Breednet Results

DEVONPORT SYNTHETIC - Sunday, June 16

Race 1 - Petuna Seafood Plate (C1) (1650m)
Class: Class 1 Track: Synthetic Time: 1:41.69 (37.88)
Prizemoney: $17,000
1
15/8F
T: T W Evans
R: C Newitt (57)
15/8F
5m Onemorenomore x Fuji Fantasy (Fuji Kiseki (JPN))
Winning siblings: Danehill Silence,
2
1.3
5/2
T: J K Blacker
R: B Muhcu (57)
5/2
3f West Quest (CAN) x Tasmanian Tiger (Hold That Tiger (USA))
3
5.8
4/1
T: Ms L Gaffney
R: D M Ganderton (57)
4/1
3f Tough Speed (USA) x Luluanna (Ladoni (GB))
4
11.0
20/1
T: V C Poke
R: Scarlet So (51)
20/1
5m Trotamondo (CHI) x Briannon (Night Shift (USA))
5
12.2
13/2
T: Cameron Thompson
R: A Darmanin (55)
13/2
3f Shamus Award x Essie's Pride (Murtajill )
6
13.5
Arving (1)
4/1
T: P A Hill
R: M Ulucinar (59)
4/1
5g Duke Of Marmalade (IRE) x With Daring (Red Ransom (USA))
Race 2 - Leigh Jordan One Agency (Bm64) (1350m)
Class: Benchmark 64 Track: Synthetic Time: 1:21.03 (36.08)
Prizemoney: $17,000
1
7/4F
T: Barry Campbell
R: C Newitt (59.5)
7/4F
3g Fighting Sun x Jesting (Commands )
Winning siblings: Derasa,
2
1.5
9/4
T: Adam Trinder
R: Chris Graham (60)
9/4
5g Al Maher x Eljobonn (El Moxie (USA))
3
3.0
14/1
T: P H Luttrell
R: Scarlet So (58.5)
14/1
4
3.1
9/1
T: G S White
R: B Muhcu (56.5)
9/1
6m Reset x Roseway Bay (Archway (IRE))
5
3.4
9/1
T: S L Davis
R: Teagan Voorham (54.5)
9/1
7m Churchill Downs x Pelota (Encosta De Lago )
6
3.6
20/1
T: Scott Brunton
R: T Baker (59)
20/1
5g Pins x Everyday (NZ) (O'Reilly (NZ))
7
3.8
30/1
T: G J McCulloch
R: R J Bishop (57)
30/1
4g Cardinal Virtue x Fasig (West Quest (CAN))
8
4.0
60/1
T: J K Blacker
R: B McCoull (60.5)
60/1
8g Host (CHI) x Juno Beach (Flying Spur )
9
4.5
5/1
T: Rowan Hamer
R: Sigrid Carr (59.5)
5/1
6g Not A Single Doubt x France Soir (CHI) (Rich Man's Gold (USA))
10
12.5
20/1
T: R T Carr
R: Peter Lui (57.5)
20/1
5g Matsqui x Summer Rule (Kingston Rule (USA))
Race 3 - Goodstone Group Mdn Plate (1009m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:00.62 (35.13)
Prizemoney: $19,000
1
8/1
T: Liandra Gray
R: Chris Graham (55)
8/1
2f Wordsmith x Surf Candy (NZ) (Cape Cross (IRE))
Winning siblings: Flikpix,
2
0.3
12/1
T: Ms L Gaffney
R: M Ulucinar (57)
12/1
2g Needs Further x Totness (Weasel Clause )
3
0.8
Audrey (7)
15/4
T: T W Evans
R: C Newitt (55)
15/4
2f Primus x Walvis Bay (NZ) (Cape Cross (IRE))
4
1.1
15/2
T: Adam Trinder
R: Sigrid Carr (55)
15/2
5
1.2
Artuso (1)
4/1
T: Ms L Gaffney
R: B McCoull (57)
4/1
2g Tough Speed (USA) x Royal Fling (Danehill (USA))
6
1.7
6/4F
T: S Gandy
R: R J Bishop (57)
6/4F
7
3.4
25/1
T: K and T Hanson
R: Teagan Voorham (55.5)
25/1
2g Needs Further x Red Willow (Savoire Vivre (GB))
8
6.7
12/1
T: G S White
R: B Muhcu (57)
12/1
2c Needs Further x Space Gala (Galileo (IRE))
9
8.2
100/1
T: G J McCulloch
R: Alex Patis (53)
100/1
2f Warhorse (NZ) x Street Darling (Street Cry (IRE))
Race 4 - Tab Mdn Plate (1150m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:10.38 (35.28)
Prizemoney: $17,000
1
3/1
T: L, D and T Wells
R: C Newitt (58.5)
3/1
4g Bel Esprit x Miss Behaviour (My Patriarch (GB))
Winning siblings: Brutus Rex, Perturbo, Venator,
2
0.1
5/2F
T: Scott Brunton
R: Sigrid Carr (58.5)
5/2F
3g Decides x Seahunt (Lion Hunter )
3
1.1
40/1
T: Scott Brunton
R: Chris Graham (56.5)
40/1
3f Needs Further x Queen's Own (Coronation Day )
4
1.4
15/1
T: G J McCulloch
R: Teagan Voorham (55)
15/1
5m Sebring x Asylum Seeker (SAF) (Count Dubois (GB))
5
1.6
66/1
T: Ms A Fulton
R: M Ulucinar (58.5)
66/1
4g Needs Further x Villawood (West Quest (CAN))
6
2.3
15/4
T: J K Blacker
R: B Muhcu (56)
15/4
2c Purrealist x Century Hill (Marechal )
7
2.4
12/1
T: S Gandy
R: Scarlet So (52.5)
12/1
3f Wordsmith x Tell Us When (Telesto (USA))
8
4.2
50/1
T: Barry Baker
R: D M Ganderton (56.5)
50/1
4m Domesday x My Southern Bell (NZ) (Octagonal (NZ))
9
4.4
12/1
T: J K Blacker
R: B McCoull (56.5)
12/1
4m Jayemzed x Champara (Monashee Mountain (USA))
10
5.1
100/1
T: Angela Brakey
R: Alex Patis (54.5)
100/1
3f Needs Further x White Yard (Partners Choice (USA))
11
5.6
50/1
T: T W Evans
R: A Darmanin (56.5)
50/1
3f Tough Speed (USA) x Baby Doe (West Quest (CAN))
12
6.1
100/1
T: G J McCulloch
R: T Baker (56)
100/1
2g Wordsmith x Flying Dami (Incumbent )
Race 5 - Lending 4 U (Bm64) (1350m)
Class: Benchmark 64 Track: Synthetic Time: 1:22.16 (34.99)
Prizemoney: $17,000
1
15/4
T: Barry Campbell
R: C Newitt (57)
15/4
4m Squamosa x Vivacious (West Quest (CAN))
Winning siblings: Dubbo,
2
0.1
7/1
T: G J Stevenson
R: R J Bishop (58.5)
7/1
3
0.6
7/2
T: K P Hamilton
R: B Muhcu (58.5)
7/2
6g Town Of Dragon x My Dad's A Pirate (Portland Pirate )
4
1.3
30/1
T: V C Poke
R: Scarlet So (53)
30/1
7g I Am Invincible x Gemmas Joy (Fasliyev (USA))
5
1.4
5/1
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (59.5)
5/1
4g Ustinov x Bop Girl (West Point )
6
2.4
7/2F
T: J K Blacker
R: B McCoull (58)
7/2F
4g Foxwedge x Lady Cat (CHI) (Sir Cat (USA))
7
2.8
30/1
T: L, D and T Wells
R: Peter Lui (50)
30/1
6m Wordsmith x Rhone Valley (Jeune (GB))
8
4.3
40/1
T: Andrew Moore
R: Ms D Parish (55.5)
40/1
5m Casino Prince x Angel's Breath (Tale Of The Cat (USA))
9
6.1
11/2
T: Scott Brunton
R: Teagan Voorham (59.5)
11/2
4g Artie Schiller (USA) x Annie's Diamond (Lacryma Cristi (IRE))
10
8.8
20/1
T: L, D and T Wells
R: D M Ganderton (59)
20/1
8g Danbird x Aamazin's Grace (Western Symphony (USA))
Race 6 - Leaping Goat Coffee (Bm58) (1009m)
Class: Benchmark 58 Track: Synthetic Time: 0:59.90 (34.30)
Prizemoney: $17,000
1
15/1
T: Rowan Hamer
R: Sigrid Carr (57)
15/1
6m Bon Hoffa x Red Fever (Red Ransom (USA))
2
1.3
4/1F
T: Barry Campbell
R: Scarlet So (60)
4/1F
5g Master Of Design x Il Sogno (Elvstroem )
3
2.3
Meetony (10)
11/2
T: Dylan Clark
R: Teagan Voorham (56.5)
11/2
5g Therock x Remiss (Johannesburg (USA))
4
2.4
8/1
T: G J Stevenson
R: D M Ganderton (59)
8/1
5g Charge Forward x Quick Trick (Cryptoclearance (USA))
5
2.6
20/1
T: L, D and T Wells
R: Chris Graham (58)
20/1
3f Wordsmith x Libbys Gee Gee (Atlantis Prince (GB))
6
3.0
5/1
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (60)
5/1
4g Hidden Dragon x Throsby Street (Carry The Crown (CAN))
7
3.2
30/1
T: C Crook and I Miller
R: T Baker (55)
30/1
5m Wordsmith x Vivre La Nett (Savoire Vivre (GB))
8
4.0
11/2
T: J F Luttrell
R: B McCoull (62)
11/2
3g Wordsmith x Little River Girl (Hemingway (IRE))
9
4.2
8/1
T: L, D and T Wells
R: Peter Lui (56.5)
8/1
10
4.7
8/1
T: G J McCulloch
R: C Newitt (58.5)
8/1
5m Master Of Design x Tea Party (USA) (Night Shift (USA))
11
10.7
16/1
T: S Gandy
R: R J Bishop (59)
16/1
5m Wordsmith x Disappearing Jewel (Savoire Vivre (GB))
12
14.2
20/1
T: J F Luttrell
R: Alex Patis (55)
20/1
3f Skilled x Charlottes Mint (Planchet )
Race 7 - Thai Imperial Latrobe Hcp (C1) (1350m)
Class: Class 1 Track: Synthetic Time: 1:21.26 (36.19)
Prizemoney: $17,000
1
12/1
T: Barry Campbell
R: A Darmanin (59)
12/1
Winning siblings: Exclusive Saturday, Lazy Democracy,
2
3.8
12/1
T: Cameron Thompson
R: B Muhcu (58)
12/1
4g God's Own x Limerick Belle (Eire (NZ))
3
5.3
4/1
T: Scott Brunton
R: T Baker (58)
4/1
5g Ekraar (USA) x Oaks Room (Jugah (USA))
4
5.4
Tessie (5)
11/4
T: Barry Campbell
R: C Newitt (57.5)
11/4
4m Master Of Design x Zerprise Us All (Dubai Destination (USA))
5
5.5
4/1
T: L R Laskey
R: Teagan Voorham (56)
4/1
4m Fastnet Rock x Flying Object (Peintre Celebre (USA))
6
7.0
5/2F
T: Scott Brunton
R: Sigrid Carr (57)
5/2F
3f Pins x Gymnast (NZ) (Keeper )
7
9.5
12/1
T: C Crook and I Miller
R: B McCoull (57)
12/1
4m Skilled x Bianchi (Aliocha (USA))
8
15.8
30/1
T: Tegan Keys
R: Chris Graham (57.5)
30/1
5g Keep The Faith x Rancherie (Rancho Ruler )
9
17.3
100/1
T: Ms A Fulton
R: M Ulucinar (56.5)
100/1
5g Anacheeva x Charming Charge (Rory's Jester )
10
18.3
Foreeva (10)
50/1
T: Adrian Duggan
R: Alex Patis (52)
50/1
4m Turffontein x Grandiva (Grandera (IRE))