Breednet Results

WARREN - Tuesday, July 24

Race 1 - B & D Brouff Earthmoving-Bm50 (2400m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(4) Time: 2:34.70
Prizemoney: $20,000
1
10/9F
T: Darren Hyde
R: G M Ryan (58)
10/9F
5g god's own (AUS) x african lady (AUS) (somalia (AUS))
Winning siblings: Zulu Princess,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
5/2
T: G D Lunn
R: Wendy Peel (55)
5/2
3
5.3
15/4
T: G D Lunn
R: A Cavallo (56.5)
15/4
4m elvstroem (AUS) x ournie (AUS) (mr. henrysee (USA))
4
6.4
50/1
T: A L McRae
R: Michael Hackett (57.5)
50/1
5g octagonal (NZ) x better days (AUS) (last tycoon (IRE))
5
10.7
16/1
T: G R Wright
R: J Pracey-Holmes (54)
16/1
6
17.2
8/1
T: Michael Plummer
R: K Dunbar (57.5)
8/1
9g primus (AUS) x scotch princess (AUS) (navajo bird (USA))
7
17.7
40/1
T: Catherine L Chapman
R: Ms K Bell-Pitomac (53)
40/1
4g authorized (IRE) x nimue moon (AUS) (vitrinite (NZ))
Race 2 - Adors Party Hire Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:59.27
Prizemoney: $20,000
1
14/1
T: Ms S Jeffries
R: J Pracey-Holmes (54)
14/1
6g dusty moon (AUS) x receptive (AUS) (zeditave (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
2/5F
T: P H Bloomfield
R: G M Ryan (55)
2/5F
3f uncle mo (USA) x nash rambler (AUS) (diatribe (AUS))
3
1.7
20/1
T: Connie Greig
R: K Dunbar (58)
20/1
3g magic albert (AUS) x lay down sally (AUS) (frisco view (USA))
4
3.2
20/1
T: M J Lunn
R: Ms C R Van Der Werf (54)
20/1
4m astronomer royal (USA) x les arcs (NZ) (french deputy (USA))
5
3.7
Naretha (12)
16/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (54)
16/1
7m tale of the cat (USA) x alpha gun (AUS) (nuclear freeze (USA))
6
6.3
15/4
T: R C Robb
R: Michael Hackett (58)
15/4
3c bel esprit (AUS) x vodka twist (AUS) (hurricane sky (AUS))
7
8
60/1
T: Ian Holland
R: S Guymer (54)
60/1
8
15.8
100/1
T: C P Thurston
R: B Griffiths (55.5)
100/1
9
18.6
50/1
T: Bryan Dixon
R: Jamie Gibbons (56)
50/1
4g top echelon (AUS) x moonlight mystique (AUS) (kaaptive edition (NZ))
Race 3 - Qube Logistics Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.40
Prizemoney: $20,000
1
4/6F
T: Justin W Stanley
R: G M Ryan (59)
4/6F
3g hard spun (USA) x charlottes mint (AUS) (planchet (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/2
T: Brett Thompson
R: A Banks (59)
5/2
3g poet's voice (GB) x new groove (AUS) (perugino (USA))
3
2.8
30/1
T: G L Bignell
R: Ms T Jeffries (57)
30/1
5m oratorio (IRE) x leenahorn (AUS) (armidale (AUS))
4
4.1
25/1
T: R C Robb
R: Michael Hackett (59)
25/1
3g starcraft (NZ) x house mistress (AUS) (charge forward (AUS))
5
4.4
12/1
T: A L McRae
R: B Griffiths (57.5)
12/1
5g star witness (AUS) x effortless (AUS) (al maher (AUS))
6
4.7
20/1
T: Mark Schmetzer
R: S Guymer (57)
20/1
5m bon hoffa (AUS) x news academy (AUS) (royal academy (USA))
7
5.4
9/1
T: M A Milton
R: Jamie Gibbons (55)
9/1
3f star witness (AUS) x dollhouse (AUS) (snitzel (AUS))
8
7.5
100/1
T: Mark Schmetzer
R: Ms C R Van Der Werf (57)
100/1
3f choisir (AUS) x i promise (USA) (hook and ladder (USA))
Race 4 - Complete Asset Management Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:26.49
Prizemoney: $20,000
1
11/2
T: R Lomax
R: A Cavallo (59)
11/2
4g artie schiller (USA) x taispeann (AUS) (unbridled's song (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.2
2/1F
T: L W Harland
R: G M Ryan (59)
2/1F
3
0.7
20/1
T: Karen Lunn
R: S Guymer (57)
20/1
3f ocean park (NZ) x queencaple (NZ) (pentire (GB))
4
2.6
15/4
T: M J Lunn
R: Ms C R Van Der Werf (57)
15/4
4m host (CHI) x darsawye (AUS) (eagle eyed (USA))
5
3.7
8/1
T: Michael Plummer
R: Wendy Peel (54)
8/1
7m mutawaajid (AUS) x snappy girl (IRE) (caerleon (USA))
6
5.1
100/1
T: J P Curran
R: A Banks (59)
100/1
3g smart missile (AUS) x kohinoor (AUS) (danzero (AUS))
7
6.3
60/1
T: Ms S Bigg
R: Ms L G Henry (57)
60/1
3f skilled (AUS) x elite vision (AUS) (our maizcay (AUS))
8
7.3
11/2
T: B A Gentle
R: J Pracey-Holmes (59)
11/2
4g torch relay (AUS) x gold stream (AUS) (elvstroem (AUS))
9
9
7/1
T: G D Lunn
R: K Dunbar (59)
7/1
3g helmet (AUS) x tamtheel (AUS) (flying spur (AUS))
10
12.5
16/1
T: Karen Lunn
R: B Griffiths (57.5)
16/1
4g bon hoffa (AUS) x packed house (NZ) (jetball (AUS))
11
14.4
Gazam (4)
80/1
T: R C Robb
R: Michael Hackett (59)
80/1
Race 5 - Macquarie Valley Ag Serv. (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:25.24
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: C W Hodgson
R: G M Ryan (59)
5/4F
5g martin place (AUS) x miss ginger nut (AUS) (magic albert (AUS))
Winning siblings: Another Miss Pick, Sue's Girlfriend,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
13/8
T: J T McMillan
R: D Pitomac (59)
13/8
4g pentire (GB) x miss thorn (NZ) (thorn park (AUS))
3
2.1
20/1
T: Ms K McCarroll
R: K Dunbar (57)
20/1
4
2.2
16/1
T: C W Hodgson
R: A Cavallo (59)
16/1
5g zariz (AUS) x runaway frisco (AUS) (frisco view (USA))
5
2.3
12/1
T: M R Mulholland
R: Ms K Bell-Pitomac (57)
12/1
6
4.2
16/1
T: M J Lunn
R: Ms C R Van Der Werf (57)
16/1
4g sebring (AUS) x take heart (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
4.3
50/1
T: M A Milton
R: J Pracey-Holmes (57)
50/1
6m dubleo (USA) x raise for me (AUS) (belong to me (USA))
8
4.9
Denmix (13)
50/1
T: A M Molloy
R: Ms E Webster-Hawes (55)
50/1
5m denman (AUS) x inthemix (AUS) (easy rocking (AUS))
9
6
100/1
T: Bryan Dixon
R: Jamie Gibbons (55)
100/1
5g hard spun (USA) x bella strega (AUS) (bianconi (USA))
10
6.2
100/1
T: Kylie Kennedy
R: S Guymer (59)
100/1
6g starcraft (NZ) x she's academic (AUS) (royal academy (USA))
11
6.4
60/1
T: Darren Hyde
R: M Travers (59)
60/1
6g authorized (IRE) x toldyas (AUS) (magic albert (AUS))
12
7.8
100/1
T: Leslie Bryant
R: A Banks (57)
100/1
6m keep the faith (AUS) x connemara bay (AUS) (lion heart (USA))
13
8.5
80/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (57)
80/1
4m wilful default (AUS) x see the universe (AUS) (universal prince (AUS))
Race 6 - Cattleman's Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:24.95
Prizemoney: $20,000
1
8/1
T: C W Hodgson
R: Jamie Gibbons (59)
8/1
5g zariz (AUS) x a magic pick (AUS) (magic albert (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
16/1
T: Connie Greig
R: Ms A Stanley (52.5)
16/1
3
0.9
13/2
T: R P Northam
R: Wendy Peel (57.5)
13/2
5g redoute's choice (AUS) x hades (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
1.9
16/1
T: Dean Jackson
R: B Griffiths (57.5)
16/1
7m akhadan (AUS) x beema chick (AUS) (mr. henrysee (USA))
5
2.7
7/2
T: W Collison
R: G M Ryan (54)
7/2
4g magic albert (AUS) x toulon bay (AUS) (more than ready (USA))
6
3
9/2
T: A M Molloy
R: Ms E Webster-Hawes (54)
9/2
7
4.5
9/4F
T: Cameron Crockett
R: J Pracey-Holmes (54)
9/4F
4g sebring (AUS) x platinum skye (AUS) (intergaze (AUS))
8
5.5
20/1
T: R C Robb
R: S Guymer (54)
20/1
5g savabeel (AUS) x elusive elle (AUS) (elusive quality (USA))
9
6.3
Umgeni (9)
40/1
T: G D Lunn
R: Ms K Bell-Pitomac (53)
40/1
6g denmarket (AUS) x tricky tilly (AUS) (favorite trick (USA))
10
7.7
66/1
T: C W Hodgson
R: Ms L G Henry (54)
66/1
8g snippetson (AUS) x plotted (AUS) (strategic (AUS))
11
12.3
40/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (54)
40/1
6m hard spun (USA) x el ashb (IRE) (fasliyev (USA))
Race 7 - Ando's Grader Hire (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 0:58.25
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: Derek Piper
R: G M Ryan (59.5)
9/10F
3f denman (AUS) x hollywell (AUS) (refuse to bend (IRE))
Winning siblings: Lord Varys, The Informer,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
20/1
T: D R Mirfin
R: Ms E Webster-Hawes (57.5)
20/1
5m canny lad (AUS) x not bad (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
0.4
9/1
T: D R Mirfin
R: A Cavallo (57.5)
9/1
7m ready's image (USA) x danzability (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
0.7
10/1
T: G D Lunn
R: B Griffiths (55.5)
10/1
5
1.2
66/1
T: Ms C Monaghan
R: S Guymer (54)
66/1
6m strategic (AUS) x shinka (AUS) (shinko forest (IRE))
6
1.3
50/1
T: A W Prisk
R: Michael Hackett (58)
50/1
6m von costa de hero (AUS) x gur (AUS) (lake coniston (IRE))
7
2.5
30/1
T: G J Watts
R: Ms C R Van Der Werf (57)
30/1
5m strategic (AUS) x tully flame (AUS) (tully dane (AUS))
8
2.7
30/1
T: M A Milton
R: Jamie Gibbons (59)
30/1
7g written tycoon (AUS) x sonic animation (AUS) (miesque's son (USA))
9
3.4
16/1
T: Connie Greig
R: K Dunbar (56.5)
16/1
6m manhattan rain (AUS) x miss excellence (AUS) (exceed and excel (AUS))
10
4.1
9/1
T: M R Mulholland
R: Ms K Bell-Pitomac (53)
9/1
4g ready's image (USA) x make me dance (AUS) (country reel (USA))
11
4.5
11/1
T: R C Robb
R: Wendy Peel (57.5)
11/1
5g snippetson (AUS) x sippa bubbly (AUS) (beautiful crown (USA))
12
6.1
8/1
T: Justin W Stanley
R: A Banks (58)
8/1
3g magnus (AUS) x prospect street (AUS) (street cry (IRE))
* Nick figures are for Australasia.