Breednet Results

HAWKESBURY - Sunday, December 10

Race 1 - Fastway Couriers Sydney Mdn (1500m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:30.18 (34.14)
Prizemoney: $30,000
1
10/1
T: Jason Attard
R: J Ford (59)
10/1
4g Bernardini (USA) x Kenbelle (Kenmare (FR))
2
0.1
8/11F
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (57.5)
8/11F
3g Savabeel x Anahita (NZ) (Stravinsky (USA))
3
0.3
13/8
T: James Cummings
R: J Penza (57)
13/8
4m Sepoy x Hold To Ransom (USA) (Red Ransom (USA))
4
4.2
40/1
T: John Thompson
R: B McDougall (56)
40/1
3g Ocean Park (NZ) x Sara Ann (NZ) (Stravinsky (USA))
5
6.0
80/1
T: T J Rae
R: C Reith (59)
80/1
4g Zoffany (IRE) x Cuppalatte (Show A Heart )
6
7.5
20/1
T: J G Sargent
R: Josh Adams (55.5)
20/1
3f Mastercraftsman (IRE) x Springburn (Soviet Lad (USA))
7
8.2
66/1
T: N Mayfield-Smith
R: G Buckley (57.5)
66/1
3g Olympus x Hahjes (Celestial Bounty (IRE))
Race 2 - Irresistible Pools & Spas-Bm64 (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 0:56.65 (33.07)
Prizemoney: $30,000
1
5/4F
T: Matthew Vella
R: A Hyeronimus (56.5)
5/4F
3f Commands x Forget The Weather (USA) (Stormy Atlantic (USA))
Winning siblings: Fabulous Fran, I Love Luka,
2
2.3
11/2
T: G Portelli
R: Josh Adams (56.5)
11/2
5g Stratum x Kitty Cash (Secret Savings (USA))
3
2.7
Atum (4)
20/1
T: B J Kelly
R: B McDougall (55)
20/1
4g Stratum x Khepri (NZ) (Faltaat (USA))
4
3.6
11/1
T: G M Brown
R: Rachel Hunt (56)
11/1
5m Zizou x Downsize (NZ) (Pins )
5
4.6
5/1
T: Mark Gee
R: Jean Van Overmeire (56.5)
5/1
4m Choisir x Seething Duck (Mr. Henrysee (USA))
6
4.8
13/2
T: J and G Lee
R: D P McDonogh (59)
13/2
5g Darci Brahma (NZ) x Cats Whiskers (NZ) (One Cool Cat (USA))
7
4.9
Caper (8)
6/1
T: S I Singleton
R: C Reith (54.5)
6/1
3f Hinchinbrook x La Camille (Peintre Celebre (USA))
8
6.7
80/1
T: Mark De Montfort
R: Ms C Nutman (54)
80/1
8g Oratorio (IRE) x Florenza (Beautiful Crown (USA))
Race 3 - Vermont Sand And Soil Mdn Hcp (1800m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:48.73 (35.99)
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: C J Waller
R: J Ford (55)
9/2
3g Pierro x Fast Shanti (Fastnet Rock )
Winning siblings: Sevini,
2
0.2
6/1
T: J G Sargent
R: Josh Adams (59)
6/1
4g More Than Ready (USA) x Zona (Zabeel (NZ))
3
3.7
6/1
T: John Thompson
R: B Spriggs (59)
6/1
4h Frankel (GB) x Miss Keller (IRE) (Montjeu (IRE))
4
3.8
20/1
T: W T Prain
R: C W Brown (55.5)
20/1
3f Arena x Soft Angel (Valixir (IRE))
5
4.9
15/4
T: C E Conners
R: B McDougall (55)
15/4
4g Dream Ahead (USA) x Blazing Aura (Blazing Sword )
6
13.3
9/2
T: G W Moore
R: G Buckley (55)
9/2
3g Hinchinbrook x Pipkin (Gallo Di Ferro (USA))
7
20.4
100/1
T: S I Singleton
R: C Reith (55)
100/1
3f So You Think (NZ) x Corkage (NZ) (Zabeel (NZ))
8
21.5
Draca (4)
150/1
T: Wayne Austin
R: Alena Skerritt (53)
150/1
9
53.9
40/1
T: Mitchell Kearney
R: Jean Van Overmeire (54)
40/1
4m Helmet x Dual Spark (Spartacus )
100
0.0
Latifa (7)
3/1F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (55)
3/1F
Race 4 - Jds Concreting Hcp (C2) (1300m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:16.52 (34.21)
Prizemoney: $30,000
1
13/4
T: Joseph Pride
R: A Hyeronimus (55)
13/4
Winning siblings: Austin's Cane, Bejewelled,
2
0.4
11/1
T: Brad Widdup
R: C Reith (54.5)
11/1
3
0.6
11/4F
T: James Cummings
R: J Penza (59)
11/4F
4g Lonhro x Sung (Anabaa (USA))
4
5.0
13/2
T: M C Conners
R: C W Brown (57)
13/2
4m Street Sense (USA) x Masterkova (Fairy King (USA))
5
5.3
30/1
T: Jackie Stoetzer
R: Rachel King (54)
30/1
4m Magic Albert x Epona Star (Red Ransom (USA))
6
5.5
11/4
T: G Portelli
R: D P McDonogh (55.5)
11/4
3f Nicconi x Gold Licence (Hussonet (USA))
7
8.0
14/1
T: Michelle Payne
R: J Ford (56)
14/1
5g All American x Kvarena (Arena )
8
13.2
12/1
T: L W Curtis
R: Josh Adams (54)
12/1
5m Casino Prince x Heavenly Glow (Spinning World (USA))
Race 5 - H'bury Gazette & Courier Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:16.97 (35.52)
Prizemoney: $30,000
1
16/1
T: D P Englebrecht
R: A Adkins (54.5)
16/1
3g Foxwedge x Dahleah (Flying Spur )
2
0.2
15/2
T: J A O'Shea
R: C Reith (57)
15/2
3c Redoute's Choice x Judged (High Yield (USA))
3
0.4
Brix (12)
60/1
T: David Pfieffer
R: J Ford (56)
60/1
3g Trusting x Second Draw (Galileo (IRE))
4
1.6
11/4F
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (56)
11/4F
3c Fastnet Rock x Bird Of Fire (NZ) (Stravinsky (USA))
5
1.7
6/1
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (58)
6/1
3c Al Maher x Ausbred Blue (Bluebird (USA))
6
2.4
30/1
T: J G Sargent
R: Josh Adams (55)
30/1
3f Mastercraftsman (IRE) x Tief (NZ) (Viking Ruler )
7
2.8
13/4
T: Edward O'Rourke
R: D P McDonogh (59)
13/4
3g Testa Rossa x Lucky Morna (Ferocity )
8
3.9
20/1
T: G A Ryan
R: A Hyeronimus (56.5)
20/1
3c Red Element x Lae Lady Lae (NZ) (Centro (NZ))
9
4.2
Tsubame (17)
8/1
T: W P Cave
R: Rachel Hunt (51.5)
8/1
4g Grey Swallow (IRE) x Papier Mache (NZ) (Straight Strike (USA))
10
4.7
11/1
T: L W Curtis
R: Ms C R Van Der Werf (55)
11/1
3g Zizou x Volcanic Scene (Volcanic Prince )
11
4.9
Serket (18)
150/1
T: G D Hickman
R: Rachel King (54.5)
150/1
4m Nicconi x Pyramid Girl (Brief Truce (USA))
12
5.9
Fleur (6)
25/1
T: M, W and J Hawkes
R: G Buckley (57)
25/1
13
6.0
60/1
T: S I Singleton
R: Alena Skerritt (54.5)
60/1
4g Snippetson x Quintessentially (Naturalism (NZ))
14
15.1
40/1
T: Mitchell Kearney
R: B McDougall (55.5)
40/1
Race 6 - Plant Haul Heavy Haulage-Bm60 (1500m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:30.68 (33.64)
Prizemoney: $30,000
1
5/2F
T: J A O'Shea
R: Nick Heywood (60)
5/2F
4g Charge Forward x Silently (Anabaa (USA))
Winning siblings: Iron Curtain, Tauriel,
2
0.5
20/1
T: Glen Thompson
R: J Penza (57.5)
20/1
7m Husson (ARG) x Benidouna (Redoute's Choice )
3
1.8
9/2
T: Martin McInerney
R: Josh Adams (61)
9/2
5g Excites x Unflappable (Hawk Wing (USA))
4
1.9
9/2
T: W M Slinkard
R: Ms C Nutman (60)
9/2
6g Aussie Rules (USA) x Royal Scarlet (Pure Theatre )
5
3.2
5/1
T: J G Sargent
R: Jean Van Overmeire (54)
5/1
3f Smart Missile x French Penn (Noverre (USA))
6
3.3
12/1
T: Nicole Hudson
R: Billy Cray (54)
12/1
4m Skilled x Irreversible (Last Tycoon (IRE))
7
4.4
8/1
T: W T Prain
R: C W Brown (58.5)
8/1
7g Valixir (IRE) x October Miss (Octagonal (NZ))
8
4.6
9/1
T: E and L Longmire
R: J Ford (60)
9/1
5g Magic Albert x Pekalan (Sri Pekan (USA))
9
4.8
30/1
T: Charmaine Barnes
R: D P McDonogh (58.5)
30/1
7g Canny Lad x Lucky Jewel (NZ) (Lucky Ring (IRE))
Race 7 - Skin Fitness Hcp (C2) (1800m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:49.03 (34.45)
Prizemoney: $30,000
1
Ticked (10)
7/1
T: Joseph Pride
R: Josh Adams (54)
7/1
Winning siblings: Archery Butts, Couvre Lit, Duvet, Taniko,
2
0.8
5/1
T: P and P Snowden
R: C Reith (55.5)
5/1
4g So You Think (NZ) x Kishkat (Spinning World (USA))
3
1.0
8/1
T: Jason Attard
R: J Ford (54)
8/1
4
1.3
9/1
T: N Mayfield-Smith
R: G Buckley (56)
9/1
4g Pendragon (NZ) x Initial (Flying Spur )
5
1.6
40/1
T: J A Steinmetz
R: B McDougall (52.5)
40/1
6g Reset x On The Loose (Strategic )
6
2.0
7/4F
T: G W Moore
R: Jean Van Overmeire (57)
7/4F
4g Sebring x Bashaayer (High Yield (USA))
7
2.3
14/1
T: W P Cave
R: Rachel Hunt (51)
14/1
4m Oratorio (IRE) x Girvan (Gold Ace )
8
3.8
11/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: D P McDonogh (58)
11/2
9
6.3
11/1
T: Darryl Roberts
R: J Penza (57)
11/1