Breednet Results

IPSWICH - Friday, October 21

Race 1 - Tm Doyle Plant Hire Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:11.04 (34.89)
Prizemoney: $14,000
1
5/4F
T: T J Gollan
R: R Fradd (56.5)
5/4F
Winning siblings: Nazarene, Rubypeeptoes,
2
1.5
100/1
T: Ms K Stabe
R: Ms T Harrison (55.5)
100/1
5h Clang x At Anchor (Red Anchor (NZ))
3
1.6
7/2
T: M Park
R: P Hammersley (59)
7/2
4g Stryker x Daramah (NZ) (Elnadim (USA))
4
1.8
15/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: L R Dittman (56)
15/1
3g Sepoy x Private Show (Not A Single Doubt )
5
2.3
7/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: James Orman (55.5)
7/1
3g All American x Tang (Redoute's Choice )
6
3.6
7/1
T: K R Kemp
R: N Tomizawa (57)
7/1
7
3.8
11/2
T: M J Dunn
R: J Lloyd (57)
11/2
8
6.6
9/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: J Byrne (55.5)
9/1
9
10.9
50/1
T: M A Palmer
R: Daniel Griffin (56.5)
50/1
5m Pendragon (NZ) x Zazabelle (NZ) (Zabeel (NZ))
Race 2 - Bl&Sm Van Der Meer Mdn (1020m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:59.09 (33.90)
Prizemoney: $14,000
1
7/2
T: G Heinrich and B Rodgers
R: James Orman (57)
7/2
3g Star Witness x Sheeznodoubt (Not A Single Doubt )
2019 MM Gold Coast Yearling Sale
$300,000
Vendor: Widden Stud Widden Valley NSW
Buyer: Ciaron Maher Bloodstock Pty Ltd
2
2.3
9/1
T: J P Wallace
R: Noriyuki Masuda (55)
9/1
3c Jet Spur x Magooey (Hidden Dragon )
2
2.3
11/4
T: Ms H Page
R: L R Dittman (57)
11/4
3g Jet Spur x Power De Coops (Canadian Silver (CAN))
4
2.5
10/1
T: K M Schweida
R: P Hammersley (57)
10/1
3g Dutch Harry x Rue Facile (Easy Rocking )
5
4.3
10/9F
T: M G Nolan
R: J Byrne (57)
10/9F
6
5.1
66/1
T: B P Park
R: K Yoshida (57)
66/1
3g Publishing x Hay Annie (Hayil (USA))
7
6.1
12/1
T: Jan Pritchard
R: J Lloyd (57)
12/1
3g Drumbeats x Whitechapel (Giant's Causeway (USA))
8
6.9
50/1
T: M J Lakey
R: J P Morris (57)
50/1
3g Red Element x Joey Jo Jo (Bletchley Park (IRE))
9
7.9
14/1
T: B and D Guy
R: C Small (57)
14/1
3g Falvelon x Evening Vision (Ombra Della Sera )
10
19.9
50/1
T: Ms K Doughty
R: Geoffrey Goold (57)
50/1
3c Sidereus x Mi Babe (NZ) (Mi Preferido (USA))
Race 3 - Chek Air Conditioning Hcp-C1 (1350m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:19.50 (34.65)
Prizemoney: $14,000
1
5/4F
T: G R Duncan
R: J Lloyd (56.5)
5/4F
4m All American x Illusionist (Favorite Trick (USA))
2
5.0
15/4
T: R L Tipper
R: Rhiannon Payne (55.5)
15/4
5m Sequalo x Thermopylae (Mukaddamah (USA))
3
6.0
13/8
T: Louise White
R: R Fradd (59)
13/8
4m Sebring x Tango Amigo's (Danehill Dancer (IRE))
4
8.8
30/1
T: Paula Cartledge
R: M Shimodaira (51)
30/1
5
8.9
60/1
T: B Robinson
R: Ms S Lacy (52)
60/1
7m Keep The Faith x La Baronne (USA) (Falstaff (USA))
6
14.9
16/1
T: Michael Jokic
R: Hannah English (52)
16/1
4m Danzero x Bella Vedera (Secret Savings (USA))
7
18.2
15/1
T: Walter Payne
R: M Hellyer (54)
15/1
4m Conatus x Lauxes (Danehill Dancer (IRE))
Race 4 - Surface Archetypes Mdn Hcp (1710m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:44.49 (35.75)
Prizemoney: $14,000
1
5/1
T: B and D Guy
R: P Hammersley (56.5)
5/1
4m Teofilo (IRE) x Sagre (Clang )
2
0.1
6/1
T: P Kings
R: N Tomizawa (57)
6/1
4g Dubleo (USA) x Be Jay's Guru (NZ) (Gallant Guru )
3
0.2
12/1
T: Ben Ahrens
R: R Wiggins (57)
12/1
3c Northern Meteor x Pricey (Flying Spur )
4
0.6
13/4
T: L D Kelly
R: J Byrne (59)
13/4
5g Magnus x Vita (Thunder Gulch (USA))
5
0.7
15/4
T: Ms K Stabe
R: James Orman (56.5)
15/4
4m Husson (ARG) x Katisam (Lonhro )
6
3.5
Manabar (14)
12/1
T: P Strong
R: Beau Appo (55.5)
12/1
4g Manhattan Rain x Opalize (Anabaa (USA))
7
4.8
5/2F
T: S C Jones
R: J Lloyd (57)
5/2F
3g Drumbeats x River Music (Distant Music (USA))
8
5.8
30/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (52.5)
30/1
5m Red Element x Little Cloud (Umatilla (NZ))
9
8.3
16/1
T: Darren Bell
R: R Fradd (55.5)
16/1
4m Hidden Dragon x Huka (NZ) (Volksraad (GB))
10
16.3
40/1
T: B and D Guy
R: M Hellyer (57)
40/1
3g Rothesay x Oh Best Beloved (Elusive Quality (USA))
11
18.1
50/1
T: Debra Ainsworth
R: Ms S Bogenhuber (56)
50/1
5g All Bar One x Fast Bid (Dracula )
Race 5 - Jenny Ryan Memorial Hcp (C1) (1350m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:20.28 (34.09)
Prizemoney: $14,000
1
7/2
T: J P Wallace
R: Noriyuki Masuda (57)
7/2
5g Rock Of Cashel (IRE) x Brief Me (Legal Opinion )
Winning siblings: Adjourned, Innocent, Witness,
2
2.0
9/4F
T: K C Wood
R: B Pengelly (59)
9/4F
4g Shaft x My Southern Bell (NZ) (Octagonal (NZ))
3
5.8
4/1
T: R L Tipper
R: R Wiggins (57.5)
4/1
4g Falvelon x Thermopylae (Mukaddamah (USA))
4
6.0
8/1
T: T J Sears
R: N Tomizawa (56.5)
8/1
4g Choistar x Touchwood (Delago Brom )
5
8.0
Hefner (5)
15/4
T: Peter Williams
R: C Small (56)
15/4
6g Not A Single Doubt x Golden Girl (Woodman (USA))
6
8.2
50/1
T: Mark Renehan
R: Sairyn Fawke (54)
50/1
5g Bradbury's Luck x Monashee Princess (Monashee Mountain (USA))
7
8.6
25/1
T: Garry Osborne
R: R Fradd (54)
25/1
6g God's Own x It's A Miracle (Hula Chief (NZ))
8
9.6
40/1
T: Ms J Crompton
R: Ms T Harrison (54)
40/1
6g Jet Spur x Miss Chic (Shinko Forest (IRE))
9
9.7
30/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (54.5)
30/1
10
11.5
16/1
T: B Robinson
R: Ms S Lacy (52)
16/1
3g Raheeb x Public Holiday (Choisir )
Race 6 - Common Courtesy Pest Ctrl-C2 (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:09.58 (34.37)
Prizemoney: $14,000
1
4/1
T: R G Coveney
R: N Tomizawa (55)
4/1
2
0.1
15/8F
T: S W Kendrick
R: Daniel Griffin (58)
15/8F
4m Stratum x Lamiraqui (Choisir )
3
0.5
Madiba (1)
5/2
T: T J Gollan
R: R Fradd (59)
5/2
5g Show A Heart x Wind Talker (Keltrice )
4
1.8
7/2
T: J Dann
R: J Byrne (57)
7/2
5m Haradasun x Love's Great (Choisir )
5
3.1
12/1
T: D B Johnson
R: Ms L G Cheshire (55.5)
12/1
5g Rock Of Gibraltar (IRE) x Glorious Spirit (Hold That Tiger (USA))
6
5.9
11/1
T: John Thomas
R: Adam Sewell (54)
11/1
6g Bernardini (USA) x Clarinda (Sir Dapper )
7
13.7
50/1
T: G J Teal
R: M Hellyer (54)
50/1
6m Mossman x Endosado (End Sweep (USA))
8
15.2
Baio (9)
50/1
T: B J Snelling
R: Sairyn Fawke (54)
50/1
5g Myboycharlie (IRE) x Gloravega (Honour And Glory (USA))
Race 7 - Brothers Leagues Club Hcp (C3) (1710m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:43.72 (35.66)
Prizemoney: $14,000
1
9/2
T: P Kings
R: N Tomizawa (54.5)
9/2
5g Benicio x Miss Spot (Dodge )
2
0.2
Agora (2)
6/1
T: Ms J Crompton
R: Ms T Harrison (56)
6/1
4m Hard Spun (USA) x Milieu (Quest For Fame (GB))
3
1.7
20/1
T: B W Brown
R: A E Denby (54)
20/1
7g Jet Spur x Gwen's Star (Strategic )
4
1.9
15/4
T: Ms K Stabe
R: M Hellyer (56)
15/4
5g Hold That Tiger (USA) x Lucky For Me (ARG) (Lucky Roberto (USA))
5
2.1
15/1
T: Ben Ahrens
R: R Fradd (54)
15/1
6m Jet Spur x Summer Fable (Revoque (IRE))
6
2.3
3/1F
T: R G Lipp
R: Ms R Williams (57.5)
3/1F
5m Court Command x Laurinel Beauty (Semipalatinsk (USA))
7
6.3
13/4
T: B and D Guy
R: P Hammersley (55.5)
13/4
4g Rothesay x Cabena (General Nediym )
8
20.3
15/1
T: Ms T Timbery
R: Brooke Ainsworth (52.5)
15/1
6m Flying Spur x Anigma (GB) (Machiavellian (USA))