Breednet Results

WYONG - Thursday, April 30

Race 1 - Asquith Leagues Club 2yo Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good Time: 0:57.76
Prizemoney: $16,000
1
5/2F
T: G A RYAN
R: G SCHOFIELD (56.50)
5/2F
2c general nediym (AUS) x catalina (AUS) (zeditave (AUS))
This nick: 7 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/4
T: G A ROGERSON
R: C AGNEW (55.50)
11/4
2f pins (AUS) x lady harriet (NZ) (centaine (AUS))
3
0.8
8/1
T: P M PERRY
R: D McLELLAN (57.00)
8/1
2g country reel (USA) x wuji (AUS) (northern state (USA))
4
3.3
25/1
T: A G SCORSE
R: R THOMPSON (57.00)
25/1
2g giant's causeway (USA) x antonicheva (IRE) (sadler's wells (USA))
5
6
25/1
T: G PORTELLI
R: NATHAN BERRY (55.50)
25/1
2g bianconi (USA) x smart moss (AUS) (twig moss (FR))
6
6.6
ANIMA (12)
16/1
T: MICHAEL MAK
R: R M QUINN (54.50)
16/1
2f shamardal (USA) x calyx (AUS) (flying spur (AUS))
7
6.7
12/1
T: J C COYLE
R: MITCHELL BELL (55.00)
12/1
2f choisir (AUS) x thanksgiving (NZ) (generous (IRE))
8
6.8
11/1
T: B A PARTELLE
R: K McEVOY (55.00)
11/1
9
6.9
6/1
T: J A O'SHEA
R: TOMMY BERRY (55.50)
6/1
2g anabaa (USA) x curtain time (AUS) (rassendyll (USA))
10
7.4
16/1
T: JOSEPH PRIDE
R: J INNES (54.50)
16/1
2f rock of gibraltar (IRE) x san lorenzo (UAE) (machiavellian (USA))
11
8.4
80/1
T: A STAPLEFORD
R: C G O'BRIEN (56.00)
80/1
2g diatribe (AUS) x empire bay (AUS) (polish navy (USA))
12
11
40/1
T: W M SLINKARD
R: J GRISEDALE (54.50)
40/1
2f olympus (AUS) x swinging the blues (AUS) (celtic swing (GB))
13
11.1
100/1
T: W T PRAIN
R: MS B HONEYSETT (52.50)
100/1
2g arena (AUS) x star fontaine (AUS) (zeditave (AUS))
14
11.8
100/1
T: R R MILLIGAN
R: C MUNCE (55.00)
100/1
2f iglesia (AUS) x knotty (AUS) (canny lad (AUS))
Race 2 - Injoy Finance 2yo Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good Time: 0:58.65
Prizemoney: $16,000
1
7/4F
T: R H THOMSEN
R: C MUNCE (55.00)
7/4F
2f shamardal (USA) x ms gatecrasher (AUS) (mr. henrysee (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
80/1
T: T S HOWLETT
R: B SPRIGGS (52.00)
80/1
2f distant music (USA) x zedauring (AUS) (zeditave (AUS))
3
1.3
12/1
T: P M PERRY
R: D McLELLAN (56.50)
12/1
2c flying spur (AUS) x marcovette (AUS) (st. covet (AUS))
4
3.4
16/1
T: MS L MUNCE
R: C AGNEW (55.00)
16/1
2g mull of kintyre (USA) x shimorn (AUS) (shining finish (GB))
5
4
8/1
T: W P CAVE
R: NATHAN BERRY (53.50)
8/1
6
6.8
25/1
T: ROD CRAIG
R: J QUINNELL (55.00)
25/1
7
6.9
16/1
T: S FARLEY
R: TOMMY BERRY (55.50)
16/1
2c beautiful crown (USA) x kasey ann (AUS) (monongahela (USA))
8
7
7/1
T: R J HAIRE
R: R M QUINN (54.50)
7/1
9
7.1
20/1
T: B A PARTELLE
R: K McEVOY (57.00)
20/1
2c general nediym (AUS) x tatham (GB) (kahyasi (IRE))
10
7.7
40/1
T: R D LAW
R: L CUMBERLAND (55.00)
40/1
2g fastnet rock (AUS) x icecapade (AUS) (genghiz (USA))
11
9.4
13/4
T: A J DENHAM
R: R THOMPSON (54.50)
13/4
12
9.5
20/1
T: D C ROBB
R: C G O'BRIEN (57.00)
20/1
2g dubleo (USA) x alkoomi miss (AUS) (gielgud (USA))
13
13.9
16/1
T: W M SLINKARD
R: J GRISEDALE (55.00)
16/1
2f lion heart (USA) x flying mistress (AUS) (flying spur (AUS))
Race 3 - Crestway Building Services Mdn (2100m)
Class: Maiden Track: Good Time: 2:13.44
Prizemoney: $16,000
1
9/1
T: J B CUMMINGS
R: C MUNCE (57.50)
9/1
3g galileo (IRE) x reine margot (AUS) (umatilla (NZ))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
11/4F
T: G PORTELLI
R: K McEVOY (56.00)
11/4F
3g reset (AUS) x priceless treasure (AUS) (danehill (USA))
3
0.5
11/2
T: R W SIMPSON
R: C G O'BRIEN (58.00)
11/2
5g danewin (AUS) x lady betsy (IRE) (simply great (FR))
4
1
10/1
T: JIM and GREG LEE
R: J INNES (56.00)
10/1
5
1.1
11/4F
T: S J HOLGATE
R: NATHAN BERRY (55.50)
11/4F
4g universal prince (AUS) x sandringham (AUS) (grand lodge (USA))
6
3.2
11/2
T: A J CUMMINGS
R: C AGNEW (56.00)
11/2
7
3.8
6/1
T: MS W LAPOINTE
R: J QUINNELL (54.50)
6/1
5m fubu (AUS) x centennial eyes (AUS) (pride of century (AUS))
8
6.3
40/1
T: MS K OUTTRIM
R: DANIEL EDMONDS (56.00)
40/1
4g integra (AUS) x golden orchid (AUS) (dieu d'or (AUS))
9
12.5
6/1
T: C E CONNERS
R: G SCHOFIELD (56.00)
6/1
Race 4 - Barr Industries Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:04.55
Prizemoney: $16,000
1
10/1
T: J C COYLE
R: D McLELLAN (57.50)
10/1
3g xaar (GB) x please smile (AUS) (groucho (AUS))
Winning siblings: Command To Smile, Killer Smile,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/4
T: KEVIN MOSES
R: J QUINNELL (56.00)
11/4
4g falvelon (AUS) x quizas (AUS) (prince echo (IRE))
3
1
4/9F
T: PETER SNOWDEN
R: K McEVOY (57.50)
4/9F
4
3.1
100/1
T: P M FARRELL
R: T McINTOSH (55.00)
100/1
5
3.4
16/1
T: K A LEES
R: A ROBINSON (57.50)
16/1
3g belong to me (USA) x naturality (AUS) (naturalism (NZ))
6
4
60/1
T: S G HOOD
R: B VASSALLO (55.00)
60/1
4g orpen (USA) x tibetan belle (NZ) (khairpour (IRE))
7
4.1
15/1
T: MS T VIGOUROUX
R: R M QUINN (57.50)
15/1
3g way of light (USA) x estee etoile (AUS) (last tycoon (IRE))
8
5.4
100/1
T: R J SMITH
R: NATHAN BERRY (56.50)
100/1
4g dash for cash (AUS) x whiskey avenue (AUS) (whiskey road (USA))
9
7.4
40/1
T: S G HOOD
R: P GOODE (57.50)
40/1
3g high rolling (AUS) x stain (AUS) (strategic (AUS))
10
8.5
20/1
T: R S ENGLEBRECHT
R: MS J WHIPP (54.50)
20/1
3g elusive quality (USA) x mariah (IRE) (danzig (USA))
11
8.7
50/1
T: P and W WEBSTER
R: MITCHELL BELL (57.50)
50/1
3g carnegie (IRE) x redwood (AUS) (timber country (USA))
12
9.4
60/1
T: J P ROACH
R: R THOMPSON (57.50)
60/1
3c all courage (AUS) x kindilan (AUS) (shagny (USA))
13
12.9
40/1
T: R D LAW
R: C G O'BRIEN (58.00)
40/1
Race 5 - Sutton's Waitara Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:04.56
Prizemoney: $16,000
1
12/1
T: C E CONNERS
R: D McLELLAN (56.50)
12/1
3f dehere (USA) x elle duccio (AUS) (danehill (USA))
This nick: 18 runners; 14 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1
T: G PORTELLI
R: NATHAN BERRY (55.50)
5/1
4m falvelon (AUS) x jester kiss (AUS) (rory's jester (AUS))
3
1.4
6/1
T: G A ROGERSON
R: C AGNEW (56.50)
6/1
3f piccolo (GB) x courageous dancer (IRE) (cadeaux genereux (GB))
4
2
7/2
T: ANNE-MARIE RUTTLEY
R: C G O'BRIEN (56.50)
7/2
3f french deputy (USA) x vee for victory (NZ) (victory dance (IRE))
5
3.9
13/8F
T: PETER SNOWDEN
R: K McEVOY (56.50)
13/8F
3f more than ready (USA) x spurani (AUS) (flying spur (AUS))
6
4.4
20/1
T: G H WALTER
R: MS J WHIPP (53.50)
20/1
3f super jet (USA) x bally aura (AUS) (bellotto (USA))
7
5.7
5/1
T: K A LEES
R: C MUNCE (56.50)
5/1
8
7.8
16/1
T: G H WALTER
R: R M QUINN (56.50)
16/1
9
8.3
100/1
T: R M NILSSON
R: R J AGNEW (54.00)
100/1
4m marwina (AUS) x financials (AUS) (marauding (NZ))
10
8.4
100/1
T: M J CLOUT
R: P GOODE (56.50)
100/1
11
9.7
50/1
T: K A LEES
R: A GIBBONS (56.50)
50/1
3f show a heart (AUS) x smily (AUS) (danehill (USA))
12
10.1
60/1
T: G H WALTER
R: MS B HONEYSETT (54.00)
60/1
4m lord ted (AUS) x la turba (AUS) (groucho (AUS))
13
11.6
40/1
T: K A LEES
R: A ROBINSON (56.50)
40/1
14
16.8
30/1
T: G H WALTER
R: TOMMY BERRY (55.00)
30/1
3f half hennessy (AUS) x stockwell poetess (AUS) (our poetic prince (AUS))
Race 6 - Asquith Magpies J R L C Hcp-C2 (1000m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 0:57.62
Prizemoney: $16,000
1
11/1
T: D P SMITH
R: D McLELLAN (55.00)
11/1
5m show a heart (AUS) x go reeta (AUS) (mighty avalanche (AUS))
Winning siblings: Lily Markane, Waitaseq,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
ITALIA (8)
20/1
T: STEVEN WILSON
R: J GRISEDALE (53.50)
20/1
5g spectacular spice (USA) x come a croppa (AUS) (harvest crop (AUS))
3
1.5
2/1
T: PETER SNOWDEN
R: K McEVOY (55.50)
2/1
4
3.2
14/1
T: T R MARTIN
R: NATHAN BERRY (52.00)
14/1
3f anabaa (USA) x chalonnaise (NZ) (gold brose (AUS))
5
4
6/4F
T: M, W and J HAWKES
R: A ROBINSON (54.50)
6/4F
3f show a heart (AUS) x lovely jubly (AUS) (lion hunter (AUS))
6
4.2
12/1
T: K A LEES
R: C MUNCE (54.00)
12/1
3f tale of the cat (USA) x bracken bank (NZ) (sir tristram (IRE))
7
4.7
9/1
T: R S ENGLEBRECHT
R: MS J WHIPP (51.50)
9/1
4g commands (AUS) x chapatti (AUS) (grand lodge (USA))
8
5.2
30/1
T: B A PARTELLE
R: C AGNEW (53.50)
30/1
9
5.7
60/1
T: A STAPLEFORD
R: R M QUINN (53.50)
60/1
3f bureaucracy (NZ) x revisit (NZ) (danzatore (CAN))
10
10.4
8/1
T: J P ROACH
R: R THOMPSON (57.50)
8/1
4g twining (USA) x concise (AUS) (marscay (AUS))
Race 7 - The Building Tailor Hcp (65) (1350m)
Class: Restricted 65 Track: Good Time: 1:20.93
Prizemoney: $16,000
1
12/1
T: S FARLEY
R: NATHAN BERRY (54.50)
12/1
5m danske (NZ) x rhythm and black (NZ) (centaine (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
12/1
T: J P DRAKE
R: R THOMPSON (55.50)
12/1
5m iglesia (AUS) x date with destiny (AUS) (snippets (AUS))
3
0.2
10/1
T: S I SINGLETON
R: B SPRIGGS (55.50)
10/1
4m honours list (IRE) x lofty lass (NZ) (honour and glory (USA))
4
0.5
15/2
T: NERISSA COWELL
R: K McEVOY (58.00)
15/2
4m dash for cash (AUS) x windana (AUS) (danehill (USA))
5
1.4
20/1
T: MS W LAPOINTE
R: TOMMY BERRY (55.50)
20/1
4m ishiguru (USA) x margaret river (AUS) (brief truce (USA))
6
1.6
9/2
T: A STAPLEFORD
R: C G O'BRIEN (58.00)
9/2
4m more than ready (USA) x our jane (AUS) (lion hunter (AUS))
7
1.8
30/1
T: TERRY EVANS
R: M BENNETT (57.50)
30/1
8
1.9
60/1
T: B A PARTELLE
R: MS J WHIPP (52.50)
60/1
6m commands (AUS) x zafia (NZ) (zabeel (NZ))
9
2
9/10F
T: G H WALTER
R: R M QUINN (59.50)
9/10F
4m fasliyev (USA) x red nile (AUS) (el qahira (NZ))
10
2.1
25/1
T: K A LEES
R: A ROBINSON (56.00)
25/1
4m catbird (AUS) x kiss n' a shilling (NZ) (crested wave (USA))
11
2.7
9/1
T: P M PERRY
R: C MUNCE (58.00)
9/1
4m galileo (IRE) x follow the sails (AUS) (scrupules (IRE))
12
5.3
30/1
T: P M PERRY
R: A GIBBONS (58.50)
30/1
4m choisir (AUS) x bobsleigh (AUS) (palace music (USA))
13
5.9
66/1
T: S THOMAS
R: N PAINE (57.50)
66/1
7m beautiful crown (USA) x bellamia (NZ) (aythorpe (IRE))
Race 8 - Injoy Finance Hcp (65) (1350m)
Class: Restricted 65 Track: Good Time: 1:20.82
Prizemoney: $16,000
1
6/1
T: MS K GAVENLOCK
R: C G O'BRIEN (59.00)
6/1
5g desert prince (IRE) x hunbunn (AUS) (ron bon (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
5/1
T: JIM and GREG LEE
R: J INNES (56.50)
5/1
3g orientate (USA) x seibu (AUS) (marscay (AUS))
3
0.5
BIKRAM (4)
3/1F
T: G D HICKMAN
R: TOMMY BERRY (56.50)
3/1F
4
1.6
6/1
T: P M FARRELL
R: T McINTOSH (56.00)
6/1
7g polish laughter (USA) x sassie lassie (AUS) (al khawaaneeg (USA))
5
1.8
4/1
T: MARK DE MONTFORT
R: NATHAN BERRY (58.00)
4/1
6g langfuhr (CAN) x romantic river (AUS) (river rough (NZ))
6
1.9
8/1
T: MS A TURNER and M POLETTI
R: R M QUINN (57.50)
8/1
4g hurricane sky (AUS) x zallaka (IRE) (shardari (IRE))
7
2.3
16/1
T: A J CUMMINGS
R: C AGNEW (54.50)
16/1
4g galileo (IRE) x mashenka (GB) (nashwan (USA))
8
2.9
5/1
T: P M PERRY
R: D McLELLAN (57.50)
5/1
4g fasliyev (USA) x lyric theatre (AUS) (king's theatre (IRE))
9
4.8
JOSAND (14)
60/1
T: B A PARTELLE
R: R THOMPSON (54.50)
60/1
10
7.8
20/1
T: R S ENGLEBRECHT
R: K McEVOY (55.50)
20/1
3c reset (AUS) x betta fortune (AUS) (luskin star (AUS))
11
7.9
25/1
T: R J TANGE
R: J QUINNELL (53.00)
25/1
4g gazalie (AUS) x meritan (AUS) (celestial bounty (IRE))
12
8.1
50/1
T: S J HODGE
R: B SPRIGGS (53.50)
50/1
7g shovhog (AUS) x accelerare (AUS) (don't say halo (USA))
Race 9 - Www.17sports.Com.Au Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good Time: 1:38.62
Prizemoney: $16,000
1
6/1
T: G A ROGERSON
R: TOMMY BERRY (51.50)
6/1
3f encosta de lago (AUS) x commercial choice (USA) (knight's choice (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
10/1
T: T R MARTIN
R: J GRISEDALE (54.00)
10/1
5g fuji kiseki (JPN) x felicitation (AUS) (danehill (USA))
3
1.3
6/1
T: R W SIMPSON
R: R M QUINN (53.00)
6/1
4g royal sceptre (AUS) x rustic impulse (AUS) (rustic amber (IRE))
4
3.4
9/2
T: C E CONNERS
R: C AGNEW (53.50)
9/2
5
3.6
12/1
T: S FARLEY
R: C G O'BRIEN (55.00)
12/1
3g brahms (USA) x swept along (AUS) (end sweep (USA))
6
4.7
14/1
T: S THOMAS
R: N PAINE (53.00)
14/1
6g real cash (USA) x dead lucky (AUS) (handy proverb (AUS))
7
5.2
10/9F
T: MS G WATERHOUSE
R: C MUNCE (57.00)
10/9F
4m nothin' leica dane (AUS) x desaru (NZ) (spectacular love (USA))
8
5.7
66/1
T: A NEWING
R: J QUINNELL (53.50)
66/1
5g savoire vivre (GB) x polo twist (AUS) (niccolo polo (USA))
9
6.2
50/1
T: D C ROBB
R: L CUMBERLAND (52.00)
50/1
5g umatilla (NZ) x jorocca (AUS) (octagonal (NZ))
10
11.1
9/1
T: G PORTELLI
R: NATHAN BERRY (55.50)
9/1
4g dehere (USA) x hill of grace (NZ) (zabeel (NZ))
11
11.3
11/1
T: W M SLINKARD
R: A ROBINSON (54.00)
11/1
4m langfuhr (CAN) x planet green (AUS) (salieri (USA))
12
16.1
100/1
T: STEPHEN SCHOFIELD
R: P GOODE (53.00)
100/1
13
16.3
80/1
T: TERRY EVANS
R: M BENNETT (53.00)
80/1
4g galileo (IRE) x azzurro (AUS) (bluebird (USA))
* Nick figures are for Australasia.