Breednet Results

SEYMOUR - Thursday, November 15

Race 1 - Goulburn Murray C.U. Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:17.65
Prizemoney: $23,000
1
5/2F
T: Anthony Freedman
R: Dean Holland (56)
5/2F
2
0.5
9/2
T: M W Young
R: J Mott (58)
9/2
3g Danerich x Let's Say Grace (Dr. Grace (NZ))
3
1.3
13/2
T: Lee and Shannon Hope
R: Ms L J Meech (58)
13/2
3c Pierro x Choice Snitzel (Snitzel )
4
2.5
11/4
T: S V Brown
R: J Winks (56)
11/4
3f Bel Esprit x Dish (More Than Ready (USA))
5
5.2
5/1
T: Kylie Vella
R: S Vella (58)
5/1
3c Host (CHI) x Melodic Miss (Undoubtedly )
6
6.2
10/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: J Duffy (58)
10/1
3c All American x Tresillian (Danehill (USA))
7
6.7
Yak (5)
20/1
T: Murray Johnson
R: J Keating (58)
20/1
8
6.9
100/1
T: A L Newton
R: J Baldock (56)
100/1
9
14.9
100/1
T: J D Sadler
R: Ben Thompson (56)
100/1
3f Zoustar x Mickelberg (Hussonet (USA))
Race 2 - Mangalore Park Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.65
Prizemoney: $23,000
1
5/2
T: M W Young
R: S Vella (56.5)
5/2
Winning siblings: Break And Enter,
2
0.4
12/1
T: Adrian Corboy
R: J Duffy (56.5)
12/1
3f Anacheeva x Rocktruder (Fastnet Rock )
3
1.7
30/1
T: Charlotte Littlefield
R: Ben Thompson (56.5)
30/1
3f Turffontein x Veetwelve Rossa (Testa Rossa )
4
3.4
4/1
T: D T O'Brien
R: J Keating (56.5)
4/1
3f I Am Invincible x Tabliope (Commands )
5
3.5
2/1F
T: D T O'Brien
R: J Winks (56.5)
2/1F
3f Pins x Merrily (NZ) (O'Reilly (NZ))
6
3.9
5/1
T: L J Fairhall
R: Fred W Kersley (56.5)
5/1
7
5.6
30/1
T: A O Diggins
R: J Baldock (56.5)
30/1
3f Volitant x Origins (Grand Lodge (USA))
8
7.4
12/1
T: J E and C Ledger
R: Liam Riordan (58)
12/1
Race 3 - Mitchelton Wines Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:37.88
Prizemoney: $23,000
1
7/2
T: D J O'Prey
R: L Nolen (56.5)
7/2
4m Strategic x Lady Nikolay (Stravinsky (USA))
Winning siblings: Reddot Rising, Shalmaneser,
2
0.1
5/2F
T: T Busuttin and N Young
R: Ms L J Meech (57)
5/2F
3
0.6
14/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: B McDougall (58.5)
14/1
4g Smart Missile x Ripe Plum (Spectrum (IRE))
4
1.6
8/1
T: Matthew Cumani
R: Dean Holland (58.5)
8/1
5g Moshe x Inala Lass (Rancho Ruler )
5
1.8
150/1
T: Peter Smith
R: R Cuneen (56.5)
150/1
8m Masterprint x Lady Rushdale (Bletchalot (NZ))
6
3.5
5/1
T: T Busuttin and N Young
R: Dylan Dunn (58.5)
5/1
4g Savabeel x Lady Alberton (NZ) (Golan (IRE))
7
6.0
Bruin (3)
30/1
T: D P Dwyer
R: Ms J Beriman (58.5)
30/1
5g Hard Spun (USA) x Heavenly Ransom (Red Ransom (USA))
8
6.2
6/1
T: B G Purcell
R: Toby Atkinson (57)
6/1
3g Fighting Sun x Il Sogno (Elvstroem )
9
6.7
100/1
T: R A Hockley
R: Ms G Cartwright (58.5)
100/1
6g Widden Valley x Amber Flush (King Of Roses )
10
10.2
11/2
T: G Eurell
R: Ms N Beriman (58.5)
11/2
4g Arlington x Sassy Guru (Tiger Hill (IRE))
Race 4 - Landmark Seymour Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.08
Prizemoney: $23,000
1
Bezos (9)
3/1
T: T Busuttin and N Young
R: Ms L J Meech (57)
3/1
3c Written Tycoon x Munchie (Snippets )
2
3.5
15/8F
T: L and T Corstens
R: J Winks (57)
15/8F
3g Domesday x La Sangre (Fastnet Rock )
3
3.9
20/1
T: Murray Johnson
R: J Keating (56.5)
20/1
4m Foxwedge x Khepri (NZ) (Faltaat (USA))
4
7.6
13/2
T: Andrew Noblet
R: Ben Thompson (57)
13/2
3g Your Song x Lisboa (NZ) (Van Nistelrooy (USA))
5
7.8
Doolie (1)
25/1
T: G W Egan
R: Lachlan King (58.5)
25/1
4g Anacheeva x Jacquinella (Zeditave )
6
8.8
66/1
T: Cathleen Wilson
R: Jarrod Fry (58.5)
66/1
6g O'Lonhro x Falak Of Luck (Falak (USA))
7
9.6
30/1
T: Brett Scott
R: Liam Riordan (57)
30/1
3g Zed (NZ) x Pentessa (NZ) (Pentire (GB))
8
11.3
9/2
T: Cathleen Wilson
R: J Baldock (58.5)
9/2
5g Master Of Design x Star Marama (NZ) (Star Way (GB))
9
12.3
66/1
T: M T Quadara
R: C A Robertson (58.5)
66/1
5g Stryker x Whenever (Anabaa (USA))
10
15.3
11/1
T: Joshua Julius
R: Ms N Beriman (58.5)
11/1
4g Stryker x Debra's Joy (Danehill (USA))
11
16.6
40/1
T: S A Dwyer
R: J Mott (58.5)
40/1
4g Lucas Cranach (GER) x Monde Special (Monde Bleu (GB))
12
17.3
Rundi (7)
150/1
T: C J Davis
R: R Cuneen (58.5)
150/1
4g Reset x Rosa Mundi (Danewin )
13
17.8
30/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Fred W Kersley (55.5)
30/1
3g Fiorente (IRE) x Just Browsing (King's Theatre (IRE))
Race 5 - Bet365 (Bm64) (1400m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:24.19
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: Charlotte Littlefield
R: Ben Thompson (57)
4/1
4m Zacinto (GB) x Mandy O'Reilly (NZ) (O'Reilly (NZ))
Winning siblings: Intimidate,
2
0.8
25/1
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (56.5)
25/1
4g Haradasun x Theresnothinglycra (Lacryma Cristi (IRE))
3
1.8
11/2
T: J E and C Ledger
R: Tahlia Hope (60)
11/2
5g O'Lonhro x Rustie Bugles (Toy Pindarri (NZ))
4
2.2
9/2
T: Matthew Cumani
R: Ms L J Meech (57)
9/2
4m Strada x Valse Des Fleurs (NZ) (Stravinsky (USA))
5
2.4
12/1
T: Mitchell Beer
R: Ms N Beriman (59.5)
12/1
4g Keep The Faith x Tilly May (Grass Wonder (USA))
6
2.9
Kronos (1)
11/2
T: S V Brown
R: J Mott (61)
11/2
4g Helmet x Munchie (Snippets )
7
4.7
8/1
T: A Fitzgerald
R: Lewis German (57.5)
8/1
5g Stryker x Lassarina (IRE) (Sakhee (USA))
8
8.2
Navita (10)
50/1
T: Brett Scott
R: Liam Riordan (55.5)
50/1
9
10.9
5/2F
T: J D Sadler
R: Fred W Kersley (55.5)
5/2F
3g Fastnet Rock x Jolie's Shinju (JPN) (Jolie's Halo (USA))
Race 6 - Kellys Country Homes (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 0:59.12
Prizemoney: $20,000
1
15/1
T: Rod Grantley
R: Ms G Cartwright (57.5)
15/1
8m Kaphero x Questamatic (Quest For Fame (GB))
Winning siblings: Big On Fame, Seeking Chi,
2
0.4
5/2
T: Luke Oliver
R: J Mott (59.5)
5/2
5m Bel Esprit x Pink Champagne (Carnegie (IRE))
3
1.2
13/2
T: R J Besanko
R: Chris Symons (60)
13/2
4
1.6
Oamaru (1)
5/2F
T: E W Nichols
R: Ms S Metcalfe (58)
5/2F
5m Oamaru Force x Street Affair (Street Cry (IRE))
5
2.4
3/1
T: Jamie Edwards
R: Dean Holland (59.5)
3/1
6g Bushranger (IRE) x Roseen (NZ) (Kaapstad (NZ))
6
3.4
12/1
T: P C Bartlett
R: Ms J Payne (57)
12/1
6m Redente x Piazzo (Bianconi (USA))
7
4.6
25/1
T: C J Davis
R: Liam Riordan (57)
25/1
4m Nicconi x Rubirose (Rubiton )
8
5.4
50/1
T: P F Maher
R: J Baldock (54.5)
50/1
7g Monde Bleu (GB) x Grand Creed (Grand Lodge (USA))
9
5.7
Onyeka (9)
40/1
T: Mark Thomas
R: Chelsea Hall (54)
40/1
8m Lonhro x Windy Cape (NZ) (Cape Cross (IRE))
10
7.2
100/1
T: N T Robb
R: Lee Smith (54.5)
100/1
9g Econsul (NZ) x Jest Paula (Rory's Jester )
11
10.4
20/1
T: Peter Smith
R: R Cuneen (58.5)
20/1
8g Masterprint x Thrace (Spartacus )
Race 7 - Parker Bros. Earthmoving-Bm58 (2000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 2:04.21
Prizemoney: $20,000
1
40/1
T: P McVicar
R: Lee Smith (59)
40/1
5g Wanted x Red Illusion (Red Ransom (USA))
Winning siblings: Konkalikon, Platinum Red,
2
1.5
5/1
T: Jamie Edwards
R: Dean Holland (59.5)
5/1
3
1.6
6/1
T: A O Diggins
R: J Mott (61)
6/1
5g Daliapour (IRE) x Cappy (Arena )
4
2.1
20/1
T: Bryan Maher
R: Lachlan King (56)
20/1
6g Sharkbite x Miss Tabitha (Tabkir (USA))
5
5.1
20/1
T: Matthew Brown
R: Nathan Punch (54)
20/1
7g Domesday x Falvette (Val Royal (FR))
6
6.3
6/1
T: Rhys Archard
R: Ms L J Meech (58.5)
6/1
7g Dylan Thomas (IRE) x French Resistence (Peintre Celebre (USA))
7
6.6
16/1
T: Brian McGrath
R: Ms J Beriman (57.5)
16/1
5g Poet's Voice (GB) x Red Margarita (IRE) (Dalakhani (IRE))
8
6.7
20/1
T: S A McIntosh
R: Jessica Eaton (52)
20/1
9
8.5
11/1
T: Pat Cannon
R: Liam Riordan (55)
11/1
5m Sebring x Caramella (Strategic )
10
11.2
11/1
T: J P Salanitri
R: Fred W Kersley (56)
11/1
5m Pentire (GB) x Sand Skipper (USA) (Sligo Bay (IRE))
11
11.3
30/1
T: R D Griffiths
R: J Keating (59)
30/1
5g Stormhill x Pattie Royale (Personal Flag (USA))
12
12.3
Fuse (2)
15/4F
T: G Eurell
R: Ms N Beriman (60.5)
15/4F
13
14.6
15/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: L Nolen (56)
15/2
4m More Than Ready (USA) x Sublime Girl (Encosta De Lago )
Race 8 - Seymour Toyota (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:10.76
Prizemoney: $20,000
1
12/1
T: M T Quadara
R: J Baldock (60.5)
12/1
4m Danerich x All Stitched Up (Fuji Kiseki (JPN))
Winning siblings: Dark Charger, Frayed, Kitty Up,
2
0.4
7/1
T: D P Dwyer
R: Ms J Beriman (60.5)
7/1
5g Wanted x Carlton Ace (Bianconi (USA))
3
1.2
15/1
T: Mark Thomas
R: Chelsea Hall (60)
15/1
5m Redente x Sound Of Music (Palace Music (USA))
4
1.3
5/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Lewis German (57)
5/1
5
3.2
2/1F
T: M W Young
R: S Vella (61)
2/1F
4m Barbados x Umaline (Umatilla (NZ))
6
3.4
7/1
T: Matthew Brown
R: J Mott (58.5)
7/1
4m So You Think (NZ) x White Mouse (French Deputy (USA))
7
4.4
50/1
T: G W Egan
R: Lachlan King (54)
50/1
5m Equiano (FR) x Cape Augusta (USA) (Cape Town (USA))
8
4.5
150/1
T: N T Robb
R: Lee Smith (54.5)
150/1
8g Bel Esprit x Tulla Lass (Danzero )
9
6.0
50/1
T: R Tait
R: Jessica Eaton (58.5)
50/1
10
6.4
20/1
T: J A Fraser
R: Ms A Bryan (57)
20/1
4g Keep The Faith x Regal Contessa (King Of Kings (IRE))
11
8.3
20/1
T: A L Newton
R: C A Robertson (59.5)
20/1
7m Onemorenomore x Princess Sunshine (Encosta De Lago )
12
8.7
Armona (11)
66/1
T: Peter Smith
R: R Cuneen (58.5)
66/1
11g Monashee Mountain (USA) x Lady Of Aragon (Rustic Amber (IRE))
13
10.7
9/2
T: Mitchell Beer
R: Ms N Beriman (59.5)
9/2
4g I Am Invincible x Perpugilliam (Dr Fong (USA))