Breednet Results

CRANBOURNE - Friday, October 7

Race 1 - Sherritt Commercial Concr. Mdn (2080m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 2:13.85
Prizemoney: $25,000
1
4/1
T: D K Weir
R: D Yendall (58.5)
4/1
4g Zabeel (NZ) x Treasure The Cross (IRE) (Cape Cross (IRE))
Winning siblings: Cryptic Jewel, Top Pins,
2
0.2
1/1F
T: Patrick Payne
R: Ms Michelle Payne (56.5)
1/1F
3
3.5
15/1
T: Frank Conlan
R: Jordan Childs (58.5)
15/1
5g Street Cry (IRE) x Rose Of Tralee (Sadler's Wells (USA))
4
6.9
50/1
T: Luke Oliver
R: Jye McNeil (56.5)
50/1
4m Any Given Saturday (USA) x Thekatcamehome (USA) (Sea Of Secrets (USA))
5
7.2
80/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Ben Thompson (56.5)
80/1
4m Sharkbite x Major Card (Press Card (USA))
6
8.5
30/1
T: C A Balfour
R: D W Stackhouse (58.5)
30/1
4h Shinzig x En Amont (NZ) (Elnadim (USA))
7
10.7
13/2
T: R W Smerdon
R: Ryan Maloney (58.5)
13/2
8
11.5
10/1
T: C W McDonald
R: Beau Mertens (58.5)
10/1
4g Onemorenomore x Curvaceous (Zabeel (NZ))
9
12.5
50/1
T: R E Laing
R: J C Bates (56.5)
50/1
5m Azevedo x Coach And Four (Fusaichi Pegasus (USA))
10
14.0
11/1
T: K M Keys
R: Ben Allen (56.5)
11/1
4m Not A Single Doubt x Vestabaa (Anabaa (USA))
11
16.2
30/1
T: Trent Pennuto
R: Alan Creighton (58.5)
30/1
7g King Of Roses x Riva Crossing (Westbridge (USA))
12
19.5
80/1
T: I M Pankhurst
R: Ms J Beriman (56.5)
80/1
7m God's Own x Miss Bud (Hennessy (USA))
Race 2 - Win A Hyundai Sunday Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:26.19
Prizemoney: $25,000
1
8/1
T: T Busuttin and N Young
R: S Baster (57)
8/1
2
2.0
9/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Chris Symons (57)
9/1
3f Northern Meteor x Riptide (Exceed And Excel )
3
3.3
4/7F
T: Lee and Anthony Freedman
R: D Oliver (57)
4/7F
3f Uncle Mo (USA) x Piccadilly Circus (Royal Academy (USA))
4
4.0
30/1
T: D J Laws
R: M Pegus (57)
30/1
3f Artie Schiller (USA) x Tiffany's Best (Soviet Lad (USA))
5
4.3
6/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: M J Walker (57)
6/1
3f Al Maher x Espalita (Esperero (USA))
6
9.0
25/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (57)
25/1
3f Wanted x Rock Success (Rock Of Gibraltar (IRE))
7
9.1
20/1
T: T Busuttin and N Young
R: M J Dee (57)
20/1
3f Darci Brahma (NZ) x Ms Seneca Rock (USA) (Seneca Jones (USA))
8
9.3
66/1
T: R W Smerdon
R: Ryan Maloney (57)
66/1
3f Dylan Thomas (IRE) x Glove Puppet (Toy Pindarri (NZ))
9
9.5
100/1
T: P T Hyland
R: Ms J Beriman (57)
100/1
3f Myboycharlie (IRE) x Spureline (Flying Spur )
10
14.5
11/1
T: Henry Dwyer
R: J Noonan (57)
11/1
3f Testa Rossa x Fasliyev Dancer (Fasliyev (USA))
11
18.5
100/1
T: D T Curran
R: P T Holmes (57)
100/1
12
68.5
100/1
T: B G Purcell
R: Jye McNeil (57)
100/1
3f Ladoni (GB) x Erotunda (Savoire Vivre (GB))
Race 3 - Peter/Lavella Darose - Afc Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:41.24 (37.56)
Prizemoney: $25,000
1
25/1
T: D M Noonan
R: Ben Allen (58.5)
25/1
5g God's Own x Thoressa (Hurricane Sky )
Winning siblings: Isere, Sacred Journey,
2
0.1
14/1
T: Matthew Brown
R: J Noonan (58.5)
14/1
4g Equiano (FR) x Court Dancer (Rokosz (USA))
3
1.4
10/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: M J Walker (58.5)
10/1
4g Fastnet Rock x Imananabaa (Anabaa (USA))
4
2.6
5/2F
T: R E Laing
R: A Lynch (58.5)
5/2F
4h Charge Forward x Jemison (Commands )
5
2.8
11/2
T: S V Brown
R: W Egan (56.5)
11/2
6
2.9
10/1
T: R D Griffiths
R: Ryan Maloney (56.5)
10/1
4m Purrealist x Will Rock (Stratum )
7
3.2
9/1
T: Trent Pennuto
R: B Higgins (56.5)
9/1
8
3.3
6/1
T: D K Weir
R: D Yendall (56.5)
6/1
9
4.5
150/1
T: Kasey Wilson
R: J Mallyon (58.5)
150/1
4g Lago Delight x Blue Jewel (Bluebird (USA))
10
4.7
Tudeto (7)
30/1
T: J F Moloney
R: Jordan Childs (58.5)
30/1
4g Turffontein x Devil's Tower (Filante (NZ))
11
7.7
60/1
T: Ms B Schreuder
R: Alan Creighton (58.5)
60/1
5g Bianconi (USA) x Belle Uno (Delgado (USA))
800
0.0
5/1
T: T Busuttin and N Young
R: M J Dee (56.5)
5/1
4g Zabeel (NZ) x Lady Fashion (NZ) (Stravinsky (USA))
Race 4 - Tab - We Love A Bet Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:13.31
Prizemoney: $25,000
1
13/4
T: D K Weir
R: D Yendall (55.5)
13/4
3f Moshe x Predominance (Ladoni (GB))
2
1.8
4/7F
T: Sam Pritchard-Gordon
R: Chris Parnham (55.5)
4/7F
3f Eavesdropper (USA) x Russian Babe (Singspiel (IRE))
3
4.1
60/1
T: D Binaisse
R: R T Tremsal (58)
60/1
4m Shaft x Russian Babe (Singspiel (IRE))
4
4.2
14/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: S Baster (58)
14/1
4m Wanted x Brown Alley (Magic Albert )
5
4.3
150/1
T: Tim Hughes
R: I Gundogdu (58)
150/1
4m Good Journey (USA) x Tigers Eyes (Tale Of The Cat (USA))
6
4.7
100/1
T: E Jusufovic
R: Ben Allen (58)
100/1
4m Starcraft (NZ) x Graceful Devil (Thunder Gulch (USA))
7
4.9
16/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (55.5)
16/1
8
5.4
60/1
T: M M Laurie
R: A McCabe (55.5)
60/1
3f Daliapour (IRE) x Maidanz (Danzero )
9
5.6
30/1
T: R W Harrison
R: Jack Martin (56)
30/1
4m Kaphero x Tigresque (Hold That Tiger (USA))
10
5.8
66/1
T: Todd Balfour
R: Juana Andreou (55.5)
66/1
3f Golden Snake (USA) x Gold Patriot (Made Of Gold (USA))
11
6.0
20/1
T: J T Conlan
R: D Moor (58)
20/1
12
13.0
16/1
T: M Beer and M Hinton
R: J Noonan (58)
16/1
4m Written Tycoon x Startle (Flying Spur )
Race 5 - Mypunter.Com (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(6) Time: 1:13.12
Prizemoney: $25,000
1
7/4F
T: D K Weir
R: D Yendall (59)
7/4F
4m Denman x Circus Dance (NZ) (Carnegie (IRE))
2
1.8
12/1
T: John R Allen
R: Ben Allen (57)
12/1
7m Estambul (ARG) x Tilly Tumba (Archway (IRE))
3
1.9
16/1
T: Robert Kingston
R: Jack Martin (57)
16/1
8m Shinko King (IRE) x Tuscan Sun (NZ) (Tuscany Flyer )
4
2.6
8/1
T: Ms W Kelly
R: J Mott (58)
8/1
4m Bon Hoffa x Dynastar (Zeditave )
5
3.3
Ayda (6)
12/1
T: Ms C Alderson
R: J C Bates (58)
12/1
4m Ad Valorem (USA) x Nothing Matters (Magic Albert )
6
3.5
14/1
T: Shawn Mathrick
R: Ms J Beriman (55)
14/1
7
5.8
9/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: M Pegus (59.5)
9/2
4m Fastnet Rock x Bush Honey (Woodman (USA))
8
6.5
4/1
T: D R Brideoake
R: Ryan Maloney (59.5)
4/1
4m Hard Spun (USA) x Street Belle (Street Cry (IRE))
9
7.0
12/1
T: Shea Eden
R: J Benbow (58.5)
12/1
4m Equiano (FR) x Exo (Hennessy (USA))
Race 6 - Inglis Pinker Pinker Plate (2080m)
Class: Open Track: Soft(6) Time: 2:13.46
Prizemoney: $80,000
1
5/1
T: R E Laing
R: D Oliver (55)
5/1
2
2.3
9/4F
T: D K Weir
R: D Yendall (56)
9/4F
4m Shaft x Profits Rock (Zabeel (NZ))
3
2.4
10/1
T: R G Symons
R: Regan Bayliss (55)
10/1
6m Savabeel x Tennessee Moon (GB) (Darshaan (GB))
4
2.5
25/1
T: Shawn Mathrick
R: Ms J Beriman (55)
25/1
5m Hold That Tiger (USA) x My Hoaks (Manner Hill )
5
3.0
Ginali (9)
8/1
T: C W McDonald
R: Ben Allen (55)
8/1
6
4.3
40/1
T: T Busuttin and N Young
R: M J Dee (57)
40/1
6m Pentire (GB) x Posing Zero (Danzero )
7
5.0
4/1
T: P T Hyland
R: Ryan Maloney (55)
4/1
5m Zabeel (NZ) x She's Justa Tad (NZ) (Istidaad (USA))
8
5.2
7/2
T: Luke Oliver
R: Ms Michelle Payne (58)
7/2
5m Nicconi x Lantern Court (USA) (Chester House (USA))
9
11.2
80/1
T: T J Andrews
R: A McCabe (55.5)
80/1
5m Hard Spun (USA) x Black Skirt (NZ) (Traditionally (USA))
10
11.5
Romanze (12)
100/1
T: D T Curran
R: P T Holmes (55)
100/1
4m Host (CHI) x Sparkling Symphony (NZ) (Stravinsky (USA))
11
14.3
25/1
T: L Xuereb
R: Dean Holland (55)
25/1
5m Mutawaajid x Waheeda (Danewin )
Race 7 - Browns Sawdust & Shavings-Bm64 (1400m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(6) Time: 1:26.62
Prizemoney: $25,000
1
9/2
T: Nick Ryan
R: J Mott (60.5)
9/2
5g Testa Rossa x Running Riot (Red Ransom (USA))
Winning siblings: Causing Chaos, Riotous Mischief,
2
2.0
Alrouz (1)
20/1
T: D C Harrison
R: Tahlia Hope (60.5)
20/1
9g Elvstroem x Fayrouz (Sovereign Red (NZ))
3
2.1
14/1
T: J R Welsh
R: B Werner (58.5)
14/1
5g Pins x Kims Coup (NZ) (Kashani (USA))
4
2.3
13/4F
T: Shea Eden
R: L Nolen (59.5)
13/4F
4g Written Tycoon x Barefoot Marvel (Archway (IRE))
5
3.0
9/2
T: M Beer and M Hinton
R: Jack Martin (58)
9/2
5g More Than Ready (USA) x Aragonce (Lake Coniston (IRE))
6
4.3
30/1
T: Trent Pennuto
R: B Higgins (57.5)
30/1
7
5.0
15/2
T: D K Weir
R: M J Dee (59)
15/2
4m Foreplay x Kildara Rose (Tirol (IRE))
8
5.1
20/1
T: Lee and Anthony Freedman
R: D Moor (58)
20/1
5g Al Maher x Possessed (Scenic (IRE))
9
5.5
9/1
T: N A Blackiston
R: M J Walker (59)
9/1
5g Mossman x Lady Lindara (Flying Spur )
10
6.8
11/2
T: D K Weir
R: D Yendall (58)
11/2
4g Duporth x Surfer Rosa (Encosta De Lago )
11
9.0
20/1
T: D Binaisse
R: M Pegus (58.5)
20/1
4g Equiano (FR) x Tia Nova (Bianconi (USA))
Race 8 - Procon Developments (Bm70) (1000m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(6) Time: 0:59.62
Prizemoney: $30,000
1
15/2
T: J P Salanitri
R: Dean Holland (58.5)
15/2
6g Henny Hughes (USA) x She's A Nightmare (Night Shift (USA))
Winning siblings: She's A Nightstar,
2
0.1
Gibbon (14)
4/1F
T: Ms W Kelly
R: Jordan Childs (58)
4/1F
4g Bon Hoffa x Monkey See (Rock Of Gibraltar (IRE))
3
0.3
40/1
T: Shawn Mathrick
R: J Lyon (60)
40/1
6g O'Reilly (NZ) x Ungaro (NZ) (Centaine )
4
0.6
15/2
T: P T Hyland
R: Ms J Beriman (59.5)
15/2
4h Magnus x Beswick (Bel Esprit )
5
0.7
9/2
T: B and G James
R: Jack Martin (59.5)
9/2
6g Rock Of Gibraltar (IRE) x Tea Party (USA) (Night Shift (USA))
6
0.9
20/1
T: Nathan McPherson
R: B Higgins (58.5)
20/1
7
1.0
8/1
T: Ms L Enright
R: L Nolen (57.5)
8/1
7m Golden Snake (USA) x Felony (Export Price (FR))
8
1.7
6/1
T: Tara Cochrane
R: Stephen Brown Jnr (57)
6/1
7g Masterpiece (ARG) x Jersey Cream (Generous (IRE))
9
2.5
20/1
T: R D Griffiths
R: Ryan Maloney (61.5)
20/1
8g Bel Esprit x Lakemba Gold (Made Of Gold (USA))
10
3.2
9/1
T: Kane Harris
R: J Mott (60.5)
9/1
6g Testa Rossa x Points (Canny Lad )
11
6.2
7/1
T: D C Harrison
R: I Gundogdu (57)
7/1
4m Dane Shadow x Siphon (Lonhro )