Breednet Results

FANNIE BAY - Wednesday, April 25

Race 1 - Lt Albert Borella Vc Hcp (C2) (1300m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:16.49 (25.82)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: G Clarke
R: R Oakford (58.5)
9/2
4g Keep The Faith x Acapulco Princess (Swamp King (USA))
Winning siblings: Forgive Me, Merida Zeus, Righteous Ruler,
2
0.8
5/1
T: G Clarke
R: Brendon Davis (59)
5/1
4m Pluck (USA) x Anorder (Commands )
3
1.2
30/1
T: S A Clarke
R: Ms M Hagley (55.5)
30/1
4m Krupt x Mary's Me Mum (Eternity Range (USA))
4
1.9
13/8F
T: Garry Lefoe
R: K Gladwin (59)
13/8F
5
2.2
7/1
T: Darren Burgess
R: J Lyon (56)
7/1
5m Reaan x Thealto (Alannan (USA))
6
3.2
25/1
T: Ms T Halter
R: S Ridler (58.5)
25/1
5g Passenger x Dreamburg (Johannesburg (USA))
7
3.3
14/1
T: Jason Manning
R: Ms V Arnott (57.5)
14/1
8
5.3
15/1
T: Philip Cole
R: J R Todd (59)
15/1
6m Blevic x Lunarclase (Euclase )
9
8.6
Duvet (6)
30/1
T: Ms L Gillett
R: C Spry (58.5)
30/1
10
12.8
9/1
T: Ms L Gillett
R: W R Davis (57.5)
9/1
4m Captain Sonador x Shezza Riches (Stromberg Carlson )
11
23.8
150/1
T: Chris Pollard
R: B Huppatz (55.5)
150/1
4m Myboycharlie (IRE) x Keep The Filly (Keep The Faith )
Race 2 - Lance Corporal F. Prentice-64 (1200m)
Class: Restricted 64 Track: Good(3) Time: 1:09.73 (24.56)
Prizemoney: $21,000
1
9/1
T: Bob Richard
R: Ms F Bergstrand (55)
9/1
6m Nicconi x Queen Rosso (Red Ransom (USA))
Winning siblings: Lucernefield, Stutzen,
2
1.5
15/2
T: Carl Spry
R: C Spry (59)
15/2
5g I Am Invincible x Fasting (Anabaa (USA))
3
2.3
50/1
T: Ms T Halter
R: S Ridler (57)
50/1
6g Flying Spur x Great Meadows (Singspiel (IRE))
4
2.8
1/1F
T: G Clarke
R: Brendon Davis (60.5)
1/1F
5g Kaphero x De Lovely Lady (Mossman )
5
4.3
8/1
T: D Leech
R: J Lyon (58)
8/1
7g Exceed And Excel x Belcentra (Bel Esprit )
6
4.8
9/1
T: Ms K Petrick
R: W R Davis (57.5)
9/1
6g Red Arrow x Tipsy Piggy (Danewin )
7
6.5
Howdee (3)
8/1
T: Chris Pollard
R: Ms M Hagley (60)
8/1
6g Exceed And Excel x Lanadee (Snaadee (USA))
8
7.5
14/1
T: Milea Woods
R: J R Todd (55)
14/1
4g Wanted x Bergman (Anabaa (USA))
9
7.9
50/1
T: Chris Pollard
R: B Huppatz (55)
50/1
5g Shaft x Way Past Midnight (NZ) (Singspiel (IRE))
10
9.4
15/1
T: Chris Pollard
R: P Shiers (60)
15/1
7g Mossman x Astinella (USA) (Aldebaran (USA))
Race 3 - Arthur J Gallagher Hcp (58) (1100m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 1:04.39 (24.70)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: Garry Lefoe
R: J Lyon (55.5)
9/2
4g Jet Spur x Magooey (Hidden Dragon )
Winning siblings: Darlamax,
2
2.3
15/1
T: Sean Rains
R: W R Davis (59)
15/1
5g All American x Leximadeleine (Flying Spur )
2017 MM Gold Coast March Yearling Sale
$15,000
Vendor: Adour Stud & Stables Vale View Qld
Buyer: Blueblood Thoroughbreds
2020 Inglis 2020 JANUARY Online Sale
$4,000
3
2.4
15/1
T: Ms T Halter
R: P Shiers (59)
15/1
7g Hard Spun (USA) x Popolaccio (USA) (Nureyev (USA))
4
2.6
8/1
T: P W O'Toole
R: Brendon Davis (58)
8/1
6g Danerich x Early Wakening (Hennessy (USA))
5
4.1
7/1
T: Bob Richard
R: K Gladwin (55.5)
7/1
5m Reaan x Tricolore (Encosta De Lago )
6
4.8
9/1
T: Carl Spry
R: C Spry (57.5)
9/1
6g Bel Esprit x Eliza Park (Scenic (IRE))
7
4.9
7/1
T: Leah Walling-Denton
R: Ms M Hagley (55)
7/1
7g Magic Albert x Bluebird Hill (Danehill (USA))
8
6.2
150/1
T: Carly Cook
R: J R Todd (55)
150/1
9
6.3
100/1
T: Bob Richard
R: B Huppatz (55)
100/1
6m Choisir x Bella Cassani (Testa Rossa )
10
6.8
11/1
T: Bob Richard
R: Ms F Bergstrand (57.5)
11/1
5g Duporth x Rich Hussy (Hussonet (USA))
11
6.9
11/1
T: Jason Manning
R: Ms V Arnott (55)
11/1
3f Excelebration (IRE) x Lacada Siren (Giant's Causeway (USA))
12
9.1
11/4F
T: S A Clarke
R: S Ridler (59.5)
11/4F
Race 4 - Darwin Rsl Social Club Wfa (1100m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:03.17 (23.42)
Prizemoney: $25,000
1
4/5F
T: G Clarke
R: Brendon Davis (58.5)
4/5F
7g Danerich x Joontoo Gemini (NZ) (Deputy Governor (USA))
Winning siblings: Havana Heat,
2
4.8
4/1
T: Carl Spry
R: C Spry (58.5)
4/1
7g Encosta De Lago x Suppose (USA) (Danehill (USA))
3
5.3
Woogie (9)
25/1
T: G Clarke
R: J R Todd (56.5)
25/1
5m Written Tycoon x Basic Instinct (Honours List (IRE))
4
5.5
11/2
T: Chris Pollard
R: Ms M Hagley (58.5)
11/2
4g Strategic Maneuver x Miss Endeavour (Good Journey (USA))
5
7.7
6/1
T: G Clarke
R: R Oakford (58.5)
6/1
6
8.5
40/1
T: G Clarke
R: S Ridler (58.5)
40/1
6g Al Maher x Rockellen (Rancho Ruler )
7
8.7
15/1
T: Philip Cole
R: K Gladwin (58.5)
15/1
7g Real Jester x Angelaq (Staaraq )
8
76.9
100/1
T: Philip Cole
R: Ms V Arnott (56.5)
100/1
4m Reaan x Becoming Roman (Perugino (USA))
Race 5 - Darwin Rsl Calcutta 5/8 (Bm54) (1600m)
Class: Benchmark 54 Track: Good(3) Time: 1:36.78 (24.45)
Prizemoney: $20,000
1
10/9F
T: C A Conron
R: J Lyon (58.5)
10/9F
4g Foxwedge x Tellora (Elusive Quality (USA))
Winning siblings: La Tigeresa, Medieval Miss,
2
6.0
5/2
T: Philip Cole
R: J R Todd (61)
5/2
5g Strategic x Jeunabaa (Jeune (GB))
3
12.0
15/2
T: Ms T Halter
R: S Ridler (57)
15/2
6g Bianconi (USA) x Preoccupied (Octagonal (NZ))
4
13.3
10/1
T: Chris Pollard
R: Ms M Hagley (55)
10/1
6m Delightful Choice x Scoops (Fusaichi Pegasus (USA))
5
14.5
66/1
T: Bob Richard
R: Ms F Bergstrand (55)
66/1
3g Host (CHI) x Smytzer's Magic (Monde Bleu (GB))
6
16.5
30/1
T: Chris Pollard
R: B Huppatz (57)
30/1
7
17.5
14/1
T: Philip Cole
R: K Gladwin (57.5)
14/1
4g Rothesay x Sharp And Sassy (Don't Say Halo (USA))
8
17.7
30/1
T: S A Clarke
R: W R Davis (55)
30/1
6g Hard Spun (USA) x Mi Senorita (NZ) (Senor Pete (USA))
9
26.0
12/1
T: Chris Pollard
R: P Shiers (58)
12/1
4g Real Saga x Saigon Lass (NZ) (Volksraad (GB))