Breednet Results

CRANBOURNE - Friday, November 10

Race 1 - Obrien Real Estate Mdn Plate (1500m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:31.20 (37.66)
Prizemoney: $27,000
1
7/2
T: D K Weir
R: Ben Allen (56.5)
7/2
3f Zoffany (IRE) x Steinway Lass (NZ) (Stravinsky (USA))
Winning siblings: Henny's Lass,
2
0.5
5/2F
T: Symon Wilde
R: A Mallyon (58)
5/2F
3
1.3
16/1
T: Kasey Keys
R: Jye McNeil (58)
16/1
4
2.0
20/1
T: John McArdle
R: Zac Spain (56.5)
20/1
5
2.1
7/2
T: Matthew Dale
R: M J Dee (56.5)
7/2
6
6.1
60/1
T: J F Rattle
R: N Callow (58)
60/1
6m Grey Swallow (IRE) x Here's De Hussy (Hussonet (USA))
7
6.8
66/1
T: Robert Kingston
R: J Noonan (56.5)
66/1
3f Domesday x Youcanrockme (Rock Of Gibraltar (IRE))
8
12.8
60/1
T: C W Little
R: Ethan Brown (56.5)
60/1
3f Tavistock (NZ) x Niamh (NZ) (Tobougg (IRE))
9
13.0
150/1
T: T J Andrews
R: Thomas Stockdale (55)
150/1
6m Econsul (NZ) x Laetill (Umatilla (NZ))
10
13.4
11/4
T: Richard Laming
R: J Mott (58)
11/4
4m Roman Emperor (NZ) x Elusive Storm (Elusive Quality (USA))
11
18.4
100/1
T: Geon Singh
R: John Robertson (58)
100/1
6m Time Thief x Nicety (NZ) (Star Way (GB))
Race 2 - Cranbourne Holden/Hyundai Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:19.14 (35.00)
Prizemoney: $27,000
1
Gaudi (2)
5/4F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Chris Symons (58)
5/4F
3g Master Of Design x Lovely Rita (NZ) (Deputy Governor (USA))
2
2.3
13/2
T: Ms C Alderson
R: Ethan Brown (58)
13/2
3
2.5
5/1
T: James Cummings
R: A Mallyon (58)
5/1
3g Helmet x More Haste (Brief Truce (USA))
4
2.6
11/4
T: G Eurell
R: Jye McNeil (58)
11/4
5
4.4
Moski (6)
9/1
T: J W Bridgman
R: J Winks (58)
9/1
6
4.8
20/1
T: D K Weir
R: Ben Allen (58)
20/1
3c Reset x Direct Flight (Danehill Dancer (IRE))
7
9.3
150/1
T: Mark Thomas
R: Jack Martin (54.5)
150/1
3f Wanted x Maintain Altitude (Starcraft (NZ))
8
15.3
100/1
T: Matthew Brown
R: B Higgins (58)
100/1
3g Denman x Be My Princess (Chief's Crown (USA))
Race 3 - Highview Acc/Financial (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:12.44 (35.00)
Prizemoney: $27,000
1
5/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: S Baster (60)
5/2
3f Smart Missile x Thunder Belle (Thunder Gulch (USA))
2
0.2
1/1F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Chris Symons (59.5)
1/1F
3f Smart Missile x Expect To Win (Encosta De Lago )
3
1.2
9/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: A Mallyon (59)
9/1
4
1.4
Shamar (2)
7/2
T: Anthony Freedman
R: Liam Riordan (60)
7/2
3f Street Cry (IRE) x Demonstrable (Encosta De Lago )
Race 4 - Complete Frames (Bm64) (2540m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 2:42.12 (36.94)
Prizemoney: $27,000
1
7/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Zac Spain (58.5)
7/4F
4m Al Maher x Espalita (Esperero (USA))
Winning siblings: Lucymaylyn, Melting Pot, Sichuan Charm,
2
2.3
50/1
T: L M Childs
R: Damien Thornton (55.5)
50/1
5g Widden Valley x Rimmel (Big Tram (NZ))
3
2.8
15/2
T: D M Noonan
R: Jye McNeil (58)
15/2
6m Pins x Kind Return (NZ) (Zabeel (NZ))
4
4.0
15/2
T: P A Healey
R: Lachlan King (57)
15/2
5g Desert King (IRE) x Cheron Maree (Street Cry (IRE))
5
6.2
4/1
T: R E Laing
R: N Callow (55.5)
4/1
6
7.0
9/1
T: David and Coral Feek
R: D W Stackhouse (59.5)
9/1
4g Zoffany (IRE) x Lake Alexandrina (Bluebird (USA))
7
14.0
60/1
T: Q J Scott
R: Jack Martin (54)
60/1
4m Starcraft (NZ) x Durban (Helenus )
8
16.5
7/2
T: Shawn Mathrick
R: J Winks (60)
7/2
5g Krupt x Aqua Modern (Tiger Hill (IRE))
9
23.5
150/1
T: Stephen Field
R: Harry Grace (52)
150/1
7g Testafiable x Palixandre (Pine Circle (USA))
Race 5 - Mypunter.Com (Bm64) (1300m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:17.68 (36.78)
Prizemoney: $27,000
1
5/2
T: Richard Laming
R: J Mott (58.5)
5/2
4g Moshe x Hi Way Babe (Archway (IRE))
Winning siblings: Mo 'Em Down,
2
0.8
5/4F
T: Matthew Brown
R: Thomas Stockdale (57)
5/4F
5g Magnus x Rock Me Sweet (Fastnet Rock )
3
1.2
30/1
T: John McArdle
R: Zac Spain (59)
30/1
4g Master Of Design x Marinov (NZ) (Zabeel (NZ))
4
2.4
16/1
T: J W Price
R: J Noonan (60)
16/1
6g Written Tycoon x Position Ex (Canny Lad )
5
2.9
7/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: A Mallyon (59.5)
7/1
4m Encosta De Lago x Jellicles (Tale Of The Cat (USA))
6
7.6
30/1
T: Scott Brunton
R: Ms S Thornton (57)
30/1
5m Excellent Art (GB) x Genuine Blonde (Sandpit (BRZ))
7
9.9
11/1
T: Mark Thomas
R: C A Robertson (59)
11/1
4m Redente x Sound Of Music (Palace Music (USA))
8
99.9
8/1
T: R W Smerdon
R: N Callow (60.5)
8/1
5g Showcasing (GB) x Cheetie (NZ) (Felix The Cat (USA))
Race 6 - Browns Sawdust/Shavings (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:36.89 (36.54)
Prizemoney: $27,000
1
7/4F
T: M G Price
R: M J Walker (55.5)
7/4F
3f Fastnet Rock x Palacio De Cristal (Encosta De Lago )
2
4.8
80/1
T: Mark C Webb
R: J R Todd (55)
80/1
8m Face Value x Wisttrakowe (King Of Kings (IRE))
3
4.9
4/1
T: Andrew Payne
R: R McLeod (60.5)
4/1
4g Snippetson x Dewamar (Marscay )
4
7.3
12/1
T: Shawn Mathrick
R: Liam Riordan (59.5)
12/1
5
7.8
Meazza (9)
8/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: A Mallyon (56.5)
8/1
3g Pierro x Floor Show (Stravinsky (USA))
6
11.8
20/1
T: D K Weir
R: Jye McNeil (57.5)
20/1
4h Pendragon (NZ) x Reglisse (NZ) (Zabeel (NZ))
7
12.0
7/2
T: D M Noonan
R: Thomas Stockdale (58)
7/2
8g Danzero x Modave (NZ) (Montjeu (IRE))
8
12.1
6/1
T: T Busuttin and N Young
R: Zac Spain (60)
6/1
4g Tavistock (NZ) x Pink Opal (Flying Spur )
9
32.1
Zlatan (6)
80/1
T: L M Childs
R: D W Stackhouse (59)
80/1
10g Dash For Cash x Rimmel (Big Tram (NZ))
Race 7 - Procon Developments (Bm78) (1400m)
Class: Benchmark 78 Track: Good(3) Time: 1:24.05 (36.00)
Prizemoney: $30,000
1
11/1
T: C W McDonald
R: Thomas Sadler (57.5)
11/1
6g Starcraft (NZ) x Fortune Princess (Danehill (USA))
Winning siblings: Eminent Knight, What Else But You,
2
1.3
11/2
T: James Cummings
R: A Mallyon (58.5)
11/2
5g Shamardal (USA) x Antiquities (GB) (Kaldounevees (FR))
3
1.4
5/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: J Mott (59)
5/2
4
1.5
20/1
T: Ms W Kelly
R: M J Walker (57)
20/1
7g Bon Hoffa x Tango To Mars (Rocket To Mars )
5
3.4
5/1
T: M G Price
R: J Noonan (56.5)
5/1
4m Snitzel x Stormy Miss (More Than Ready (USA))
6
3.7
40/1
T: Ms C Alderson
R: J R Todd (60)
40/1
5g O'Lonhro x Danera (Danehill (USA))
7
7.0
13/8F
T: E Jusufovic
R: Ben Allen (55.5)
13/8F
4m Reset x She Lago (Encosta De Lago )
8
8.0
100/1
T: Grant Young
R: N Callow (57.5)
100/1
Race 8 - Tab Multiplier Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:12.31 (35.40)
Prizemoney: $27,000
1
15/1
T: M and L Cerchi
R: Thomas Stockdale (54.5)
15/1
4g Foxwedge x Irish Nova (NZ) (O'Reilly (NZ))
2
0.2
9/1
T: A B Logan
R: Chris Symons (59)
9/1
3
0.4
5/2
T: P G Carey
R: R McLeod (57)
5/2
4m Nicconi x Zolletta (NZ) (Zabeel (NZ))
4
0.6
2/1F
T: Shea Eden
R: J Mott (57.5)
2/1F
5g Bel Esprit x Cranachan (Desert Sun (GB))
5
2.8
80/1
T: G T Jolly
R: Ms S Thornton (53.5)
80/1
5g Excellent Art (GB) x Huntingdacash (Dash For Cash )
6
3.3
12/1
T: S C Bottomley
R: A McCabe (57.5)
12/1
7
5.8
5/2
T: D K Weir
R: Ben Allen (57.5)
5/2
5m Swiss Ace x Our Squeezer (Redoute's Choice )