Breednet Results

BALNARRING - Saturday, November 11

Race 1 - Mdn Plate (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.83
Prizemoney: $4,000
1
2/1
T: Mark Stephenson
R: Ms C Pace (65)
2/1
Winning siblings: Oncebittentwiceshy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
Erawan (1)
16/1
T: Rick Pinsent
R: Ms D Walker (67)
16/1
8g niello (AUS) x kwai noi (AUS) (gold ace (AUS))
3
2
Wanion (3)
5/2
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (67)
5/2
5g bernardini (USA) x moonsprite (GB) (seeking the gold (USA))
4
4
6/1
T: K M Elford
R: Toby Lake (67)
6/1
4g floral pegasus (AUS) x juno beach (AUS) (flying spur (AUS))
5
4.5
1/1F
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (65)
1/1F
5m bel esprit (AUS) x lonely days (AUS) (octagonal (NZ))
Race 2 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:13.16
Prizemoney: $4,000
1
2/1
T: P J White
R: Ms C Pace (67)
2/1
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
13/8F
T: Simone Manne
R: Reece Goodwin (67)
13/8F
6g hotel grand (AUS) x share (AUS) (zeditave (AUS))
3
0.5
6/1
T: M A Bell
R: Toby Lake (65.5)
6/1
6m benicio (AUS) x maitrise (AUS) (commands (AUS))
4
3.7
15/2
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (65)
15/2
4m seventh reason (AUS) x umasari (AUS) (umatilla (NZ))
5
5.7
4/1
T: R C Manning
R: Maxwell Keenan (67)
4/1
5g onemorenomore (AUS) x danapali (IRE) (danehill (USA))
6
19.7
6/1
T: N G Eades
R: Mr R Douglas (65)
6/1
4m therock (AUS) x pleasure cruiser (AUS) (dolphin street (FR))
Race 3 - Rst Trophy (1) (1200m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:12.87
Prizemoney: $4,000
1
6/4F
T: R J Linnell
R: Ms C Pace (63)
6/4F
5m oamaru force (AUS) x frilly milly (AUS) (military plume (NZ))
Winning siblings: Bent Chicago, Whanau Force,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/2
T: Ms M Cox
R: Maxwell Keenan (64)
7/2
9g runs to win (AUS) x miss navvy (AUS) (stargazer (NZ))
3
2.5
11/4
T: B J Goodwin
R: Reece Goodwin (72.5)
11/4
6m o'lonhro (AUS) x sector (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
2.7
14/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (66)
14/1
7g tale of the cat (USA) x aver (AUS) (bubble gum fellow (JPN))
5
3.1
20/1
T: Ms T Maddox
R: Nathan Newton (61)
20/1
6
5.8
12/1
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (63)
12/1
6g valixir (IRE) x silver vein (AUS) (arena (AUS))
7
6.1
7/2
T: G Brunsdon
R: Mr G Brunsdon (63.5)
7/2
3g dangerous (AUS) x banned (AUS) (lake coniston (IRE))
8
6.9
7/2
T: Lisa Jones
R: Dylan Dean (60.5)
7/2
Race 4 - Trophy Race (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:11.78
Prizemoney: $4,000
1
9/2
T: Ms C Knight
R: Ms D Walker (70)
9/2
7g econsul (NZ) x rate the choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/4
T: C Vidotto and C Beasy
R: Mr R Douglas (68.5)
15/4
6g medaglia d'oro (USA) x gerber (AUS) (palace music (USA))
3
4.2
5/1
T: E V Musgrove
R: Sophie Logan (68.5)
5/1
7g soldier's tale (USA) x image dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
5.4
5/1
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (66.5)
5/1
6g keep the faith (AUS) x emilyjoy (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
5.5
5/1
T: R J Linnell
R: Nathan Newton (61.5)
5/1
7g keeper (AUS) x lady kaapusine (AUS) (octagonal (NZ))
6
5.8
Finno (10)
8/1
T: P L Hallam
R: Ms M Morris (60)
8/1
7g danzero (AUS) x sol mere (AUS) (royal academy (USA))
7
9.3
20/1
T: P W Boag
R: Mr G Seccombe (63.5)
20/1
6m presence (AUS) x almoner (AUS) (zorro's lad (AUS))
8
11.1
7/2F
T: Mark Stephenson
R: Ms C Pace (67.5)
7/2F
6g kaphero (AUS) x manna miss (AUS) (umatilla (NZ))
9
11.3
9/2
T: A W Keenan
R: Maxwell Keenan (68.5)
9/2
Race 5 - Trophy Race (1600m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:38.25
Prizemoney: $4,000
1
1/1F
T: M A Bell
R: Toby Lake (67)
1/1F
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
5.3
9/2
T: Glenn Cross
R: Caitlin King (63)
9/2
5g artie schiller (USA) x partywave (AUS) (hurricane sky (AUS))
3
5.7
9/4
T: Anthony Cosgriff
R: Mr M Corbisiero (65.5)
9/4
7g kaphero (AUS) x zafia (NZ) (zabeel (NZ))
4
8.9
11/4
T: R J Linnell
R: Ms C Pace (63)
11/4
7m strategic (AUS) x sanpan (AUS) (invincible spirit (IRE))
Race 6 - Rst Trophy (2) (1600m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:39.40
Prizemoney: $4,000
1
5/4F
T: K L Corstens
R: Dylan Dean (64)
5/4F
4g gonski (AUS) x caribbean pirate (AUS) (portland pirate (AUS))
Winning siblings: Aurora Flyer,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.5
6/4
T: M Sell
R: Ms C Pace (67)
6/4
6g apologia (AUS) x berkeley springs (AUS) (saratoga springs (CAN))
3
7
5/1
T: Ms T Maddox
R: Mr G Seccombe (66.5)
5/1
6g kempinsky (AUS) x water frame (AUS) (dolphin street (FR))
4
11.5
3/1
T: Anthony Cosgriff
R: Mr M Corbisiero (65)
3/1
10g arena (AUS) x alsatia (AUS) (marauding (NZ))
* Nick figures are for Australasia.