Breednet Results

BALLINA - Monday, December 26

Race 1 - Hotel Henry Rous Hcp (C2) (1010m)
Class: Class 2 Track: Soft(6) Time: 0:58.90 (34.50)
Prizemoney: $10,000
1
1/1F
T: L D Kelly
R: Noriyuki Masuda (56.5)
1/1F
Winning siblings: Little Audrey, Santa Anita, Tizzy Lizzy,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
14/1
T: Amy Usher
R: Ms L G Cheshire (56.5)
14/1
7m monashee mountain (USA) x callaina (NZ) (howbaddouwantit (USA))
3
2
13/4
T: Jason Reilly
R: M Paget (56.5)
13/4
4
3.5
12/1
T: B Robinson
R: V D Johnston (54)
12/1
5
3.9
7/2
T: L J Clapham
R: Brendon Newport (54)
7/2
5m commands (AUS) x crackle dash (AUS) (hennessy (USA))
800
11/2
T: Kent Fleming
R: M Shimodaira (52)
11/2
Race 2 - Lennox Hotel (Bm50) (1260m)
Class: Benchmark 50 Track: Soft(6) Time: 1:16.50 (37.00)
Prizemoney: $10,000
1
5/2
T: Ms S Pepper
R: M Shimodaira (59.5)
5/2
7g snippetson (AUS) x gone wild (AUS) (viscount (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/4F
T: P J Facoory
R: V D Johnston (60)
7/4F
4m wanted (AUS) x comedy club (AUS) (perugino (USA))
3
4.3
6/1
T: Peter R Stanley
R: Ms K Stanley (54.5)
6/1
5m teranaba (AUS) x another misty (AUS) (al hareb (USA))
4
5.6
4/1
T: Ms M Brosnan
R: Ms L G Cheshire (57)
4/1
5
7.6
5/1
T: B Robinson
R: S Bayliss (58.5)
5/1
8m reset (AUS) x orange free state (GB) (danzig (USA))
6
11.9
10/1
T: C J O'Reilly
R: Ms M O'Brien (55.5)
10/1
3f onemorenomore (AUS) x more tisha (AUS) (more than ready (USA))
7
19.4
Lulin (5)
7/1
T: S F Phillips
R: Noriyuki Masuda (54.5)
7/1
7m dr green (NZ) x athene's star (AUS) (st. covet (AUS))
Race 3 - Lennox Head Iga Mdn Plate (1010m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 0:59.30 (35.20)
Prizemoney: $10,000
1
Bitty (8)
4/1
T: Ms S Pepper
R: Ms L G Cheshire (55.5)
4/1
3f court command (AUS) x bahamian beauty (AUS) (peintre celebre (USA))
Winning siblings: Bloomsday,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
4/7F
T: Marcus Wilson
R: M Shimodaira (52.5)
4/7F
3f snitzel (AUS) x thisideup (AUS) (irgun (USA))
3
2.1
8/1
T: S B Lee
R: Brendon Newport (55.5)
8/1
3f exceedingly good (AUS) x hieroglyph (AUS) (celestial dancer (IRE))
4
2.6
Sciolta (10)
10/1
T: Ethan Ensby
R: Noriyuki Masuda (54)
10/1
3f gonski (AUS) x origins (AUS) (grand lodge (USA))
5
2.9
4/1
T: S B Lee
R: M Paget (57.5)
4/1
3g murtajill (AUS) x thirtytwored (AUS) (honours list (IRE))
6
3
30/1
T: D Chujo
R: Ms M O'Brien (57)
30/1
4m real saga (AUS) x casa del mar (AUS) (spectrum (IRE))
7
3.3
20/1
T: Ethan Ensby
R: C P Franklin (59)
20/1
8
4.4
14/1
T: Carolyn Halliday
R: Ms K Stanley (57)
14/1
5m minardi (USA) x madame halsey (AUS) (admiralty (USA))
9
6.2
30/1
T: B Robinson
R: S Bayliss (57)
30/1
5m mutawaajid (AUS) x oakfield queen (AUS) (naturalism (NZ))
Race 4 - Slipway Hotel Mdn Plate (1310m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:20.50 (36.40)
Prizemoney: $10,000
1
11/4
T: S J Campbell
R: Ms K Stanley (55.5)
11/4
3f pluck (USA) x cassandra's choice (NZ) (darci brahma (NZ))
Winning siblings: Maglev,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
2/1F
T: Ethan Ensby
R: Noriyuki Masuda (55.5)
2/1F
4m ad valorem (USA) x coup de maitre (AUS) (palace music (USA))
3
1
6/1
T: Ethan Ensby
R: C P Franklin (59)
6/1
4g mossman (AUS) x rubix (AUS) (danehill (USA))
4
3.2
20/1
T: K J Randall
R: M Shimodaira (56)
20/1
7g storm shadow (AUS) x abadeed (AUS) (majaahed (USA))
5
6.4
20/1
T: B Robinson
R: R J Bishop (55.5)
20/1
3f drumbeats (AUS) x stockbaa (AUS) (anabaa (USA))
6
7.8
20/1
T: P J Facoory
R: S Bayliss (59)
20/1
4g bel danoro (AUS) x eagle jan (AUS) (anabaa (USA))
7
8
6/1
T: J P Wallace
R: M Paget (57)
6/1
8
10.2
9/1
T: D J Graham
R: A Dykes (57)
9/1
4m adam (AUS) x unique impression (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
11.6
12/1
T: Harold Bown
R: V D Johnston (55.5)
12/1
3f red element (AUS) x azabu (NZ) (zabeel (NZ))
10
12.1
20/1
T: R Drysdale
R: Ms M O'Brien (55.5)
20/1
3f teranaba (AUS) x sole selection (AUS) (octagonal (NZ))
11
20.4
7/1
T: M A Palmer
R: Brendon Newport (57.5)
7/1
3c snapy halo (ARG) x star jewel (IRE) (zafonic (USA))
Race 5 - 9002lm Hcp (C1) (1410m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:27.00 (36.40)
Prizemoney: $10,000
1
9/2
T: D J Graham
R: A Dykes (56)
9/2
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
4/5F
T: S B Lee
R: Noriyuki Masuda (58.5)
4/5F
5g decertare (AUS) x viscondesa (AUS) (viscount (AUS))
3
2.3
9/1
T: Paul Robbins
R: Ms L G Cheshire (54)
9/1
5m hard spun (USA) x be mine (AUS) (belong to me (USA))
4
3.5
6/1
T: D W Dwane
R: R J Bishop (54.5)
6/1
5m playing hours (USA) x hi tension (AUS) (secret savings (USA))
5
4
4/1
T: P J Facoory
R: V D Johnston (54)
4/1
6
5.8
25/1
T: R Drysdale
R: Ms K Stanley (54)
25/1
7
6
4/1
T: Carolyn Halliday
R: Brendon Newport (54)
4/1
5m exceedingly good (AUS) x bilinga bay (AUS) (dubai destination (USA))
Race 6 - Zzz Fm Boxing Day Cup (Bm53) (1410m)
Class: Benchmark 53 Track: Soft(6) Time: 1:26.80 (36.70)
Prizemoney: $10,000
1
5/4F
T: F Adams
R: M Shimodaira (55.5)
5/4F
4m time thief (AUS) x precious find (AUS) (tale of the cat (USA))
Winning siblings: Precious Arli,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.4
10/1
T: R Drysdale
R: Ms L G Cheshire (56)
10/1
3
1.4
7/2
T: B Robinson
R: S Bayliss (58)
7/2
5m salt lake city (USA) x aquacade (AUS) (radjhasi (USA))
4
1.8
14/1
T: M A Palmer
R: Brendon Newport (54.5)
14/1
5m casino prince (AUS) x salinger (AUS) (fasliyev (USA))
5
2.7
9/1
T: B Robinson
R: Ms M O'Brien (55)
9/1
8m bel esprit (AUS) x sunbeam sally (AUS) (el moxie (USA))
6
3.1
6/1
T: Daniel Bowen
R: V D Johnston (57.5)
6/1
5g any suggestion (AUS) x silver cent (NZ) (centaine (AUS))
7
8.4
5/2
T: Jason Reilly
R: M Paget (58)
5/2
5m haradasun (AUS) x now now (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
8.8
Marvin (11)
25/1
T: Barry S Smith
R: Ms K Stanley (54)
25/1
* Nick figures are for Australasia.