Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, April 18
Singapore
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore
Saturday, March 20
Singapore

SINGAPORE - Friday, January 17

Race 1 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:13.45 (37.63)
Prizemoney: $30,000
1
50/1
T: J Lim
R: J See (57.5)
50/1
6g lilbourne lad (IRE) x piacenza (IRE) (darshaan (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
30/1
T: J Tan
R: Marc R Lerner (58.5)
30/1
7g dane shadow (AUS) x snippet street (AUS) (street cry (IRE))
3
1
16/1
T: C T Kuah
R: M Nizar (55)
16/1
3g dissident (AUS) x future saint (USA) (saint ballado (CAN))
2019 MM Gold Coast Yearling Sale
$120,000
Vendor: Newgate Farm Scone NSW
Buyer: Jason Attard Racing/Troy Stevens/Scott Erwin
2018 MM National Weanling Sale
$80,000
Vendor: Rothwell Park Blandford NSW
Buyer: Arias Bloodstock
4
1.3
100/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57)
100/1
3g burgundy (NZ) x lottery (NZ) (carnegie (IRE))
5
1.8
100/1
T: M W Walker
R: K Hakim (54)
100/1
6g redwood (GB) x dreamcatcher (NZ) (stravinsky (USA))
6
2.6
60/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (58.5)
60/1
6g beneteau (AUS) x sassy peg (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
3.9
11/1F
T: J Lim
R: W H Kok (57)
11/1F
4g drumbeats (AUS) x lights off (AUS) (way of light (USA))
8
18.4
500/1
T: J Lim
R: T H Koh (57)
500/1
6g tagula (IRE) x henrietta mews (GB) (compton place (GB))
9
25.4
300/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (58)
300/1
3g golden archer (AUS) x shovella (AUS) (shovhog (AUS))
Race 2 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.93
Prizemoney: $20,000
1
50/1
T: S Gray
R: M Rodd (57.5)
50/1
4g sepoy (AUS) x trouville (AUS) (hurricane sky (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
11/1F
T: S Burridge
R: W H Kok (55.5)
11/1F
4g akeed mofeed (GB) x angela's dream (AUS) (bel esprit (AUS))
3
1.6
40/1
T: S Gray
R: J Powell (57.5)
40/1
4
2.1
30/1
T: D L Freedman
R: Patrick Moloney (54)
30/1
3g champions gallery (GB) x ion you (AUS) (geiger counter (USA))
5
3.1
500/1
T: J Lim
R: S John (57.5)
500/1
4g nicconi (AUS) x queen hippolyta (AUS) (commands (AUS))
6
4.4
Kakadu (12)
150/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (54)
150/1
3g eurozone (AUS) x think amore (AUS) (fastnet rock (AUS))
7
6.4
30/1
T: D Meagher
R: T Rehaizat (54)
30/1
3g uncle mo (USA) x miss concorde (IRE) (encosta de lago (AUS))
8
6.6
80/1
T: D Koh
R: J P Van Der Merwe (57.5)
80/1
4g battle paint (USA) x honey bee (NZ) (volksraad (GB))
9
7.4
500/1
T: J Lim
R: Zx Tan (53.5)
500/1
9
7.4
200/1
T: J Lim
R: C C Wong (57.5)
200/1
4g highly recommended (AUS) x zest princess (NZ) (black minnaloushe (USA))
11
8.2
Tell Me (10)
200/1
T: K S Tan
R: S Shafrizal (52)
200/1
12
8.3
500/1
T: K Y Young
R: R Iskandar (51)
500/1
3g ocean park (NZ) x traffic (AUS) (lonhro (AUS))
13
12.8
300/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (56)
300/1
5m gold allure (JPN) x shes like rio (USA) (boundary (USA))
Race 3 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:12.93 (36.50)
Prizemoney: $30,000
1
16/1F
T: J Lim
R: C C Wong (55.5)
16/1F
6g pluck (USA) x lalani (AUS) (lonhro (AUS))
Winning siblings: Kylease,
This nick: 6 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2015 MM National Weanling Sale General Session
$7,000
Vendor: Broadwater Thoroughbreds Aberdeen NSW
Buyer: Neil Owen
2
0.5
100/1
T: C T Kuah
R: M Nizar (53.5)
100/1
5g reliable man (GB) x fiorenza (NZ) (stravinsky (USA))
3
5
400/1
T: J Lim
R: Zx Tan (48)
400/1
4
5.5
30/1
T: J Tan
R: S Shafrizal (56.5)
30/1
6m daliapour (IRE) x hanna rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
5
8
80/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (57.5)
80/1
6
9.3
20/1
T: H W Tan
R: R Woodworth (59)
20/1
4g toronado (IRE) x fugnina (GB) (hurricane run (IRE))
7
10.3
30/1
T: K S Tan
R: W H Kok (54)
30/1
8g dark angel (IRE) x belle rebelle (IRE) (in the wings (GB))
8
12.6
My Win (7)
50/1
T: H W Tan
R: Marc R Lerner (55)
50/1
4g casino prince (AUS) x bolognaise (AUS) (perugino (USA))
9
13.4
150/1
T: H Takaoka
R: J See (50.5)
150/1
4g excelebration (IRE) x better life (AUS) (smarty jones (USA))
10
13.7
200/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (53.5)
200/1
6g hard spun (USA) x moussaieff (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 4 - Hcp (C4) (2000m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 2:03.29 (39.36)
Prizemoney: $50,000
1
20/1
T: R Le Grange
R: M Rodd (58.5)
20/1
7g shinzig (AUS) x mysterious ransom (AUS) (red ransom (USA))
Winning siblings: Persian Mist, Super Kenny,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
11/1F
T: J Peters
R: C C Wong (51)
11/1F
6g war front (USA) x river belle (GB) (lahib (USA))
3
3.8
30/1
T: J Peters
R: J P Van Der Merwe (50.5)
30/1
4g postponed (USA) x claudy eire (AUS) (promontory gold (USA))
4
5.6
60/1
T: S Gray
R: R Woodworth (55)
60/1
10g one cool cat (USA) x zatiger (NZ) (zabeel (NZ))
5
7.9
25/1
T: R Le Grange
R: Patrick Moloney (57)
25/1
7m ekraar (USA) x race empress (AUS) (st. petersburg (AUS))
6
9.7
50/1
T: L Khoo
R: Marc R Lerner (56)
50/1
5g darci brahma (NZ) x the grey storm (NZ) (red ransom (USA))
Race 5 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:13.39 (36.59)
Prizemoney: $30,000
1
30/1
T: J Tan
R: Marc R Lerner (58)
30/1
5g greenwood lake (USA) x miss hunter (AUS) (lion hunter (AUS))
Winning siblings: Crooked Arrow, Rooster Hunter,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
15/1F
T: K Y Young
R: R Woodworth (59)
15/1F
5g hussonet (USA) x el shahar (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
2
Tavito (8)
60/1
T: K S Tan
R: C C Wong (52.5)
60/1
5g tavistock (NZ) x rio nugget (NZ) (captain rio (GB))
5
2.8
150/1
T: Zl Mok
R: J See (51.5)
150/1
6g guillotine (NZ) x treasured choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
4.6
30/1
T: J Saimee
R: M Nizar (51)
30/1
6g dream ahead (USA) x bora blues (GB) (peintre celebre (USA))
7
7.6
200/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (55.5)
200/1
6g champions gallery (GB) x ceol na sraide (IRE) (king's theatre (IRE))
8
8.9
300/1
T: H W Tan
R: I Saifudin (51)
300/1
9
9.4
100/1
T: J Peters
R: Patrick Moloney (57.5)
100/1
10
9.5
100/1
T: L Khoo
R: L P Beuzelin (55.5)
100/1
6g darci brahma (NZ) x christmas eve (AUS) (more than ready (USA))
Race 6 - Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:09.98 (35.39)
Prizemoney: $70,000
1
100/1
T: Ms D Logan
R: R Maia (54)
100/1
5g jimmy choux (NZ) x camilla (NZ) (personal escort (USA))
Winning siblings: Dreamcatcher,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
25/1
T: C I Brown
R: Patrick Moloney (53)
25/1
4g rebel raider (AUS) x geology (NZ) (fastnet rock (AUS))
3
1.8
50/1
T: C I Brown
R: V Duric (54)
50/1
6g exceed and excel (AUS) x canyonville (NZ) (black minnaloushe (USA))
4
2
60/1
T: K S Tan
R: C C Wong (59)
60/1
5g star witness (AUS) x thanksgiving (NZ) (generous (IRE))
5
6.3
6/1F
T: S Gray
R: W H Kok (54.5)
6/1F
4g pins (AUS) x j'lo (NZ) (unbridled's song (USA))
6
10.8
50/1
T: J Lim
R: Zx Tan (50)
50/1
5g bullbars (AUS) x blancpain (NZ) (generous (IRE))
7
11.8
150/1
T: D L Freedman
R: J P Van Der Merwe (53.5)
150/1
4g street boss (USA) x raven protector (AUS) (hector protector (USA))
Race 7 - Hcp (C5) (1700m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:47.60 (38.50)
Prizemoney: $30,000
1
40/1
T: S Burridge
R: W H Kok (55.5)
40/1
7g dark angel (IRE) x livadream (IRE) (dalakhani (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
30/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (58)
30/1
6g king halo (JPN) x morning run (JPN) (manhattan cafe (JPN))
3
3
12/1F
T: R Le Grange
R: M Rodd (58.5)
12/1F
3g orpen (USA) x codiciable (ARG) (parade marshal (USA))
4
3.5
25/1
T: C T Kuah
R: M Nizar (49.5)
25/1
5g gingerbread man (AUS) x fontaine's fantasy (AUS) (general nediym (AUS))
5
4
100/1
T: K S Tan
R: C C Wong (52.5)
100/1
5g thewayyouare (USA) x fairy fingers (NZ) (king's chapel (AUS))
6
4.5
100/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (50)
100/1
5g nadeem (AUS) x coco chanel (NZ) (brilliant invader (AUS))
7
5
300/1
T: J Ong
R: N Zyrul (49.5)
300/1
7g thorn park (AUS) x clarens (NZ) (star way (GB))
8
5.2
80/1
T: Ms D Logan
R: Patrick Moloney (53.5)
80/1
9
5.5
150/1
T: J Tan
R: S Shafrizal (56)
150/1
10
6
200/1
T: K Y Young
R: J See (51)
200/1
5g niagara (AUS) x peace (NZ) (ishiguru (USA))
11
8
100/1
T: H W Tan
R: T H Koh (58)
100/1
7g authorized (IRE) x anything but love (AUS) (flying spur (AUS))
12
12.5
300/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (50)
300/1
5g phenomenons (AUS) x silver springs (AUS) (exceed and excel (AUS))
Race 8 - Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:05.28 (35.40)
Prizemoney: $50,000
1
100/1
T: D L Freedman
R: J P Van Der Merwe (51)
100/1
4g smart missile (AUS) x county mayo (USA) (grand slam (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
40/1
T: D Meagher
R: T Rehaizat (57.5)
40/1
7g kaphero (AUS) x solamina (AUS) (scenic (IRE))
3
2.8
25/1
T: D Koh
R: R Woodworth (53.5)
25/1
3g atlante (AUS) x slinkymalinki (NZ) (volksraad (GB))
4
3
150/1
T: K S Tan
R: Marc R Lerner (59)
150/1
6g guillotine (NZ) x no porsche needed (NZ) (no excuse needed (GB))
5
3.2
25/1
T: M W Walker
R: K Hakim (50)
25/1
6
5.5
14/1F
T: S Baertschiger
R: W H Kok (50)
14/1F
3g showcasing (GB) x london dream (NZ) (handsome ransom (AUS))
7
6
150/1
T: J Peters
R: T H Koh (52.5)
150/1
5g dalghar (FR) x appleton's lass (NZ) (woodbury lad (USA))
8
6.5
150/1
T: J Ong
R: N Zyrul (49.5)
150/1
8g savabeel (AUS) x fire song (NZ) (senor pete (USA))
9
7
300/1
T: C T Kuah
R: M Nizar (50)
300/1
6g hard spun (USA) x sinuous (AUS) (canny lad (AUS))
10
10.5
Simba (6)
50/1
T: J Ong
R: S John (53.5)
50/1
4g o'reilly (NZ) x do ra mi (NZ) (savabeel (AUS))
11
11
500/1
T: J Ong
R: J See (52.5)
500/1
7g mastercraftsman (IRE) x british dame (NZ) (black minnaloushe (USA))
12
11.1
150/1
T: H W Tan
R: I Saifudin (51)
150/1
4g dick turpin (IRE) x dirty vegas (AUS) (lucky owners (NZ))
* Nick figures are for Australasia.