58)
40/1
2c better than ready (AUS) x splendent choice (AUS) (bradbury's luck (AUS))
3
4.1
8/1
T: K M Schweida
R: M R Du Plessis (58)
8/1
2c headwater (AUS) x magondo (AUS) (trotamondo (CHI))
5
6.6
11/1
T: Kacy Fogden
R: M Hellyer (58)
11/1
6
7.1
14/1
T: B & D Guy
R: Daniel Griffin (58)
14/1
2g toronado (IRE) x north going zax (AUS) (exceed and excel (AUS))
7
7.4
12/1
T: Louise White
R: L V Cassidy (58)
12/1
2g nicconi (AUS) x kosmic karma (AUS) (show a heart (AUS))
8
10.4
20/1
T: P M Donnollan
R: Dale Smith (58)
20/1
2g whittington (AUS) x envelope (AUS) (monashee mountain (USA))
9
15.4
14/1
T: P P Jenkins
R: M Cahill (58)
14/1
2g top echelon (AUS) x glamour rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
10
15.9
25/1
T: Chris Anderson
R: B N Stewart (58)
25/1
2g spirit of boom (AUS) x ready to belong (AUS) (more than ready (USA))
Race 3 - Coastline Bmw Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:01.25 (36.49)
Prizemoney: $21,000
1
3/1
T: K M Schweida
R: M R Du Plessis (58)
3/1
2f not a single doubt (AUS) x fleet riane (AUS) (barely a moment (AUS))
Winning siblings: Aanvoerder, One Force,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
5/1
T: K R Kemp
R: A Mallyon (58)
5/1
2f spirit of boom (AUS) x paralegal (NZ) (o'reilly (NZ))
3
4
11/1
T: T N Miller
R: Ms T Harrison (58)
11/1
2f nicconi (AUS) x florestans match (GB) (medicean (GB))
4
4.5
11/4F
T: Steven O'Dea
R: Ms S Thornton (58)
11/4F
2f rubick (AUS) x rose of mulan (AUS) (more than ready (USA))
5
4.7
9/2
T: K M Schweida
R: James Orman (58)
9/2
2f sebring (AUS) x coogee coozifa (AUS) (danzero (AUS))
6
4.9
15/1
T: S W Kendrick
R: B N Stewart (58)
15/1
2f ferlax (NZ) x sister phenomenon (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
7
6.9
66/1
T: M J Mair
R: Daniel Griffin (58)
66/1
2f star witness (AUS) x lazuli blue (AUS) (testa rossa (AUS))
8
7
16/1
T: David Reynolds
R: Ms L Mc Coy (58)
16/1
2f better than ready (AUS) x hull city (AUS) (hold that tiger (USA))
9
9.3
20/1
T: M A Kropp
R: Leslie Tilley (58)
20/1
2f drumbeats (AUS) x allamiss (AUS) (easy rocking (AUS))
10
13.6
66/1
T: Daryll Leggatt
R: A Spinks (58)
66/1
2f sizzling (AUS) x my tinkerbel (AUS) (bel esprit (AUS))
11
13.9
11/1
T: G K Taylor
R: R Wiggins (58)
11/1
2f bel esprit (AUS) x dezario (AUS) (red dazzler (AUS))
* Nick figures are for Australasia.