Breednet Results

TOOWOOMBA - Saturday, April 22

Race 1 - Qld Electrical Solution (C4) (1310m)
Class: Class 4 Track: Soft(5) Time: 1:19.63 (36.36)
Prizemoney: $12,000
1
10/1
T: J A Hanna
R: Ms R Ride (52.5)
10/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/1
T: Diane Murphy
R: K Yoshida (54)
5/1
4g dylan thomas (IRE) x zara (NZ) (zabeel (NZ))
3
0.4
15/1
T: Alyssa Ross
R: Beau Appo (58)
15/1
5g haradasun (AUS) x mystifying (NZ) (last tycoon (IRE))
4
2.4
100/1
T: P M Kalinowski
R: Brooke Stower (54)
100/1
5m sebring (AUS) x foxsphere (AUS) (foxhound (USA))
5
2.6
20/1
T: R J Hilton
R: Adam Spinks (51)
20/1
6m casino prince (AUS) x shine bridge (ARG) (westbridge (USA))
6
5.1
6/1
T: Patrick Sexton
R: N Tomizawa (55.5)
6/1
4g falvelon (AUS) x kai cibo (AUS) (sanction (AUS))
7
5.6
6/4F
T: Ben Currie
R: Sally Sweeney (57)
6/4F
4g kaphero (AUS) x apologies (AUS) (giant's causeway (USA))
8
12.1
11/4
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (55)
11/4
Race 2 - Toowoomba Portable Toilets-58 (1210m)
Class: Restricted 58 Track: Soft(5) Time: 1:13.30 (36.56)
Prizemoney: $12,000
1
7/2F
T: P A Nolan Jnr
R: Ms S Bogenhuber (58)
7/2F
5g sebring (AUS) x counterblast (AUS) (danehill (USA))
This nick: 24 runners; 15 winners; 3 SW. Details
2
0.5
16/1
T: Ms J Williams
R: Sally Sweeney (53.5)
16/1
6g bramshaw (AUS) x abella (AUS) (shalford (IRE))
3
2.5
16/1
T: Gregory Cornish
R: Ms R Ride (54)
16/1
5g falvelon (AUS) x sagarmatha (AUS) (octagonal (NZ))
4
2.6
14/1
T: H R Richardson
R: Hannah English (57)
14/1
4g mossman (AUS) x gould (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
3.1
6/1
T: Rochelle Smith
R: B Appo (56)
6/1
4g zizou (AUS) x kichai (AUS) (not a single doubt (AUS))
6
3.4
5/1
T: Keith Lewis
R: Adam Spinks (51.5)
5/1
3f benfica (AUS) x tommelise (AUS) (king of danes (AUS))
7
3.9
Output (4)
4/1
T: L J Hatch
R: Beau Appo (58)
4/1
8
4.7
11/2
T: Troy Pascoe
R: N Tomizawa (58.5)
11/2
6g southern image (USA) x abbey tavern (AUS) (palace music (USA))
9
5.7
15/1
T: John Ferguson
R: Brooke Stower (54)
15/1
7m easy rocking (AUS) x spectfield (AUS) (shepherd's field (USA))
10
7.5
16/1
T: Ian Dodd
R: K Yoshida (54)
16/1
4m all american (AUS) x north sea (AUS) (hussonet (USA))
Race 3 - Mittys Mdn (1210m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:13.91 (35.66)
Prizemoney: $12,000
1
13/8F
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (58)
13/8F
3f sequalo (AUS) x nothing compares (AUS) (nuclear freeze (USA))
Winning siblings: Rich Lister,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/1
T: Ms J Anderson
R: Brooke Stower (54.5)
3/1
3f captain sonador (AUS) x mary tee (AUS) (brave hawk (AUS))
3
1.8
3/1
T: M G Nolan
R: Sally Sweeney (56.5)
3/1
4
2
6/1
T: L F Birchley
R: C Whiteley (58)
6/1
3f rothesay (AUS) x perfect feeling (AUS) (spinning world (USA))
5
4
50/1
T: P M Cox
R: Hannah English (54)
50/1
3f rothesay (AUS) x nero cavallo (AUS) (charnwood forest (IRE))
6
6.3
16/1
T: P R Overell
R: Beau Appo (54)
16/1
3f sequalo (AUS) x ready to race (AUS) (more than ready (USA))
7
8.8
200/1
T: Lex Fraser
R: Adam Spinks (51)
200/1
3f hidden dragon (AUS) x candice (AUS) (canny lad (AUS))
8
11.3
25/1
T: Michael Frappell
R: Ms S Bogenhuber (59)
25/1
3g choistar (AUS) x without john (AUS) (rhythm (USA))
9
12.3
100/1
T: M Park
R: K Yoshida (56)
100/1
10
14.8
Dabke (8)
100/1
T: J A Hanna
R: Ms R Ride (53)
100/1
3f sequalo (AUS) x east anglia (AUS) (anglia (AUS))
Race 4 - Furneys (Bm75) (1650m)
Class: Benchmark 75 Track: Soft(5) Time: 1:40.31 (36.27)
Prizemoney: $12,000
1
5/2
T: P Kings
R: N Tomizawa (55)
5/2
5g benicio (AUS) x miss spot (AUS) (dodge (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
9/2
T: Ben Currie
R: Brooke Stower (60)
9/2
6h court command (AUS) x gully (AUS) (thunder gulch (USA))
3
2.1
8/1
T: M Callaghan
R: K Yoshida (55.5)
8/1
6g golden snake (USA) x swimmingly (AUS) (thunder gulch (USA))
4
3.1
11/1
T: P M Kalinowski
R: Ms R Ride (54)
11/1
7g street sense (USA) x dazzerdame (AUS) (danzero (AUS))
5
3.6
7/4F
T: Ben Currie
R: Sally Sweeney (54.5)
7/4F
4g exceed and excel (AUS) x rockabella bay (GB) (sadler's wells (USA))
6
4.9
8/1
T: Ms A Willick
R: Ms S Bogenhuber (54)
8/1
6g strategic (AUS) x spurtacular lass (AUS) (flying spur (AUS))
7
8.2
66/1
T: R L Lyford
R: Beau Appo (56)
66/1
9g tobougg (IRE) x culburra beach (AUS) (scenic (IRE))
Race 5 - Neil Mansell Concrete Mdn Hcp (1050m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:04.22 (35.92)
Prizemoney: $12,000
1
Bleu (12)
40/1
T: K Waller
R: Hannah English (52.5)
40/1
5m ferocity (AUS) x rose bonbon (AUS) (dolphin street (FR))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
15/2
T: K R Kemp
R: N Tomizawa (56)
15/2
4m real saga (AUS) x daneready (AUS) (more than ready (USA))
3
2.8
60/1
T: Ms L Powell
R: B Appo (59)
60/1
4g drumbeats (AUS) x ready to race (AUS) (more than ready (USA))
4
3.3
7/4F
T: Michael Costa
R: R Plumb (55)
7/4F
3f sequalo (AUS) x jazz lass (AUS) (celestial dancer (IRE))
5
4.8
12/1
T: Ben Currie
R: Brooke Stower (54.5)
12/1
3f captain sonador (AUS) x ascot style (AUS) (geiger counter (USA))
6
5
7/1
T: Ms L Powell
R: K Yoshida (56.5)
7/1
4m regal banquet (AUS) x betrayer (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
7.8
7/1
T: B J Squair
R: Ms S Bogenhuber (55.5)
7/1
8
9.1
40/1
T: K R Kemp
R: Beau Appo (57)
40/1
3g congrats (USA) x tre prati (AUS) (octagonal (NZ))
9
10.4
5/2
T: Michael Frappell
R: Sally Sweeney (56.5)
5/2
4g tycoon ruler (AUS) x miss ceeshee (AUS) (monashee mountain (USA))
10
12.2
40/1
T: Joe Gleeson
R: Adam Spinks (51)
40/1
2f bullet train (GB) x donna amore (AUS) (danewin (AUS))
Race 6 - Westbrook Trailers Mdn Plate (1650m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:41.73 (37.18)
Prizemoney: $12,000
1
9/10F
T: K R Kemp
R: Beau Appo (56.5)
9/10F
3g trusting (AUS) x strawberry malt (AUS) (lion hunter (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/4
T: Ben Currie
R: Brooke Stower (57.5)
7/4
4g domesday (AUS) x farha (AUS) (cadeaux genereux (GB))
3
1.6
10/1
T: Alyssa Ross
R: N Tomizawa (56.5)
10/1
3g greenwood lake (USA) x knight's emotion (AUS) (sunday knight (AUS))
4
10.4
10/1
T: R G Lipp
R: K Yoshida (56.5)
10/1
5
13.4
12/1
T: B J Dowden
R: Hannah English (55.5)
12/1
6
14.2
40/1
T: K Waller
R: S Apthorpe (56.5)
40/1
7
24.5
30/1
T: R G Lipp
R: Sally Sweeney (55.5)
30/1
4g real saga (AUS) x choice gem (AUS) (rubiton (AUS))
Race 7 - Grand Central Hcp (C3) (1050m)
Class: Class 3 Track: Soft(5) Time: 1:02.28 (34.64)
Prizemoney: $12,000
1
7/4
T: Ben Currie
R: Sally Sweeney (54.5)
7/4
Winning siblings: Always Magic,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
13/8F
T: L J Hatch
R: Adam Spinks (56)
13/8F
3
6.8
Dazet (5)
15/4
T: Lex Fraser
R: Beau Appo (54)
15/4
6g zaha (CAN) x nova dancer (AUS) (celestial dancer (IRE))
4
9.1
11/2
T: G R Schwenke
R: N Tomizawa (54)
11/2
5
9.4
30/1
T: Patrick Sexton
R: S Apthorpe (54)
30/1
4m easy rocking (AUS) x crazy as (AUS) (royal academy (USA))
* Nick figures are for Australasia.