Breednet Results

BENALLA - Thursday, April 18

Race 1 - Noorilim Pk Thoroughbreds Mdn (1106m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:04.45 (34.58)
Prizemoney: $23,000
1
9/2
T: M M Laurie
R: J Noonan (58)
9/2
2g deep field (AUS) x justine coup (NZ) (entrepreneur (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
2.5
9/2
T: Anthony Freedman
R: J Winks (58)
9/2
2c dundeel (NZ) x vocalise (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
3.5
3/1F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: L Nolen (58)
3/1F
2g hinchinbrook (AUS) x velasco (AUS) (flying spur (AUS))
4
3.9
8/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: D W Stackhouse (58)
8/1
2g smart missile (AUS) x magestique (AUS) (giant's causeway (USA))
5
4.4
60/1
T: G A Thornton
R: Ms S Thornton (56)
60/1
2f reward for effort (AUS) x fieryflirt (AUS) (delago brom (AUS))
6
4.6
13/2
T: Anthony Freedman
R: Clayton Douglas (58)
13/2
2g power (GB) x stella's honour (NZ) (o'reilly (NZ))
7
4.8
9/1
T: C Maher and D Eustace
R: H Coffey (56)
9/1
8
5.8
12/1
T: M M Laurie
R: Fred W Kersley (58)
12/1
2c toorak toff (AUS) x lady angela (AUS) (air de france (USA))
9
6.1
11/2
T: Russell Osborne
R: B Rawiller (58)
11/2
2g redente (AUS) x slyanna (AUS) (shovhog (AUS))
10
6.3
Inciter (11)
13/2
T: Tony McEvoy
R: A Mallyon (56)
13/2
2f fighting sun (AUS) x meddler (AUS) (elvstroem (AUS))
11
6.4
30/1
T: Michelle Payne
R: M Aitken (58)
30/1
Race 2 - Hygain Mdn Plate (1606m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.08 (37.01)
Prizemoney: $23,000
1
6/1
T: Henry Dwyer
R: Ms G Cartwright (56)
6/1
Winning siblings: Baracus, Conductress, Kardashing, Typecast,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
11/1
T: M and L Cerchi
R: Jack Hill (58.5)
11/1
4g so you think (NZ) x dixie paradise (USA) (dixie union (USA))
3
4.3
8/1
T: S Fliedner
R: Teodore Nugent (58)
8/1
3g skilled (AUS) x el spark (AUS) (elvstroem (AUS))
4
5.5
5/1
T: S J Richards
R: Fred W Kersley (58.5)
5/1
4g keep the faith (AUS) x arco iris (AUS) (canny lad (AUS))
5
6.2
11/8F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: L Nolen (58)
11/8F
3g zoffany (IRE) x skelda voe (AUS) (starcraft (NZ))
6
7.7
5/2
T: Gemma Rielly
R: J Noonan (56)
5/2
3f war (AUS) x ingeniously (AUS) (viscount (AUS))
7
22.7
150/1
T: Daryn Drust
R: J Baldock (58.5)
150/1
4g widden valley (AUS) x danzig storm (AUS) (damascus storm (USA))
Race 3 - Ca Sinclair Pork W'salers Mdn (1406m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:23.82 (35.77)
Prizemoney: $23,000
1
Falie (7)
6/1
T: Darren Stumpo
R: S Tsaikos (56.5)
6/1
4m harbour watch (IRE) x singing adelaide (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Star Singer,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
5
12/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: A Mallyon (56)
12/1
3f sebring (AUS) x royal lineup (AUS) (viscount (AUS))
3
5.4
1/2F
T: C Maher and D Eustace
R: J Winks (58)
1/2F
3c redoute's choice (AUS) x magic briar (NZ) (thorn park (AUS))
4
6.9
40/1
T: G W Egan
R: Lachlan King (58.5)
40/1
5g shinzig (AUS) x estagal (AUS) (estambul (ARG))
5
7.1
5/1
T: Mitchell Beer
R: J Baldock (58.5)
5/1
5g wanted (AUS) x she's innocent (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
7.4
8/1
T: Andrew Noblet
R: D W Stackhouse (56.5)
8/1
4m dalakhani (IRE) x classic cameo (AUS) (hussonet (USA))
7
8.6
30/1
T: Lesia Masnyj
R: M Aitken (58)
30/1
3g reward for effort (AUS) x invincible belle (AUS) (invincible spirit (IRE))
8
10.4
150/1
T: G C Strang
R: J Keating (58)
150/1
Race 4 - Sam Miranda Wines Mdn Plate (1106m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:04.44 (33.86)
Prizemoney: $23,000
1
1/6F
T: C Maher and D Eustace
R: H Coffey (56)
1/6F
3f universal ruler (AUS) x im your fire (NZ) (holy roman emperor (IRE))
Winning siblings: Combat Ready,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
5.3
66/1
T: Russell Osborne
R: Michael Poy (56.5)
66/1
5m hillman (AUS) x lim's falcon (AUS) (fasliyev (USA))
3
6.3
30/1
T: E W Nichols
R: C A Robertson (58.5)
30/1
6g lope de vega (IRE) x mustique (AUS) (danehill (USA))
4
6.4
15/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: L Nolen (58)
15/1
3g bernardini (USA) x jestemma (AUS) (rory's jester (AUS))
5
6.8
20/1
T: G S White
R: Teodore Nugent (56)
20/1
6
8.8
15/1
T: S V Brown
R: M Aitken (58)
15/1
3g von costa de hero (AUS) x dancing (GB) (spectrum (IRE))
7
10.3
9/1
T: M G Price
R: J Noonan (56)
9/1
3f all too hard (AUS) x certainly rosa (AUS) (undoubtedly (AUS))
8
12.6
40/1
T: Cathleen Wilson
R: J Baldock (56)
40/1
3f kaphero (AUS) x miss funny money (AUS) (viscount (AUS))
Race 5 - Jar Plumbing (Bm58) (1106m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:04.48 (35.18)
Prizemoney: $22,000
1
20/1
T: E W Nichols
R: C A Robertson (59)
20/1
7g red arrow (AUS) x curzon dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
4/6F
T: Mitchell Beer
R: J Noonan (59.5)
4/6F
3f bel esprit (AUS) x scarletta (AUS) (distant music (USA))
3
1.7
4/1
T: S S Cunningham
R: Nathan Punch (61)
4/1
6g gonski (AUS) x queen of kintyre (AUS) (mull of kintyre (USA))
4
2.9
20/1
T: P Gorman
R: Rose Pearson (59)
20/1
5g canford cliffs (IRE) x sorenstam (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
6.4
11/2
T: G W Egan
R: Lachlan King (61.5)
11/2
4g stryker (AUS) x given (AUS) (canny lad (AUS))
6
10.1
9/1
T: Russell Osborne
R: Michael Poy (57)
9/1
5m hillman (AUS) x lion's kiss (AUS) (lion cavern (USA))
7
12.9
20/1
T: S Fliedner
R: J Baldock (59.5)
20/1
4g snippetson (AUS) x sayetta (AUS) (rory's jester (AUS))
Race 6 - Lb Electrical (Bm58) (1606m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:37.05 (35.55)
Prizemoney: $22,000
1
7/2
T: Ms G Johnstone
R: Mikaela Claridge (56.5)
7/2
4m von costa de hero (AUS) x catch a heart (AUS) (show a heart (AUS))
Winning siblings: Curious Heart, Heart Of Puissance,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
10/1
T: Bryan Maher
R: Lachlan King (57.5)
10/1
6g sharkbite (AUS) x miss tabitha (AUS) (tabkir (USA))
3
3.1
6/1
T: S Fliedner
R: J Baldock (59)
6/1
5g all american (AUS) x prayers'n'promises (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
3.3
6/4F
T: Andrew Dale
R: Teodore Nugent (59.5)
6/4F
6g beneteau (AUS) x exhibit (AUS) (octagonal (NZ))
5
4.5
Eaton (1)
5/1
T: M and L Cerchi
R: Jack Hill (61)
5/1
6g high chaparral (IRE) x chorus of angels (GB) (rock of gibraltar (IRE))
6
5
16/1
T: Ricky Maund
R: J Noonan (60)
16/1
7
5.3
15/2
T: E W Nichols
R: Michael Poy (54.5)
15/2
4m drumbeats (AUS) x stunning (AUS) (fasliyev (USA))
8
9.1
100/1
T: P Donnelly
R: Fred W Kersley (54)
100/1
9
9.2
Briconi (10)
80/1
T: C J Davis
R: Nathan Punch (52.5)
80/1
5g nicconi (AUS) x lady briony (AUS) (bubble gum fellow (JPN))
Race 7 - Bet365 Price Guarantee (Bm58) (2046m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 2:07.26 (35.89)
Prizemoney: $22,000
1
12/1
T: Andrew Noblet
R: D W Stackhouse (58)
12/1
3f savabeel (AUS) x lagonissi (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Saronic Miss,
This nick: 13 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
0.8
7/2
T: Anthony Freedman
R: Clayton Douglas (60.5)
7/2
3g reliable man (GB) x rosey dane (AUS) (woodman (USA))
3
1.2
3/1F
T: Matthew Cumani
R: L Nolen (60)
3/1F
4g redwood (GB) x kiss it better (AUS) (catrail (USA))
4
1.3
11/1
T: Ms M Lawson
R: B Rawiller (59)
11/1
4m americain (USA) x windarra place (AUS) (hemingway (IRE))
5
1.8
30/1
T: Patrick Payne
R: Nathan Punch (57)
30/1
4m monaco consul (NZ) x deep forest (NZ) (don eduardo (NZ))
6
2.6
13/2
T: C Maher and D Eustace
R: H Coffey (61)
13/2
3g reset (AUS) x arohanui (AUS) (bianconi (USA))
7
2.7
4/1
T: J F Moloney
R: Lucinda Doodt (58)
4/1
4g statue of liberty (USA) x sachariste (USA) (fusaichi pegasus (USA))
8
3.1
15/1
T: Stephen Field
R: Michael Poy (54)
15/1
5g runs to win (AUS) x banditos (AUS) (perugino (USA))
9
3.3
20/1
T: Ms B Hennel
R: Ms J Da Rose (57)
20/1
7g forestry (USA) x origins (AUS) (grand lodge (USA))
10
6.5
12/1
T: A Waddell
R: Chelsea Hall (54)
12/1
5m bullbars (AUS) x tongariro (AUS) (nadeem (AUS))
11
7.3
16/1
T: J E and C Ledger
R: Lachlan King (55)
16/1
5m al samer (AUS) x lively colours (NZ) (montjeu (IRE))
Race 8 - Tac Be Races Ready (Bm64) (1406m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:22.90 (36.05)
Prizemoney: $22,000
1
9/4
T: Russell Osborne
R: D W Stackhouse (57.5)
9/4
4m moshe (AUS) x rubijay (NZ) (private call (USA))
Winning siblings: Falcon Rubi, If You Will,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
13/4
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (59)
13/4
3
1
8/1
T: C J Davis
R: Teodore Nugent (57)
8/1
6m redente (AUS) x she's just ace (AUS) (el moxie (USA))
4
4
15/2
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: J Baldock (55.5)
15/2
5m high chaparral (IRE) x suppose (USA) (danehill (USA))
5
5
6/4F
T: John McArdle
R: Clayton Douglas (59)
6/4F
6
12.7
50/1
T: Stephen Field
R: Michael Poy (54.5)
50/1
5g strategic maneuver (AUS) x splaise (AUS) (spartacus (AUS))
* Nick figures are for Australasia.