Breednet Results

COFFS HARBOUR - Sunday, July 23

Race 1 - Park Beach Bowls Club Mdn Hcp (1415m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:27.97 (38.43)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: Ms C Reid
R: M Paget (55.5)
20/1
4g zariz (AUS) x queen's theatre (AUS) (king's theatre (IRE))
Winning siblings: Hot Lava, Volcanic Jester,
This nick: 6 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.2
11/8F
T: A J Edmonds
R: M McGuren (57)
11/8F
3g star witness (AUS) x miskish (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
0.3
60/1
T: Donna Stoddart
R: Kirk Matheson (55.5)
60/1
4g sebring (AUS) x midnight fling (AUS) (danehill (USA))
4
0.4
7/2
T: Ms J Hardy
R: Cejay Graham (52.5)
7/2
3f danewin (AUS) x hussidora (AUS) (hussonet (USA))
5
0.7
14/1
T: Paul Matts
R: C P Franklin (55.5)
14/1
3g sepoy (AUS) x silvery hill (AUS) (red ransom (USA))
6
2.5
20/1
T: K J Lantry
R: A Gibbons (57.5)
20/1
7
2.9
9/2
T: M R Stitt
R: Ms R Murray (56)
9/2
3f moshe (AUS) x herewegoagain (AUS) (hussonet (USA))
8
4.8
Chui (8)
25/1
T: Luke A Thomas
R: Ms B Hodder (55.5)
25/1
4g congrats (USA) x antarctic miss (NZ) (ustinov (AUS))
9
6.1
60/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (55.5)
60/1
4m dylan thomas (IRE) x allisonic (AUS) (peintre celebre (USA))
10
7.2
25/1
T: T J Bartley
R: P Graham (55.5)
25/1
4m monaco consul (NZ) x mallard (NZ) (falkirk (NZ))
11
7.5
30/1
T: Ms K Owen
R: S Lisnyy (55.5)
30/1
5m power of destiny (AUS) x play date (AUS) (canny lad (AUS))
12
8.3
66/1
T: Morgan Butler
R: M Bennett (55.5)
66/1
3f pendragon (NZ) x sminker (AUS) (giant's causeway (USA))
13
11.1
100/1
T: T G Hardy
R: S Thurlow (59)
100/1
3g sequalo (AUS) x bionic breakfast (AUS) (breakfast creek (AUS))
14
14.6
25/1
T: S B Lee
R: B Looker (56)
25/1
4g teranaba (AUS) x our royal star (AUS) (irish royal (IRE))
Race 2 - Cutlers Tyrepower Mdn Plate (1012m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:59.57 (36.55)
Prizemoney: $20,000
1
8/15F
T: A J Edmonds
R: M McGuren (56.5)
8/15F
2g i am invincible (AUS) x impinge (NZ) (generous (IRE))
Winning siblings: Akage, Disturbing, Jalan Jalan, Ruffy Road,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
10/1
T: G C Kilner
R: Kirk Matheson (54.5)
10/1
2f so you think (NZ) x baby angel (AUS) (lucky owners (NZ))
3
3.8
7/2
T: Ms D Cunningham
R: M Paget (59)
7/2
4g mustaneer (USA) x bellequalo (AUS) (sequalo (AUS))
4
4.2
60/1
T: W J Gavenlock
R: R Spokes (59)
60/1
3g hinchinbrook (AUS) x solchow (AUS) (statue of liberty (USA))
5
4.9
50/1
T: P A Smith
R: B Looker (59)
50/1
3g magic albert (AUS) x snapshots (AUS) (success express (USA))
6
5
100/1
T: K J Lantry
R: A Gibbons (56.5)
100/1
2g moshe (AUS) x cat belle (AUS) (catbird (AUS))
7
5.7
100/1
T: Donna Stoddart
R: P Graham (57)
100/1
4m denman (AUS) x dazzerdame (AUS) (danzero (AUS))
8
5.9
60/1
T: Jai Phillips
R: Ms M Weir (55.5)
60/1
3f exceedingly good (AUS) x hieroglyph (AUS) (celestial dancer (IRE))
9
7.2
100/1
T: J A Berry
R: S Lisnyy (57)
100/1
3f foxwedge (AUS) x patronyme (AUS) (more than ready (USA))
10
7.4
30/1
T: Morgan Butler
R: M Bennett (56.5)
30/1
2g nicconi (AUS) x lolly lover (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
11
9.3
100/1
T: J A Sprague
R: Cejay Graham (51.5)
100/1
2f congrats (USA) x grande annee (USA) (gone west (USA))
12
10.2
10/1
T: W J Gavenlock
R: Ms R Murray (57)
10/1
Race 3 - Le Dain Designs Hcp (C1) (1012m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:00.34 (36.64)
Prizemoney: $20,000
1
13/4
T: B D Bellamy
R: R Spokes (58)
13/4
3f supreme class (AUS) x tuppatonic (AUS) (racer's edge (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
30/1
T: J L Jarvis
R: Kirk Matheson (54)
30/1
7g hemingway (IRE) x vermouth (NZ) (marju (IRE))
3
2.8
40/1
T: M R Stitt
R: S Thurlow (57)
40/1
5g bel esprit (AUS) x motto's belle (AUS) (bellotto (USA))
4
3
25/1
T: Jason Waters
R: M Paget (56)
25/1
4m intergaze (AUS) x liziborden (AUS) (dangerous (AUS))
5
3.7
30/1
T: T S Howlett
R: Ms M Weir (57.5)
30/1
6g henny hughes (USA) x lightning queen (AUS) (king of kings (IRE))
6
5.9
9/2
T: W Oakenfull
R: Ms J Worley (57.5)
9/2
4g jet spur (AUS) x chilli magic (AUS) (magic albert (AUS))
7
6
11/4F
T: M J Robinson
R: B Looker (59)
11/4F
8
7
16/1
T: B D Bellamy
R: P Graham (56.5)
16/1
9
9.1
Jawdaa (6)
12/1
T: R N Godbolt
R: R J Agnew (57.5)
12/1
3f mutawaajid (AUS) x ajaweed (AUS) (hennessy (USA))
10
9.3
150/1
T: R W Murray
R: Carla Dougherty (54)
150/1
4g falvelon (AUS) x south sea dancer (AUS) (splendent (USA))
11
9.4
16/1
T: Kevin King
R: Ms K Stanley (56.5)
16/1
12
11.1
Winter (12)
4/1
T: Stirling Osland
R: Ms R Murray (55.5)
4/1
3f commands (AUS) x blizzardly (AUS) (more than ready (USA))
Race 4 - Daniel Baker Prelude (1215m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:13.86 (37.36)
Prizemoney: $20,000
1
7/1
T: B J Dodson
R: Ms R Murray (54)
7/1
This nick: 146 runners; 104 winners; 7 SW. Details
2
0.2
20/1
T: Ms J Hardy
R: Mikiko Nakao (51)
20/1
5g za-im (GB) x cajun comet (AUS) (filante (NZ))
3
1.5
7/2
T: G D Yorke
R: Jackson Murphy (52.5)
7/2
5g hidden dragon (AUS) x zerelda (NZ) (zabeel (NZ))
4
2.6
9/1
T: M J Robinson
R: B Looker (55)
9/1
5m mutawaajid (AUS) x dubai ruby (AUS) (secret savings (USA))
5
3.4
3/1F
T: G D Yorke
R: Ms M Weir (53.5)
3/1F
6
3.7
Fabry (1)
13/2
T: R N Godbolt
R: R Spokes (60)
13/2
5g mutawaajid (AUS) x ozone sand (USA) (l'enjoleur (CAN))
7
5.3
6/1
T: H Kilner
R: M Paget (59.5)
6/1
5g stratum (AUS) x seriously (AUS) (zeditave (AUS))
8
6.5
30/1
T: P J Evans
R: Cejay Graham (51)
30/1
9
7.7
15/2
T: Jason Reilly
R: Kirk Matheson (54)
15/2
6g lion heart (USA) x global start (AUS) (agnes world (USA))
Race 5 - 2017 Mens Health Cup (C3) (1415m)
Class: Class 3 Track: Soft(5) Time: 1:28.41 (38.22)
Prizemoney: $20,000
1
2/1F
T: P J Evans
R: Cejay Graham (54)
2/1F
Winning siblings: Dawn Thunder,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
25/1
T: Donna Stoddart
R: P Graham (58)
25/1
6g danerich (AUS) x up over girl (AUS) (western symphony (USA))
3
4.3
11/1
T: W J Gavenlock
R: Kirk Matheson (56.5)
11/1
4g zariz (AUS) x mother's eyes (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
5
30/1
T: V B Jones
R: R J Agnew (54)
30/1
5g starcraft (NZ) x tell someone (NZ) (o'reilly (NZ))
5
5.1
5/1
T: B J Dodson
R: A Gibbons (59)
5/1
4g duporth (AUS) x surfer rosa (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
5.3
40/1
T: Tess Wilkes
R: Ms M Weir (52.5)
40/1
5g casino prince (AUS) x bella coureuse (AUS) (beautiful crown (USA))
7
6.3
20/1
T: Lorna Delaney
R: B Looker (54)
20/1
5m intergaze (AUS) x eileithyia (AUS) (kenny's best pal (AUS))
8
6.5
2/1
T: G D Yorke
R: Jackson Murphy (52.5)
2/1
9
7.5
40/1
T: Tess Wilkes
R: Ms R Murray (54)
40/1
4g prince arthur (AUS) x devali (NZ) (desert prince (IRE))
10
8.3
8/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (55.5)
8/1
4g redoute's choice (AUS) x ready to lift (AUS) (more than ready (USA))
11
9.9
50/1
T: V B Jones
R: M Paget (54)
50/1
5g reset (AUS) x camellias (AUS) (commands (AUS))
Race 6 - 2017 Aylward Auct. Sawtell Cup (1515m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:34.34 (38.57)
Prizemoney: $25,000
1
80/1
T: S Spackman
R: S Lisnyy (54)
80/1
7g bel danoro (AUS) x limbea (NZ) (zabeel (NZ))
Winning siblings: Athletica, Limber, Sentito,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
11/2
T: M R Stitt
R: Cejay Graham (54)
11/2
7g not a single doubt (AUS) x stunning spirit (AUS) (beautiful crown (USA))
3
0.5
9/2
T: K J Lantry
R: A Gibbons (61)
9/2
6g henny hughes (USA) x red nile (AUS) (el qahira (NZ))
4
0.7
7/1
T: T G Hardy
R: P Graham (54)
7/1
5
0.8
25/1
T: P J Cunningham
R: Ms J Worley (54)
25/1
5m dane shadow (AUS) x hooplahula (AUS) (strategic (AUS))
6
1.6
10/1
T: R E Pilling
R: Carla Dougherty (54.5)
10/1
7
2
4/1F
T: J A Sprague
R: R Spokes (57)
4/1F
4g stravinsky (USA) x the glitter (NZ) (centaine (AUS))
8
2.2
12/1
T: S C Jones
R: J P Morris (58.5)
12/1
9
3.3
20/1
T: S W Edmonds
R: Ms M Weir (57)
20/1
8g show a heart (AUS) x wild and windswept (AUS) (honour and glory (USA))
10
3.6
30/1
T: Ms J Hardy
R: Mikiko Nakao (58)
30/1
6g halling (USA) x red shareef (GB) (marju (IRE))
11
4.7
100/1
T: Daniel Want
R: C P Franklin (54)
100/1
5m good journey (USA) x radio sky (NZ) (kreisler (IRE))
12
5.4
Pradnya (14)
50/1
T: J A Sprague
R: M Paget (54)
50/1
7m excellent art (GB) x pranayama (AUS) (commands (AUS))
13
5.9
14/1
T: W J Gavenlock
R: Ms R Murray (54)
14/1
8g untouchable (AUS) x timber lass (AUS) (timber country (USA))
14
6.3
7/1
T: R N Godbolt
R: Ms B Hodder (55)
7/1
5g al samer (AUS) x dix (AUS) (strategic (AUS))
Race 7 - Park Beach Bowls Club (Bm70) (810m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(5) Time: 0:46.84 (34.34)
Prizemoney: $20,000
1
5/1
T: T G Hardy
R: Cejay Graham (55)
5/1
5g dubleo (USA) x elite encore (AUS) (king's theatre (IRE))
Winning siblings: Elite Ruler,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/4F
T: B D Bellamy
R: R Spokes (55)
11/4F
4m supreme class (AUS) x deejay's girl (AUS) (frisco view (USA))
3
0.4
16/1
T: R N Godbolt
R: M Paget (55.5)
16/1
3f dream ahead (USA) x al hanoof (AUS) (saint ballado (CAN))
4
0.9
16/1
T: T S Howlett
R: Ms M Weir (60)
16/1
5m i am invincible (AUS) x cupro (AUS) (naturalism (NZ))
5
1
15/1
T: G C Kilner
R: Kirk Matheson (57.5)
15/1
3f choisir (AUS) x baby angel (AUS) (lucky owners (NZ))
6
1.1
5/1
T: J L Jarvis
R: Mikiko Nakao (58)
5/1
8
4.7
16/1
T: Colt Prosser
R: Mollie Partridge (60.5)
16/1
7g hidden dragon (AUS) x mountain of love (AUS) (monashee mountain (USA))
9
6.5
60/1
T: D Simonetta
R: Ms J Worley (57.5)
60/1
6m kaphero (AUS) x lucky for me (ARG) (lucky roberto (USA))
* Nick figures are for Australasia.