Breednet Results

TOWNSVILLE - Saturday, October 28

Race 1 - Totally Workwear Classic Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:21.88 (35.68)
Prizemoney: $10,000
1
2/1
T: O Chillemi
R: S Wilson (54)
2/1
6g pins (AUS) x royal sonata (AUS) (royal academy (USA))
Winning siblings: Horacio, Vain Sonata,
This nick: 4 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
5/4F
T: Bub Baker
R: Ms B Thomson (59)
5/4F
6g all bar one (AUS) x ultra star (AUS) (catbird (AUS))
3
4
11/4
T: William Kenning
R: W D'Avila (56)
11/4
7g kheleyf (USA) x autumn belle (AUS) (bellotto (USA))
4
4.8
10/1
T: T P Rowe
R: J Lambie (54)
10/1
7g zizou (AUS) x pinoshea (NZ) (pins (AUS))
5
11.6
66/1
T: J H Manzelmann
R: Ms C Jokic (59)
66/1
9g authorized (IRE) x scarlet empire (IRE) (red ransom (USA))
6
17.4
66/1
T: Samantha Molino
R: D Simmons (54)
66/1
9g galileo (IRE) x lady lahar (GB) (fraam (GB))
Race 2 - Mount Margaret Estate Plate-C3 (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:10.48 (34.47)
Prizemoney: $10,000
1
7/4F
T: Alby Molino
R: G D Kliese (59)
7/4F
6g myboycharlie (IRE) x madcap (USA) (kingmambo (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/1
T: Alby Molino
R: M Bennett (59)
9/1
6g war pass (USA) x chalee (USA) (storm bird (CAN))
3
0.8
100/1
T: Cherrie Lindgren
R: D Sparks (56)
100/1
4
1
5/1
T: E J Sewell
R: Ms B Thomson (59)
5/1
5g red arrow (AUS) x villa albani (AUS) (mossman (AUS))
5
2.5
3/1
T: Ben Williams
R: S Sheargold (57.5)
3/1
5g excellent art (GB) x fly me home (AUS) (flying spur (AUS))
6
2.7
13/2
T: Michael McLellan
R: D Simmons (57.5)
13/2
5g excellent art (GB) x our jane (AUS) (lion hunter (AUS))
7
2.9
8/1
T: Cherrie Lindgren
R: P Cullen (59)
8/1
4h warhead (AUS) x tamas (AUS) (hamas (IRE))
8
3.9
40/1
T: Samantha Molino
R: S Wilson (56)
40/1
5g bohannon (NZ) x white sound (AUS) (stravinsky (USA))
9
4.9
20/1
T: William Kenning
R: W D'Avila (59)
20/1
5g myboycharlie (IRE) x offload (AUS) (spectrum (IRE))
Race 3 - Pallarenda Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:57.93 (35.02)
Prizemoney: $30,000
1
13/8
T: L A Wright
R: M Bennett (56.5)
13/8
2g hidden dragon (AUS) x apprehended (AUS) (speeding fine (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/1
T: Ben Williams
R: Justin P Stanley (56.5)
8/1
2c wicked style (USA) x rosalita (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
0.3
30/1
T: T P Rowe
R: J Lambie (56.5)
30/1
2g sidereus (AUS) x ruffled (AUS) (tale of the cat (USA))
4
1.1
11/8F
T: Ben Williams
R: G D Kliese (56.5)
11/8F
5
4.4
20/1
T: Ben Williams
R: S Sheargold (56.5)
20/1
2g drumbeats (AUS) x passerine (AUS) (marscay (AUS))
6
4.9
60/1
T: Krystle Johnston
R: Ms C Jokic (56.5)
60/1
2c warhead (AUS) x craiglea milla (AUS) (falvelon (AUS))
7
6.7
16/1
T: Krystle Johnston
R: P Cullen (56.5)
16/1
2c warhead (AUS) x craiglea symphony (AUS) (waterford road (AUS))
8
12
10/1
T: F J Wieland
R: W D'Avila (56.5)
10/1
2c top echelon (AUS) x hot doulton (AUS) (flying spur (AUS))
9
14
25/1
T: T P Rowe
R: Ms S Wiseman (56.5)
25/1
2g toorak toff (AUS) x fleur royale (AUS) (royal academy (USA))
Race 4 - Pallarenda Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.29 (34.79)
Prizemoney: $30,000
1
5/4F
T: William Kenning
R: Ms B Thomson (56.5)
5/4F
2f falvelon (AUS) x flinders command (AUS) (commands (AUS))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.5
12/1
T: L A Wright
R: M Bennett (56.5)
12/1
3
3.5
Sujani (12)
8/1
T: R C Ludwig
R: K Rockett (56.5)
8/1
2f sidereus (AUS) x kantha (AUS) (strategic (AUS))
4
3.7
15/2
T: James Rundle
R: Justin P Stanley (56.5)
15/2
2f mahisara (AUS) x snuffbox (AUS) (get square (AUS))
5
3.8
11/1
T: Bub Baker
R: Ms N Nelson (53.5)
11/1
2f jet spur (AUS) x showreel (AUS) (show a heart (AUS))
6
4.3
50/1
T: Ms L Ashford
R: Ms S Wiseman (56.5)
50/1
2f sidereus (AUS) x espenita (AUS) (flying spur (AUS))
7
6.8
30/1
T: Alby Molino
R: P Cullen (56.5)
30/1
2f falvelon (AUS) x vallee blanche (IRE) (zafonic (USA))
8
8.1
25/1
T: R Baker
R: G D Kliese (56.5)
25/1
2f statue of liberty (USA) x salsbeel (AUS) (secret savings (USA))
9
8.9
50/1
T: J H Manzelmann
R: Ms C Jokic (56.5)
50/1
2f warhead (AUS) x stellar wind (AUS) (westbridge (USA))
10
9.1
12/1
T: F J Wieland
R: W D'Avila (56.5)
12/1
11
11.4
30/1
T: F J Wieland
R: D Simmons (56.5)
30/1
2f drumbeats (AUS) x hidden flair (AUS) (hidden dragon (AUS))
12
17.2
8/1
T: O Chillemi
R: S Wilson (56.5)
8/1
2f top echelon (AUS) x fouette (AUS) (viscount (AUS))
13
19.7
50/1
T: T P Rowe
R: J Lambie (56.5)
50/1
2f poet's voice (GB) x gypsy pearl (AUS) (danzero (AUS))
Race 5 - McDonald's Family Rest. (Bm70) (1000m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 0:56.39 (34.29)
Prizemoney: $10,000
1
3/1F
T: Ben Williams
R: S Sheargold (56.5)
3/1F
4g dream ahead (USA) x country lodge (AUS) (grand lodge (USA))
Winning siblings: Ashridge, Bell Trees, Country Cop, Harpsund, Royce,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
Kirabo (4)
13/2
T: O Chillemi
R: S Wilson (58.5)
13/2
5g real saga (AUS) x crevasse (AUS) (snowland (AUS))
3
2
Lushan (5)
5/1
T: Ms J Ryan
R: G D Kliese (57)
5/1
5g northern meteor (AUS) x kitalpha (NZ) (fusaichi pegasus (USA))
4
2.2
7/2
T: L A Wright
R: Ms C Jokic (54)
7/2
3g carrara (AUS) x mossman annie (AUS) (mossman (AUS))
5
3.5
20/1
T: O Chillemi
R: W D'Avila (55)
20/1
6g exceedingly good (AUS) x classic model (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
3.6
16/1
T: Bruce Hunter
R: J Lambie (55.5)
16/1
8g flying spur (AUS) x lajoie (AUS) (spinning world (USA))
7
5.1
20/1
T: Cherrie Lindgren
R: D Sparks (54.5)
20/1
8
5.6
10/1
T: Michael Geaney
R: Aidan Holt (61)
10/1
6g dr green (NZ) x regal megan (AUS) (knowledge (AUS))
9
7.9
60/1
T: Ben Williams
R: Justin P Stanley (54)
60/1
6g more than ready (USA) x northern song (AUS) (rory's jester (AUS))
10
8.4
40/1
T: E G Snelling
R: J Felix (58.5)
40/1
7g may'haab (AUS) x beautiful princess (AUS) (beautiful crown (USA))
11
10.2
8/1
T: Ms L Ashford
R: D Simmons (54.5)
8/1
4m hidden dragon (AUS) x nano (AUS) (king of kings (IRE))
300
25/1
T: R A Nelson
R: Ms N Nelson (56.5)
25/1
7g sequalo (AUS) x rapt in swing (AUS) (celestial dancer (IRE))
Race 6 - W And F Constructions (Bm60) (1400m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:23.26 (34.71)
Prizemoney: $10,000
1
Miazumi (10)
9/4F
T: J E Barr
R: W D'Avila (54)
9/4F
4m haradasun (AUS) x millennial (AUS) (hatta's mill (GB))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
8/1
T: Tracy Simmons
R: D Simmons (59)
8/1
7g bel esprit (AUS) x shahana (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
1.9
Misc (9)
4/1
T: Alby Molino
R: Ms B Thomson (55)
4/1
4m starcraft (NZ) x lieserl (AUS) (magic albert (AUS))
4
2.7
12/1
T: Leslie Gordy
R: P Cullen (56.5)
12/1
5g god's own (AUS) x acapulco princess (AUS) (swamp king (USA))
5
3.2
13/2
T: Samantha Molino
R: S Wilson (57)
13/2
6
3.7
7/1
T: Samantha Molino
R: Justin P Stanley (57)
7/1
6g lonhro (AUS) x slovakia (USA) (danzig (USA))
7
4
14/1
T: Ms J Ryan
R: G D Kliese (58.5)
14/1
7m reset (AUS) x blow kisses (USA) (friendly lover (USA))
8
4.1
100/1
T: Michael Whitehouse
R: D Sparks (54)
100/1
5g krupt (AUS) x shoodbee (AUS) (bureaucracy (NZ))
9
4.3
14/1
T: Peter Rowe
R: Ms S Wiseman (56.5)
14/1
10
4.8
100/1
T: E G Snelling
R: J Felix (54)
100/1
6m excites (AUS) x cubana moss (AUS) (mossman (AUS))
11
5.8
12/1
T: Ben Williams
R: S Sheargold (57.5)
12/1
5g jet spur (AUS) x charmana star (AUS) (skilful star (AUS))
12
6.6
60/1
T: R A Nelson
R: J Lambie (54)
60/1
8g reset (AUS) x kildara rose (AUS) (tirol (IRE))
* Nick figures are for Australasia.