Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, September 23

Race 1 - Hisway Earthmoving Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:12.38 (33.19)
Prizemoney: $30,000
1
4/9F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Thomas Sadler (59)
4/9F
4g Hinchinbrook x Calaluna (Mujahid (USA))
2
1.3
6/1
T: J C Coyle
R: R Brewer (59)
6/1
4g Magic Albert x Only Words (End Sweep (USA))
3
1.6
3/1
T: P and P Snowden
R: Mitchell Bell (55.5)
3/1
3g All Too Hard x Night War (General Nediym )
Race 2 - Broughton Landscapes Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:36.88 (35.48)
Prizemoney: $30,000
1
10/9F
T: James Cummings
R: J Penza (57)
10/9F
4m Medaglia D'Oro (USA) x Chinchilla (Exceed And Excel )
Winning siblings: Lanigera, Persia,
2
2.8
13/8
T: C J Waller
R: Ryoya Kozaki (59)
13/8
4g Sepoy x Raise (Arena )
3
4.8
Tiomo (9)
25/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (56.5)
25/1
3g Uncle Mo (USA) x Sunday's Choice (Redoute's Choice )
4
7.1
12/1
T: Ms G Markwell
R: Mitchell Bell (59)
12/1
4g Echoes Of Heaven x Trudelite (NZ) (Mellifont (USA))
5
8.9
6/1
T: C J Waller
R: L Magorrian (59)
6/1
4g Fastnet Rock x Gypsy Dancer (NZ) (Dance Floor (USA))
6
11.4
20/1
T: G Portelli
R: Jean Van Overmeire (54.5)
20/1
3g So You Think (NZ) x Rose Ransom (Red Ransom (USA))
7
12.2
80/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (56.5)
80/1
3g Harbour Watch (IRE) x Nickynoo's Girl (Stravinsky (USA))
Race 3 - Gabrielle Kuipers Memorial-C1 (2000m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 2:04.61 (36.00)
Prizemoney: $30,000
1
9/4
T: P and P Snowden
R: A Layt (55)
9/4
3c Redoute's Choice x Rendzina (Testa Rossa )
2
2.8
7/4F
T: James Cummings
R: J Penza (55.5)
7/4F
3f Street Cry (IRE) x Glissade (Redoute's Choice )
3
3.1
4/1
T: C J Waller
R: Ryoya Kozaki (59)
4/1
4g Al Maher x Bravo Zulu (Military Plume (NZ))
4
3.3
40/1
T: David Payne
R: Jean Van Overmeire (57)
40/1
4g Sebring x Sea Gypsy (Rahy (USA))
5
3.4
12/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (59)
12/1
5
3.4
100/1
T: Ms G Markwell
R: J Grisedale (57)
100/1
6m Mossman x In Paradise (Encosta De Lago )
7
4.7
12/1
T: John Thompson
R: B Spriggs (54)
12/1
3f Congrats (USA) x Pilgrim (Danehill (USA))
8
9.2
6/1
T: John Thompson
R: Mitchell Bell (55)
6/1
9
16.0
150/1
T: B Robinson
R: G Buckley (54)
150/1
3f Rebel Raider x Summer Circle (Spinning World (USA))
Race 4 - Jim McGee Memorial Cup Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.39 (34.16)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: T J Bartley
R: G Buckley (56.5)
7/2
3g Choisir x Sneakerella (Canny Lad )
2
0.4
Strome (13)
16/1
T: G Portelli
R: Jean Van Overmeire (54)
16/1
3f Smart Missile x Lateral (Stratum )
3
0.7
15/1
T: J C Coyle
R: Ms W Costin (54.5)
15/1
3f Stratum x Zedity (Tayasu Tsuyoshi (JPN))
4
2.0
13/4
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Layt (56.5)
13/4
3c Redoute's Choice x Anadan (Anabaa (USA))
5
2.1
8/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: B Spriggs (59)
8/1
4g Choisir x Cariad (Sequalo )
6
2.2
20/1
T: A and E Cummings
R: Mitchell Bell (57)
20/1
5m Charge Forward x Belle Giselle (Redoute's Choice )
7
2.3
Organza (11)
13/8F
T: James Cummings
R: J Penza (54.5)
13/8F
3f Street Cry (IRE) x Mousseline (Strategic )
8
4.3
100/1
T: Stirling Osland
R: Brock Ryan (57)
100/1
4g Northern Meteor x Nazzuca (Canny Lad )
9
5.6
40/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (59)
40/1
5g Alert (ARG) x Belle Esteem (High Regard )
10
7.4
60/1
T: R and L Price
R: Peter Wells (59)
60/1
4g Domesday x Hotel Du Marc (NZ) (Tale Of The Cat (USA))
11
7.6
30/1
T: Donna Grisedale
R: Ms J Taylor (54.5)
30/1
3f Al Maher x Nepean Spark (Loup Sauvage (USA))
12
8.0
40/1
T: Ms G Markwell
R: Aaron Williams (55.5)
40/1
4m Authorized (IRE) x Profits Rock (Zabeel (NZ))
Race 5 - Kevin Robinson Memorial Cup-C1 (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:10.17 (33.81)
Prizemoney: $30,000
1
2/1
T: Brad Widdup
R: Mitchell Bell (56)
2/1
3f All Too Hard x Wiener (More Than Ready (USA))
2
1.3
9/4
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (57.5)
9/4
4m Commands x Fleet Riane (Barely A Moment )
3
2.8
7/4F
T: John Thompson
R: B McDougall (58)
7/4F
4m Lope De Vega (IRE) x Saltator (Testa Rossa )
4
5.8
20/1
T: Ms G Markwell
R: Brock Ryan (52.5)
20/1
5m Domesday x Not So Square (Octagonal (NZ))
5
5.9
20/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (57)
20/1
4m Bon Hoffa x Syrian Steel (Dash For Cash )
6
8.7
20/1
T: R and L Price
R: Peter Wells (54.5)
20/1
5m Ad Valorem (USA) x Vo Vixen (Carnegie (IRE))
7
22.5
50/1
T: J and G Lee
R: Ms W Costin (55)
50/1
5m Henny Hughes (USA) x Satirical Impact (Distorted Humor (USA))
Race 6 - Noahs Ark Berry Cup (Bm63) (1400m)
Class: Benchmark 63 Track: Good(3) Time: 1:23.30 (35.16)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: M P Tubman
R: Ms W Costin (58)
7/2
5g Dubleo (USA) x Ashley Kate (Brocco (USA))
2
1.0
4/1
T: Craig Carmody
R: B McDougall (54.5)
4/1
4m Sebring x Miss Brightman (Unbridled's Song (USA))
3
1.5
7/4F
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (56)
7/4F
3f Mossman x Space Trip (Stratum )
4
1.8
40/1
T: J and G Lee
R: K Jennings (58)
40/1
7g Faltaat (USA) x Westmeath (NZ) (Stark South (USA))
5
2.0
15/2
T: M C Conners
R: Ms R Murray (57.5)
15/2
4m Tickets x Queen Esprit (Bel Esprit )
6
2.2
15/2
T: Paul Murray
R: Brock Ryan (55)
15/2
4m Snippetson x Cyndiana Star (Johannesburg (USA))
7
2.7
Kirini (3)
12/1
T: C J Waller
R: Ryoya Kozaki (57.5)
12/1
4m Medaglia D'Oro (USA) x Admiring (Street Cry (IRE))
8
2.9
30/1
T: Ms G Markwell
R: Aaron Williams (55.5)
30/1
7g Strategic x Choose To Dream (Redoute's Choice )
9
17.7
100/1
T: J and G Lee
R: L Magorrian (55)
100/1
7m Duelled x Westmagic (NZ) (Westminster (NZ))
Race 7 - Illawarra Equine Centre Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:23.55 (33.64)
Prizemoney: $30,000
1
4/13F
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (56)
4/13F
3c High Chaparral (IRE) x Al Anood (Danehill (USA))
Winning siblings: Al Aneed, Neshmiya, Pride Of Dubai,
2
6.0
15/2
T: L J Bridge
R: B McDougall (57.5)
15/2
4g Congrats (USA) x Forever Hailey (More Than Ready (USA))
3
6.8
30/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (55)
30/1
6g Reset x Diamond Studs (Encosta De Lago )
4
7.1
11/2
T: G W Moore
R: Mitchell Bell (57)
11/2
3g Smart Missile x April In Venice (More Than Ready (USA))
5
8.4
30/1
T: G Portelli
R: Ms J Taylor (56.5)
30/1
6
9.7
16/1
T: C J Waller
R: L Magorrian (56.5)
16/1
3c Redoute's Choice x Majestic Girl (Galileo (IRE))
7
16.0
100/1
T: R and L Price
R: Peter Wells (55.5)
100/1
4g Shellscrape x Courrier De Coeur (Fastnet Rock )
Race 8 - Rural Bitumen Services Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:24.84 (34.16)
Prizemoney: $30,000
1
11/2
T: Ms G Markwell
R: Brock Ryan (57)
11/2
4m Magic Albert x Chelsea Rose (Hennessy (USA))
Winning siblings: Excellent Magic, I'm An Outoftowner,
2
0.1
20/1
T: A and E Cummings
R: Peter Wells (54.5)
20/1
3f Denman x Crystal Rock (Fastnet Rock )
3
0.3
5/1
T: John Thompson
R: B McDougall (57)
5/1
4m Dubleo (USA) x Brookton Bling (Canny Lad )
4
1.3
8/1
T: W P Cave
R: Rachel Hunt (52.5)
8/1
4m Henrythenavigator (USA) x Daydream Express (Rock Of Gibraltar (IRE))
5
1.5
9/1
T: G Portelli
R: Ms J Taylor (55)
9/1
3f All Too Hard x Purple Blood (Encosta De Lago )
6
1.6
Longmu (10)
9/4F
T: P and P Snowden
R: Ms W Costin (54.5)
9/4F
3f Sebring x Hooness (Exceed And Excel )
7
2.6
Flying (4)
4/1
T: James Cummings
R: J Penza (56)
4/1
3f Reset x All Time High (Flying Spur )
8
2.8
14/1
T: Jason Attard
R: Ms R Murray (54.5)
14/1
5m Canny Lad x Lucky Jewel (NZ) (Lucky Ring (IRE))
9
2.9
20/1
T: R S Englebrecht
R: P King (55.5)
20/1