Breednet Results

BEAUDESERT - Thursday, January 26

Race 1 - Paul McLure Back To School Mdn (1050m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:02.25 (35.19)
Prizemoney: $11,000
1
8/1
T: K E Young
R: N Day (57)
8/1
2g congrats (USA) x she's in the guide (AUS) (mull of kintyre (USA))
Winning siblings: Such A Hussy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
8/1
T: B J Dais
R: B E Grylls (57)
8/1
2c rothesay (AUS) x dawnie dancer (AUS) (fasliyev (USA))
4
9
10/1
T: Jan Pritchard
R: Brooke Ainsworth (55.5)
10/1
2g longhorn (AUS) x tres rosa (AUS) (show a heart (AUS))
5
9.8
7/4F
T: G K Taylor
R: Corey Bayliss (52)
7/4F
2f seidnazar (AUS) x flying tequila (AUS) (flying spur (AUS))
6
11.6
3/1
T: P P Jenkins
R: Joshua Oliver (55)
3/1
2f sidereus (AUS) x blissful belle (AUS) (ad valorem (USA))
Race 2 - Mega Fuels Plate (C3) (1650m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:40.47 (36.10)
Prizemoney: $11,000
1
7/4F
T: M A Palmer
R: Brooke Ainsworth (54.5)
7/4F
4g bold expectation (AUS) x rock concert (AUS) (spinning world (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.8
2/1
T: Patrick Sexton
R: B E Grylls (57)
2/1
5m falvelon (AUS) x regal theatre (AUS) (king's theatre (IRE))
3
9.6
7/2
T: M A Palmer
R: Ms A Badger (57)
7/2
5m casino prince (AUS) x salinger (AUS) (fasliyev (USA))
4
10.1
13/2
T: P M Kalinowski
R: T Banks (57.5)
13/2
5g clang (AUS) x screaming halo (AUS) (irgun (USA))
5
14.4
20/1
T: Ms P Trindall
R: Ms S Drake (59)
20/1
8g danerich (AUS) x flag of pride (AUS) (personal flag (USA))
Race 3 - Barrier Reef Pools (Bm60) (2450m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 2:39.52 (36.22)
Prizemoney: $11,000
1
5/1
T: K Hickmott
R: Brooke Ainsworth (55.5)
5/1
6g tycoon ruler (AUS) x diamonesque (AUS) (sri pekan (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
6
10/1
T: Steven Stanek
R: Joshua Oliver (54)
10/1
7g reset (AUS) x princess ali (AUS) (ali-royal (IRE))
3
7.5
1/1F
T: D J Graham
R: Ms S Drake (59)
1/1F
6g god's own (AUS) x woodwina (AUS) (woodman (USA))
4
8
30/1
T: D Chujo
R: M Shimodaira (51)
30/1
5g dreamscape (AUS) x chubby cheeks (AUS) (pure theatre (AUS))
5
8.2
5/2
T: K Hickmott
R: Ms F Jervis (57.5)
5/2
6
15.7
9/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (54)
9/1
5m red element (AUS) x monte crystal (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Race 4 - Peter Gray Mdn (1050m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:02.10 (35.50)
Prizemoney: $11,000
1
7/1
T: Debra Ainsworth
R: Brooke Ainsworth (54.5)
7/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
6/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (57)
6/1
3
2.3
8/1
T: R Litton
R: Jag Guthmann-Chester (56.5)
8/1
4m lonhro (AUS) x ten to midnight (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
2.5
5/2F
T: Darlene Duryea
R: Brendon Newport (57.5)
5/2F
5
4.8
50/1
T: Ms P Campbell
R: B E Grylls (55.5)
50/1
6
4.9
6/1
T: Matthew Dunn
R: Matthew Palmer (55)
6/1
3f statue of liberty (USA) x tandy (AUS) (thunder gulch (USA))
7
5.7
16/1
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (55.5)
16/1
3f monashee mountain (USA) x lemoncello (AUS) (luskin star (AUS))
8
8.2
14/1
T: M A Palmer
R: Joshua Oliver (58)
14/1
4m clang (AUS) x gothic rhythm (AUS) (seven figures (USA))
9
17.7
11/4
T: Chris Munce
R: R McMahon (57.5)
11/4
3f more than ready (USA) x vintedge (AUS) (flying spur (AUS))
10
99.9
16/1
T: J P Wallace
R: Noriyuki Masuda (57)
16/1
4m nothing to lose (USA) x forgot (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 5 - Cornish Racing Mdn (1050m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:02.52 (34.88)
Prizemoney: $11,000
1
6/1
T: Peter N Sexton
R: B E Grylls (54.5)
6/1
Winning siblings: Archade,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
9/2
T: Bruce Hill
R: Matthew Palmer (55.5)
9/2
3g wanted (AUS) x patio (AUS) (more than ready (USA))
3
4.8
4/1
T: Paul Dawson
R: Brooke Ainsworth (55.5)
4/1
4g purrealist (AUS) x mopoke miss (AUS) (more than ready (USA))
4
7.8
5/2F
T: Cherie O'Neill
R: R McMahon (56.5)
5/2F
4g conatus (AUS) x we lease woddawick (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
8
16/1
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (57.5)
16/1
3g monaco consul (NZ) x icedane (AUS) (danachenka (AUS))
6
9
50/1
T: Diane Murphy
R: Ms A Badger (56.5)
50/1
3g freeze (AUS) x kiss 'n' easy (AUS) (easy rocking (AUS))
7
11.3
15/1
T: M A Palmer
R: Ms F Jervis (55.5)
15/1
3g trusting (AUS) x magic desert (AUS) (desert prince (IRE))
8
13.6
Havran (2)
16/1
T: K J Jones
R: Corey Bayliss (54.5)
16/1
4g captain gerrard (IRE) x ravensgold (AUS) (rechabite (AUS))
9
16.9
5/1
T: Natalie McCall
R: N Day (59)
5/1
4g written tycoon (AUS) x northwood plume (AUS) (military plume (NZ))
Race 6 - Truck & Earth Hcp (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:04.71 (35.50)
Prizemoney: $11,000
1
Allena (5)
9/4F
T: S Strazzieri
R: N Day (55)
9/4F
3f zizou (AUS) x snipps safari (AUS) (lion hunter (AUS))
Winning siblings: Nug's Pocket, Tin's Pocket,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.5
6/1
T: Yvonne Day
R: Noriyuki Masuda (53)
6/1
4m dusty moon (AUS) x advocaat (AUS) (johan cruyff (GB))
3
2
9/2
T: Ms K Loy
R: Joshua Oliver (54.5)
9/2
4
2.2
20/1
T: J E Murdoch
R: B Powell (55.5)
20/1
4g falvelon (AUS) x lady hybrow (AUS) (clang (AUS))
5
2.4
60/1
T: Florence Braybrook
R: Ms F Jervis (54)
60/1
6g octagonal (NZ) x snappety (AUS) (snippets (AUS))
6
2.8
25/1
T: D Chujo
R: M Shimodaira (51)
25/1
5m zizou (AUS) x champagne crazy (AUS) (eagle eyed (USA))
7
2.9
16/1
T: M Park
R: K Yoshida (54)
16/1
3f sidereus (AUS) x judy's joy (AUS) (more than ready (USA))
8
3.9
14/1
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (56.5)
14/1
4m teranaba (AUS) x voworana (AUS) (dev's rogue (AUS))
9
4
30/1
T: L J Clapham
R: Mikiko Nakao (51)
30/1
5m commands (AUS) x crackle dash (AUS) (hennessy (USA))
10
7.3
14/1
T: Matthew Dunn
R: Matthew Palmer (55)
14/1
5m conatus (AUS) x paint the stage (AUS) (perugino (USA))
11
7.5
7/1
T: Diane Murphy
R: Corey Bayliss (56)
7/1
5g bagger vance (AUS) x lets get on it (AUS) (distinctly north (USA))
100
6/1
T: L D Kelly
R: R McMahon (54)
6/1
3f jet spur (AUS) x gondola girl (NZ) (thorn park (AUS))
Race 7 - Beaudesert Frame & Truss-Bm60 (1400m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:23.13 (36.44)
Prizemoney: $11,000
1
4/1F
T: Natalie McCall
R: N Day (56)
4/1F
4m all bar one (AUS) x dainty habit (AUS) (love a dane (AUS))
Winning siblings: Maza Boy, Regularity,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/2
T: Louise Bedford
R: Ms S Drake (57.5)
9/2
5m ferocity (AUS) x margaret (NZ) (danroad (AUS))
3
0.8
5/1
T: Ms T Green
R: B E Grylls (58)
5/1
4
1
9/2
T: Michael Costa
R: Jag Guthmann-Chester (58)
9/2
6g lonhro (AUS) x danzotto (AUS) (danzero (AUS))
5
2.3
6/1
T: W P Nugent
R: M Shimodaira (58.5)
6/1
6
2.4
4/1F
T: Chris Munce
R: R McMahon (56.5)
4/1F
5g red dazzler (AUS) x rosendahl (AUS) (octagonal (NZ))
7
4.2
20/1
T: A M Comerford
R: Brooke Ainsworth (52.5)
20/1
3f wonderful world (AUS) x two fingers (AUS) (irish royal (IRE))
8
4.5
30/1
T: B Robinson
R: Corey Bayliss (51)
30/1
7g danehill dancer (IRE) x subterfuge (GB) (machiavellian (USA))
9
8
15/1
T: J C Smerdon
R: Ms C Schmidt (57.5)
15/1
6g benicio (AUS) x bowemma (AUS) (black hawk (GB))
10
10.5
40/1
T: R L Lyford
R: K Yoshida (57.5)
40/1
7g pendragon (NZ) x zazabelle (NZ) (zabeel (NZ))
11
10.6
20/1
T: R L Lyford
R: Ms A Badger (55.5)
20/1
8g o'reilly (NZ) x bibi maizoon (NZ) (mi preferido (USA))
12
15.6
25/1
T: P M Kalinowski
R: T Banks (55.5)
25/1
7g hidden dragon (AUS) x port manner (AUS) (export price (FR))
* Nick figures are for Australasia.