Breednet Results

TOOWOOMBA - Wednesday, March 27

Race 1 - Taylor Building Group Mdn Hcp (1050m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:04.88 (36.79)
Prizemoney: $25,000
1
Patches (15)
16/1
T: M G Nolan
R: Dale Smith (57)
16/1
2g whittington (AUS) x outlandish (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Confessions,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/2
T: M A Kropp
R: M McGillivray (57)
11/2
2c whittington (AUS) x sahifa (AUS) (lion hunter (AUS))
3
2.2
50/1
T: D J Bougoure
R: M R Du Plessis (55)
50/1
2f bel esprit (AUS) x girlzone (AUS) (lion hunter (AUS))
4
2.3
25/1
T: K R Kemp
R: Baylee Nothdurft (55)
25/1
2g easy rocking (AUS) x your lion eyes (AUS) (lion hunter (AUS))
5
3.1
25/1
T: K R Kemp
R: Corey Bayliss (54)
25/1
6
4.6
6/1
T: L J Hatch
R: Joshua Oliver (55)
6/1
7
5.1
15/1
T: K R Kemp
R: R Fradd (57)
15/1
2c sizzling (AUS) x mystifying (NZ) (last tycoon (IRE))
8
10.4
7/4F
T: T J Gollan
R: B N Stewart (55)
7/4F
2f not a single doubt (AUS) x gosetgo (AUS) (more than ready (USA))
9
11.9
40/1
T: J M Judge
R: R Goltz (57)
40/1
10
14.7
5/2
T: Marcus Wilson
R: M Cahill (55)
5/2
2f zebedee (GB) x empress zakynthos (AUS) (holy roman emperor (IRE))
11
34.2
25/1
T: Chris Munce
R: Michael Murphy (55)
25/1
2g bel esprit (AUS) x damalo (AUS) (sequalo (AUS))
Race 2 - Neil Mansell Transport Mdn (1640m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:43.60 (38.95)
Prizemoney: $25,000
1
7/2
T: C J Waller
R: J Lloyd (59)
7/2
4g so you think (NZ) x sun song (AUS) (desert sun (GB))
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2019 MM Gold Coast Yearling Sale
$170,000
Vendor: Segenhoe Stud Australia Pty Ltd Scone NSW
Buyer: Paul Moroney Bloodstock/Ballymore Stables
2
1.3
60/1
T: P M Kalinowski
R: S Apthorpe (54)
60/1
4m onemorenomore (AUS) x bechwat (AUS) (danzero (AUS))
3
1.8
8/11F
T: T J Gollan
R: B N Stewart (57)
8/11F
3g sebring (AUS) x foible (AUS) (octagonal (NZ))
4
4.1
8/1
T: G D Browne
R: M Cahill (54.5)
8/1
3f zoffany (IRE) x red ocean (AUS) (red dazzler (AUS))
5
4.4
9/2
T: Ms L Gillett
R: Jag Guthmann-Chester (56.5)
9/2
4g snitzel (AUS) x serious impact (AUS) (fasliyev (USA))
6
7.2
30/1
T: Brett Sturgess
R: James Orman (56)
30/1
7
10.7
30/1
T: Ms L Baskett
R: R Goltz (54.5)
30/1
5g choisir (AUS) x bold selection (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
11.5
66/1
T: Jack Brown
R: P Romeo (54)
66/1
9
14.5
100/1
T: B Robinson
R: Corey Bayliss (52)
100/1
5g makfi (GB) x zatiger (NZ) (zabeel (NZ))
Race 3 - Pryde's Easifeed Hcp (C3) (1640m)
Class: Class 3 Track: Soft(7) Time: 1:43.24 (37.02)
Prizemoney: $30,000
1
Namib (4)
13/8F
T: M A Kropp
R: J Lloyd (54.5)
13/8F
5m artie schiller (USA) x desert pegasus (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/4
T: Anderson Heathcote Racing
R: Baylee Nothdurft (55.5)
11/4
3
4.3
9/2
T: R W Stephenson
R: Joshua Oliver (56.5)
9/2
4g bernardini (USA) x la sangre (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
6.8
5/2
T: C J Waller
R: R Fradd (58.5)
5/2
4m sebring (AUS) x fidelias dance (GB) (danehill dancer (IRE))
5
12.8
25/1
T: R W Stephenson
R: K Yoshida (54)
25/1
5m red dazzler (AUS) x hanawi (AUS) (saratoga springs (CAN))
6
14.1
60/1
T: K Hickmott
R: Ms C Eaton (54)
60/1
6g nothing to lose (USA) x missoni (AUS) (knowledge (AUS))
7
21.4
40/1
T: T J Dougall
R: M Cahill (54)
40/1
5g husson (ARG) x princess laya (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 4 - Create With Cottee Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:22.78 (37.82)
Prizemoney: $25,000
1
5/2
T: M A Kropp
R: James Orman (58.5)
5/2
3g roc de cambes (NZ) x abashed (AUS) (last tycoon (IRE))
Winning siblings: Lizzie Bordon,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
9/4F
T: L J Gough
R: Michael Murphy (57)
9/4F
4g longhorn (AUS) x star council (AUS) (langfuhr (CAN))
3
2.2
11/1
T: M G Nolan
R: M R Du Plessis (57.5)
11/1
3c so you think (NZ) x oludenz (AUS) (palace music (USA))
4
2.4
3/1
T: T J Gollan
R: B N Stewart (57)
3/1
5
2.7
Cunard (2)
9/2
T: Anderson Heathcote Racing
R: Dale Smith (58.5)
9/2
4g bryannbo's gift (NZ) x lady's choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
4
100/1
T: Dale Groves
R: Joshua Oliver (55.5)
100/1
3g zoffany (IRE) x english grace (AUS) (elusive quality (USA))
7
5.3
11/1
T: Patrick Sexton
R: R Goltz (56.5)
11/1
3g duporth (AUS) x angel's decree (AUS) (commands (AUS))
8
11.3
60/1
T: M G Nolan
R: M Schrapel (55)
60/1
3f mahisara (AUS) x esther beach (AUS) (oratorio (IRE))
Race 5 - Living Turf Plate (C2) (1300m)
Class: Class 2 Track: Heavy(8) Time: 1:21.87 (37.15)
Prizemoney: $30,000
1
Beacon (1)
10/9F
T: A J Edmonds
R: Ryan Maloney (59)
10/9F
4g lonhro (AUS) x luce del mare (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Darceandermill,
This nick: 11 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
2.3
10/9
T: M A Currie
R: Joshua Oliver (56)
10/9
3f all too hard (AUS) x galvez (AUS) (zizou (AUS))
3
6.1
100/1
T: B Robinson
R: Corey Bayliss (52.5)
100/1
5m sebring (AUS) x fiery sunset (AUS) (thunder gulch (USA))
4
6.2
8/1
T: T J Sears
R: Emma Ljung (58)
8/1
5
6.5
40/1
T: Billy Healey
R: Ms S Lacy (56)
40/1
4g real saga (AUS) x kota (USA) (indian charlie (USA))
6
7.8
25/1
T: Shannon Schrapel
R: M Schrapel (55.5)
25/1
7m flying pegasus (AUS) x ransom belle (AUS) (red ransom (USA))
7
11.8
9/1
T: L G Ross
R: Dale Smith (57)
9/1
Race 6 - Coca Cola Amatil (Bm65) (1210m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(8) Time: 1:14.88 (38.68)
Prizemoney: $30,000
1
11/2
T: S P Tregea
R: G Geran (59)
11/2
4m zizou (AUS) x dane princess (AUS) (snippetson (AUS))
Winning siblings: Champagne Aunty,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
9/4F
T: Dale Groves
R: James Orman (60)
9/4F
5m hidden dragon (AUS) x bubbled (AUS) (markane (AUS))
3
3.6
14/1
T: E J Hayes
R: Corey Bayliss (51.5)
14/1
4
3.7
8/1
T: Ben Ahrens
R: P Hammersley (58.5)
8/1
5
4.7
11/1
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (56.5)
11/1
4m drumbeats (AUS) x kosa (AUS) (sequalo (AUS))
6
5
16/1
T: Patrick Sexton
R: M McGillivray (58)
16/1
4m masked assassin (AUS) x diasco (AUS) (mr. innocent (AUS))
7
5.5
Izzah (6)
5/2
T: Ben Currie
R: Jag Guthmann-Chester (56.5)
5/2
6m nothing to lose (USA) x shesheda (AUS) (beautiful crown (USA))
8
7.5
8/1
T: J Dann
R: Michael Murphy (57)
8/1
9
12.5
20/1
T: C W Weston
R: M Cahill (54.5)
20/1
6m artie schiller (USA) x with decorum (AUS) (savoire vivre (GB))
Race 7 - Pro-Clear (Bm65) (1210m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(8) Time: 1:15.23 (38.44)
Prizemoney: $30,000
1
5/4F
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (57.5)
5/4F
4g wanted (AUS) x encosterette (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 11 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
4.5
5/1
T: T J Gollan
R: B N Stewart (57.5)
5/1
5g stryker (AUS) x free city (NZ) (street cry (IRE))
3
4.8
25/1
T: N O Saunders
R: M Schrapel (61)
25/1
4
4.9
Aiolos (10)
15/2
T: D J Roberts
R: R Fradd (56)
15/2
4g charge forward (AUS) x le sillage (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
5.1
5/1
T: K R Kemp
R: Sally Sweeney (51.5)
5/1
5g rothesay (AUS) x daneready (AUS) (more than ready (USA))
6
6.1
40/1
T: Matt Boland
R: Noriyuki Masuda (54)
40/1
4g strada (AUS) x leta gets (AUS) (taimazov (ARG))
7
6.4
15/1
T: C A Cousins
R: Hannah English (54.5)
15/1
6g medaglia d'oro (USA) x leone chiara (AUS) (lion hunter (AUS))
8
7.7
40/1
T: Ms C Allardyce
R: James Orman (58)
40/1
9
9
25/1
T: P A Nolan Jnr
R: Corey Bayliss (56)
25/1
8g dehere (USA) x ave amina (AUS) (king's best (USA))
10
13.3
9/1
T: T J Sears
R: Emma Ljung (57.5)
9/1
4g real saga (AUS) x gran torino (AUS) (shovhog (AUS))
11
13.8
Alaska (2)
20/1
T: Ms W Bannerot
R: Jag Guthmann-Chester (58.5)
20/1
Race 8 - Hannas (Bm70) (1000m)
Class: Benchmark 70 Track: Heavy(8) Time: 1:01.42 (36.28)
Prizemoney: $30,000
1
4/7F
T: M A Currie
R: Corey Bayliss (57.5)
4/7F
4m snitzel (AUS) x rock idol (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Ourboybyron, Rocksham, Street Idol,
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.5
20/1
T: John Ferguson
R: Sally Sweeney (54.5)
20/1
5g easy rocking (AUS) x miss ashby (AUS) (canadian silver (CAN))
3
5.5
Redex (5)
12/1
T: M G Nolan
R: M Schrapel (60.5)
12/1
4g golden archer (AUS) x regal estate (AUS) (show a heart (AUS))
4
5.8
14/1
T: M G Nolan
R: Jag Guthmann-Chester (61)
14/1
7g i am invincible (AUS) x general's dynasty (AUS) (general nediym (AUS))
5
6.8
Loveson (13)
25/1
T: J H Manzelmann
R: R Goltz (54)
25/1
4g players choice (AUS) x sweet sweet love (AUS) (easy rocking (AUS))
6
9.8
20/1
T: Chris Munce
R: Michael Murphy (57)
20/1
6g snitzel (AUS) x helvetia (AUS) (flying spur (AUS))
7
21.3
5/2
T: T J Gollan
R: Baylee Nothdurft (59)
5/2
6g jet spur (AUS) x showy little miss (AUS) (show a heart (AUS))
* Nick figures are for Australasia.