Breednet Results

TE AWAMUTU - Tuesday, November 21

Race 1 - Rivermonte Park Mdn (1150m)
Class: Maiden Track: Good(2) Time: 1:08.37
Prizemoney: $10,000
1
11/1
T: M and K Murdoch
R: M R Du Plessis (55.5)
11/1
3f Iffraaj (GB) x Della Mimosa (Generous (IRE))
2
0.2
12/1
T: A D Fuller
R: J W Nason (54)
12/1
3f Per Incanto (USA) x Youtoofast (Fast 'n' Famous (AUS))
3
0.3
2/5F
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (57.5)
2/5F
3g Power (GB) x Silvara (AUS) (Danehill Dancer (IRE))
4
3.3
25/1
T: B W Hawtin
R: Jake Bayliss (57.5)
25/1
3g Roc De Cambes x Summer Rose (Spartacus (IRE))
5
4.6
12/1
T: G Sanders and D Sweeney
R: M T Coleman (57.5)
12/1
6
5.9
Leaf (3)
8/1
T: Ms K D Nicholson
R: A F Jones (57.5)
8/1
3g Keeper (AUS) x Waitui Pearl (Royal Academy (USA))
7
6.3
12/1
T: M and K Murdoch
R: C E Lammas (55.5)
12/1
3f Hinchinbrook (AUS) x Ordinance (AUS) (Commands (AUS))
8
22.5
20/1
T: B W Hawtin
R: S R Weatherley (55.5)
20/1
3f Power (GB) x Megapins (Pins (AUS))
Race 2 - Groundspread Ltd Mdn (1150m)
Class: Maiden Track: Good(2) Time: 1:06.39
Prizemoney: $10,000
1
10/1
T: Joseph Waldron
R: Jake Bayliss (56.5)
10/1
2
3.5
10/9
T: B W Hawtin
R: T D Thornton (56.5)
10/9
4m Jimmy Choux x Cappy Rix (Spartacus (IRE))
3
5.8
9/1F
T: Team Rogerson
R: R T Elliot (55.5)
9/1F
5m Fastnet Rock (AUS) x Unusual Choice (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
4
6.0
11/4
T: R A James
R: M T Coleman (56.5)
11/4
4m O'Reilly x Cenphic (Centaine (AUS))
5
8.5
25/1
T: Ms K Coxon
R: S R Weatherley (58.5)
25/1
4g Tobique (AUS) x Island Bride (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
6
8.7
12/1
T: S T Wenn
R: S C Spratt (56.5)
12/1
4m Falkirk x Capistrano Miss (Pins (AUS))
7
9.4
40/1
T: C M Chipperfield
R: L H Satherley (57)
40/1
3g Perfectly Ready (AUS) x Georgia Oak (Savabeel (AUS))
8
13.3
10/1
T: S B Marsh
R: S T Collett (56.5)
10/1
4m Zabeel x Spinalign (Align (AUS))
9
14.3
30/1
T: S House and J Douglas
R: M Vance (58.5)
30/1
4g Patapan (USA) x Whiritoa Bay (Pins (AUS))
Race 3 - Ac Petfood Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(2) Time: 1:24.61
Prizemoney: $10,000
1
7/2F
T: G Sanders and D Sweeney
R: M T Coleman (55.5)
7/2F
3f Roc De Cambes x Innocent Lady (Viking Ruler (AUS))
2
2.8
Abacus (2)
7/2F
T: M Baker and A Forsman
R: L H Satherley (57.5)
7/2F
3
3.0
9/1
T: M Baker and A Forsman
R: S R Weatherley (57.5)
9/1
3c Makfi (GB) x Cinemascope (AUS) (Mossman (AUS))
4
3.1
Luxe (11)
12/1
T: E and D Browne
R: J W Nason (53.5)
12/1
3f O'Reilly x Gymnast (Keeper (AUS))
5
3.6
10/1
T: M G Forbes
R: Jake Bayliss (57.5)
10/1
3g Pour Moi (IRE) x Far South (Stark South (USA))
6
6.1
10/1
T: M Baker and A Forsman
R: S T Collett (57.5)
10/1
3g Swiss Ace (AUS) x Wasabi (Stravinsky (USA))
7
8.8
11/1
T: G Sanders and D Sweeney
R: S C Spratt (57.5)
11/1
3g Cape Blanco (IRE) x Lady Dehere (Dehere (USA))
8
25.1
40/1
T: C R Isdale
R: D J Hain (55.5)
40/1
3f Pour Moi (IRE) x Argante (Star Way (GB))
9
85.9
Mozart (6)
11/4
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (57.5)
11/4
3g Redwood (GB) x Concert Girl (AUS) (Danehill Dancer (IRE))
Race 4 - Harness Racing 20 January Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(2) Time: 1:23.32
Prizemoney: $10,000
1
5/4F
T: S B Marsh
R: S T Collett (56.5)
5/4F
Winning siblings: Gordys Gesture, Inca Warrior, Phat Beats,
2
4.5
25/1
T: A R Campbell
R: J W Nason (54.5)
25/1
4m Alamosa x Astronomical (Savabeel (AUS))
3
4.7
20/1
T: G F Brick
R: L H Satherley (56.5)
20/1
4
8.7
9/1
T: S B Marsh
R: D S Johnson (56.5)
9/1
4m Pins (AUS) x Vickezzchardonnay (Don Eduardo )
5
9.1
9/1
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (56.5)
9/1
4m Rip Van Winkle (IRE) x The Minder (Personal Escort (USA))
6
10.9
Fabio (1)
11/2
T: R B Priscott
R: R T Elliot (57.5)
11/2
6g Cecconi (AUS) x Supermodel (AUS) (Bletchingly (AUS))
7
12.7
5/1F
T: A W Pike
R: Jake Bayliss (57)
5/1F
3g Zoffany (IRE) x Luscilla (Entrepreneur (GB))
8
13.1
12/1
T: Team Rogerson
R: S C Spratt (56.5)
12/1
9
13.5
50/1
T: R Patel
R: J J Fawcett (55.5)
50/1
4g Showcasing (GB) x Xpress (Don Eduardo )
10
16.4
40/1
T: P P Mirabelli
R: C Dell (58.5)
40/1
4g Keeper (AUS) x Chiclaya (Gold Brose (AUS))
Race 5 - Farrelly Calf Rearing (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(2) Time: 1:24.39
Prizemoney: $10,000
1
10/1
T: J A Price
R: S R Weatherley (58)
10/1
5g Guillotine x Trudelite (Mellifont (USA))
2
0.4
11/4
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (56)
11/4
3
0.7
13/2
T: Team Rogerson
R: S C Spratt (57)
13/2
5g Tavistock x Esprit D'Garde (Keeper (AUS))
3
0.7
11/2
T: D B Hollinshead
R: T D Thornton (55.5)
11/2
5m Mastercraftsman (IRE) x Vinskible (Stravinsky (USA))
5
1.5
8/1
T: G Sanders and D Sweeney
R: M T Coleman (58.5)
8/1
4g Bachelor Duke (USA) x Teen A Te (Cape Cross (IRE))
6
1.9
11/1
T: P N McKay
R: M R Du Plessis (55.5)
11/1
7
2.6
20/1
T: M and M Pitman
R: J K Riddell (57)
20/1
8
2.7
40/1
T: M and M Pitman
R: R T Elliot (55.5)
40/1
4g Swiss Ace (AUS) x More Than Sassy (AUS) (More Than Ready (USA))
9
2.9
20/1
T: R A James
R: S T Collett (55.5)
20/1
4m Pour Moi (IRE) x Villa Wanda (GB) (Grand Lodge (USA))
10
3.5
6/1F
T: G Sanders and D Sweeney
R: M D Hills (56)
6/1F
4m Darci Brahma x Ohgoditzher (AUS) (Shinko Forest (IRE))
11
8.1
20/1
T: G Sanders and D Sweeney
R: L H Satherley (55.5)
20/1
5m Showcasing (GB) x Mondue (Montjeu (IRE))
12
10.4
80/1
T: P A Coutts
R: D J Hain (55.5)
80/1
Race 6 - Te Awamutu College Mdn (1580m)
Class: Maiden Track: Good(2) Time: 1:35.35
Prizemoney: $10,000
1
Nopele (2)
30/1
T: L S Reid
R: T D Thornton (58.5)
30/1
4g Bullbars (AUS) x Storm Bubble (Storm Creek (USA))
2
0.5
6/1
T: S B Marsh
R: S T Collett (56.5)
6/1
3
1.5
30/1
T: M Baker and A Forsman
R: S R Weatherley (58.5)
30/1
4g Sun Ruler (AUS) x Justa Cuddle (Just A Dancer )
4
2.0
Kane (9)
2/1F
T: M Moroney and P Gerard
R: Jake Bayliss (56.5)
2/1F
5m Darci Brahma x Dream Lass (Dream Well (FR))
5
2.8
Danmar (7)
11/1
T: S B Marsh
R: D S Johnson (57)
11/1
3g Pins (AUS) x Duch (Danske )
6
2.9
20/1
T: B W Hawtin
R: S C Spratt (56.5)
20/1
4m Bachelor Duke (USA) x Palmy (AUS) (Danehill (USA))
7
4.5
Salient (15)
30/1
T: G Sanders and D Sweeney
R: M D Hills (55)
30/1
3f Pour Moi (IRE) x Komplete Klass (Groom Dancer (USA))
8
5.1
13/2
T: R B Priscott
R: R T Elliot (56)
13/2
3g Roc De Cambes x Amber Queen (Bachelor Duke (USA))
9
6.2
100/1
T: T W Cole
R: C Dell (58.5)
100/1
4g Lucky Unicorn (AUS) x Minori Express (AUS) (Green Line Express (USA))
10
6.7
3/1
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (55)
3/1
3f Redwood (GB) x Paris Hilton (Pins (AUS))
11
8.2
Slicer (1)
20/1
T: D G Greene
R: J W Nason (56.5)
20/1
4g Guillotine x Ha'penny (Pentire (GB))
12
8.9
60/1
T: R Patel
R: J J Fawcett (53.5)
60/1
5m Keeper (AUS) x Charlene (Zabeel )
13
11.3
Baxfull (16)
40/1
T: M H Brooks
R: J K Riddell (58.5)
40/1
4g Tavistock x Wizard Princess (AUS) (Rory's Jester (AUS))
14
12.9
100/1
T: A A Meikle
R: A F Jones (56.5)
100/1
6m Istidaad (USA) x She's My Lady (Tanker Port (USA))
Race 7 - Vilagrad Winery (Bm65) (1580m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(2) Time: 1:34.55
Prizemoney: $10,000
1
11/1
T: G Richardson and G Parker
R: Jake Bayliss (56)
11/1
4m Darci Brahma x Nostalgic (AUS) (Quest For Fame (GB))
2
0.4
5/1F
T: G Sanders and D Sweeney
R: M R Du Plessis (58)
5/1F
6g El Hermano x Lady Of Oakview (Diamond Express )
3
0.5
10/1
T: J and B Vance
R: M Vance (58)
10/1
6g Remind (USA) x Fancyaligndown (Align (AUS))
4
1.3
40/1
T: Debi-Lee Saxton
R: C Dell (55.5)
40/1
7m Seidnazar (AUS) x Sea Kalimnah (AUS) (Jetball (AUS))
5
2.6
5/1F
T: M Baker and A Forsman
R: S T Collett (57.5)
5/1F
5g Zabeel x Etosha Lass (Pentire (GB))
6
4.1
15/2
T: Ms K Zimmerman
R: J K Riddell (58)
15/2
4g Cape Blanco (IRE) x Donelmi (Stravinsky (USA))
7
5.6
15/2
T: Andrew Carston
R: S R Weatherley (55)
15/2
5m Savabeel (AUS) x Ten Guitars (Danasinga (AUS))
8
6.4
7/1
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (56)
7/1
4m Redoute's Choice (AUS) x Gussy Godiva (Last Tycoon (IRE))
9
6.5
7/2
T: G Sanders and D Sweeney
R: M T Coleman (59.5)
7/2
4g Pluck (USA) x Gazumped (Darci Brahma )
10
8.8
25/1
T: Team Rogerson
R: R T Elliot (55)
25/1
4m Ekraar (USA) x Flinders (USA) (Royal Academy (USA))
Race 8 - Te Awamutu Courier Mdn (2000m)
Class: Maiden Track: Good(2) Time: 2:08.15
Prizemoney: $10,000
1
4/1F
T: A J Morley
R: C Dell (58.5)
4/1F
4g Bullbars (AUS) x Peony Rose (St Reims )
2
0.5
10/1
T: C M Chipperfield
R: L H Satherley (56.5)
10/1
4m Redwood (GB) x Rushkah (St. Petersburg (AUS))
3
2.3
12/1
T: Team Rogerson
R: T D Thornton (57)
12/1
4
2.6
40/1
T: Ms K Fursdon
R: A F Jones (57)
40/1
3g Iffraaj (GB) x So You (Grosvenor )
5
2.8
25/1
T: G Sanders and D Sweeney
R: S R Weatherley (56.5)
25/1
4m Jimmy Choux x Femme Britannia (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
6
2.9
6/1
T: T L Riddell
R: J K Riddell (58.5)
6/1
6g Tavistock x Alyssum (Prized (USA))
7
3.3
10/1
T: G Sanders and D Sweeney
R: S T Collett (56.5)
10/1
8
4.8
9/4
T: M and K Murdoch
R: C E Lammas (58.5)
9/4
4g Savabeel (AUS) x Plaza Doree (FR) (Saumarez (GB))
9
5.3
20/1
T: S L Crawford
R: D S Johnson (58.5)
20/1
6g Iffraaj (GB) x Royal Annie (Blues Traveller (IRE))
10
5.4
30/1
T: M Moroney and P Gerard
R: Jake Bayliss (58.5)
30/1
4g Stravinsky (USA) x Fleet Action (AUS) (Rock Of Gibraltar (IRE))
11
15.7
Canzac (7)
80/1
T: P Adlington
R: B C Morgenrood (58.5)
80/1
8g Ekraar (USA) x Ecstatically (AUS) (Danzero (AUS))
12
17.3
9/1
T: D B Hollinshead
R: S C Spratt (55)
9/1
3f Redwood (GB) x Riverina Girl (Black Minnaloushe (USA))
Race 9 - Waipa Home Of Champions (Bm65) (2000m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(2) Time: 2:04.17
Prizemoney: $10,000
1
8/1
T: S D Cole
R: J K Riddell (57.5)
8/1
4g Captain Sonador (AUS) x Tessie Rossa (AUS) (Testa Rossa (AUS))
Winning siblings: Baracca, Rose Clip, Rose Of Tessie,
2
0.2
7/2
T: J C Collett
R: S T Collett (57)
7/2
3
2.7
30/1
T: R T Wells
R: J J Fawcett (53.5)
30/1
7g El Hermano x Xspectastar (Spectatorial (AUS))
4
5.2
7/1
T: P W Lock
R: D S Johnson (56)
7/1
6m Clangalang (AUS) x Philadelphia (Gold And Ivory (USA))
5
5.4
Zapali (8)
20/1
T: S T Wenn
R: S R Weatherley (56.5)
20/1
6
9.9
Shonali (11)
8/1
T: B W Hawtin
R: S C Spratt (54.5)
8/1
7
10.1
7/1
T: C K Phelan
R: A F Jones (60)
7/1
8g Istidaad (USA) x Waitui Pearl (Royal Academy (USA))
8
11.2
Newton (2)
6/4F
T: Terry Evans
R: M Cameron (58.5)
6/4F
4g Authorized (IRE) x Sandie (Footstepsinthesand (GB))