Breednet Results

BENALLA - Sunday, March 17

Race 1 - Steph Ryan Mdn Plate (1406m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.51 (37.72)
Prizemoney: $23,000
1
Natter (8)
16/1
T: S V Brown
R: M Aitken (56)
16/1
3f therock (AUS) x heart to heart (AUS) (tale of the cat (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
6/1
T: Jarrod Robinson
R: Ms N Beriman (58)
6/1
3g moshe (AUS) x shanghai dancer (AUS) (more than ready (USA))
3
1.4
20/1
T: Ms S Naylor
R: B Rawiller (58)
20/1
3g americain (USA) x blagdon (USA) (gone west (USA))
4
3.1
15/4
T: Michael Gibson
R: Jacob Rule (58)
15/4
5
3.9
8/1
T: Robert Hickmott
R: Dean Holland (58)
8/1
3c fiorente (IRE) x regimental dance (AUS) (general nediym (AUS))
6
5.9
13/4F
T: Ricky Vale
R: Jarrod Fry (58)
13/4F
3c artie schiller (USA) x naseej (AUS) (secret savings (USA))
7
6.9
30/1
T: S S Cunningham
R: Lewis German (54.5)
30/1
3f widden valley (AUS) x golden flight (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
7.9
7/2
T: Mitchell Beer
R: C J Parish (56)
7/2
3f skilled (AUS) x successfully (AUS) (mossman (AUS))
9
12.9
6/1
T: N F Kennedy
R: J Keating (58)
6/1
3g your song (AUS) x a country girl (AUS) (singspiel (IRE))
Race 2 - Ruralco Property Euroa Mdn (1606m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:38.23 (37.38)
Prizemoney: $23,000
1
3/1
T: Mitchell Beer
R: Ms N Beriman (56)
3/1
3f stratum (AUS) x gold copy (AUS) (elvstroem (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
15/8F
T: S J Richards
R: Dean Holland (58.5)
15/8F
4g keep the faith (AUS) x arco iris (AUS) (canny lad (AUS))
3
1.8
4/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: B Rawiller (58)
4/1
3g star witness (AUS) x madam redoute (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
3.8
50/1
T: G Brunsdon
R: Ms A Bryan (53.5)
50/1
6m wanted (AUS) x dressed (NZ) (zabeel (NZ))
5
6.5
13/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (56)
13/4
3f sebring (AUS) x nicodora (AUS) (stratum (AUS))
6
6.9
100/1
T: M T Quadara
R: Jacob Rule (56)
100/1
3f volitant (AUS) x origins (AUS) (grand lodge (USA))
7
8.7
10/1
T: S V Brown
R: Alana Kelly (53.5)
10/1
4m annenkov (IRE) x heart to heart (AUS) (tale of the cat (USA))
8
23.7
Karas (1)
25/1
T: N E Loy
R: Lachlan King (58.5)
25/1
4g casino prince (AUS) x elyria (AUS) (geiger counter (USA))
Race 3 - Burtons Iga Mdn Plate (1106m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:05.83 (35.21)
Prizemoney: $23,000
1
9/1
T: G W Egan
R: Jarrod Fry (58.5)
9/1
4g strategic maneuver (AUS) x angel of prussia (AUS) (king of prussia (AUS))
Winning siblings: A Good Knight,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.3
8/1
T: Joel Walton
R: B McDougall (58.5)
8/1
4g helmet (AUS) x tricolore (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3.1
15/4
T: V L Malady
R: B Rawiller (58.5)
15/4
4
4.2
20/1
T: Jarrod Robinson
R: J Keating (58.5)
20/1
4g statue of liberty (USA) x shanghai dancer (AUS) (more than ready (USA))
5
4.3
7/2F
T: Mitchell Beer
R: Ms N Beriman (56)
7/2F
3f eurozone (AUS) x flying wedgetail (AUS) (flying spur (AUS))
6
6.1
6/1
T: Robert Hickmott
R: Jacob Rule (56)
6/1
3f turffontein (AUS) x kiara wonder (AUS) (grass wonder (USA))
7
6.8
40/1
T: Peter Smith
R: C J Parish (56.5)
40/1
5m moshe (AUS) x west of the bridge (AUS) (durbridge (AUS))
8
6.9
4/1
T: Russell Osborne
R: Dean Holland (58.5)
4/1
5g redente (AUS) x pleasure doll (AUS) (bureaucracy (NZ))
9
7.1
9/2
T: Martin Stein
R: J Duffy (56.5)
9/2
4m wanted (AUS) x bee's honey (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 4 - Bet365 (Bm58) (1606m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:38.15 (35.89)
Prizemoney: $22,000
1
12/1
T: S V Brown
R: M Aitken (61)
12/1
4g americain (USA) x and rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Barcali, Boss Rock,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
3/1
T: B J Goodwin
R: Jarrod Fry (60.5)
3/1
2016 MM National Yearling Sale
$210,000
Vendor: Milburn Creek Wildes Meadow NSW
Buyer: Redgum Racing
2016 Inglis Premier Yearling Sale
Vendor: Milburn Creek, Wildes Meadow, NSW
Buyer: Withdrawn
3
1.1
5/4F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: B Rawiller (61)
5/4F
3g excelebration (IRE) x ohmy dubai (AUS) (dubai destination (USA))
4
1.6
8/1
T: E W Nichols
R: Alana Kelly (52)
8/1
4m drumbeats (AUS) x stunning (AUS) (fasliyev (USA))
5
1.8
8/1
T: Peter Smith
R: C J Parish (54)
8/1
5m moshe (AUS) x beautiful brat (AUS) (blue gum (AUS))
6
2
11/2
T: J A Fraser
R: Ms A Bryan (60.5)
11/2
7g keep the faith (AUS) x route sixty six (NZ) (redoute's choice (AUS))
7
4.5
100/1
T: Mick Bath
R: Jessica Eaton (52.5)
100/1
7g domesday (AUS) x commands a smile (AUS) (commands (AUS))
8
4.9
30/1
T: Ms W Church
R: Dean Holland (54)
30/1
7m shinzig (AUS) x resolved (AUS) (success express (USA))
Race 5 - Ken King Throughbreds (Bm58) (2040m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 2:08.95 (37.30)
Prizemoney: $22,000
1
6/4F
T: Mitchell Beer
R: Ms N Beriman (61.5)
6/4F
4g sebring (AUS) x here's hooping (AUS) (commands (AUS))
This nick: 21 runners; 11 winners; 2 SW. Details
2
0.2
13/2
T: J E and C Ledger
R: J Duffy (56)
13/2
5m al samer (AUS) x lively colours (NZ) (montjeu (IRE))
3
2
50/1
T: G C Strang
R: Jessica Eaton (52.5)
50/1
8g stockade (AUS) x ariose belle (AUS) (singspiel (IRE))
4
2.1
13/2
T: V T Nolen
R: Ms A Bryan (55)
13/2
3f speed 'n' power (NZ) x loren's reef (AUS) (north reef (IRE))
5
2.2
8/1
T: Ms W Church
R: Dean Holland (54.5)
8/1
8m lion heart (USA) x tucklan sky (AUS) (hurricane sky (AUS))
6
3.1
10/1
T: Martin Stein
R: Lewis German (52.5)
10/1
4m zoffany (IRE) x steinway lass (NZ) (stravinsky (USA))
7
3.3
11/2
T: N E Loy
R: Lachlan King (61)
11/2
3g ilovethiscity (AUS) x crimson gem (AUS) (monde bleu (GB))
8
3.7
6/1
T: Peter Smith
R: C J Parish (54)
6/1
6m teofilo (IRE) x miss charmagne (AUS) (king charlemagne (USA))
9
8
60/1
T: Jason Hunter
R: Alana Kelly (51)
60/1
4g von costa de hero (AUS) x fantasising (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 6 - McDonalds Euroa Cup (Bm70) (1406m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:23.16 (36.19)
Prizemoney: $22,000
1
5/2
T: Dwayne Reid
R: W Egan (59)
5/2
7g oratorio (IRE) x count in gold (AUS) (secret savings (USA))
Winning siblings: Carry The Zeal,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
10/1
T: Ms R Hoysted
R: Jack Hill (58)
10/1
6g casino prince (AUS) x nomen (AUS) (zariz (AUS))
3
1.9
5/2
T: Russell Osborne
R: Lewis German (54.5)
5/2
4m moshe (AUS) x rubijay (NZ) (private call (USA))
4
2.1
20/1
T: Ms H Powell
R: Lachlan King (55.5)
20/1
5
2.2
2/1F
T: Mitchell Freedman
R: Jarrod Fry (58.5)
2/1F
5g strategic (AUS) x what a beauty (AUS) (octagonal (NZ))
6
3.5
30/1
T: C D Widdison
R: J Duffy (56.5)
30/1
7
6.5
9/1
T: Stephen Theodore
R: Jessica Eaton (61)
9/1
Race 7 - Shire Of Strathbogie (Bm58) (1206m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:10.05 (35.68)
Prizemoney: $22,000
1
7/2
T: S V Brown
R: Lachlan King (59)
7/2
6g wanted (AUS) x zolletta (NZ) (zabeel (NZ))
Winning siblings: Allageri, Nicodame, Unbelievable Buy,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3.5
7/2
T: Ms T Halter
R: B Rawiller (59)
7/2
4g keep the faith (AUS) x la caverna (AUS) (lion cavern (USA))
3
4.5
11/4F
T: Brent Stanley
R: M Aitken (61.5)
11/4F
6g fastnet rock (AUS) x bhandara (NZ) (zabeel (NZ))
4
4.6
5/1
T: K F Hanley
R: B McDougall (55)
5/1
8g golden snake (USA) x final mystery (AUS) (final card (AUS))
5
5.1
Robusta (10)
50/1
T: Cheryl McNamara
R: Ms N Beriman (55)
50/1
6
7.3
30/1
T: J T Linehan
R: Mikaela Lawrence (52)
30/1
8m written tycoon (AUS) x honour own (AUS) (honours list (IRE))
7
7.4
20/1
T: N D Girvan
R: Dean Holland (58.5)
20/1
6g dash for cash (AUS) x hula bar (AUS) (barathea (IRE))
8
10.9
60/1
T: T P Donnelly
R: B Fliedner (55.5)
60/1
4m sepoy (AUS) x elfina (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
13.2
10/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Lewis German (57)
10/1
3f your song (AUS) x madamesta (AUS) (estambul (ARG))
10
14.9
7/1
T: S P Nichols
R: Liam Riordan (59.5)
7/1
* Nick figures are for Australasia.