Breednet Results

TOOWOOMBA - Saturday, September 8

Race 1 - Dc Advisory Group Hcp (C1) (1210m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:13.73 (36.72)
Prizemoney: $14,000
1
15/4
T: C W Weston
R: Brooke Ainsworth (55)
15/4
6m Artie Schiller (USA) x With Decorum (Savoire Vivre (GB))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
6/4F
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (55.5)
6/4F
4m Exceedingly Good x Koitaki (Chateau Istana (GB))
3
4.6
30/1
T: J A Hanna
R: Grace Willoughby (54)
30/1
4g Wanted x Cheeky Nature (USA) (Tiznow (USA))
4
4.7
12/1
T: K T Webb
R: N Thomas (55.5)
12/1
4m Ilovethiscity x Bathing Beauty (Exceed And Excel )
5
4.9
16/1
T: M G Nolan
R: Ms R Ride (56.5)
16/1
4m Foxwedge x Cicarelli (Rubiton )
6
5.9
20/1
T: Troy Pascoe
R: R Goltz (56.5)
20/1
5m Bradbury's Luck x Mishani Tabu (Street Cry (IRE))
7
6.9
9/1
T: M W Lewis
R: Ms L G Cheshire (55.5)
9/1
8
8.2
Havran (4)
100/1
T: K J Jones
R: Leah Kilner (54.5)
100/1
9
9.7
14/1
T: B J Squair
R: M Shimodaira (54)
14/1
4m Toorak Toff x Comedy On The Run (Flying Spur )
10
11.5
12/1
T: Ms J Anderson
R: K Yoshida (54)
12/1
5m Captain Sonador x Mary Tee (Brave Hawk )
11
22.5
Zafox (1)
5/1
T: Ben Currie
R: Emma Ljung (59)
5/1
4g Foxwedge x Lady Zabeel (NZ) (Zabeel (NZ))
Race 2 - Neil Mansell Transport Hcp-C4 (1300m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:19.10 (37.73)
Prizemoney: $14,000
1
2/1
T: Ben Currie
R: Leah Kilner (54)
2/1
5g Commands x Assertive Sound (Zeditave )
This nick: 13 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
3.0
20/1
T: P A Nolan Jnr
R: K Yoshida (54)
20/1
8g Dehere (USA) x Ave Amina (King's Best (USA))
3
6.3
15/1
T: D R Ward
R: N Thomas (59)
15/1
4
8.1
Dazet (9)
40/1
T: N O Saunders
R: Ms R Ride (54)
40/1
8g Zaha (CAN) x Nova Dancer (Celestial Dancer (IRE))
5
8.2
5/2
T: Rochelle Smith
R: Beau Appo (57)
5/2
6g Tycoon Ruler x Pennyquest (With Class (CAN))
6
8.4
20/1
T: M G Nolan
R: Joshua Oliver (54)
20/1
6g Captain Sonador x In High Places (Undoubted (NZ))
7
14.7
6/4F
T: T J Sears
R: Emma Ljung (58.5)
6/4F
5g Showcasing (GB) x Silkwood (NZ) (Grosvenor (NZ))
8
14.9
100/1
T: B Robinson
R: Brooke Ainsworth (54)
100/1
6g Sharkbite x Takook (Keltrice )
Race 3 - Sharpe Workplace Solutions Mdn (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:03.67 (36.41)
Prizemoney: $14,000
1
40/1
T: Neil Hocking
R: R Goltz (55.5)
40/1
4m O'Lonhro x Angelic (Giant's Causeway (USA))
Winning siblings: Haven Angel, Jabalic, Outback Storm,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
5/2F
T: T J Sears
R: Emma Ljung (55)
5/2F
3c All Too Hard x Perfect Stranger (Red Ransom (USA))
3
3.0
7/2
T: K R Kemp
R: Beau Appo (55.5)
7/2
5m Pluck (USA) x Spinnawitch (Country Reel (USA))
4
3.5
30/1
T: C A Cousins
R: N Thomas (53)
30/1
3f Spirit Of Boom x Swing And Miss (NZ) (Celtic Swing (GB))
5
3.7
15/2
T: L F Mawn
R: Ms R Ride (53)
15/2
6
5.5
11/4
T: Desleigh Forster
R: Joshua Oliver (55.5)
11/4
5m Fastnet Rock x Pardon (USA) (Elusive Quality (USA))
7
12.0
15/4
T: Ben Currie
R: Leah Kilner (52.5)
15/4
4m Your Song x Sundays Girl (Choisir )
8
13.8
20/1
T: Sean Rains
R: S Shield (57.5)
20/1
4g Star Witness x Mumbai Miss (Dash For Cash )
9
32.6
60/1
T: Jason Gregory
R: K Yoshida (57.5)
60/1
4g Captain Sonador x Devil's Angel (Danehill Dancer (IRE))
Race 4 - Morgan's Plumbing Mdn Hcp (1870m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:59.91 (37.24)
Prizemoney: $14,000
1
13/8F
T: Marcus Wilson
R: Joshua Oliver (55.5)
13/8F
5g Love Conquers All x Whiner (Street Cry (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.5
11/2
T: B Robinson
R: Ms S Lacy (54)
11/2
3
5.0
16/1
T: B Robinson
R: Brooke Ainsworth (57)
16/1
4g Helmet x Linear (NZ) (Align )
4
5.1
15/8
T: W P Nugent
R: Emma Ljung (54.5)
15/8
5
5.5
6/1
T: K E Sempf
R: N Thomas (55)
6/1
6
7.8
66/1
T: B J Hudson
R: Ms R Williams (59)
66/1
4g Rock 'n' Pop x Clarissa (NZ) (Zabeel (NZ))
7
9.6
11/1
T: S J Dixon
R: Beau Appo (54)
11/1
Race 5 - T'mba Region Roses Prel.-Bm75 (1110m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(4) Time: 1:07.09 (36.18)
Prizemoney: $14,000
1
Bonsho (1)
7/4F
T: T J Sears
R: M Schrapel (57.5)
7/4F
5m Hidden Dragon x Nepean Belle (Forest Glow (USA))
Winning siblings: Belem Grey,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
9/1
T: Donald Baker
R: Ms R Ride (56.5)
9/1
3
4.8
7/1
T: Shane Green
R: R Goltz (54.5)
7/1
7g Big Brown (USA) x Sontweni (IRE) (Sadler's Wells (USA))
4
6.3
7/1
T: K R Kemp
R: Beau Appo (56.5)
7/1
7g Red Dazzler x Brave Bride (Brave Warrior )
5
6.5
4/1
T: D R Ward
R: Anthony Allen (58.5)
4/1
7g Ukok Warrior x Born Bright (Mighty Avalanche )
6
11.8
5/2
T: L J Hatch
R: Emma Ljung (57.5)
5/2
5g Northern Meteor x Power Play (Last Tycoon (IRE))
Race 6 - Wilsonton Meats Hcp (C3) (870m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 0:50.94 (34.29)
Prizemoney: $14,000
1
13/4
T: R W Stephenson
R: K Yoshida (59)
13/4
5g Lonhro x Dominions (Canny Lad )
Winning siblings: Jurisdiction, Realms, Territory,
This nick: 35 runners; 30 winners; 6 SW. Details
2
1.5
4/9F
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (57.5)
4/9F
4m High Chaparral (IRE) x Chorus Of Angels (GB) (Rock Of Gibraltar (IRE))
3
3.8
9/2
T: T J Sears
R: Emma Ljung (57.5)
9/2
4g Jet Spur x Spirit Of Denmark (Danetime (IRE))
4
7.1
20/1
T: Troy Pascoe
R: R Goltz (55)
20/1
5m Poet's Voice (GB) x Lana Belle (Fuji Kiseki (JPN))
5
12.1
66/1
T: G R Ryan
R: N Thomas (54)
66/1
Race 7 - Viden (Bm70) (1640m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:41.37 (36.79)
Prizemoney: $14,000
1
1/1F
T: Ben Currie
R: Leah Kilner (59)
1/1F
5m Trusting x Princess Biscotte (Casino Prince )
Winning siblings: Formidable, Tianchi Monster,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.0
7/4
T: T J Sears
R: Emma Ljung (54)
7/4
8g Husson (ARG) x Bella Coureuse (Beautiful Crown (USA))
3
3.3
4/1
T: Ms W Bannerot
R: Ms S Lacy (56)
4/1
7g Lucky Owners (NZ) x Political Pet (Bureaucracy (NZ))
4
9.3
9/1
T: Natalie McCall
R: S Shield (57)
9/1
6g Bon Hoffa x Acatabove (Catbird )