Breednet Results

ESK - Saturday, December 16

Race 1 - Mdn (800m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:44.55
Prizemoney: $7,000
1
5/4F
T: B J Hudson
R: Hannah Phillips (55)
5/4F
4m Helmet x Doubtful Diva (Not A Single Doubt )
Winning siblings: At The Helm, Charmacys, Toorak Road,
2
1.3
13/8
T: P A Nolan Jnr
R: K Yoshida (58.5)
13/8
4g Denman x Perfect Show (Encounter )
3
6.1
9/1
T: G J Teal
R: Adam Spinks (57)
9/1
4g Hayil (USA) x Quiet Moment (Bluebird (USA))
4
6.2
11/4
T: Tanya Parry
R: Nicholas Keal (55)
11/4
4m Exceedingly Good x Hieroglyph (Celestial Dancer (IRE))
5
6.4
11/1
T: Diane Murphy
R: Ms A Badger (58.5)
11/1
5g Easy Rocking x Miss Fireball (Rory's Jester )
6
7.6
Punta (4)
9/1
T: B Robinson
R: J Hoopert (57)
9/1
3g Delago Deluxe x Mount Juliet (NZ) (O'Reilly (NZ))
7
10.8
6/1
T: G M Hay
R: J Hodge (55.5)
6/1
5m Red Element x She's Foxy (Foxhound (USA))
8
11.6
11/1
T: Malcolm Bailey
R: Melissa Cox (56.5)
11/1
5m Set Alight (USA) x Corsa Serale (Brahms (USA))
Race 2 - (Bm55) (800m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 0:44.80
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: S L Smith
R: Nicole Lentini (58)
1/1F
4g Written Tycoon x Train Of Love (Universal Prince )
2
1.3
4/1
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (62)
4/1
7m Kaphero x John's Legacy (Dolphin Street (FR))
3
2.1
Jeptoo (7)
9/1
T: B J Hudson
R: Hannah Phillips (57)
9/1
7m Charge Forward x Take Heart (Fusaichi Pegasus (USA))
4
2.8
Clout (8)
5/1
T: A Donnelly
R: A E Denby (57.5)
5/1
5g Clang x Shoved Out (Shovhog )
5
3.0
13/4
T: Ron Peterson
R: C Small (56.5)
13/4
6
3.1
15/1
T: Ms W Bannerot
R: Ms R Williams (55)
15/1
5m Tycoon Ruler x Careless And Crazy (Taimazov (ARG))
7
3.9
8/1
T: Ms N Boyd
R: Vishan Venkaya (59)
8/1
7g Magic Albert x Orange Marmalade (NZ) (Stravinsky (USA))
8
4.2
12/1
T: G M Hay
R: J Hodge (55.5)
12/1
8g Tycoon Ruler x Midnight Caper (Rassendyll (USA))
9
4.4
8/1
T: B J Hudson
R: Noriyuki Masuda (53.5)
8/1
8g Bel Esprit x Acclaim (NZ) (Prized (USA))
10
5.6
5/1
T: Selina Leef
R: A Merritt (62)
5/1
4g Dream Ahead (USA) x Porcelain (Redoute's Choice )
11
5.7
6/1
T: K N Hamilton
R: J Hoopert (59)
6/1
8g Encosta De Lago x Pretty Buttons (Danehill (USA))
12
6.9
20/1
T: R Drysdale
R: Melissa Cox (55)
20/1
6g Felix The Cat (USA) x Dinna Anchor (Red Anchor (NZ))
Race 3 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.40
Prizemoney: $7,000
1
9/4F
T: P A Nolan Jnr
R: K Yoshida (56.5)
9/4F
Winning siblings: Chilli Con Carne,
2
0.3
7/1
T: P J Richardson
R: Taylor Williams (53.5)
7/1
3f Sequalo x Avenel (Scenic (IRE))
3
0.5
15/4
T: M Park
R: Hannah Phillips (57)
15/4
4
0.7
9/1
T: Harold Bown
R: J Hodge (55)
9/1
4m Red Element x Azabu (NZ) (Zabeel (NZ))
5
4.2
13/4
T: Kevin Martin
R: Adam Spinks (55)
13/4
6
4.4
5/1
T: Troy Pascoe
R: R M Goldsbury (55)
5/1
4m Magnus x Equilly Ours (Desert King (IRE))
7
5.2
16/1
T: Rob Davidson
R: Noriyuki Masuda (57)
16/1
4g Denman x Dazzle Light (Danzero )
8
6.0
6/1
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (58.5)
6/1
4g Sidereus x Catalan Miss (Tale Of The Cat (USA))
9
8.2
6/1
T: R J Milne
R: Sally Sweeney (55)
6/1
4m Oratorio (IRE) x Tamasha (Dexter (GB))
10
9.7
16/1
T: B Robinson
R: J Hoopert (58.5)
16/1
4g Duporth x Miss Finch (Al Maher )
11
15.5
6/1
T: G R Green
R: A Merritt (57)
6/1
3g Nicconi x Awesome Venture (Awesome Again (CAN))
12
15.6
10/1
T: L Richardson
R: Ms A Badger (56.5)
10/1
4m Murtajill x Macy Dee (Langfuhr (CAN))
Race 4 - (Bm65) (1460m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:27.38
Prizemoney: $7,000
1
4/1
T: Lincoln Shayler
R: Melissa Cox (55)
4/1
5m Murtajill x Brief Me (Legal Opinion )
Winning siblings: Innocent, Who's Your Daddy, Witness,
2
0.2
15/4
T: Jason Noud
R: Hannah English (58.5)
15/4
8g Rock Of Cashel (IRE) x Gold Gold Gold (Monashee Mountain (USA))
3
1.5
7/4
T: B Robinson
R: J Hoopert (60)
7/4
4
2.2
6/4F
T: B J Hudson
R: Nicole Lentini (57)
6/4F
5
3.2
11/1
T: Glenn Richardson
R: R M Goldsbury (53.5)
11/1
5m Bryannbo's Gift (NZ) x Sparkling Black (Lucky Owners (NZ))
6
12.0
14/1
T: R Drysdale
R: Hannah Phillips (55)
14/1
7g Southern Image (USA) x Equivescence (Zoffany (USA))
Race 5 - (Bm50) (1750m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(3) Time: 1:47.52
Prizemoney: $7,000
1
6/1
T: P J Richardson
R: P Hamblin (62)
6/1
5g Zupaone x Borgy Babe (Deputy Governor (USA))
Winning siblings: Military Striker,
2
0.1
6/4F
T: Scott Pedron
R: Adam Spinks (58.5)
6/4F
6m Stratum x Madrilena (Woodman (USA))
3
0.3
14/1
T: Jason Noud
R: R M Goldsbury (53.5)
14/1
7m Ferocity x Jerrihaul (Last Tycoon (IRE))
4
1.8
9/4
T: G R Schwenke
R: J Hodge (55.5)
9/4
5g Daichi No x Flute Fairy (Piccolo (GB))
5
2.0
10/1
T: P Duff
R: Hannah English (56)
10/1
6
3.2
6/1
T: B Robinson
R: J Hoopert (60.5)
6/1
4g Pendragon (NZ) x Authoress (GB) (Singspiel (IRE))
7
4.2
6/1
T: B J Hudson
R: Hannah Phillips (55)
6/1
4m Sharkbite x Isla Margarita (Flying Spur )
8
7.0
10/1
T: Jason Noud
R: A Merritt (57)
10/1
5g Dane Fever x Al Rosolini (Waajib (IRE))
9
8.5
4/1
T: Dale Murray
R: Nicole Lentini (56)
4/1
10
14.0
10/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (55.5)
10/1
6m Red Element x Little Cloud (Umatilla (NZ))