Breednet Results

BATHURST - Wednesday, April 25

Race 1 - Oak Tree Retire. Village Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:23.15
Prizemoney: $20,000
1
13/8F
T: Ms G Williams
R: B El-Issa (57.5)
13/8F
3g shocking (AUS) x elvsbery (AUS) (elvstroem (AUS))
Winning siblings: Kiwi Boss,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
2/1
T: Peter W Stanley
R: K Dunbar (54.5)
2/1
6g written tycoon (AUS) x kipgino (AUS) (perugino (USA))
3
7.3
13/2
T: S I Singleton
R: T Block (55)
13/2
4h octagonal (NZ) x naturalist (AUS) (palace music (USA))
4
7.4
20/1
T: M and D Kearney
R: J Pracey-Holmes (57)
20/1
5
7.6
16/1
T: Ms D Prest
R: Ms K Bell-Pitomac (53)
16/1
6
8.2
6/1
T: T P Croft
R: M A Cahill (55.5)
6/1
7
13.5
11/1
T: B W Draper
R: Ms E Webster-Hawes (54.5)
11/1
4m bon hoffa (AUS) x elite vision (AUS) (our maizcay (AUS))
8
14.9
20/1
T: Aaron Clarke
R: A Chau (57)
20/1
3g mulaazem (AUS) x crystal belle (AUS) (danewin (AUS))
9
35.2
30/1
T: W M Slinkard
R: Ms C Nutman (54.5)
30/1
4m roman emperor (NZ) x walenore (AUS) (fantastic light (USA))
Race 2 - Harvest Cafe & Store Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.35
Prizemoney: $20,000
1
4/11F
T: Bjorn Baker
R: G M Ryan (58.5)
4/11F
3g exceed and excel (AUS) x madame pedrille (AUS) (secret savings (USA))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
4.8
15/1
T: Paul Theobald
R: K Dunbar (58.5)
15/1
3g husson (ARG) x coppereight (AUS) (danewin (AUS))
3
5.3
13/2
T: Angela Davies
R: Jake Hull (57)
13/2
4m tickets (AUS) x unforgivable woman (AUS) (belong to me (USA))
4
5.9
16/1
T: M and D Kearney
R: J Pracey-Holmes (58.5)
16/1
3g tickets (AUS) x fabulash (AUS) (tobougg (IRE))
5
6
12/1
T: T and P Vigouroux
R: Ms C Nutman (57)
12/1
4m salade (AUS) x saginaw (AUS) (snippets (AUS))
6
8.9
11/1
T: G K White
R: M A Cahill (59)
11/1
7
12.6
60/1
T: Catherine L Chapman
R: Jamie Gibbons (57)
60/1
7g aussie rules (USA) x ready to spy (AUS) (spectacular spy (USA))
8
15.6
50/1
T: Paul Theobald
R: Ms A Stanley (53)
50/1
6m dane shadow (AUS) x coonac (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 3 - Kings Hotel 2yo Hcp (1100m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:04.50
Prizemoney: $20,000
1
11/8
T: S I Singleton
R: T Block (58.5)
11/8
2g charge forward (AUS) x flying away (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Lass Vegas,
This nick: 69 runners; 48 winners; 5 SW. Details
2
3.5
1/1F
T: Bjorn Baker
R: G M Ryan (56)
1/1F
2f hinchinbrook (AUS) x liamena (AUS) (not a single doubt (AUS))
3
5.5
12/1
T: G K White
R: M A Cahill (56.5)
12/1
2g lope de vega (IRE) x light chance (AUS) (carnegie (IRE))
4
6.1
20/1
T: Brett Thompson
R: K Dunbar (54)
20/1
2f foxwedge (AUS) x ultima carta (AUS) (choisir (AUS))
5
7.9
20/1
T: Aaron Clarke
R: A Chau (54.5)
20/1
2f delago deluxe (AUS) x lambrays (AUS) (red ransom (USA))
6
8.8
12/1
T: T P Croft
R: Ms C Nutman (54.5)
12/1
2f declaration of war (USA) x ballerina girl (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
11.1
40/1
T: Brett Thompson
R: J Pracey-Holmes (55.5)
40/1
2g zariz (AUS) x lovely lunacy (AUS) (crazy moon (USA))
8
15.5
40/1
T: N Mayfield-Smith
R: S Guymer (54.5)
40/1
2f your song (AUS) x glorious calling (AUS) (royal academy (USA))
Race 4 - Town & Country Rural Supp.-C1 (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:09.87
Prizemoney: $20,000
1
9/4
T: N J Olive
R: S Guymer (56.5)
9/4
3g denman (AUS) x mantelpiece (AUS) (elusive quality (USA))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4.3
2/1F
T:
R: G M Ryan (59)
2/1F
3g stryker (AUS) x barsha (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
4.4
9/1
T: Ms G Williams
R: A Chau (57)
9/1
4g ready's image (USA) x inoseyou (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
5.6
16/1
T: Ms J Hardy
R: Jamie Gibbons (59.5)
16/1
5g dreamscape (AUS) x raqas (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
5.7
Jaxim (2)
4/1
T: Ms L Lefoe
R: B El-Issa (61)
4/1
4g ready's image (USA) x heijem (AUS) (valixir (IRE))
6
7.4
20/1
T: Ms J Graham
R: J Pracey-Holmes (56.5)
20/1
7
8.2
60/1
T: Peter W Stanley
R: K Dunbar (54)
60/1
6m all american (AUS) x body beautiful (AUS) (flying spur (AUS))
8
12.5
100/1
T: Paul Theobald
R: Ms A Stanley (50)
100/1
6g heeby reiby (AUS) x french elle (AUS) (honour and glory (USA))
Race 5 - Rural Bin Serv. Anzac Day-Bm67 (1200m)
Class: Benchmark 67 Track: Good(4) Time: 1:09.92
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: D R Mirfin
R: Jamie Gibbons (56)
4/1
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/1
T: W M Slinkard
R: R Brewer (58.5)
8/1
3
0.3
4/1
T: D R Mirfin
R: A Cavallo (58)
4/1
5m canny lad (AUS) x not bad (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
2.3
6/4F
T: Angela Davies
R: Jake Hull (59.5)
6/4F
5
3
11/1
T: Mark Gee
R: J Pracey-Holmes (57.5)
11/1
5g krupt (AUS) x missala (AUS) (spectrum (IRE))
6
3.4
30/1
T: Paul Theobald
R: Ms A Stanley (50)
30/1
7
3.5
12/1
T: M F Van Gestel
R: K Dunbar (54.5)
12/1
8
3.7
40/1
T: Steven Wilson
R: Y Ichikawa (56)
40/1
6g street cry (IRE) x high school (GB) (sadler's wells (USA))
9
5.2
10/1
T: N J Olive
R: S Guymer (58)
10/1
5g i am invincible (AUS) x calemore (AUS) (more than ready (USA))
Race 6 - Rsl Soldier's Saddle Hcp (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:22.24
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: Ms L Van Den Bos
R: J Pracey-Holmes (55)
9/2
5g bon hoffa (AUS) x pearl maree (AUS) (akaabelle (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
11/2
T: S B Hill
R: M A Cahill (60.5)
11/2
5g high chaparral (IRE) x tahni girl (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
1.9
13/8F
T: Bjorn Baker
R: G M Ryan (59)
13/8F
3g artie schiller (USA) x miss madoff (AUS) (secret savings (USA))
4
2.1
8/1
T: W M Slinkard
R: Ms C Nutman (56.5)
8/1
6g aussie rules (USA) x royal scarlet (AUS) (pure theatre (AUS))
5
4.2
150/1
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (50)
150/1
7m god's own (AUS) x marjorie (AUS) (langfuhr (CAN))
6
5.1
7/1
T: Terry Evans
R: A Cavallo (60)
7/1
5m excellent art (GB) x surprise bid (AUS) (general nediym (AUS))
7
6.1
11/1
T: Ms G Williams
R: S Guymer (54)
11/1
5g tickets (AUS) x fuji girl (AUS) (fuji kiseki (JPN))
8
7.3
25/1
T: Bevan Johnson
R: R Brewer (58)
25/1
6g nadeem (AUS) x lassiter's cat (AUS) (tale of the cat (USA))
9
9.4
100/1
T: Peter W Stanley
R: K Dunbar (54)
100/1
4g beautiful crown (USA) x catcha rising star (AUS) (catcher in the rye (IRE))
10
10.2
13/2
T: T P Croft
R: B El-Issa (58.5)
13/2
5g shellscrape (AUS) x lady artemis (AUS) (distant music (USA))
Race 7 - Bathurst Toyota Plate (C1) (1800m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:55.84
Prizemoney: $20,000
1
13/2
T: Aaron Clarke
R: A Chau (57)
13/2
4m von costa de hero (AUS) x romantic (AUS) (show a heart (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/4
T: S I Singleton
R: T Block (57.5)
15/4
3g road to rock (AUS) x canwekeepa (NZ) (keeper (AUS))
3
0.7
5/2F
T: Ms T Bateup
R: B El-Issa (57)
5/2F
4
2.6
30/1
T: J C Coyle
R: Y Ichikawa (55)
30/1
3g onemorenomore (AUS) x dorothy's dream (AUS) (exceed and excel (AUS))
5
3
3/1
T: Jamie Thomsen
R: R Brewer (56.5)
3/1
5g duporth (AUS) x unfinishedbusiness (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
4.2
16/1
T: M and D Kearney
R: J Pracey-Holmes (57)
16/1
7
4.6
15/2
T: N Smart
R: M A Cahill (57)
15/2
4m strada (AUS) x princess matilda (AUS) (success express (USA))
8
4.7
12/1
T: O Jiricka
R: G M Ryan (57)
12/1
5m bon hoffa (AUS) x hot lips (AUS) (military plume (NZ))
9
5
25/1
T: Ms D Prest
R: Ms K Bell-Pitomac (54.5)
25/1
5g bon hoffa (AUS) x corelli miss (AUS) (general nediym (AUS))
10
5.1
40/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms C Nutman (54.5)
40/1
6m aussie rules (USA) x secret glance (AUS) (high rolling (AUS))
* Nick figures are for Australasia.