Breednet Results

TATURA - Sunday, December 9

Race 1 - Barlens Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:06.04 (37.04)
Prizemoney: $23,000
1
13/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Lewis German (54)
13/4
3f equiano (FR) x dream chaser (AUS) (charge forward (AUS))
Winning siblings: Marlion's Dream, Reward The Chaser,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
14/1
T: Micheal Newton
R: Jarrod Fry (58)
14/1
3g excelebration (IRE) x quality touch (AUS) (elusive quality (USA))
3
4.6
9/4
T: D K Weir
R: Lachlan King (56)
9/4
4
4.7
Teebo (8)
13/8F
T: C Maher and D Eustace
R: Liam Riordan (56)
13/8F
3f stryker (AUS) x recurring (NZ) (pentire (GB))
5
5.4
11/1
T: P and C Hyland
R: C J Parish (58)
11/1
3g artie schiller (USA) x she's my baby (AUS) (baryshnikov (AUS))
6
14.4
40/1
T: Russell Osborne
R: J Baldock (58)
40/1
3g king of prussia (AUS) x slyanna (AUS) (shovhog (AUS))
7
15.2
10/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: J Duffy (58)
10/1
3g bernardini (USA) x jestemma (AUS) (rory's jester (AUS))
Race 2 - Rushton Park Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:00.21 (37.04)
Prizemoney: $23,000
1
11/8F
T: C D Widdison
R: Ms N Beriman (56.5)
11/8F
4m magnus (AUS) x ascot vale (AUS) (ascot knight (CAN))
Winning siblings: Royal Renegade, Smoken Cash, Wilscot,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/1
T: Daniel Kelly
R: Alana Kelly (54)
15/1
3
3
9/4
T: C Maher and D Eustace
R: Liam Riordan (55)
9/4
3f fighting sun (AUS) x dara seans (AUS) (giant's causeway (USA))
4
3.2
60/1
T: M E Templeton
R: Chelsea Hall (56.5)
60/1
4m rock face (AUS) x appelez vous (AUS) (export price (FR))
5
5
Persue (7)
25/1
T: J De Pasquale
R: Jessie Philpot (53.5)
25/1
4m statue of liberty (USA) x peria (AUS) (perugino (USA))
6
5.1
9/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (55)
9/2
7
5.3
30/1
T: Kate Goodrich
R: Jarrod Fry (56.5)
30/1
5m wanted (AUS) x danrego (AUS) (danzero (AUS))
8
5.4
12/1
T: Russell Osborne
R: J Baldock (56.5)
12/1
5m hillman (AUS) x lim's falcon (AUS) (fasliyev (USA))
9
6.9
16/1
T: D S Archard
R: J Keating (56.5)
16/1
4m sepoy (AUS) x endless charm (AUS) (lion cavern (USA))
10
7.6
100/1
T: Ms K Murphy
R: Lachlan King (58.5)
100/1
Race 3 - Kevin Hicks Real Estate Mdn (1450m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:31.36 (36.91)
Prizemoney: $23,000
1
7/2
T: Angela Taylor-Moy
R: Alana Kelly (55.5)
7/2
6g snippetson (AUS) x african lily (AUS) (johannesburg (USA))
Winning siblings: Duble Barrel Daisy, Life's Drink,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/11F
T: C Maher and D Eustace
R: Liam Riordan (55)
8/11F
3
1.9
12/1
T: A L Newton
R: Chelsea Hall (55)
12/1
3f toorak toff (AUS) x melody d'amour (NZ) (centaine (AUS))
4
3.1
20/1
T: Cameron Templeton
R: Lachlan King (55)
20/1
3f canford cliffs (IRE) x trinity house (AUS) (fastnet rock (AUS))
5
7.1
50/1
T: G Brunsdon
R: Ms A Bryan (53.5)
50/1
6m wanted (AUS) x dressed (NZ) (zabeel (NZ))
6
9.8
5/2
T: M J Seyers
R: Lewis German (55)
5/2
7
12.6
20/1
T: Rhys Archard
R: J Keating (58.5)
20/1
4g elvstroem (AUS) x star of grosvenor (IRE) (last tycoon (IRE))
8
19.6
50/1
T: Ms A Goble
R: J Baldock (58.5)
50/1
5g red arrow (AUS) x lady branax (AUS) (brackenbury (AUS))
Race 4 - Ladbrokes (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 1:40.61 (36.56)
Prizemoney: $20,000
1
4/9F
T: John McArdle
R: D W Stackhouse (59.5)
4/9F
4g hard spun (USA) x miss chard (AUS) (al samer (AUS))
Winning siblings: Heljami, Lessyd,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
9/2
T: Andrew Dale
R: Ms N Beriman (54.5)
9/2
8g no excuse needed (GB) x stateswoman (NZ) (shinko king (IRE))
3
4.6
16/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: J Duffy (57)
16/1
4m von costa de hero (AUS) x little dorrit (IRE) (sadler's wells (USA))
4
6
12/1
T: A Curtis
R: C J Parish (54)
12/1
7m bernardini (USA) x scot's flyer (AUS) (hennessy (USA))
5
6.7
16/1
T: R C Manning
R: Ms J Payne (54)
16/1
7g sharkbite (AUS) x resi miss (AUS) (picnicker (AUS))
6
8
8/1
T: S A McIntosh
R: Lewis German (56)
8/1
7
8.2
Beltum (9)
40/1
T: Malcolm Hill
R: Lachlan King (54)
40/1
7g stratum (AUS) x mehitabel (NZ) (tale of the cat (USA))
8
9.4
150/1
T: G Brunsdon
R: Ms A Bryan (51)
150/1
Race 5 - Admoor Plumbing (Bm58) (1450m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 1:31.20 (37.16)
Prizemoney: $20,000
1
12/1
T: Ms E Haworth
R: R Beattie (56)
12/1
7g casino prince (AUS) x fastfilly (AUS) (royal academy (USA))
Winning siblings: Sarteano Star,
This nick: 8 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
1.3
7/2
T: Jody Thompson
R: D W Stackhouse (57.5)
7/2
8g dangerous (AUS) x tycoon pet (AUS) (last tycoon (IRE))
3
1.8
7/2
T: P A Sweeney
R: Brooke Sweeney (62)
7/2
4
3
4/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Lewis German (53.5)
4/1
3g sebring (AUS) x spice beauty (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
4.2
13/4F
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (57.5)
13/4F
5g lonhro (AUS) x haste ye back (AUS) (danewin (AUS))
6
5.4
40/1
T: A Curtis
R: C J Parish (54)
40/1
7
6.2
9/2
T: Andrew Dale
R: J Duffy (59)
9/2
5g scandal keeper (USA) x baleen lass (AUS) (is it true (USA))
8
12.2
14/1
T: Russell Osborne
R: Mikaela Claridge (58)
14/1
5g moshe (AUS) x rubijay (NZ) (private call (USA))
Race 6 - Varapodio Family Italian-Bm70 (1450m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(5) Time: 1:29.75 (37.35)
Prizemoney: $25,000
1
3/1F
T: Alisa Hinch
R: Trent Germaine (55.5)
3/1F
4g keano (NZ) x pranayama (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Pradnya, Sithali,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
Kronos (7)
3/1
T: S V Brown
R: Lachlan King (57.5)
3/1
4g helmet (AUS) x munchie (AUS) (snippets (AUS))
3
1.4
5/1
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (56)
5/1
4g haradasun (AUS) x theresnothinglycra (AUS) (lacryma cristi (IRE))
4
1.5
16/1
T: Ms D Scott
R: Ms G Cartwright (55.5)
16/1
6m bushranger (IRE) x supply chain (AUS) (half hennessy (AUS))
5
3.8
Moot (2)
8/1
T: Jamie Edwards
R: Ms N Beriman (60.5)
8/1
7g duke of marmalade (IRE) x silent song (NZ) (stravinsky (USA))
6
5
Zagaya (3)
15/2
T: Nathan Hobson
R: J Duffy (60)
15/2
7g i am invincible (AUS) x tokaleya (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
6.3
8/1
T: Nathan Hobson
R: Chelsea Macfarlane (57.5)
8/1
8g denon (USA) x orcaella (AUS) (dolphin street (FR))
8
7.3
9/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Lewis German (56.5)
9/1
3g poet's voice (GB) x sultah (AUS) (exceed and excel (AUS))
9
7.8
20/1
T: Declan Maher
R: Jack Hill (61.5)
20/1
9g dylan thomas (IRE) x nena candida (AUS) (canny lad (AUS))
Race 7 - Tac Be Races Ready (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 1:00.10
Prizemoney: $20,000
1
3/1
T: Luke Oliver
R: D W Stackhouse (60.5)
3/1
This nick: 7 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
1.8
25/1
T: Jason Hunter
R: Alana Kelly (51)
25/1
6g northern meteor (AUS) x falling in love (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
3.8
13/2
T: K Hann
R: Ms J Payne (60.5)
13/2
5g bel esprit (AUS) x majestic wish (AUS) (sir dapper (AUS))
4
6
7/4F
T: D F Hird
R: Chelsea Macfarlane (58.5)
7/4F
5
6.5
5/2
T: Russell Osborne
R: Mikaela Claridge (56.5)
5/2
6m redente (AUS) x kaeduna (AUS) (johannesburg (USA))
6
6.7
25/1
T: Cameron Templeton
R: Lachlan King (57.5)
25/1
10g redoute's choice (AUS) x they say (USA) (thirty six red (USA))
7
7.4
50/1
T: J Dodgson
R: Jarrod Fry (57.5)
50/1
8g fastnet rock (AUS) x ripping nic (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
7.7
12/1
T: Russell Osborne
R: J Baldock (60)
12/1
4g hillman (AUS) x lim's falcon (AUS) (fasliyev (USA))
9
10
Belvurn (14)
66/1
T: K J Evans
R: Lewis German (54)
66/1
5g ne coupez pas (USA) x wishes (NZ) (danehill (USA))
* Nick figures are for Australasia.