Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, April 11
Pukekohe Park
Saturday, April 10
Riccarton Park
Te Aroha
Friday, April 9
Awapuni
Thursday, April 8
Wanganui
Wednesday, April 7
Ashburton
Monday, April 5
Riverton
Tauranga
Saturday, April 3
Awapuni
Ellerslie
Riverton
Wednesday, March 31
Matamata
Sunday, March 28
Tauherenikau
Saturday, March 27
Riccarton Park
Tauranga
Friday, March 26
New Plymouth Raceway
Wednesday, March 24
Pukekohe Park
Monday, March 22
Wingatui
Sunday, March 21
Te Aroha
Saturday, March 20
Tauranga
Trentham
Thursday, March 18
Ashburton
Wednesday, March 17
Matamata
Sunday, March 14
Gore
Saturday, March 13
Ellerslie
Trentham
Friday, March 12
Pukekohe Park
Thursday, March 11
Riccarton Park

TAUHERENIKAU - Sunday, March 26

Race 1 - Ballance/Matahiwi (Bm75) (1600m)
Class: Benchmark 75 Track: Dead(6) Time: 1:38.97
Prizemoney: $10,000
1
1/1F
T: N J Auret
R: L T Hemi (54)
1/1F
This nick: 6 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
1.8
2/2
T: Ms S Kay
R: J Parkes (56.5)
2/2
5g handsome ransom (AUS) x dame ngaio (NZ) (deputy governor (USA))
3
2.1
4/4
T: K T Myers
R: C W Johnson (56)
4/4
5g keeper (AUS) x impulsive (AUS) (pillaster (USA))
4
12.4
3/3
T: R M Connors
R: D G Bradley (60.5)
3/3
8g danroad (AUS) x springtime romance (AUS) (last tycoon (IRE))
5
16.7
Zartan (2)
5/5
T: Ms K A Little
R: S T Collett (59.5)
5/5
7g zed (NZ) x royal pixie (NZ) (westminster (NZ))
6
18.7
6/6
T: T L Riddell
R: A B Collett (54)
6/6
5m swiss ace (AUS) x violet (NZ) (bandmaster ii (IRE))
Race 2 - Per Incanto Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Slow(7) Time: 0:57.88
Prizemoney: $10,000
1
4/4
T: Ms L Latta
R: J K Riddell (57.5)
4/4
2c all too hard (AUS) x hickory hills (AUS) (more than ready (USA))
This nick: 42 runners; 31 winners; 2 SW. Details
2
2
1/2F
T: Ms L Latta
R: R J Hannam (55.5)
1/2F
2f dream ahead (USA) x hussidora (AUS) (hussonet (USA))
3
5
Allure (8)
3/3
T: A I Bambry
R: L T Hemi (54.5)
3/3
2f lonhro (AUS) x captivate (NZ) (stravinsky (USA))
4
7
2/1
T: M P Breslin
R: J Parkes (57.5)
2/1
5
7.4
6/7
T: A J Meadows
R: D A Hirini (53.5)
6/7
6
8.7
5/5
T: F P Campbell
R: C W Johnson (55.5)
5/5
2f niagara (AUS) x shesalljazz (NZ) (coats choice (AUS))
7
17
7/6
T: G R Vile
R: H S Tinsley (57.5)
7/6
2g your song (AUS) x lavish miss (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 3 - Tui Lager Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Slow(7) Time: 1:25.94
Prizemoney: $10,000
1
2/1
T: M P Breslin
R: J Parkes (56)
2/1
3f alamosa (NZ) x st jessie (AUS) (jetball (AUS))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
1/2F
T: G N Nicholson
R: L T Hemi (57)
1/2F
3g keeper (AUS) x grove nymph (NZ) (grosvenor (NZ))
3
2.8
4/4
T: G D Innes
R: J K Riddell (58)
4/4
3g red giant (USA) x havana miss (AUS) (red ransom (USA))
4
4.8
3/3
T: Ms D J Parry
R: N Teeluck (54.5)
3/3
7m colombia (NZ) x sanserif (NZ) (wiganthorpe (IRE))
5
6.3
6/7
T: K Gray
R: C Waddell (52.5)
6/7
6m alamosa (NZ) x snip ya belt (NZ) (pins (AUS))
6
14.6
7/6
T: Ms K A Little
R: S T Collett (58.5)
7/6
4g tiger prawn (SAF) x nancy hope (NZ) (lord ballina (AUS))
7
40.6
9/9
T: D F Fuge
R: D L Turner (56.5)
9/9
5m hula dann (NZ) x highnoon (NZ) (lord triad (NZ))
8
73.9
5/5
T: G R Vile
R: H R Andrew (54)
5/5
3f nadeem (AUS) x star guest (NZ) (pentire (GB))
9
76.7
8/8
T: A B Bidlake
R: C W Johnson (58.5)
8/8
4g mr. nancho (ARG) x ella's lea (NZ) (galileo (IRE))
Race 4 - Greenlees Print Since 1961 Mdn (2050m)
Class: Maiden Track: Slow(7) Time: 2:12.70
Prizemoney: $10,000
1
1/1F
T: Ms S Kay
R: S T Collett (58.5)
1/1F
4g road to rock (AUS) x pensive (NZ) (pentire (GB))
Winning siblings: Pondering, Veneto,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/3
T: Ms S Cookson
R: J Parkes (58.5)
3/3
4g road to rock (AUS) x luminary (NZ) (star way (GB))
3
2.5
5/4
T: T L Riddell
R: J K Riddell (58.5)
5/4
5g tavistock (NZ) x alyssum (NZ) (prized (USA))
4
3.3
7/7
T: K Gray
R: H R Andrew (55.5)
7/7
5g sandtrap (USA) x itsa belt (NZ) (istidaad (USA))
5
3.6
2/2
T: K T Myers
R: K A McCulloch (58.5)
2/2
4g shocking (AUS) x dance my dance (IRE) (sadler's wells (USA))
6
6.6
6/6
T: G D Innes
R: H S Tinsley (58.5)
6/6
4g st reims (NZ) x lovely honey (NZ) (towkay (AUS))
7
7.9
10/10
T: M J Clark
R: N Teeluck (56.5)
10/10
4g bahhare (USA) x broken dream (NZ) (rodrigo de triano (USA))
8
8.4
9/9
T: M N Eales
R: D A Hirini (54.5)
9/9
9
19.9
4/5
T: Ms L Latta
R: R J Hannam (58.5)
4/5
5g roc de cambes (NZ) x fidgette (AUS) (viking ruler (AUS))
10
54.4
8/8
T: Ms L Latta
R: D L Turner (58.5)
8/8
4g pentire (GB) x our tristajet (NZ) (jetball (AUS))
Race 5 - Fagan Ford (Bm75) (1000m)
Class: Benchmark 75 Track: Slow(7) Time: 0:57.52
Prizemoney: $10,000
1
2/2
T: S L Brown
R: L J Allpress (59)
2/2
6g sandtrap (USA) x gee baby (NZ) (exploding prospect (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
3/4
T: R G Allen
R: N Teeluck (52)
3/4
5m nom du jeu (NZ) x anz time (NZ) (anziyan (USA))
3
1.2
6/6
T: Ms M Loveday
R: D G Bradley (54)
6/6
5m fully fledged (NZ) x cee cee's gold (NZ) (high stepper (AUS))
4
2.5
4/3
T: Ms S Cookson
R: K J Cowan (54)
4/3
6g patapan (USA) x dorothy lamour (NZ) (westminster (NZ))
5
2.6
1/1F
T: Ms L Latta
R: R J Hannam (57)
1/1F
4m showcasing (GB) x my other woman (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
7.4
5/5
T: A B Bidlake
R: D A Hirini (52)
5/5
3f tiger prawn (SAF) x this is it (NZ) (sandtrap (USA))
Race 6 - Pgg Wrightson (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Slow(7) Time: 1:25.09
Prizemoney: $10,000
1
6/6
T: R G Allen
R: N Teeluck (53)
6/6
Winning siblings: Cheville,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/3
T: K Gray
R: H R Andrew (55.5)
3/3
3
0.7
1/2F
T: M P Breslin
R: H S Tinsley (57.5)
1/2F
4g alamosa (NZ) x tzarina star (NZ) (danasinga (AUS))
4
1.2
2/1
T: G J Haigh
R: A B Collett (59)
2/1
5
2.7
Durham (7)
4/4
T: C Connors
R: L J Allpress (57)
4/4
3g guillotine (NZ) x distinction (NZ) (honor grades (USA))
6
5.5
9/9
T: Ms L Latta
R: L T Hemi (56)
9/9
8m colombia (NZ) x greenback (NZ) (green perfume (USA))
7
7.3
8/7
T: S L Brown
R: S T Collett (56.5)
8/7
4g per incanto (USA) x puan silk (NZ) (towkay (AUS))
8
7.8
Keilib (1)
5/5
T: Ms S Kay
R: D A Hirini (58)
5/5
5g librettist (USA) x keisano (NZ) (germano (GB))
9
9.1
Mr Ink (11)
10/10
T: Aaron Bidlake
R: C W Johnson (56)
10/10
7g istidaad (USA) x sharpin (NZ) (pins (AUS))
10
10.6
7/8
T: H T Gillies
R: D G Bradley (54)
7/8
5m cecconi (AUS) x cugini (NZ) (centaine (AUS))
Race 7 - Kuripuni Sports Masterton Cup (2050m)
Class: Open Track: Slow(7) Time: 2:08.69
Prizemoney: $25,000
1
2/2
T: A and H Bull
R: K J Cowan (51)
2/2
8g darci brahma (NZ) x royal kiss (IRE) (royal academy (USA))
This nick: 7 runners; 6 winners; 2 SW. Details
2
0.2
6/7
T: J H Scott
R: L J Allpress (54)
6/7
7m castelli (NZ) x aradhana (NZ) (i conquer (NZ))
3
3
Balham (7)
3/3
T: D and E Haworth
R: C W Johnson (54)
3/3
6g don eduardo (NZ) x fifty fifty (NZ) (justice prevails (AUS))
4
3.1
5/5
T: Ms S Kay
R: S T Collett (54)
5/5
5
5.6
4/4
T: Ms L Tanner
R: J W Nason (53)
4/4
6g savabeel (AUS) x eden (AUS) (zeditave (AUS))
6
8.9
Cajun (10)
9/9
T: Ms K Burne
R: D A Hirini (52)
9/9
8m keeninsky (NZ) x madison mary (NZ) (porter rhodes (USA))
7
9.2
7/6
T: R G Allen
R: N Teeluck (52)
7/6
6m howbaddouwantit (USA) x subtle (NZ) (istidaad (USA))
8
14.2
Wiggle (4)
8/8
T: T L Riddell
R: K A McCulloch (54)
8/8
7g gold centre (AUS) x faberge (NZ) (towkay (AUS))
9
99.9
1/1F
T: K T Myers
R: S J Macnab (59.5)
1/1F
Race 8 - Lvn Woolbuyers (Bm65) (2050m)
Class: Benchmark 65 Track: Slow(7) Time: 2:09.96
Prizemoney: $10,000
1
1/4F
T: J R Lynds
R: L J Allpress (58)
1/4F
7g ad valorem (USA) x tully lea (NZ) (senor pete (USA))
Winning siblings: Cangrande, Peggy's Time, Ringo's Charm,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
2/3
T: A I Bambry
R: J Parkes (57.5)
2/3
6m high chaparral (IRE) x vicky (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
0.9
4/2
T: Ms P Macdonald
R: J K Riddell (58)
4/2
4g el hermano (NZ) x malvern lass (NZ) (kreisler (IRE))
4
2.9
6/6
T: M P Breslin
R: D A Hirini (54)
6/6
5m handsome ransom (AUS) x dancing diva (NZ) (dance floor (USA))
5
3.2
8/8
T: Ms R Frost
R: A B Collett (56)
8/8
3f towkay (AUS) x hula bar (NZ) (al akbar (AUS))
6
9.2
3/1
T: B C McDermott
R: H S Tinsley (60)
3/1
6g gold centre (AUS) x miss shania (NZ) (oregon (USA))
7
10.2
7/5
T: K T Myers
R: K J Cowan (52.5)
7/5
4m savabeel (AUS) x yanna marie (NZ) (lord ballina (AUS))
8
13.2
11/11
T: G R Vile
R: R J Hannam (55)
11/11
9
20.5
9/9
T: G R Vile
R: N Teeluck (52)
9/9
5m nom du jeu (NZ) x grace kelly (NZ) (ishiguru (USA))
10
21.8
5/7
T: R M Connors
R: D G Bradley (58.5)
5/7
5g o'reilly (NZ) x royal princess (NZ) (seasoned star (AUS))
11
28.6
10/10
T: K T Myers
R: S J Macnab (55)
10/10
* Nick figures are for Australasia.