Breednet Results

SUNSHINE COAST - Sunday, July 30

Race 1 - Funky Op Shop Bokarina Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.78 (34.02)
Prizemoney: $14,000
1
5/4
T: T B Thomas
R: J Byrne (59)
5/4
5g Top Echelon x Zartacus (Spartacus )
Winning siblings: Ellawisdom, Nickiera,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3.0
8/1
T: S W Kendrick
R: N Thomas (56.5)
8/1
2g Star Witness x Body Language (Fastnet Rock )
3
3.4
10/9F
T: S A Mackinnon
R: D J Browne (57.5)
10/9F
4
3.7
50/1
T: T N Miller
R: Adam Sewell (52.5)
50/1
4g Lonhro x Salina Cruz (Rock Of Gibraltar (IRE))
5
7.2
30/1
T: G R Duncan
R: Ricky Johnston-Bell (53)
30/1
3f Bradbury's Luck x Riseupsinging (Singingintherain (USA))
6
7.5
12/1
T: S and A Barling
R: C McIver (57.5)
12/1
3g New Approach (IRE) x Slovakia (USA) (Danzig (USA))
7
12.3
50/1
T: B and T Lunney
R: Tiffani Brooker (55.5)
50/1
2g Americain (USA) x Girl De Bois (High Chaparral (IRE))
Race 2 - Jenny McEvoy Real Estate Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.92 (34.65)
Prizemoney: $14,000
1
9/10F
T: S W Kendrick
R: D J Browne (57)
9/10F
This nick: 21 runners; 11 winners; 0 SW. Details
2
1.3
Morion (19)
20/1
T: T N Miller
R: Adam Sewell (55.5)
20/1
2g Helmet x Any Wonder (Fasliyev (USA))
3
2.3
25/1
T: J F Meagher
R: Ron Stewart (55)
25/1
2f Real Saga x Astriege (USA) (War Chant (USA))
4
2.4
40/1
T: B J Lockwood
R: R McMahon (57)
40/1
2c Bullet Train (GB) x Kinder Surprise (Encosta De Lago )
5
3.2
40/1
T: Steven O'Dea
R: J Mallyon (57)
40/1
2g Love Conquers All x Betrayer (Encosta De Lago )
6
3.4
6/1
T: R L Heathcote
R: James Orman (57)
6/1
2g Denman x Valentine Rose (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
7
5.4
30/1
T: L J Mayfield-Smith
R: J Byrne (55)
30/1
2f Star Witness x Rubydoobydoo (Galileo (IRE))
8
5.9
Buxton (18)
150/1
T: Mark F Webb
R: A Best (57)
150/1
9
6.3
66/1
T: Chris Munce
R: M McGillivray (55)
66/1
2f Poet's Voice (GB) x Beg (Iglesia )
10
6.4
9/2
T: Desleigh Forster
R: R Fradd (57)
9/2
2g Golden Archer x Matilda's Dance (Danehill Dancer (IRE))
11
6.5
100/1
T: G K Taylor
R: Ms S Lacy (53.5)
100/1
2f Seidnazar x Flying Tequila (Flying Spur )
12
6.6
20/1
T: Paul Butterworth
R: Anthony Allen (57)
20/1
2g Casino Prince x Bright Heroine (Bluebird (USA))
13
7.4
60/1
T: P P Jenkins
R: B E Grylls (55)
60/1
2f Congrats (USA) x Polar Queen (Rory's Jester )
14
7.7
150/1
T: B Mason
R: N Thomas (57)
150/1
2g Rothesay x Chattel (Grand Lodge (USA))
15
9.0
30/1
T: Chris Munce
R: Ms T Harrison (55)
30/1
2f Toorak Toff x She Goes To Rio (NZ) (Captain Rio (GB))
16
10.5
20/1
T: J W Zielke
R: Tiffani Brooker (57)
20/1
2g Longhorn x Lusharoonie (Magic Albert )
Race 3 - Pacific Motor Group Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:24.40 (35.92)
Prizemoney: $14,000
1
13/8F
T: R L Heathcote
R: James Orman (56.5)
13/8F
3g Show A Heart x Pachanga (NZ) (Redoute's Choice )
Winning siblings: Black Champagne,
This nick: 21 runners; 12 winners; 1 SW. Details
2
0.8
5/1
T: T J Gollan
R: R Fradd (57.5)
5/1
3g I Am Invincible x Alohi (NZ) (College Chapel (GB))
3
0.9
25/1
T: Chris Munce
R: Ron Stewart (56.5)
25/1
3f Foxwedge x De Lago Lass (Encosta De Lago )
4
1.7
20/1
T: David Vandyke
R: Ms T Harrison (55.5)
20/1
5
2.0
11/2
T: J F Meagher
R: B N Stewart (56.5)
11/2
2c Commands x Petulant Moments (Octagonal (NZ))
6
2.2
30/1
T: M J Lakey
R: L V Cassidy (57)
30/1
3g Hidden Dragon x Altissimo (Show A Heart )
7
2.3
9/1
T: Troy Pascoe
R: J L Taylor (57)
9/1
3g Magic Albert x Acinonyx (Catbird )
8
4.8
20/1
T: S J Morrisey
R: B E Grylls (54.5)
20/1
3f Not A Single Doubt x Sienna (Octagonal (NZ))
9
5.3
12/1
T: Alan Boyd
R: Anthony Allen (57)
12/1
3f Ready's Image (USA) x Almuchelle (NZ) (Almutawakel (GB))
10
5.8
100/1
T: N J Petersen
R: Brooke Ainsworth (54)
100/1
4g Benicio x Actress Grace (Dr. Grace (NZ))
11
7.1
8/1
T: S A Mackinnon
R: D J Browne (57.5)
8/1
3g Murtajill x Hirviente (Iglesia )
12
11.4
40/1
T: A Ross and T Sweeney
R: M McGillivray (55.5)
40/1
3g Captain Sonador x Pradalini (NZ) (Bertolini (USA))
13
18.2
100/1
T: Tony Haydon
R: N Thomas (55.5)
100/1
3g Strategic x Soprano Star (Danehill Dancer (IRE))
Race 4 - Maps Marketing Agency Plate-C3 (2200m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 2:19.99 (35.91)
Prizemoney: $16,000
1
8/11F
T: J G Symons and S Laxon
R: Ms S Lacy (55.5)
8/11F
4g Postponed (USA) x Mrs Petrov (King's Best (USA))
Winning siblings: Cheryl's Horse,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Asalwas (10)
11/1
T: Chris Munce
R: M McGillivray (53.5)
11/1
3f Sebring x Marheta (Al Maher )
3
1.4
15/2
T: B Herne
R: M Cahill (59)
15/2
4
2.7
7/2
T: L J Gough
R: R Fradd (55.5)
7/2
3g Nicconi x Street Jam (Flying Spur )
5
3.7
9/1
T: Ms A Willick
R: J Byrne (55.5)
9/1
4m Makfi (GB) x Rationalize (NZ) (Marju (IRE))
6
5.2
66/1
T: Price Hill
R: N Thomas (56)
66/1
7g Pure Theatre x Movie Theatre (King's Theatre (IRE))
7
6.5
Slalom (2)
50/1
T: Frank Conlan
R: B N Stewart (59)
50/1
6g Street Cry (IRE) x Downhill Racer (Danehill Dancer (IRE))
8
6.6
30/1
T: B and D Healey
R: Hannah English (54)
30/1
4h Medaglia D'Oro (USA) x Pouter (Dubawi (IRE))
9
9.4
100/1
T: B Robinson
R: Vishan Venkaya (56)
100/1
5g Teofilo (IRE) x Dainty Habit (Love A Dane )
10
14.9
50/1
T: Darren Bell
R: L V Cassidy (57.5)
50/1
5g Red Dazzler x Knight's Emotion (Sunday Knight )
Race 5 - Funky Shop Maroochydore (Bm75) (1400m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 1:22.78 (35.42)
Prizemoney: $16,000
1
5/2
T: S W Kendrick
R: James Orman (57)
5/2
4g Street Sense (USA) x Fidelias Dance (GB) (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Mysonharry, Seahampton, Wah Tootsie,
This nick: 12 runners; 9 winners; 1 SW. Details
2
2.8
5/4F
T: Darren Bell
R: D J Browne (58)
5/4F
5g Real Saga x Chu Chu Mama (Keltrice )
3
3.3
8/1
T: P Duff
R: Hannah English (52)
8/1
4
3.4
9/2
T: Bruce Hill
R: R Fradd (58.5)
9/2
5
4.4
30/1
T: G A Grainger
R: Adam Sewell (54.5)
30/1
5g Hidden Dragon x Shalaal (Scenic (IRE))
6
5.2
30/1
T: P P Jenkins
R: Ms S Lacy (58.5)
30/1
7g Savabeel x Madison Gray (NZ) (Mellifont (USA))
7
6.7
20/1
T: Brendan Butts
R: A Spinks (57)
20/1
6g Hotel Grand x Big Harmony (Seven Figures (USA))
8
6.8
16/1
T: Darren Bell
R: Tiffani Brooker (54)
16/1
7g Bite The Bullet (USA) x Erintel (Telesto (NZ))
Race 6 - Beautiful You Program Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:23.86 (35.52)
Prizemoney: $16,000
1
5/1
T: G R Duncan
R: Ron Stewart (58.5)
5/1
5g Written Tycoon x Temple Fire (Bletchingly )
Winning siblings: Scorched Earth,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/4F
T: Desleigh Forster
R: R Fradd (56.5)
7/4F
2f Golden Archer x Vital (Lonhro )
3
4.5
14/1
T: Wayne Kuskopf
R: Ms S Lacy (54.5)
14/1
4g Beneteau x Hey Pretty Katie (Beautiful Crown (USA))
4
4.7
9/1
T: Stewart Barr
R: Gemma Steele (58)
9/1
5m Duporth x Sweet Executive (Last Tycoon (IRE))
5
4.9
13/2
T: R L Heathcote
R: James Orman (57)
13/2
4g Nicconi x Call Collect (Charge Forward )
6
6.7
12/1
T: S W Kendrick
R: Tiffani Brooker (54.5)
12/1
3f Sequalo x Avenel (Scenic (IRE))
7
7.2
9/1
T: Ms L Petersen
R: M McGillivray (57)
9/1
3g Red Element x Auanne (Aucash )
8
10.0
8/1
T: Troy Pascoe
R: Ms D McMaster (58.5)
8/1
4m Congrats (USA) x Saint Nichole (USA) (Saint Ballado (CAN))
Race 7 - Melon Head Juice Bar Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:11.44 (35.30)
Prizemoney: $16,000
1
15/1
T: R L Heathcote
R: James Orman (57)
15/1
4g Falvelon x Cantantes (Just Awesome )
This nick: 5 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
1.0
20/1
T: Tony Haydon
R: Ms S Lacy (52.5)
20/1
3g Written Tycoon x English Grace (Elusive Quality (USA))
3
1.1
2/1
T: T J Gollan
R: R Fradd (59)
2/1
3g Pluck (USA) x Brief Embrace (Irgun (USA))
4
1.6
2/1F
T: L F Birchley
R: B N Stewart (58)
2/1F
3g O'Lonhro x Aprisa (Viscount )
5
2.6
6/1
T: T N Miller
R: M Cahill (57)
6/1
3f Beneteau x Last Waltz (Last Tycoon (IRE))
6
2.7
12/1
T: Rob Davidson
R: Adam Sewell (52.5)
12/1
3f Time Thief x May Expire (Twining (USA))
7
3.0
100/1
T: J L Johnston
R: J L Taylor (54)
100/1
3f Drumbeats x Prime Jewel (Beautiful Crown (USA))
8
3.1
11/2
T: Ms A Willick
R: J Byrne (58.5)
11/2
3g Lonhro x Tactless (Commands )
9
9.9
20/1
T: Lynn Fullarton
R: Ms T Harrison (56.5)
20/1
4m Fastnet Rock x Second Sight (Fusaichi Pegasus (USA))
10
10.4
150/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (54)
150/1
4g Red Element x Salley Gardens (Charnwood Forest (IRE))
Race 8 - Kawana Equipment Hire Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:36.51 (36.36)
Prizemoney: $16,000
1
15/4F
T: A J Edmonds
R: M Cahill (58)
15/4F
3c Iffraaj (GB) x Lumir (Encosta De Lago )
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
20/1
T: T B Thomas
R: R Fradd (54)
20/1
4g Red Element x Chavanel (NZ) (Elusive City (USA))
3
1.7
10/1
T: Chris Munce
R: Ron Stewart (57)
10/1
3g Sepoy x Bondi Blonde (Red Ransom (USA))
4
2.0
6/1
T: A Ross and T Sweeney
R: M McGillivray (56.5)
6/1
5
3.5
9/2
T: B J Smith
R: Anthony Allen (57)
9/2
5m Nothing To Lose (USA) x My Counsel (Legal Opinion )
6
3.6
10/1
T: Ms L Stratton
R: N Thomas (57)
10/1
3g Solo Flyer x Quiet As (Octagonal (NZ))
7
4.4
Mogul (8)
14/1
T: David Scanes
R: J L Taylor (55)
14/1
3g Uncle Mo (USA) x Astonish (GB) (Cape Cross (IRE))
8
8.9
30/1
T: Mark Renehan
R: B E Grylls (54)
30/1
5m Real Saga x Thirtysixred (Palace Music (USA))
9
9.4
9/2
T: J G Symons and S Laxon
R: Ms S Lacy (52)
9/2
7m Testa Rossa x Wooden Hut (Woodman (USA))
10
10.4
15/1
T: Michael Jokic
R: Adam Sewell (55)
15/1
4g Krupt x Shoodbee (Bureaucracy (NZ))
11
12.9
Boiling (11)
30/1
T: Dale Murray
R: Ms C Jokic (54)
30/1
3f Hidden Dragon x Bubbled (Markane )
12
15.2
66/1
T: T B Thomas
R: Ms T Harrison (54)
66/1
4m Anton Pillar x Danarca (Sanction )
13
25.0
16/1
T: Joe Gleeson
R: Brooke Ainsworth (55)
16/1
3f Monashee Mountain (USA) x Powderhall (Dash For Cash )