Breednet Results

WANGARATTA - Tuesday, January 2

Race 1 - Wangaratta Bearings Mdn Plate (2000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:07.50 (36.88)
Prizemoney: $22,000
1
11/1
T: D J O'Prey
R: Lachlan King (55)
11/1
Winning siblings: Beegees,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
11/2
T: Aaron Purcell
R: Jack Hill (57)
11/2
3g Manhattan Rain x Dazzling (NZ) (Star Way (GB))
3
3.8
60/1
T: Ms A Macpherson
R: C J Parish (58.5)
60/1
5g Savabeel x Street Princess (Keltrice )
4
4.5
4/1
T: S V Vahala
R: Jarrod Fry (58.5)
4/1
4g Pour Moi (IRE) x Heat Storm (Green Desert (USA))
5
5.0
6/1
T: Michael Gibson
R: Jacob Rule (58.5)
6/1
5g Hard Spun (USA) x Took A Chance (Unbridled's Song (USA))
6
5.2
14/1
T: I W Lister
R: Ms N Beriman (56.5)
14/1
4m Ladoni (GB) x Erotunda (Savoire Vivre (GB))
7
5.3
14/1
T: Doug Vickers
R: Ms S Metcalfe (55.5)
14/1
4g Keep The Faith x Jean Rose (Special Bond )
8
7.0
30/1
T: R P Wellington
R: L Attard (58.5)
30/1
5g Lope De Vega (IRE) x A Material Girl (General Nediym )
9
7.4
15/2
T: S A McIntosh
R: Ben Thompson (56.5)
15/2
10
7.5
100/1
T: A Waddell
R: S A McCullum (56.5)
100/1
8m Old Deuteronomy (USA) x Navy Lemoore (USA) (Cutlass Reality (USA))
11
11.0
9/4F
T: T P Donnelly
R: Ms L J Meech (58.5)
9/4F
4g Reset x La Primera (Grand Lodge (USA))
12
17.0
100/1
T: Bryan Maher
R: S Karlsson (58.5)
100/1
6g Churchill Downs x Chance On Me (Encosta De Lago )
Race 2 - Refridgetech Mdn Plate (1170m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:09.64 (36.33)
Prizemoney: $22,000
1
30/1
T: Adrian Corboy
R: J Duffy (58)
30/1
3g Casino Prince x Redance (Redoute's Choice )
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
30/1
T: Ms S Naylor
R: Jarrod Fry (56)
30/1
3
2.0
7/4F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Ben Thompson (58)
7/4F
3g Street Boss (USA) x Oriental (Monde Bleu (GB))
4
2.7
25/1
T: Luke Oliver
R: Ms N Beriman (56)
25/1
3f Stryker x Half A Minute (Half Hennessy )
5
4.2
11/2
T: Adrian Duggan
R: Ms L J Meech (56)
11/2
3f Excelebration (IRE) x You Smarty Pants (USA) (Smarty Jones (USA))
6
5.7
5/1
T: Adrian Corboy
R: C J Parish (56)
5/1
3f Reaan x Instant (Prego (IRE))
7
6.7
9/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: A Mallyon (58)
9/4
3g Reward For Effort x Dream Chaser (Charge Forward )
8
8.2
15/1
T: C D Widdison
R: N Souquet (58)
15/1
3g God's Own x Diamonds For Molly (Action Star )
9
11.0
100/1
T: R P Wellington
R: L Attard (58)
100/1
3g Statue Of Liberty (USA) x Miss Falsterbo (Peintre Celebre (USA))
10
13.2
100/1
T: S Aldridge
R: Lee Smith (58)
100/1
11
18.2
40/1
T: Ms A Macpherson
R: Brooke Sweeney (58)
40/1
3g Mulaazem x Power Lane (Rubiton )
Race 3 - Yes Optus Wangaratta Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.01 (34.35)
Prizemoney: $22,000
1
9/4
T: Sylvia Thompson
R: Nathan Punch (54.5)
9/4
4m Ready's Image (USA) x Ivorella (King Ivor )
Winning siblings: Lyrella,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/1
T: Luke Oliver
R: A Mallyon (58.5)
9/1
3
0.7
6/4F
T: J E and C Ledger
R: Ben Thompson (58.5)
6/4F
4g O'Lonhro x Sahara Sands (Desert King (IRE))
4
3.4
50/1
T: S S Cunningham
R: R Beattie (58.5)
50/1
5g Gonski x Queen Of Kintyre (Mull Of Kintyre (USA))
5
7.4
9/2
T: A Fitzgerald
R: Ms N Beriman (58.5)
9/2
5g O'Lonhro x Blue Capri (Proven Valour )
6
10.4
12/1
T: Adrian Corboy
R: C J Parish (55)
12/1
3f Written Tycoon x Triwonder (Kenny's Best Pal )
7
10.6
30/1
T: Russell Osborne
R: Ms L J Meech (57)
30/1
3g Hillman x Prom Queen (Testa Rossa )
8
10.8
66/1
T: A Fitzgerald
R: Jacob Rule (58.5)
66/1
9
14.1
200/1
T: S S Cunningham
R: S A McCullum (58.5)
200/1
10
14.3
200/1
T: R T Dale
R: B Vale (58.5)
200/1
4g Hillman x She's Just Ace (El Moxie (USA))
11
17.5
Zoeasy (13)
16/1
T: D S Archard
R: Brooke Sweeney (56.5)
16/1
4m Zoffany (IRE) x Easy Play (Easy Rocking )
Race 4 - Anytime Fitness Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.27 (35.79)
Prizemoney: $22,000
1
11/2
T: Lee and Shannon Hope
R: Tahlia Hope (57)
11/2
4g Murtajill x Piece Of Class (Encosta De Lago )
Winning siblings: Franky Cold Medina, State Of Class,
This nick: 11 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.8
Medard (6)
11/1
T: Cameron Thompson
R: Jarrod Fry (58.5)
11/1
4g Purrealist x Tempest Belle (Hussonet (USA))
3
2.1
9/1
T: N A Blackiston
R: Ben Thompson (58.5)
9/1
4
2.2
9/1
T: D J O'Prey
R: J R Todd (57)
9/1
3g Money Or The Gun x Marcheska (Nediym (IRE))
5
2.3
10/9F
T: P Morgan
R: Ms L J Meech (57)
10/9F
3g Smart Missile x Katiet (Mossman )
6
4.1
20/1
T: Peter Smith
R: Ms G Cartwright (55)
20/1
4m Moshe x Beautiful Brat (Blue Gum )
7
5.1
Bruin (3)
100/1
T: Ms P Reeve
R: M Aitken (57)
100/1
4g Hard Spun (USA) x Heavenly Ransom (Red Ransom (USA))
8
5.3
15/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Lachlan King (53.5)
15/2
3f Ocean Park (NZ) x Nina From Pasadena (Redoute's Choice )
9
5.8
60/1
T: C J Davis
R: Nathan Punch (56.5)
60/1
4g Nicconi x Lady Briony (Bubble Gum Fellow (JPN))
10
6.5
20/1
T: D J Bourne
R: J Duffy (55)
20/1
11
14.5
200/1
T: Peter Smith
R: Jacob Rule (58.5)
200/1
4g Masterprint x Gondwana (Baryshnikov )
12
24.5
80/1
T: K Hann
R: A Mallyon (58.5)
80/1
4g Amadeus Wolf (GB) x Royal Flirt (Royal Academy (USA))
13
25.8
50/1
T: P A Sweeney
R: H Coffey (55)
50/1
3f Casino Prince x La Stella D'Oro (Desert Sun (GB))
14
55.8
100/1
T: K J Evans
R: Michael Poy (55.5)
100/1
5g Star Marauder x Bazalgette (Palace Music (USA))
Race 5 - Reflex Glass (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 0:58.42 (35.10)
Prizemoney: $18,000
1
6/1
T: E W Nichols
R: Ms S Metcalfe (56)
6/1
5m Oamaru Force x Metallic Mover (Dash For Cash )
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/10F
T: D J McCarthy
R: Tahlia Hope (59.5)
9/10F
3g Nicconi x Moulin Lady (Reset )
3
1.5
Gojazz (6)
12/1
T: S S Cunningham
R: M Aitken (57)
12/1
5g Gonski x Shamrock Jazz (Almurtajaz (NZ))
4
2.5
8/1
T: Bryan Maher
R: S Karlsson (56)
8/1
5m Purrealist x Ekberg (Untouchable )
5
3.2
20/1
T: P F Maher
R: Ben Thompson (59)
20/1
5g Henrythenavigator (USA) x Another Sunday (Redoute's Choice )
6
3.4
100/1
T: W J Baynes
R: Lee Smith (54)
100/1
9g Monde Bleu (GB) x Party Light (River Of Light (USA))
7
3.6
14/1
T: P A Sweeney
R: Brooke Sweeney (58)
14/1
6g Hard Spun (USA) x Suraya (Brief Truce (USA))
8
4.4
20/1
T: S S Cunningham
R: S A McCullum (54)
20/1
8m Naturalism (NZ) x Hawkesbury (Rancho Ruler )
9
7.6
20/1
T: Ms A Macpherson
R: Jarrod Fry (58)
20/1
4g Commands x How Discreet (Dubai Destination (USA))
10
10.6
150/1
T: R T Dale
R: B Vale (54)
150/1
8g Golden Snake (USA) x Cointreau (Bluebird (USA))
11
11.1
8/1
T: Ms E Haworth
R: Michael Poy (58)
8/1
4g King Of Prussia x Western Mist (Rustic Amber (IRE))
Race 6 - Crownbet (Bm64) (1590m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:36.26 (36.19)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: M D Moroney
R: Ms N Beriman (55)
20/1
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.3
3/1F
T: S Fliedner
R: H Coffey (58.5)
3/1F
4g All American x Prayers'n'promises (Encosta De Lago )
3
3.1
7/2
T: J A Fraser
R: M Aitken (58.5)
7/2
6g Keep The Faith x Route Sixty Six (NZ) (Redoute's Choice )
4
4.0
15/4
T: D E Oliver
R: Ms L J Meech (58.5)
15/4
4m Moshe x Roof Raiser (Bianconi (USA))
5
6.7
14/1
T: S S Cunningham
R: Lachlan King (58)
14/1
8g Excellent Art (GB) x Magical Moment (GB) (Sadler's Wells (USA))
6
7.0
6/1
T: C D Widdison
R: N Souquet (59)
6/1
4g Street Boss (USA) x Spur Reef (IRE) (Flying Spur )
7
7.1
13/4
T: J E and C Ledger
R: Ben Thompson (61)
13/4
4g O'Lonhro x Rustie Bugles (Toy Pindarri (NZ))
8
10.4
80/1
T: Ms J Corley
R: Tahlia Hope (57.5)
80/1
8g Golden Lake x Miss Faraari (Fraar (USA))
Race 7 - Northo Hotel Wangaratta (Bm58) (1170m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:09.70 (36.14)
Prizemoney: $18,000
1
2/1F
T: G A Osborne
R: Ms L J Meech (58.5)
2/1F
4m Real Saga x Klairzero (Danzero )
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.2
60/1
T: Sylvia Thompson
R: Ms G Cartwright (56.5)
60/1
5m Magnus x Amazing Daisy (Jugah (USA))
3
1.5
7/1
T: J E and C Ledger
R: Ben Thompson (58.5)
7/1
5m Redente x Royal Tempest (Hurricane Sky )
4
1.6
5/1
T: S Aldridge
R: Ms N Beriman (62)
5/1
5g Gonski x Sheqel (Dash For Cash )
5
1.7
25/1
T: Ms R Hoysted
R: Ms K Furness (58)
25/1
5g Wanted x Zolletta (NZ) (Zabeel (NZ))
6
2.4
13/2
T: G D Lunn
R: Tahlia Hope (61.5)
13/2
7
3.6
7/2
T: R Tait
R: Ms S Hunter (59)
7/2
8
3.8
14/1
T: G W Egan
R: Lachlan King (55.5)
14/1
3f God's Own x Miss Gundowring (Lake Coniston (IRE))
9
4.8
40/1
T: S S Cunningham
R: R Beattie (57)
40/1
6m Not A Single Doubt x Olnistto (Giant's Causeway (USA))
10
7.1
20/1
T: Ms K Brewster
R: S A McCullum (58.5)
20/1
11
15.1
80/1
T: Ms B Bamford
R: J R Todd (54)
80/1
5g Redente x Rosebud Avenue (Keep The Faith )
Race 8 - Wangarattacarnival.Com.Au-Bm58 (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:24.98 (36.57)
Prizemoney: $18,000
1
6/1
T: Luke Oliver
R: Ben Thompson (58.5)
6/1
4g New Approach (IRE) x Paramount (Monashee Mountain (USA))
Winning siblings: Eptimum, Of Importance,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Ms N Beriman (58)
5/1
6g Churchill Downs x Miss Boss (Bellotto (USA))
3
1.6
9/4F
T: J E and C Ledger
R: Nathan Punch (58)
9/4F
4g Oamaru Force x Devil's Duchess (Ali-Royal (IRE))
4
1.7
12/1
T: Ms T Josephs
R: Ms G Cartwright (52.5)
12/1
5g Street Sense (USA) x Desert Ibis (Desert Prince (IRE))
5
2.3
12/1
T: G M Duryea
R: Tahlia Hope (59.5)
12/1
6g Octagonal (NZ) x Tudor Flame (Kingston Rule (USA))
6
3.1
40/1
T: S S Cunningham
R: R Beattie (59.5)
40/1
5g Street Cry (IRE) x Mayfield (GB) (Danehill (USA))
7
4.1
30/1
T: Russell Osborne
R: Brooke Sweeney (58)
30/1
4g Moshe x Rubijay (NZ) (Private Call (USA))
8
4.4
30/1
T: R J Mutimer
R: J R Todd (54)
30/1
9m Happy Giggle x Delivery On Time (Bureaucracy (NZ))
9
5.1
7/2
T: C J Davis
R: M Aitken (61.5)
7/2
8g Racer's Edge x Fiona (Famous Nick )
10
5.2
10/1
T: B J Jones
R: Lachlan King (58.5)
10/1
5g Turffontein x Act Of Grace (Top Of The Pack )
11
5.3
66/1
T: J A Fraser
R: S A McCullum (57.5)
66/1
4g Bushranger (IRE) x Bettenjeune (Jeune (GB))
12
20.3
150/1
T: R T Dale
R: B Vale (54)
150/1
7g Adam x Falak Of Cash (Falak (USA))