Breednet Results

COFFS HARBOUR - Friday, May 31

Race 1 - Vinidex Mdn Plate (800m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:45.26 (33.84)
Prizemoney: $30,000
1
Hiroko (11)
5/1
T: T A Commerford
R: M Paget (54.5)
5/1
2f the factor (USA) x kabuki doll (AUS) (desert king (IRE))
Winning siblings: Kabuki Kiss, Leap Of Legend,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
25/1
T: J L Jarvis
R: A Gibbons (57)
25/1
3f arlington (AUS) x rockover target (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
1.9
Tallis (10)
3/1
T: Colt Prosser
R: P Graham (56.5)
3/1
2g direct charge (AUS) x we got fun (AUS) (danachenka (AUS))
4
2.6
13/8F
T: R N Godbolt
R: Mollie Partridge (56.5)
13/8F
2g spirit of boom (AUS) x my girl (AUS) (iglesia (AUS))
5
3.4
25/1
T: Scott Henley
R: Anthony Allen (57)
25/1
3f conatus (AUS) x sister soul (AUS) (tribu (AUS))
6
3.5
6/1
T: D B Campbell
R: Brooke Stower (59)
6/1
3g rothesay (AUS) x ekleel (AUS) (fantastic light (USA))
7
3.6
9/1
T: W Oakenfull
R: M Bennett (57)
9/1
3f artie schiller (USA) x pass (AUS) (lonhro (AUS))
8
3.7
50/1
T: B D Bellamy
R: J Watkins (59)
50/1
3g anacheeva (AUS) x zip zip (AUS) (hussonet (USA))
9
4
30/1
T: P J Evans
R: R Spokes (57)
30/1
5m mail train (AUS) x uppity (AUS) (waajib (IRE))
10
4.1
100/1
T: P A Smith
R: Corey Bayliss (54.5)
100/1
11
4.2
50/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (57)
50/1
6m choisir (AUS) x pussycat doll (AUS) (tale of the cat (USA))
12
7.5
60/1
T: Ms C Rode
R: Ms B Hodder (57)
60/1
4m dreamscape (AUS) x empire express (AUS) (royal academy (USA))
Race 2 - Rheem Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.28 (35.07)
Prizemoney: $30,000
1
25/1
T: Ms C Rode
R: Ms B Hodder (57)
25/1
3f written tycoon (AUS) x wily carol (AUS) (lion hunter (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
8/1
T: B J Dodson
R: M Bennett (57)
8/1
3f helmet (AUS) x edaara (IRE) (pivotal (GB))
3
0.7
1/1F
T: K A Lees
R: A Gibbons (57)
1/1F
3f snitzel (AUS) x celebria (AUS) (peintre celebre (USA))
4
2
11/1
T: S W Edmonds
R: R Plumb (59)
11/1
4g benfica (AUS) x beatitude (AUS) (quest for fame (GB))
5
4.1
14/1
T: D D Schmidt
R: M Paget (57)
14/1
6
4.2
80/1
T: P A Smith
R: Liam Blanch (54)
80/1
7
4.7
25/1
T: J L Jarvis
R: J Grisedale (57)
25/1
4m arlington (AUS) x dangerous dancer (IRE) (danehill dancer (IRE))
8
5.8
8/1
T: P J Evans
R: R Spokes (57)
8/1
9
5.9
11/2
T: A J Edmonds
R: Jag Guthmann-Chester (59)
11/2
3g delago deluxe (AUS) x jardaa (GB) (pivotal (GB))
10
6.7
100/1
T: Ms A Lee
R: Ms M Weir (59)
100/1
4g encosta de lago (AUS) x secret relations (AUS) (secret savings (USA))
11
6.9
66/1
T: R N Godbolt
R: Mollie Partridge (57.5)
66/1
4g drumbeats (AUS) x pearl's pic (AUS) (piccolo (GB))
12
9.3
Ragnor (4)
25/1
T: K A Lees
R: Anthony Allen (59)
25/1
3g snitzel (AUS) x sunset express (AUS) (success express (USA))
13
16.6
150/1
T: T A Commerford
R: Olivia Pickering (55)
150/1
3f excelebration (IRE) x kabuki doll (AUS) (desert king (IRE))
14
27
150/1
T: Cathy Chapman
R: Ms L G Cheshire (59)
150/1
3g primus (AUS) x golden dreams (AUS) (legal opinion (AUS))
Race 3 - Pipe King Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.84 (36.25)
Prizemoney: $30,000
1
15/8F
T: P A Smith
R: R Spokes (55)
15/8F
3f so you think (NZ) x opening ceremony (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: No Apology,
This nick: 19 runners; 14 winners; 1 SW. Details
2
0.5
5/1
T: Ms J Graham
R: M Paget (55.5)
5/1
3
2.8
60/1
T: B D Bellamy
R: J Grisedale (54)
60/1
5g zoffany (IRE) x scentum (AUS) (scenic (IRE))
4
3.1
13/2
T: K A Lees
R: A Gibbons (58)
13/2
3g lucas cranach (GER) x capacitor (AUS) (charge forward (AUS))
5
3.2
30/1
T: B D Bellamy
R: M Bennett (55)
30/1
3g drumbeats (AUS) x lassana gani (AUS) (flying spur (AUS))
6
3.3
5/1
T: Wayne S Lawson
R: Emily Atkinson (52)
5/1
4g excelebration (IRE) x de lago flash (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
3.4
15/4
T: R N Godbolt
R: Brooke Stower (54)
15/4
3f statue of liberty (USA) x luscious lips (AUS) (partners choice (USA))
8
4.4
20/1
T: Matthew McCudden
R: Ms L G Cheshire (56.5)
20/1
9
4.5
80/1
T: Tom Higgins
R: Ms M Weir (54)
80/1
3g ocean park (NZ) x eliza blues (NZ) (o'reilly (NZ))
10
4.7
20/1
T: A Parramore
R: Anthony Allen (55)
20/1
11
4.8
150/1
T: Ms J Lynch
R: A E Denby (54)
150/1
4g all american (AUS) x egerszegi (AUS) (danehill (USA))
12
8.6
150/1
T: N R Stewart
R: Ms K Stanley (54)
150/1
4m drumbeats (AUS) x ready to race (AUS) (more than ready (USA))
13
9.5
150/1
T: B D Bellamy
R: P Graham (54.5)
150/1
3g bernardini (USA) x joplin (AUS) (host (CHI))
14
21.3
150/1
T: V B Jones
R: J Kehoe (54)
150/1
4m bullet train (GB) x broken promise (IRE) (brief truce (USA))
Race 4 - Reece Plumbing Cup (Bm74) (2000m)
Class: Benchmark 74 Track: Good(4) Time: 2:06.95 (35.26)
Prizemoney: $30,000
1
7/1
T: Ms J Pratten
R: R Spokes (58.5)
7/1
7m teranaba (AUS) x sarab miss (AUS) (dubai destination (USA))
Winning siblings: I'm Callin' Dibs,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
3
1.2
5/2F
T: A Newing
R: J Woodhouse (57)
5/2F
4g al maher (AUS) x estancia rios (AUS) (hussonet (USA))
4
1.6
11/1
T: Tess Wilkes
R: Ms M Weir (57.5)
11/1
8g shamardal (USA) x fallen in love (GB) (galileo (IRE))
5
2.2
12/1
T: G L Payne
R: Liam Blanch (51.5)
12/1
6g purrealist (AUS) x eumeralla miss (AUS) (favorite trick (USA))
6
3.2
15/2
T: A J Edmonds
R: Jag Guthmann-Chester (59)
15/2
5m sebring (AUS) x my type (AUS) (zabeel (NZ))
7
4
7/2
T: K A Lees
R: A Gibbons (56)
7/2
4g captain sonador (AUS) x luna pride (AUS) (lion hunter (AUS))
8
4.1
20/1
T: Carolyn Halliday
R: P Graham (54.5)
20/1
9
5.8
11/1
T: J L Jarvis
R: J Grisedale (54)
11/1
5g dylan thomas (IRE) x angel fish (AUS) (dolphin street (FR))
10
35.3
20/1
T: P A Smith
R: M Bennett (55)
20/1
5g onemorenomore (AUS) x tully thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
Race 5 - Timberline Bp Plate (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:37.54 (36.44)
Prizemoney: $30,000
1
11/8F
T: Michael Costa
R: R Plumb (59)
11/8F
5g choisir (AUS) x schema (FR) (anabaa (USA))
Winning siblings: Great Game,
This nick: 11 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/4
T: Stirling Osland
R: Anthony Allen (55)
9/4
3g salade (AUS) x celtic night (AUS) (secret savings (USA))
3
2.6
15/1
T: Paul Robbins
R: Ms B Hodder (55.5)
15/1
3f bernardini (USA) x chinese pretty (AUS) (lion heart (USA))
4
3.7
6/1
T: G L Payne
R: Liam Blanch (54.5)
6/1
3g ferlax (NZ) x sunshine gold (NZ) (zabeel (NZ))
5
4.4
50/1
T: Ms J Graham
R: A Gibbons (57.5)
50/1
3g harbour watch (IRE) x afraah (AUS) (danehill (USA))
6
4.6
50/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (57)
50/1
5m artie schiller (USA) x be amazed (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
5.8
30/1
T: A Parramore
R: Ms J Worley (57)
30/1
4m choistar (AUS) x lent (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
6.1
12/1
T: Reginald Wilkes
R: P Graham (56.5)
12/1
9
6.2
30/1
T: B J Ratcliff
R: Olivia Pickering (57)
30/1
10
6.3
25/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (57)
25/1
4m snippetson (AUS) x totolo (AUS) (zeditave (AUS))
11
7.9
150/1
T: Brad Munro
R: M Bennett (59)
150/1
4g sepoy (AUS) x wowee (AUS) (choisir (AUS))
12
8
100/1
T: Scott Henley
R: J Watkins (57)
100/1
4m excelebration (IRE) x flavin (USA) (dynaformer (USA))
13
8.2
100/1
T: Ms M Brosnan
R: M Paget (57)
100/1
14
11
100/1
T: Tom Higgins
R: Ms M Weir (56.5)
100/1
4g ocean park (NZ) x sara ann (NZ) (stravinsky (USA))
15
11.1
150/1
T: Tess Wilkes
R: A E Denby (56.5)
150/1
4g reward for effort (AUS) x samana (AUS) (encosta de lago (AUS))
16
13.1
Shinar (5)
50/1
T: Ethan Ensby
R: Noriyuki Masuda (57.5)
50/1
3g bernardini (USA) x babel (AUS) (lonhro (AUS))
Race 6 - Halgan Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 0:57.45 (34.19)
Prizemoney: $30,000
1
12/1
T: J L Jarvis
R: S Traecey (57.5)
12/1
4g bel esprit (AUS) x chimerique (AUS) (choisir (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.5
20/1
T: Matthew McCudden
R: M Bennett (55)
20/1
3
1.7
25/1
T: B J Dodson
R: Ms M Weir (54)
25/1
4m husson (ARG) x madeittothemoon (AUS) (magic albert (AUS))
4
2.4
11/2
T: Ms M De Gonneville
R: J Kehoe (54.5)
11/2
3f strategic maneuver (AUS) x gold waltz (AUS) (mr. henrysee (USA))
5
2.5
60/1
T: B D Bellamy
R: Brooke Stower (54)
60/1
5m sequalo (AUS) x secret cavern (AUS) (lion cavern (USA))
6
2.7
13/4
T: Wayne S Lawson
R: Anthony Allen (54.5)
13/4
3f epaulette (AUS) x idalia belle (AUS) (hard spun (USA))
7
2.8
30/1
T: P A Smith
R: R Spokes (55)
30/1
5g pluck (USA) x vestry (AUS) (marscay (AUS))
8
2.9
Zouki (11)
11/2
T: Ms J Hardy
R: J Grisedale (54)
11/2
3f zoustar (AUS) x nubian (AUS) (more than ready (USA))
9
4.1
20/1
T: Allan Kehoe
R: Kirk Matheson (62)
20/1
4g ad valorem (USA) x ceberano (NZ) (stravinsky (USA))
10
5
100/1
T: Julie Hodder
R: M Paget (54)
100/1
7m hidden dragon (AUS) x flash lane (AUS) (tarnpir lane (AUS))
11
5.3
20/1
T: T G Payne
R: A E Denby (54)
20/1
5m show a heart (AUS) x dasharna (AUS) (fastnet rock (AUS))
12
5.8
150/1
T: C Inwood and D Matts
R: Ms B Hodder (54)
150/1
13
7.6
66/1
T: Donna Grisedale
R: P Graham (54.5)
66/1
14
9.3
2/1F
T: S B Lee
R: Leah Kilner (57)
2/1F
4g all too hard (AUS) x mid summer music (AUS) (oamaru force (AUS))
Race 7 - Reln Hcp (C1) (1300m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:18.25 (35.93)
Prizemoney: $30,000
1
25/1
T: M R Stitt
R: S Traecey (54)
25/1
Winning siblings: Natural Predator,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/1
T: P A Smith
R: R Spokes (55)
9/1
3f killy (AUS) x postcard (AUS) (scenic (IRE))
3
0.4
11/4F
T: Stirling Osland
R: Emily Atkinson (56)
11/4F
4m smart missile (AUS) x scarlet vanhara (NZ) (van nistelrooy (USA))
4
0.5
Tiomo (6)
8/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (57.5)
8/1
4g uncle mo (USA) x sunday's choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
0.9
50/1
T: Ms L Thomson
R: P Graham (54.5)
50/1
4g stryker (AUS) x princess houdini (AUS) (man of illusion (AUS))
6
1
11/2
T: T W McCarthy
R: Anthony Allen (56.5)
11/2
4g zizou (AUS) x diadem trist (AUS) (beautiful crown (USA))
7
1.2
8/1
T: Daniel Want
R: M Bennett (55)
8/1
8
1.7
13/2
T: Allan Kehoe
R: Ms B Hodder (55.5)
13/2
3f mahisara (AUS) x accountess (AUS) (marwina (AUS))
9
2.3
60/1
T: Tom Higgins
R: Ms M Weir (54)
60/1
4m big brown (USA) x nazzuca (AUS) (canny lad (AUS))
10
2.6
12/1
T: Ms M Brosnan
R: Leah Kilner (58.5)
12/1
4g nadeem (AUS) x centaine gu li (NZ) (centaine (AUS))
11
4.1
12/1
T: Allan Kehoe
R: J Kehoe (57)
12/1
3g may'haab (AUS) x fashion general (AUS) (general nediym (AUS))
12
5.3
30/1
T: Ms M Brosnan
R: M Paget (55)
30/1
13
6
Jahez (8)
9/1
T: Peter R Stanley
R: Ms K Stanley (57)
9/1
3g sepoy (AUS) x lobola (AUS) (anabaa (USA))
14
6.4
40/1
T: Carolyn Halliday
R: Brooke Stower (56.5)
40/1
3g al maher (AUS) x new moves (AUS) (easy rocking (AUS))
Race 8 - Aust. Plastic Profiles (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:24.12 (36.94)
Prizemoney: $30,000
1
6/1
T: J A Sprague
R: A Gibbons (60)
6/1
4g bullbars (AUS) x montwest (NZ) (montjeu (IRE))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/4F
T: J D Shelton
R: M Bennett (60.5)
9/4F
4g dr doute's (AUS) x lady lucielle (AUS) (grand lodge (USA))
3
1.3
12/1
T: Luke Hilton
R: Emily Atkinson (60.5)
12/1
4
2.9
20/1
T: T G Hardy
R: J Grisedale (61.5)
20/1
5
3
80/1
T: T W McCarthy
R: Leah Kilner (56.5)
80/1
6g raheeb (AUS) x moment to reign (AUS) (barely a moment (AUS))
6
3.1
7/2
T: S G Morton
R: Ms B Hodder (60.5)
7/2
3g snitzel (AUS) x alberton park (NZ) (thorn park (AUS))
7
3.5
11/1
T: Allan Kehoe
R: Kirk Matheson (60.5)
11/1
5g star witness (AUS) x roxy express (AUS) (success express (USA))
8
3.9
80/1
T: Scott Henley
R: J Watkins (57)
80/1
4g conatus (AUS) x stratella (AUS) (strategic (AUS))
9
4.2
25/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (60)
25/1
5m lope de vega (IRE) x tapestry (AUS) (sandpit (BRZ))
10
4.3
9/1
T: Tom Higgins
R: Ms M Weir (59)
9/1
11
6.7
10/1
T: M R Stitt
R: Olivia Pickering (56)
10/1
12
7.9
150/1
T: Ms K Owen
R: J Kehoe (56.5)
150/1
5m choisir (AUS) x seething duck (AUS) (mr. henrysee (USA))
13
8.4
9/1
T: Michael Costa
R: Anthony Allen (59.5)
9/1
5m red element (AUS) x little karroo (AUS) (lion hunter (AUS))
* Nick figures are for Australasia.