Breednet Results

BUNDABERG - Saturday, March 16

Race 1 - (Bm60) (850m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 0:48.80
Prizemoney: $7,450
1
5/2F
T: Cherie Vick
R: Sophie Wilcock (56)
5/2F
4m Longhorn x Jennacomm (Commands )
Winning siblings: Big Decision, Board Director, Dorf Riley,
2
1.0
9/2
T: R W Murray
R: Ms C Eaton (62)
9/2
6g Ad Valorem (USA) x Explicit Vixen (General Nediym )
3
1.1
7/2
T: A R Jenkinson
R: Gregory Hayes (57)
7/2
4g Carrara x Red Testa (Western Red (NZ))
4
1.5
3/1
T: Ms M Hassam
R: Louise Dillon (54)
3/1
4g Daunting Lad x Buck's Pearl (Buck's Pride )
5
3.5
4/1
T: W Melvin
R: J Missen (55)
4/1
5m Sidereus x Harmonies (Flying Spur )
Race 2 - Hcp (Cl B) (1090m)
Class: Class B Track: Good(3) Time: 1:05.42
Prizemoney: $7,450
1
6/4F
T: Kym Afford
R: Ms C Eaton (59)
6/4F
4g Love Conquers All x Silverscreen Queen (Exceed And Excel )
2
2.3
Makuba (2)
13/8
T: M A Oates
R: G Geran (58.5)
13/8
5g Red Element x Stop And Stare (Royal Academy (USA))
3
2.6
8/1
T: Malcolm Bailey
R: Ms K Gates (55.5)
8/1
4m Poet's Voice (GB) x Leelinchin (End Sweep (USA))
4
4.3
5/1
T: Malcolm Bailey
R: J Missen (55.5)
5/1
4m Dr Green (NZ) x Glorietta (Medecis (GB))
5
4.5
7/4
T: K J Miller
R: Sophie Wilcock (56)
7/4
5m Foxwedge x How Funny (Rory's Jester )
6
6.5
3/1
T: L D Wanless
R: Gregory Hayes (54.5)
3/1
4m Monashee Mountain (USA) x Saran (Grand Lodge (USA))
Race 3 - Mdn Plate (1212m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:15.36
Prizemoney: $7,450
1
2/1
T: L D Wanless
R: Ms K Gates (58.5)
2/1
4g Tickets x Newbold Wit (Intergaze )
2
0.3
9/1
T: Kym Afford
R: Sophie Wilcock (56)
9/1
5g Raheeb x Lots Of Allure (Skilful Star )
3
1.8
5/4F
T: Cherie Vick
R: G Geran (58.5)
5/4F
4g Husson (ARG) x Cerinthe (Exceed And Excel )
4
2.3
9/4
T: Kym Afford
R: Ms C Eaton (56.5)
9/4
4m Warhead x Regal Finale (Paris Prince (USA))
5
5.0
7/2
T: Glenn Richardson
R: Gregory Hayes (55.5)
7/2
4m Longhorn x La Pic (Piccolo (GB))
6
7.5
7/2
T: W Melvin
R: J Missen (58.5)
7/2
4g Helmet x Beautiful Buns (Black Minnaloushe (USA))
Race 4 - Open Hcp (1212m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:14.34
Prizemoney: $7,450
1
8/11F
T: M A Kropp
R: G Geran (60)
8/11F
2
3.0
5/2
T: D W Gardiner
R: Ms K Gates (59)
5/2
8g Brief Truce (USA) x Al's Petite (Al Maheb (USA))
3
7.0
13/8
T: D W Gardiner
R: Sophie Wilcock (56)
13/8
8g Host (CHI) x Four Seasons (Stravinsky (USA))
4
9.2
7/1
T: L D Wanless
R: Louise Dillon (54.5)
7/1
5
9.4
5/1
T: R W Murray
R: Ms C Eaton (55)
5/1
6g Red Element x Jomar Star (Johannesburg (USA))
Race 5 - (Bm60) (1600m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:41.14
Prizemoney: $7,450
1
5/2
T: R W Murray
R: Ms K Gates (57)
5/2
6g Wonderful World x Run For Layla (Galileo (IRE))
2
2.8
2/1
T: D W Gardiner
R: Sophie Wilcock (57.5)
2/1
5g Red Element x Hotel Hussy (Hotel Grand )
3
8.1
5/2
T: R W Murray
R: Ms C Eaton (56.5)
5/2
6g Zariz x Zahbowe (Lacryma Cristi (IRE))
4
13.5
1/1F
T: K and G Mayberry
R: Louise Dillon (56.5)
1/1F
6m Red Element x Alexa Ray (Shovhog )
5
31.5
4/1
T: W Melvin
R: J Missen (59)
4/1