Breednet Results

BUNBURY - Sunday, October 22

Race 1 - Owners Only Mdn (2000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:10.28 (35.16)
Prizemoney: $15,000
1
7/2
T: G J McPherson
R: L Newman (56)
7/2
5m new approach (IRE) x catrenza (NZ) (star way (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
10/9F
T: Vaughn Sigley
R: P Carbery (58)
10/9F
4g blackfriars (AUS) x trish glee (AUS) (success express (USA))
3
3
20/1
T: Tracey Diederich
R: Maddison Brown (53)
20/1
8m redoutable (AUS) x recall the rose (AUS) (recall the tune (NZ))
4
4.5
5/1
T: A G Durrant
R: W Pike (56)
5/1
3g blackfriars (AUS) x mabel grace (AUS) (kendel star (AUS))
5
4.7
14/1
T: Anthony Oram
R: Jarrad Noske (58)
14/1
6
5.2
9/1
T: K A Adams
R: C Johnston-Porter (58)
9/1
4g demerit (AUS) x home alabama (AUS) (lomond bay (NZ))
7
7.7
16/1
T: P D Tapper
R: Aaron Mitchell (58)
16/1
4g proart (AUS) x bimutualconsent (AUS) (bianconi (USA))
8
11.2
40/1
T: Tracey Diederich
R: C Staples (56)
40/1
7m redoutable (AUS) x kingship girl (AUS) (kingston rule (USA))
9
12.7
80/1
T: Raquel Reid
R: Andrew Castle (56.5)
80/1
8g carpanetto (IRE) x cracker thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
10
20
Rupee (6)
100/1
T: J M Bowtell
R: Shelby Bowtell (58)
100/1
4g blackfriars (AUS) x lady derna (AUS) (carnegie (IRE))
Race 2 - Moshi Moshi Marketing Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:06.26 (35.21)
Prizemoney: $15,000
1
10/1
T: J T Warwick
R: Lucy Warwick (58)
10/1
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
30/1
T: J N Pateman
R: Mitchell Pateman (56)
30/1
4m trade fair (GB) x strawberry jane (AUS) (don't say halo (USA))
3
1.2
9/1
T: N D Parnham
R: Chris Parnham (54)
9/1
3f commands (AUS) x flight path (AUS) (bletchley park (IRE))
4
2.5
8/11F
T: Brett Pope
R: C Johnston-Porter (54)
8/11F
3f frost giant (USA) x ishibabe (NZ) (ishiguru (USA))
5
3
30/1
T: B E Skinner
R: P Carbery (56)
30/1
6
3.8
13/4
T: G and A Williams
R: W Pike (54)
13/4
3f artie schiller (USA) x justine coup (NZ) (entrepreneur (GB))
7
4.3
40/1
T: Michael Kramer
R: William White (58)
40/1
5g discorsi (AUS) x classic smile (AUS) (bletchley park (IRE))
8
6.5
150/1
T: Ms E Strempel
R: Ms C O'Grady (58)
150/1
4g kendel star (AUS) x woodland rose (AUS) (bletchley park (IRE))
9
7
30/1
T: G L Carige
R: Fiona Bell (54)
30/1
6m passenger (AUS) x notramp (AUS) (terrific (AUS))
10
8
20/1
T: Adam Fairey
R: Ryan Hill (56)
20/1
3g henny hughes (USA) x cook the books (AUS) (corporate raider (AUS))
Race 3 - Melb. Cup Day At Bunbury Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:13.32 (35.83)
Prizemoney: $15,000
1
13/2
T: W J Mitchell
R: Aaron Mitchell (57)
13/2
3g oratorio (AUS) x agribiz (AUS) (key business (AUS))
Winning siblings: Rommel's Command,
This nick: 7 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.1
2/5F
T: A G Durrant
R: W Pike (57)
2/5F
3g haradasun (AUS) x avenida madero (AUS) (metal storm (FR))
3
1.6
20/1
T: T M Andrews
R: Joseph Azzopardi (55)
20/1
3f ouqba (GB) x stacks on (AUS) (saxon (AUS))
4
1.7
30/1
T: T M Andrews
R: M Autier (55)
30/1
5
2.3
7/1
T: N D Parnham
R: S Parnham (57)
7/1
3g ouqba (GB) x purple miss (AUS) (blackfriars (AUS))
6
2.8
100/1
T: Deborah Hagan
R: Ryan Hill (55)
100/1
3f trade fair (GB) x oh mio (AUS) (kenvain (AUS))
7
3
Disny (9)
20/1
T: J T Warwick
R: Lucy Warwick (55)
20/1
3f demerit (AUS) x pretty pia (AUS) (tribu (AUS))
8
4
100/1
T: P W McLeod
R: Randy Tan (57)
100/1
3g ouqba (GB) x princess o'lara (AUS) (langfuhr (CAN))
9
4.5
Horaan (5)
100/1
T: Roy Rogers
R: Alan Kennedy (57)
100/1
3g danehill express (AUS) x bionicle (AUS) (oratorio (AUS))
10
4.8
80/1
T: Ms E Strempel
R: Ms C O'Grady (57)
80/1
3g maschino (AUS) x olga anne (AUS) (lomond bay (NZ))
11
5
60/1
T: R W Price
R: Fiona Bell (53)
60/1
3f oratorio (AUS) x never easy (AUS) (elvstroem (AUS))
Race 4 - Ross Price Life M'ship Hcp-C5 (1200m)
Class: Class 5 Track: Good(4) Time: 1:12.93 (35.58)
Prizemoney: $17,500
1
1/1F
T: G and A Williams
R: W Pike (57)
1/1F
4m redoute's choice (AUS) x mygoodgrace (AUS) (royal academy (USA))
Winning siblings: Jarrow, Superb Daddy,
This nick: 17 runners; 12 winners; 1 SW. Details
2
1.3
15/1
T: G and A Williams
R: Chris Parnham (55)
15/1
3
1.5
9/2
T: Ms J Panizza
R: T Turner (57)
9/2
4
1.8
10/1
T: D and B Pearce
R: Joseph Azzopardi (54)
10/1
4m red hot choice (AUS) x tropical minx (AUS) (carry a smile (AUS))
5
2.8
14/1
T: B V Watkins
R: Fiona Bell (54.5)
14/1
5g blackfriars (AUS) x comme ci (AUS) (verglas (IRE))
6
2.9
8/1
T: D M Attwell
R: Lucy Warwick (55)
8/1
6m oratorio (AUS) x glowing vain (AUS) (kenvain (AUS))
7
3
Greco (5)
10/1
T: J M Bowtell
R: Shelby Bowtell (55.5)
10/1
6g al maher (AUS) x pompeii (AUS) (just awesome (AUS))
8
3.3
100/1
T: P J Fernie
R: C Johnston-Porter (54)
100/1
7g husson (ARG) x queen of wisdom (NZ) (stravinsky (USA))
9
4.8
12/1
T: Ms P Kenney
R: Maddison Brown (57)
12/1
7r metaldale (AUS) x hit by a hurricane (AUS) (hurricane sky (AUS))
Race 5 - Get The Tabtouch Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:26.38 (35.84)
Prizemoney: $15,000
1
13/8F
T: D and B Pearce
R: Jarrad Noske (58)
13/8F
4g wanted (AUS) x vintage silver (AUS) (marooned (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.8
15/2
T: N D Parnham
R: Chris Parnham (56)
15/2
3g blackfriars (AUS) x weona lady (AUS) (lonhro (AUS))
3
1.9
6/1
T: G and A Williams
R: W Pike (54)
6/1
3f americain (USA) x newstar lass (AUS) (royal academy (USA))
4
4.3
30/1
T: N D Parnham
R: B Parnham (56)
30/1
3g war chant (USA) x catzeel (AUS) (catbird (AUS))
5
5.5
25/1
T: Tina Glasson
R: Randy Tan (58)
25/1
4g planet five (USA) x key ambition (AUS) (key business (AUS))
6
5.8
13/2
T: Tameeka Brown
R: Mitchell Pateman (58)
13/2
4g heritage (AUS) x flirtismo (AUS) (mcflirt (NZ))
7
6.3
15/4
T: Ben Pearce
R: Joseph Azzopardi (54)
15/4
3f testa rossa (AUS) x zastava (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
7.3
150/1
T: G J Yuill
R: Ryan Hill (56)
150/1
3g casino prince (AUS) x motifs (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
7.5
60/1
T: Brock Lewthwaite
R: Alan Kennedy (58)
60/1
4g vital equine (IRE) x dark sarcasm (AUS) (one cool cat (USA))
10
9.3
100/1
T: S W Barrass
R: L Newman (58)
100/1
5g saxon (AUS) x miss fitting (AUS) (simonstad (NZ))
11
9.8
40/1
T: A G Durrant
R: C Johnston-Porter (54)
40/1
12
10.5
66/1
T: R L Miller
R: Andrew Castle (56.5)
66/1
7g passenger (AUS) x peru lady (AUS) (perugino (USA))
13
11
30/1
T: Nick Cox
R: D Staeck (56)
30/1
3g purrealist (AUS) x curtains (USA) (a. p. jet (USA))
14
12.5
40/1
T: Tameeka Brown
R: Takahide Ikenushi (58)
40/1
4g flying pegasus (AUS) x twists of fate (AUS) (key business (AUS))
15
16.3
150/1
T: Ms C Stelmach
R: Lucy Warwick (56)
150/1
4m henny hughes (USA) x outward display (AUS) (thunder gulch (USA))
16
48.8
150/1
T: Alison Stone
R: L Camilleri (58)
150/1
8g trade fair (GB) x scant regard (AUS) (scenic (IRE))
Race 6 - XXXX Gold Hcp (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:26.81 (35.29)
Prizemoney: $17,500
1
13/4
T: Ms P Kenney
R: Takahide Ikenushi (57)
13/4
4m domesday (AUS) x hit by a hurricane (AUS) (hurricane sky (AUS))
Winning siblings: Border Scot, Scottish Trader,
This nick: 8 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.4
5/2
T: A G Durrant
R: W Pike (55)
5/2
3
0.7
5/1
T: B P Fitzgerald
R: S McGruddy (59.5)
5/1
4
1.3
9/4F
T: Brett Pope
R: Mitchell Pateman (58)
9/4F
5
4
12/1
T: Misty Bazeley
R: Randy Tan (55)
12/1
6g so secret (AUS) x fine memories (AUS) (verglas (IRE))
6
4.8
12/1
T: Brock Lewthwaite
R: Lucy Warwick (58)
12/1
6m haradasun (AUS) x threeway girl (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 7 - Amelia Park Hcp (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:06.00 (35.36)
Prizemoney: $17,500
1
4/1
T: Tameeka Brown
R: S McGruddy (59.5)
4/1
6g trade fair (GB) x gospel (AUS) (ihtiram (IRE))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/1
T: J T Warwick
R: Lucy Warwick (56)
7/1
4m snitzel (AUS) x for your eyes only (AUS) (bletchley park (IRE))
3
2
3/1
T: Rhys Radford
R: C Staples (59)
3/1
4g vital equine (IRE) x grand oscar (AUS) (grandera (IRE))
4
2.3
7/1
T: Brett Mathews
R: Joseph Azzopardi (57)
7/1
4m northern meteor (AUS) x danecay (AUS) (love a dane (AUS))
5
3.5
16/1
T: Brett Mathews
R: L Newman (57)
16/1
5m oratorio (AUS) x dante's dash (AUS) (dante's fury (AUS))
6
3.8
11/4F
T: Vaughn Sigley
R: P Carbery (57.5)
11/4F
4m my atacanta (IRE) x ahoy calypso (AUS) (knowledge (AUS))
7
3.9
20/1
T: D and B Pearce
R: Jarrad Noske (57.5)
20/1
5m danehill express (AUS) x cherpara (AUS) (stormy's son (AUS))
8
5.3
16/1
T: M Knox
R: Andrew Castle (55)
16/1
4g flying pegasus (AUS) x dr bella (AUS) (dr johnson (USA))
9
5.4
25/1
T: J P Cunniffe
R: T Turner (56.5)
25/1
4g scopaciri (AUS) x egotism (AUS) (el moxie (USA))
10
6.5
100/1
T: Kariss Whitfield
R: Ms S Altieri (58)
100/1
4g henny hughes (USA) x braakensiek (AUS) (johan cruyff (GB))
Race 8 - Parks Tavern Hcp (C1) (1675m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:45.68 (36.98)
Prizemoney: $17,500
1
12/1
T: P and M Giadresco
R: B Parnham (58)
12/1
5g izmir (AUS) x indezone (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
2/1F
T: J T Warwick
R: Lucy Warwick (58)
2/1F
4g helmet (AUS) x locus standi (AUS) (street cry (IRE))
3
0.5
25/1
T: J G Pike
R: P Carbery (54)
25/1
5m choisir (AUS) x distant and lovely (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
0.6
16/1
T: B P Fitzgerald
R: M Autier (54)
16/1
6m vital equine (IRE) x mam'selle morisot (AUS) (peintre celebre (USA))
5
1.8
9/2
T: C Wright
R: L Newman (57)
9/2
3g he's a decoy (IRE) x classy charlie (AUS) (with class (CAN))
6
2.8
20/1
T: Mark Wright
R: Joseph Azzopardi (54)
20/1
6m blackfriars (AUS) x egotism (AUS) (el moxie (USA))
7
3.3
13/2
T: K A Adams
R: Kate Witten (55.5)
13/2
8
3.8
50/1
T: Jarrad Humphries
R: L Camilleri (54)
50/1
4g planet five (USA) x fleeting love (AUS) (flying spur (AUS))
9
4
20/1
T: Ms R Churchill
R: Andrew Castle (55)
20/1
7m balmont (USA) x ronbrahm (AUS) (ron bon (USA))
10
4.5
9/2
T: Nick Cox
R: D Staeck (57)
9/2
3f not a single doubt (AUS) x oakmont (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
11
8.8
20/1
T: B P Graham
R: C Johnston-Porter (54)
20/1
* Nick figures are for Australasia.