Breednet Results

BUNBURY - Wednesday, November 14

Race 1 - Asp Security Mdn (1675m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:43.95 (37.84)
Prizemoney: $16,500
1
7/2
T: D and B Pearce
R: Jordan Turner (56)
7/2
Winning siblings: Universal Warrior,
This nick: 10 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
0.8
8/1
T: Ms C Stelmach
R: Lucy Warwick (56)
8/1
3g galah (AUS) x lady wildfire (AUS) (octagonal (NZ))
3
1.8
9/2
T: Ms J Clements
R: S O'Donnell (56)
9/2
4m savabeel (AUS) x jarna's choice (AUS) (torrential (USA))
4
3
5/2F
T: N D Parnham
R: S Parnham (56)
5/2F
3g playing god (AUS) x bermaise (AUS) (orientate (USA))
5
4.5
7/2
T: D R Harrison
R: P Harvey (58)
7/2
5g oratorio (AUS) x sanabresa (AUS) (scenic (IRE))
6
5.3
30/1
T: D R Harrison
R: Joseph Azzopardi (56)
30/1
4m dreamscape (AUS) x smart arch (AUS) (archway (IRE))
7
5.5
11/1
T: A G Durrant
R: Chris Parnham (56)
11/1
3g proart (AUS) x miss polygraph (AUS) (poliuto (IRE))
8
5.8
60/1
T: J M Bowtell
R: Ryan Hill (58)
60/1
4g blackfriars (AUS) x peg's pride (AUS) (marooned (GB))
9
9
50/1
T: Ms E Strempel
R: J Kokotajlo (58)
50/1
5g henny hughes (USA) x nikita blue (AUS) (polish blue (USA))
10
13
60/1
T: J G McGuckin
R: S McGruddy (58)
60/1
5g viscount (AUS) x zanella (AUS) (ihtiram (IRE))
11
15.3
100/1
T: G E Hitchcock
R: T Turner (56)
100/1
4m musket (AUS) x lil elsa (AUS) (lion hunter (AUS))
12
16.5
30/1
T: Mark Wright
R: G L Smith (58)
30/1
4g blackfriars (AUS) x mabel grace (AUS) (kendel star (AUS))
13
18
80/1
T: Brock Lewthwaite
R: Ms K Yuill (58)
80/1
4g blackfriars (AUS) x flashy doll (AUS) (general nediym (AUS))
Race 2 - Aquaviva Catering Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.84 (35.94)
Prizemoney: $16,500
1
4/5F
T: M L Lane
R: Chris Parnham (58)
4/5F
4g trade fair (GB) x lady xena (AUS) (dr johnson (USA))
Winning siblings: Bellaxena,
This nick: 4 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
2.3
7/1
T: Ms J Panizza
R: T Turner (58)
7/1
4g ouqba (GB) x nigella bites (AUS) (danetime (IRE))
3
2.6
30/1
T: G C Ballantyne
R: J Whiting (58)
30/1
4g trade fair (GB) x amusement park (AUS) (bletchley park (IRE))
4
3
20/1
T: Rebecca Shanks
R: Jade McNaught (55)
20/1
4g nicconi (AUS) x hi halo (AUS) (red ransom (USA))
5
3.1
9/2
T: Ms C Stelmach
R: Lucy Warwick (54)
9/2
3f galah (AUS) x witch target (AUS) (zedrich (AUS))
6
5.3
Sasta (8)
16/1
T: Mark Wright
R: P Carbery (56)
16/1
5m snitzel (AUS) x auburn streak (AUS) (testa rossa (AUS))
7
7.3
12/1
T: G E Hitchcock
R: G L Smith (56)
12/1
8
9.5
16/1
T: D R Harrison
R: Joseph Azzopardi (56)
16/1
9
13
Amazed (13)
25/1
T: N D Parnham
R: S Parnham (54)
25/1
3f frost giant (USA) x lauradane (AUS) (general nediym (AUS))
10
13.5
150/1
T: Ms K Craig
R: J Kokotajlo (58)
150/1
4g maschino (AUS) x olga anne (AUS) (lomond bay (NZ))
11
14.5
80/1
T: P D Tapper
R: Ben Paterson (56)
80/1
4m trade fair (GB) x lust for dust (AUS) (made of gold (USA))
12
18.5
200/1
T: Renae Williams
R: L Camilleri (56)
200/1
5m ad valorem (USA) x vianconi (AUS) (bianconi (USA))
13
36.3
150/1
T: R W Price
R: P Hall (56)
150/1
3g high chaparral (IRE) x lip pencil (AUS) (zeditave (AUS))
Race 3 - Printsync Canon Copiers Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.11 (35.79)
Prizemoney: $16,500
1
12/1
T: D R Harrison
R: P Harvey (58)
12/1
4g patronize (AUS) x madam gunda (AUS) (baryshnikov (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/2
T: M L Lane
R: Jordan Turner (54)
11/2
3f galah (AUS) x outward display (AUS) (thunder gulch (USA))
3
1.1
11/4
T: P and M Giadresco
R: Mitchell Pateman (58)
11/4
4g discorsi (AUS) x kensington gem (AUS) (blackfriars (AUS))
4
2.5
10/1
T: J T Warwick
R: Lucy Warwick (58)
10/1
4g rogano (AUS) x leg bye (AUS) (dr. grace (NZ))
5
3
12/1
T: N D Parnham
R: S Parnham (58)
12/1
4g war chant (USA) x another commodore (AUS) (corporate raider (AUS))
6
3.1
5/2F
T: N D Parnham
R: Chris Parnham (56)
5/2F
3g playing god (AUS) x unsettled (AUS) (thunder gulch (USA))
7
3.5
20/1
T: Ms C Stelmach
R: Randy Tan (56)
20/1
3g galah (AUS) x colorado times (AUS) (numerous times (CAN))
8
3.8
16/1
T: G M Ayres
R: S O'Donnell (56)
16/1
4m ouqba (GB) x mrs gray (AUS) (husson lightning (AUS))
9
4
13/2
T: P E Roberts
R: G L Smith (58)
13/2
4g vital equine (IRE) x national glory (AUS) (royal academy (USA))
10
9.8
150/1
T: Trevor Roche
R: Joseph Azzopardi (58)
150/1
5g universal ruler (AUS) x simply sally (AUS) (blackfriars (AUS))
11
12.3
100/1
T: Donald Hale
R: T Turner (58)
100/1
5g startac (USA) x emmajule (AUS) (ihtiram (IRE))
12
12.4
50/1
T: N D Parnham
R: J Brown (56)
50/1
3c vital equine (IRE) x sweet serenity (AUS) (pearl of love (IRE))
Race 4 - Prince Of Wales Hotel Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:05.42 (35.49)
Prizemoney: $16,500
1
9/2
T: L P Luciani
R: P Harvey (57)
9/2
3g poet's voice (GB) x leitmotif (AUS) (fasliyev (USA))
Winning siblings: Fastmotif, King Cole, Leitfaden, Movenza, Slingsby,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
7/2F
T: Ms E Strempel
R: J Kokotajlo (57)
7/2F
3g trade fair (GB) x black in time (AUS) (blackfriars (AUS))
3
1.3
8/1
T: L P Luciani
R: J Whiting (55)
8/1
3f trade fair (GB) x prima vista (AUS) (invincible spirit (IRE))
4
2
60/1
T: M L Lane
R: T Turner (55)
60/1
3f trade fair (GB) x hidden dreams (AUS) (key business (AUS))
5
2.3
8/1
T: R W Price
R: Chris Parnham (55)
8/1
3f war chant (USA) x never easy (AUS) (elvstroem (AUS))
6
2.5
16/1
T: D M Luciani
R: Alan Kennedy (57)
16/1
3g smug (USA) x princess tatiana (AUS) (poliuto (IRE))
7
3.8
7/2F
T: L Smith
R: Lucy Warwick (55)
7/2F
3f war chant (USA) x sherann (AUS) (falvelon (AUS))
8
4.3
80/1
T: N D Parnham
R: S Parnham (57)
80/1
9
5.5
20/1
T: D R Harrison
R: Joseph Azzopardi (55)
20/1
10
6
50/1
T: T M Andrews
R: S McGruddy (57)
50/1
3c zoustar (AUS) x cajun waltz (AUS) (general nediym (AUS))
11
6.1
12/1
T: J N Pateman
R: Tayla Stone (53.5)
12/1
3f viscount (AUS) x dark scene (AUS) (scenic (IRE))
12
7.3
40/1
T: T W Crosby
R: C Staples (55)
40/1
3f thorn dancer (NZ) x priceless pearl (NZ) (no excuse needed (GB))
13
7.5
11/1
T: Ms S Taylor
R: P Knuckey (55)
11/1
3f rogano (AUS) x traxa (AUS) (xaar (GB))
14
10.8
150/1
T: K G Buswell
R: Randy Tan (55)
150/1
3f balestrini (IRE) x miss laranto (AUS) (laranto (AUS))
Race 5 - Sw Ceilings Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:59.06 (34.78)
Prizemoney: $19,000
1
10/9F
T: Robert and Todd Harvey
R: S McGruddy (57)
10/9F
4m oratorio (AUS) x full on storm (AUS) (metal storm (FR))
This nick: 35 runners; 23 winners; 3 SW. Details1 runners; 23 winners; 3 SW. Details
2
0.2
11/1
T: Brian Rogers
R: B Banovic-Edwards (50.5)
11/1
6g discorsi (AUS) x freeze dancer (AUS) (nuclear freeze (USA))
3
0.3
10/1
T: J N Pateman
R: Tayla Stone (52.5)
10/1
3f viscount (AUS) x strawberry jane (AUS) (don't say halo (USA))
4
0.8
6/1
T: P E Roberts
R: G L Smith (59)
6/1
4g mosayter (USA) x tenets (AUS) (canny lad (AUS))
5
2
20/1
T: Mark Wright
R: J Kokotajlo (55)
20/1
6m demerit (AUS) x amore venus (AUS) (surtee (AUS))
6
2.1
14/1
T: D and B Pearce
R: Joseph Azzopardi (55.5)
14/1
4m frost giant (USA) x flying affair (AUS) (heritage (AUS))
7
3.3
11/4
T: S J Miller
R: Mitchell Pateman (57)
11/4
3g patronize (AUS) x em gee brown (AUS) (euclase (AUS))
8
5.8
80/1
T: Ms K Dowling
R: Shelby Colgate (52.5)
80/1
5m trade fair (GB) x she's fa'lion (AUS) (due sasso (AUS))
9
7
60/1
T: M H Miller
R: C Staples (56)
60/1
Race 6 - Spencer Signs Hcp (C5) (1675m)
Class: Class 5 Track: Good(4) Time: 1:44.50 (36.83)
Prizemoney: $19,000
1
5/1
T: J T Warwick
R: Lucy Warwick (54)
5/1
4m stratum (AUS) x clarecastle (AUS) (tribu (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2F
T: G C Ballantyne
R: S O'Donnell (55.5)
7/2F
8g passenger (AUS) x passing star (AUS) (dr johnson (USA))
3
1
16/1
T: John Betts
R: P Hall (56.5)
16/1
7g passenger (AUS) x maranice (AUS) (marauding (NZ))
4
1.3
30/1
T: Mark Wright
R: J Kokotajlo (54)
30/1
5
2.8
8/1
T: Ms C Stelmach
R: C Staples (55.5)
8/1
6
3
9/1
T: R F Brown
R: T Turner (55.5)
9/1
6g blackfriars (AUS) x comme ci (AUS) (verglas (IRE))
7
3.1
9/1
T: A G Durrant
R: Chris Parnham (58)
9/1
8
3.5
6/1
T: J M Bowtell
R: Shelby Bowtell (54)
6/1
9
5.8
12/1
T: D R Harrison
R: Joseph Azzopardi (54.5)
12/1
5g blackfriars (AUS) x huit (AUS) (octagonal (NZ))
10
6
30/1
T: K J Reeves
R: Randy Tan (54)
30/1
9g cape north (NZ) x florida gal (AUS) (tolomeo (IRE))
11
6.3
16/1
T: Mark Wright
R: P Carbery (55.5)
16/1
6g flying pegasus (AUS) x away (AUS) (octagonal (NZ))
12
7.8
8/1
T: J T Warwick
R: P Harvey (58)
8/1
4g red hot choice (AUS) x tropical minx (AUS) (carry a smile (AUS))
13
17
100/1
T: L P Luciani
R: J Whiting (54.5)
100/1
4g trade fair (GB) x glamourzon (AUS) (dr johnson (USA))
Race 7 - Tabtouch-Regional C'ship (1200m)
Class: Special Condition Track: Good(4) Time: 1:10.90 (35.12)
Prizemoney: $30,000
1
16/1
T: Ms P Kenney
R: Lucy Warwick (58)
16/1
5m choisir (AUS) x rareville (USA) (petionville (USA))
Winning siblings: Rare Choice,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/1
T: Ms P Kenney
R: Takahide Ikenushi (57.5)
15/1
5m domesday (AUS) x hit by a hurricane (AUS) (hurricane sky (AUS))
3
1.6
11/4
T: B R Larsson
R: G L Smith (56)
11/4
4
3
5/2F
T: T W Widdeson
R: J Brown (56)
5/2F
5
3.5
9/2
T: Adam Fairey
R: Ryan Hill (59)
9/2
4g henny hughes (USA) x never guilty (AUS) (favorite trick (USA))
6
4.3
20/1
T: Alanis O'Hara
R: J Kokotajlo (55.5)
20/1
5m war chant (USA) x olgavich (NZ) (maroof (USA))
7
4.5
20/1
T: Mark Wright
R: C Staples (54)
20/1
8g de troy (ARG) x antofagasta (AUS) (euclase (AUS))
8
4.6
5/1
T: J P Cunniffe
R: P Carbery (54)
5/1
9
4.8
30/1
T: P and M Giadresco
R: S McGruddy (55.5)
30/1
5m trade fair (GB) x koukla (AUS) (bletchley park (IRE))
10
5.5
30/1
T: Adam Fairey
R: Jerry Noske (55.5)
30/1
6m lookin at lucky (USA) x hialeah star (AUS) (luskin star (AUS))
11
6
40/1
T: R J Lewis
R: L Camilleri (54.5)
40/1
5g alfred nobel (IRE) x country dancer (AUS) (more than ready (USA))
12
7.5
50/1
T: A M Bazeley
R: Randy Tan (56)
50/1
9g due sasso (AUS) x wild storm (AUS) (metal storm (FR))
13
8.5
150/1
T: Ms V Harper
R: T Turner (56)
150/1
14
11.8
150/1
T: Ms M J Midgley
R: S O'Donnell (54)
150/1
7g bletchley park (IRE) x raunchy business (AUS) (key business (AUS))
Race 8 - Bunbury Bus Hire Hcp (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:24.49 (35.87)
Prizemoney: $19,000
1
11/2
T: M L Lane
R: Lucy Warwick (54.5)
11/2
5m blackfriars (AUS) x ice miss (AUS) (verglas (IRE))
Winning siblings: Ice Trade,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2.3
6/1
T: T W Crosby
R: G L Smith (59.5)
6/1
3
2.8
12/1
T: L P Luciani
R: P Harvey (57)
12/1
4
3.5
2/1F
T: Holly Locke
R: Chris Parnham (57.5)
2/1F
4g dream ahead (USA) x danish moon (AUS) (danehill (USA))
5
3.8
4/1
T: M L Lane
R: Fiona Bell (57)
4/1
6
4.3
50/1
T: Mark Wright
R: C Staples (57)
50/1
7
5.5
30/1
T: Adam Fairey
R: Joseph Azzopardi (56)
30/1
4g dick turpin (IRE) x sharufa (AUS) (untouchable (AUS))
8
5.6
150/1
T: Mark Wright
R: S Parnham (54)
150/1
6m sebring (AUS) x shavano's honour (AUS) (dangerous (AUS))
9
5.8
20/1
T: D M Luciani
R: Alan Kennedy (57.5)
20/1
5g he's a decoy (IRE) x on ze move (AUS) (love a dane (AUS))
10
6.5
15/1
T: P and M Giadresco
R: J Whiting (56)
15/1
11
6.6
80/1
T: Ms D Riordan
R: S O'Donnell (54)
80/1
5m savabeel (AUS) x all friared up (AUS) (blackfriars (AUS))
12
7
8/1
T: S R Wallace
R: P Carbery (56.5)
8/1
5m trade fair (GB) x madam miyasato (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
13
7.3
Vonconi (15)
150/1
T: M H Miller
R: Ms N Hopwood (54)
150/1
8g bianconi (USA) x vontastic (AUS) (fantastic light (USA))
14
8.3
100/1
T: Ms M J Midgley
R: Jerry Noske (55)
100/1
8g bletchley park (IRE) x closet rocker (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
15
10.8
Solheim (14)
150/1
T: Ms M J Midgley
R: L Camilleri (54)
150/1
9g elvstroem (AUS) x sorenstam (AUS) (encosta de lago (AUS))
* Nick figures are for Australasia.