Breednet Results

ASCOT PARK - Thursday, November 23

Race 1 - Elmwood Catering Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:13.71
Prizemoney: $10,000
1
25/1
T: B Laking
R: K Selvan (58.5)
25/1
4g Fully Fledged x Danport (Danehill Dancer (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1F
T: Ms S McKay
R: R Firdhaus (54.5)
5/1F
5m Coats Choice (AUS) x Miss Benro (Cullen (AUS))
3
2.1
50/1
T: G Gibson
R: T R Moseley (58.5)
50/1
5h Gallant Guru (AUS) x Popeta (Imperial Seal (GB))
4
2.5
9/4
T: Steven Prince
R: J R Lowry (58.5)
9/4
4g Guillotine x Sola Gratia (AUS) (Black Minnaloushe (USA))
5
2.7
Dale (2)
15/2
T: P Harris and K Moore
R: C A Campbell (55.5)
15/2
4g Castledale (IRE) x Kash Issue (Kashani (USA))
6
3.5
7/1
T: Kelvin Tyler
R: L Kalychurun (56.5)
7/1
4m Rip Van Winkle (IRE) x Miss Swiss (AUS) (Flying Spur (AUS))
7
4.0
13/2
T: E E Winsloe
R: C W Johnson (56.5)
13/2
5m Coats Choice (AUS) x Seducing (Straight Strike (USA))
8
4.2
6/1
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (55.5)
6/1
9
7.7
25/1
T: J D McKay
R: Ms K Williams (56.5)
25/1
4m Showcasing (GB) x Go Aliesha (Kreisler (IRE))
10
13.2
25/1
T: Steve Tyler
R: T Jonker (52)
25/1
3f Roc De Cambes x Nevak (Rhythm (USA))
11
19.2
25/1
T: Ms A Hoffman
R: C R Barnes (56.5)
25/1
5m St Reims x Wellsey (Yamanin Vital )
Race 2 - Saddlery Warehouse Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:12.66
Prizemoney: $10,000
1
5/1F
T: Michael Daly
R: Ms K Williams (56.5)
5/1F
4m Snippetson (AUS) x Body Language (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Winning siblings: Teyssier,
This nick: 8 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
3.3
15/4
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (55.5)
15/4
4m Iffraaj (GB) x Chanson D'Amour (AUS) (Choisir (AUS))
3
6.8
Edward (1)
5/2F
T: Claire Anderton
R: C W Johnson (58.5)
5/2F
4
8.3
25/1
T: L A Beck
R: J R Lowry (58.5)
25/1
6g Shinko King (IRE) x Drumyellow (Personal Escort (USA))
5
9.6
60/1
T: S D Blair-Edie
R: A Bohorun (54.5)
60/1
5g Coats Choice (AUS) x Avoid (Cullen (AUS))
6
13.9
11/1
T: Ms S McKay
R: T R Moseley (57)
11/1
3g Road To Rock (AUS) x La Reine (Kaapstad )
7
14.7
12/1
T: J and K Parsons
R: Ruzaili Yatim (55.5)
12/1
5g Kingmaker x Riverdancer (Pompeii Court (USA))
8
15.0
Gun Law (10)
40/1
T: J M Curran
R: J L Morris (56.5)
40/1
5m Gallant Guru (AUS) x Kiko (Yamanin Vital )
9
16.3
16/1
T: G Gibson
R: K Selvan (58.5)
16/1
4g Onemorenomore (AUS) x Silent Smytzer (AUS) (Rory's Jester (AUS))
10
21.6
60/1
T: W N Graham
R: L Kalychurun (55)
60/1
3f Coats Choice (AUS) x Greta's Way (Wallenda (USA))
11
22.9
14/1
T: Ms S McKay
R: L Callaway (57)
14/1
3g Bachelor Duke (USA) x Azulike (The Jogger (USA))
12
27.2
Ferrari (11)
7/1
T: P Harris and K Moore
R: C A Campbell (52)
7/1
3f Shamoline Warrior (AUS) x Mylor (Kashani (USA))
Race 3 - Speight's (Bm80) (2100m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(3) Time: 2:12.50
Prizemoney: $11,000
1
7/2F
T: S D Blair-Edie
R: L Callaway (55.5)
7/2F
7g Kingmaker x Wisborough Green (Entrepreneur (GB))
Winning siblings: He's Mi Brother,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
Lin (4)
13/4
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (53)
13/4
6m Tavistock x For Love (Omnicorp )
3
3.6
11/2
T: Peter Rudkin
R: T R Moseley (54)
11/2
5m Darci Brahma x Equals That (Traditionally (USA))
4
3.8
9/2
T: Kelvin Tyler
R: L Kalychurun (59)
9/2
5
4.6
11/4
T: E E Winsloe
R: C W Johnson (54)
11/4
6m Lucky Unicorn (AUS) x Prey (AUS) (Montjeu (IRE))
6
5.9
Fergie (6)
12/1
T: Shane Laming
R: C A Campbell (51)
12/1
7
9.4
25/1
T: Steve Tyler
R: T Jonker (51)
25/1
9m Don Eduardo x Lots Of Fun (Soviet Star (USA))
Race 4 - Catr Fashions 16/12 Mdn (2100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 2:15.27
Prizemoney: $10,000
1
3/1F
T: P Harris and K Moore
R: C W Johnson (56.5)
3/1F
5m Bachelor Duke (USA) x Azmaan (USA) (Bahri (USA))
Winning siblings: Duke Of Azmaan,
This nick: 6 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
8/1
T: S D Blair-Edie
R: Ms K Williams (56.5)
8/1
6m Raise The Flag (GB) x Fly The Coop (Flying Pegasus (IRE))
3
3.2
20/1
T: Ms S McKay
R: T R Moseley (58.5)
20/1
5g Raise The Flag (GB) x Miss Agavero (AUS) (With Class (CAN))
4
4.5
10/9
T: Shane Laming
R: D R Bothamley (58.5)
10/9
6g Edenwold (CAN) x Daisy Bridge (Waikiki Star (USA))
5
5.8
16/1
T: G and M Eade
R: J R Lowry (58.5)
16/1
7g Gallant Guru (AUS) x Prawn (Beaufort Sea (USA))
6
13.1
Herbie (3)
13/2
T: N and B Blatch
R: J L Morris (58.5)
13/2
4g O'Reilly x J'lo (Unbridled's Song (USA))
7
16.1
20/1
T: S B Laming
R: C A Campbell (55.5)
20/1
8
16.9
40/1
T: M and N White
R: C K Kwo (52)
40/1
3f Pins (AUS) x Pastrana (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
9
18.9
40/1
T: G and M Eade
R: L Kalychurun (56.5)
40/1
6m Gallant Guru (AUS) x Red Astra (Heroicity (AUS))
10
23.4
40/1
T: G and M Eade
R: C R Barnes (58.5)
40/1
4g Ekraar (USA) x Duchess Of Harts (AUS) (Woodman (USA))
Race 5 - Ascot Park Hotel (Bm65) (2100m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 2:14.00
Prizemoney: $10,000
1
2/1F
T: J R Phillips
R: Ms K Williams (57.5)
2/1F
6m Raise The Flag (GB) x Grace De Soir (Volksraad (GB))
Winning siblings: Dermott Brown, Zelenski,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
30/1
T: J R Phillips
R: C R Barnes (54)
30/1
5m Authorized (IRE) x Star Of Broadway (AUS) (Quest For Fame (GB))
3
0.7
25/1
T: Ms G Robinson
R: K Mudhoo (56)
25/1
6g Mr. Nancho (ARG) x Franchice (Icelandic (IRE))
4
3.2
7/1
T: L A Beck
R: J R Lowry (59)
7/1
5
3.6
10/1
T: Jo-Anne Dalton
R: L Kalychurun (58.5)
10/1
8g Gold Centre (AUS) x Grovada (Grosvenor )
6
3.7
7/2
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (56.5)
7/2
6g Tavistock x Splash Of Colour (Fusaichi Pegasus (USA))
7
4.0
40/1
T: G A Wright
R: T R Moseley (58.5)
40/1
7g Keeper (AUS) x Picka Peach (Yamanin Vital )
8
4.5
30/1
T: Kelvin Tyler
R: C K Kwo (54.5)
30/1
7g Shinko King (IRE) x Elaia (Elvstroem (AUS))
9
5.5
60/1
T: Ms G Robinson
R: D R Bothamley (58)
60/1
6g Perfectly Ready (AUS) x Cent For Me (Centaine (AUS))
10
8.8
8/1
T: B and S Anderton
R: C A Campbell (54.5)
8/1
5m Raise The Flag (GB) x Mega Babe (Personal Escort (USA))
11
8.9
5/1
T: E E Winsloe
R: C W Johnson (58.5)
5/1
Race 6 - McCallums Group Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:39.32
Prizemoney: $10,000
1
13/2
T: Kelvin Tyler
R: Ms K Williams (58.5)
13/2
4g Shocking (AUS) x Princess Latifah (AUS) (Flying Spur (AUS))
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
30/1
T: Jo-Anne Dalton
R: K Mudhoo (57.5)
30/1
6g Gallant Guru (AUS) x Personal Princess (Personal Escort (USA))
3
2.5
6/1F
T: Dennis Bros and R Dennis
R: C W Johnson (56.5)
6/1F
5m Thorn Park (AUS) x The Freckle (Grosvenor )
4
3.3
7/2
T: J R Phillips
R: C K Kwo (55.5)
7/2
5g Makfi (GB) x Ain't No Pussycat (Felix The Cat (USA))
5
3.4
30/1
T: Jo-Anne Dalton
R: D R Bothamley (58.5)
30/1
4g Uncle Mo (USA) x Amanusa (AUS) (Alzao (USA))
6
3.5
6/1F
T: Jo-Anne Dalton
R: J R Lowry (58.5)
6/1F
4g Cape Blanco (IRE) x Morgalicious (Stravinsky (USA))
7
3.8
12/1
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (55.5)
12/1
4m Redwood (GB) x Rhythm's Choice (Rhythm (USA))
8
5.3
25/1
T: M and N White
R: L Callaway (56.5)
25/1
4m Coats Choice (AUS) x Blue Shades (Warsaw Pact (USA))
9
6.3
9/1
T: Ms S McKay
R: T R Moseley (56.5)
9/1
10
6.8
10/1
T: B and S Anderton
R: C A Campbell (52)
10/1
3f Showcasing (GB) x Queens Move (AUS) (King Of Kings (IRE))
11
7.6
50/1
T: S D Blair-Edie
R: A Bohorun (54.5)
50/1
4g Castledale (IRE) x Fly The Coop (Flying Pegasus (IRE))
12
8.6
25/1
T: J Yeo
R: L Kalychurun (58.5)
25/1
4g Coats Choice (AUS) x Roseline (Howbaddouwantit (USA))
13
8.7
30/1
T: P Harris and K Moore
R: T Jonker (53.5)
30/1
5m Roc De Cambes x Arena Pride (Nassipour (USA))
14
14.5
12/1
T: N and B Blatch
R: J L Morris (56.5)
12/1
4m Jimmy Choux x Likes To Rule (Deputy Governor (USA))
Race 7 - Ilt Foundation (Bm75) (1400m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 1:24.20
Prizemoney: $11,000
1
Willow (5)
9/4
T: B and S Anderton
R: J R Lowry (57.5)
9/4
5m Gallant Guru (AUS) x Woodini (AUS) (Woodman (USA))
Winning siblings: Millbank, Time Legend,
This nick: 7 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.3
5/1
T: Ms A K Schwarz
R: L Callaway (56.5)
5/1
4g Perfectly Ready (AUS) x Censitive (Centaine (AUS))
3
0.5
Katango (10)
4/1F
T: B Laking
R: S Toolooa (50.5)
4/1F
6m Fully Fledged x Kat Ballou (Brief Truce (USA))
4
2.5
15/4
T: E E Winsloe
R: C W Johnson (58.5)
15/4
5
3.8
20/1
T: Steve Tyler
R: T Jonker (55)
20/1
6
5.1
15/1
T: L A Beck
R: T R Moseley (58)
15/1
6g Gallant Guru (AUS) x Itjustgot Personal (Personal Escort (USA))
7
5.9
30/1
T: Kelvin Tyler
R: C K Kwo (53.5)
30/1
5m Mastercraftsman (IRE) x Point Park (Thorn Park (AUS))
8
7.9
16/1
T: Dennis Bros and R Dennis
R: G A Jogoo (55.5)
16/1
7g O'Reilly x The Grin (Grosvenor )
9
12.9
14/1
T: Ms T J Foley
R: L Kalychurun (54.5)
14/1
6m D'Cash (AUS) x Golden Satchel (Gold And Ivory (USA))
10
16.7
30/1
T: J M Curran
R: J L Morris (59)
30/1
6g Gallant Guru (AUS) x Just Rhythm (Justice Prevails (AUS))
Race 8 - Marquee & Party Hire Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:25.42
Prizemoney: $10,000
1
2/1F
T: Jo-Ann Gordon
R: K Mudhoo (55.5)
2/1F
6m Alamosa x Raise The Roof (Maroof (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
66/1
T: S D Blair-Edie
R: A Bohorun (54.5)
66/1
4g King Of Roses (AUS) x Cooliky (O'Reilly )
3
1.1
20/1
T: B and S Anderton
R: C R Barnes (58.5)
20/1
5g Gallant Guru (AUS) x Ossicle (Yamanin Vital )
4
3.1
11/2
T: P Harris and K Moore
R: Ms K Williams (56.5)
11/2
4m Nadeem (AUS) x Seishona (AUS) (Fusaichi Pegasus (USA))
5
4.6
25/1
T: Dennis Bros and R Dennis
R: J R Lowry (58.5)
25/1
4g Raise The Flag (GB) x The Gem (Personal Escort (USA))
6
4.9
10/1
T: Peter Rudkin
R: R Firdhaus (55)
10/1
3g Wanted (AUS) x Tunes Of Glory (Maroof (USA))
7
5.9
25/1
T: Sophie Price
R: T R Moseley (56.5)
25/1
5m Coats Choice (AUS) x No Response (Prince Of Praise )
8
6.7
5/1
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (57.5)
5/1
4g Per Incanto (USA) x Explosive Girl (San Luis (AUS))
9
7.0
40/1
T: Shane Laming
R: D R Bothamley (58.5)
40/1
4g Thano (ARG) x Daisy Bridge (Waikiki Star (USA))
10
7.3
3/1
T: S J Kirkland
R: C W Johnson (56.5)
3/1
11
11.6
25/1
T: E E Winsloe
R: C K Kwo (55.5)
25/1
4g Nom Du Jeu x Gladiator's Choice (The Gladiator )
Race 9 - Invercargill Lic. Trust-Bm65 (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:24.77
Prizemoney: $10,000
1
7/4
T: J R Phillips
R: C W Johnson (59)
7/4
6g Tavistock x Gunarani (GB) (Green Desert (USA))
Winning siblings: Gunna Excel,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
25/1
T: H B Tapper
R: R D Beeharry (50)
25/1
6m O'Reilly x Smartway (Pins (AUS))
3
3.1
6/1F
T: Ms A K Schwarz
R: K Mudhoo (57)
6/1F
5g Road To Rock (AUS) x Sonia Blade (Oregon (USA))
4
3.9
30/1
T: Ms A Dickson
R: C K Kwo (55.5)
30/1
7g Remind (USA) x Fancyaligndown (Align (AUS))
5
5.4
6/1F
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (53.5)
6/1F
4m Falkirk x Elsa (Montjeu (IRE))
6
6.2
11/1
T: Ms S McKay
R: T R Moseley (55.5)
11/1
6m Chianti (IRE) x Daulomani (Dance Floor (USA))
7
7.2
10/1
T: Michael Daly
R: Ms K Williams (58.5)
10/1
6g Iffraaj (GB) x Broadway Miss (O'Reilly )
8
10.0
6/1F
T: Dennis Bros and R Dennis
R: J R Lowry (57)
6/1F
5g Thorn Park (AUS) x The Jewel (O'Reilly )
9
10.1
40/1
T: W N Graham
R: L Kalychurun (57.5)
40/1
4g Saperavi x Greta's Way (Wallenda (USA))
10
11.4
30/1
T: B J Howden
R: K Selvan (57)
30/1
5g Showcasing (GB) x Della Mimosa (Generous (IRE))
11
13.4
25/1
T: J M Curran
R: J L Morris (58)
25/1
7m Danzighill (AUS) x Megun (Palatable (USA))
12
14.9
30/1
T: A S Borthwick
R: L Callaway (57)
30/1
Race 10 - Xmas At The Races 16/12-Bm65 (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:24.91
Prizemoney: $10,000
1
11/2
T: B and S Anderton
R: C R Barnes (58.5)
11/2
5m Gallant Guru (AUS) x La Gem (Seasoned Star (AUS))
This nick: 9 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: Ms S McKay
R: G A Jogoo (56)
11/2
6m Iffraaj (GB) x Abashed (AUS) (Last Tycoon (IRE))
3
3.1
25/1
T: Sophie Price
R: T R Moseley (57.5)
25/1
6m Raise The Flag (GB) x Vital Note (Yamanin Vital )
4
3.2
8/1
T: Shane Laming
R: J R Lowry (56)
8/1
7g Fully Fledged x Danamac (Danasinga (AUS))
5
3.3
11/2
T: J and K Parsons
R: C W Johnson (57.5)
11/2
5m Savabeel (AUS) x Do Me A Favour (Howbaddouwantit (USA))
6
3.7
8/1
T: Peter Rudkin
R: C K Kwo (55)
8/1
4g Fully Fledged x Vera Duckworth (Keeper (AUS))
7
4.5
25/1
T: G B Tippett
R: R D Beeharry (55)
25/1
7g Kingmaker x Alabama (Al Akbar (AUS))
8
6.5
25/1
T: Marion Stevenson
R: K Mudhoo (56.5)
25/1
4g Fully Fledged x Simfinnarley (AUS) (Lion Heart (USA))
9
6.8
8/1
T: E E Winsloe
R: Ms K Williams (56.5)
8/1
10
8.6
20/1
T: Ms T J Foley
R: L Callaway (56.5)
20/1
7g Danroad (AUS) x Miss Cugat (AUS) (King Cugat (USA))
11
12.1
20/1
T: Jo-Ann Gordon
R: R Firdhaus (53)
20/1
12
12.4
5/1F
T: Kelvin Tyler
R: L Kalychurun (58)
5/1F
5g Alamosa x Tzarina Star (Danasinga (AUS))