Breednet Results

COLAC - Saturday, December 17

Race 1 - Greg Allan Farm Machinery Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.08
Prizemoney: $20,000
1
5/2F
T: Dan O'Sullivan
R: D Gauci (58.5)
5/2F
4g bon hoffa (AUS) x pink bay (AUS) (kenvain (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
7/2
T: M J Williams
R: Alan Creighton (56.5)
7/2
4m primus (AUS) x visual dream (AUS) (eagle eyed (USA))
3
5.1
20/1
T: Dan O'Sullivan
R: J Lyon (58.5)
20/1
5g court of jewels (NZ) x kaybeejay (AUS) (bellotto (USA))
4
6
8/1
T: Ms K Durden
R: Dean Holland (58.5)
8/1
4g king of prussia (AUS) x kyleakin (AUS) (toy pindarri (NZ))
5
6.1
20/1
T: Symon Wilde
R: Ms N Beriman (58.5)
20/1
4g foreplay (AUS) x degeneres (AUS) (danzero (AUS))
6
8.1
11/2
T: Michelle Payne
R: Samuel Payne (56.5)
11/2
4m lonhro (AUS) x polynesian kitty (USA) (high yield (USA))
7
10.6
20/1
T: D K Weir
R: Jack Hill (58.5)
20/1
4g econsul (NZ) x spartamiss (AUS) (spartacus (AUS))
8
12.6
60/1
T: R G Bell
R: F Alesci (57)
60/1
3g skilled (AUS) x champagne flute (AUS) (bel esprit (AUS))
9
12.7
80/1
T: Ms J Arneill
R: Lucinda Doodt (55.5)
80/1
10
99.9
7/2
T: M W Young
R: S Vella (57)
7/2
Race 2 - Crownbet Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:11.10
Prizemoney: $20,000
1
12/1
T: M Beer and M Hinton
R: Dean Holland (56)
12/1
3f bel esprit (AUS) x distant grace (AUS) (distant music (USA))
Winning siblings: Fast Focus,
This nick: 7 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/4F
T: Pat Cannon
R: D Moor (56)
7/4F
3
1.8
Zarsis (11)
7/2
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Alan Creighton (56)
7/2
3f danesis (IRE) x zaras (AUS) (grass wonder (USA))
4
3
20/1
T: Shea Eden
R: J Benbow (56)
20/1
3f congrats (USA) x docalady (USA) (stravinsky (USA))
5
5
6/1
T: G A Thornton
R: Ms S Thornton (53)
6/1
3f congrats (USA) x storming bai (AUS) (geiger counter (USA))
6
5.3
9/4
T: Aaron Purcell
R: R McLeod (58)
9/4
3g equiano (FR) x play mizzty for me (CAN) (mizzen mast (USA))
7
8.6
80/1
T: Clint Marshall
R: Anthony Boyd (56)
80/1
3g sharkbite (AUS) x risque rouge (AUS) (choisir (AUS))
Race 3 - Dial Before You Dig Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.93
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: Ms T Good
R: Ms C Puls (58)
20/1
6m murphy's blu boy (AUS) x jessica (AUS) (keltrice (AUS))
Winning siblings: Miss Jovana,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/2
T: C Maher
R: D Moor (56.5)
15/2
3
0.2
20/1
T: Gary Bridges
R: Anthony Boyd (56)
20/1
5m stanford (AUS) x call me time (AUS) (seiger (AUS))
4
3.4
7/2
T: D K Weir
R: Jack Hill (56.5)
7/2
3f magic albert (AUS) x red obsession (AUS) (red ransom (USA))
5
3.6
9/2
T: Mitchell Freedman
R: D Gauci (56.5)
9/2
3f bon hoffa (AUS) x fletching (AUS) (snippets (AUS))
6
3.7
4/1
T: D W Parker
R: J Lyon (58)
4/1
4m duporth (AUS) x sheeza classic (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
3.9
Messika (10)
25/1
T: Ms S Naylor
R: Alan Creighton (56.5)
25/1
3f barton gate (AUS) x spectra bay (AUS) (spectrum (IRE))
8
5.2
20/1
T: P W McKenna
R: Dean Holland (58)
20/1
4m hemingway (IRE) x lunch at cristi's (AUS) (lacryma cristi (IRE))
9
5.4
3/1F
T: Mark C Webb
R: A Lynch (58)
3/1F
4m nicconi (AUS) x caramella (AUS) (strategic (AUS))
10
5.6
66/1
T: S Cooper
R: Jordan Grob (56)
66/1
6m gonski (AUS) x square dancer (AUS) (mookta (AUS))
11
7.6
200/1
T: G A Thornton
R: Boris Thornton (56.5)
200/1
12
11.1
60/1
T: Ms J Smith
R: Chelsea Hall (56.5)
60/1
5m nom du jeu (NZ) x double okay (NZ) (towkay (AUS))
Race 4 - Starprinting Hcp (58) (1600m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 1:37.49
Prizemoney: $16,000
1
7/2
T: W P Cerchi
R: S Vella (57.5)
7/2
5g mint lane (USA) x snow maker (AUS) (timber country (USA))
Winning siblings: Beliveau, Pure Essence,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Neona (2)
2/1F
T: Jason Hunter
R: D Gauci (58.5)
2/1F
8g ne coupez pas (USA) x kimona (AUS) (royal academy (USA))
3
0.9
7/2
T: Wayne Walters
R: Ms K Walters (59.5)
7/2
4g commands (AUS) x chartreuse (NZ) (st. petersburg (AUS))
4
1
8/1
T: P A Preusker
R: Ms C Puls (58)
8/1
4m good journey (USA) x resplendent (AUS) (bluebird (USA))
5
2
Abide (7)
12/1
T: F Creamona
R: Nathan Punch (53)
12/1
6
5
12/1
T: P J Young
R: Dean Holland (56.5)
12/1
5g barely a moment (AUS) x slight smile (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
5.2
60/1
T: D F Daffy
R: J R Todd (55.5)
60/1
5g domesday (AUS) x jig time lady (AUS) (zeditave (AUS))
8
6.2
50/1
T: R G Bell
R: F Alesci (54)
50/1
3g moshe (AUS) x alpinia (AUS) (reenact (AUS))
9
21.2
66/1
T: H J Barry
R: Chelsea Hall (53)
66/1
6g shinzig (AUS) x quietly does it (AUS) (jetball (AUS))
10
27.2
15/2
T: M G Price
R: D Moor (57.5)
15/2
3g smart missile (AUS) x agony (AUS) (royal academy (USA))
Race 5 - Colac Herald Hcp (58) (2000m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 2:06.48
Prizemoney: $16,000
1
8/1
T: P A Preusker
R: Ms H McKechnie (57)
8/1
5g bon hoffa (AUS) x port in a storm (AUS) (portland pirate (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/1
T: D K Weir
R: Jack Hill (59.5)
4/1
6g shinzig (AUS) x discriminating (AUS) (thunder gulch (USA))
3
0.4
9/2
T: Dan O'Sullivan
R: Dean Holland (56)
9/2
4m viking ruler (AUS) x val gardena (AUS) (lacryma cristi (IRE))
4
1.4
Herman (4)
12/1
T: Wayne Walters
R: Ms K Walters (58)
12/1
8m reset (AUS) x miss harvest (AUS) (maizcay (AUS))
5
1.7
12/1
T: S Cooper
R: Alan Creighton (58)
12/1
6g sebring (AUS) x eden valley (NZ) (zabeel (NZ))
6
1.8
16/1
T: Mark C Webb
R: A Lynch (58)
16/1
4m written tycoon (AUS) x sarchi lodge (AUS) (grand lodge (USA))
7
3.8
Skim (10)
20/1
T: D F Daffy
R: J R Todd (56.5)
20/1
5m bernardini (USA) x hot riff (AUS) (palace music (USA))
8
4.2
8/1
T: Ms J Baker
R: D Moor (56.5)
8/1
5m savabeel (AUS) x night danza (AUS) (danzero (AUS))
9
5.4
20/1
T: R G Bell
R: F Alesci (59)
20/1
4g husson (ARG) x ransom claim (AUS) (red ransom (USA))
10
8.2
15/4F
T: G A Thornton
R: Boris Thornton (58.5)
15/4F
5g don eduardo (NZ) x centennial star (NZ) (centaine (AUS))
11
12.7
20/1
T: Charles Quick
R: Samuel Payne (57.5)
20/1
7g manner hill (AUS) x princess academy (AUS) (royal academy (USA))
12
52.7
16/1
T: A F Murphy
R: J Lyon (55.5)
16/1
4m al maher (AUS) x cheyne walk (USA) (royal academy (USA))
Race 6 - Australian Lamb Co. Group-Bm64 (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:04.19
Prizemoney: $20,000
1
11/8F
T: W P Cerchi
R: Ms S Thornton (61)
11/8F
6g ruwi (GB) x forewarning (AUS) (magic albert (AUS))
Winning siblings: Awesome Storm, Columbus, Mr Phenomenal,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
6/1
T: Wez Hunter
R: R McLeod (58)
6/1
4m bon hoffa (AUS) x red fever (AUS) (red ransom (USA))
3
2.6
7/1
T: B and G James
R: Anthony Boyd (58.5)
7/1
8g stratum (AUS) x thanksgiving (NZ) (generous (IRE))
4
2.7
20/1
T: Clint Marshall
R: Ms C Puls (55)
20/1
5
2.9
50/1
T: R G Bell
R: Nathan Punch (58.5)
50/1
7g commands (AUS) x river express (AUS) (blazing sword (AUS))
6
3.3
100/1
T: R G Bell
R: F Alesci (54)
100/1
7m presence (AUS) x look for venus (AUS) (ideal planet (AUS))
7
4.8
7/1
T: Gary Bridges
R: Ms N Beriman (59)
7/1
6g stanford (AUS) x call me time (AUS) (seiger (AUS))
8
5.5
3/1
T: D K Weir
R: Jack Hill (56)
3/1
3f reward for effort (AUS) x tiger tess (AUS) (hold that tiger (USA))
9
7.3
15/1
T: M J Williams
R: D Moor (59.5)
15/1
10
13.3
100/1
T: Alan Hanrahan
R: Leticia Griffin (55.5)
100/1
10g elusive quality (USA) x osprey (GB) (silver hawk (USA))
Race 7 - Christian's Bus Company Hcp-58 (1200m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 1:10.02
Prizemoney: $16,000
1
5/4F
T: G Eurell
R: Ms N Beriman (60)
5/4F
Winning siblings: Kchewa, Radon, Total Liberty,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
20/1
T: R G Bell
R: F Alesci (54.5)
20/1
3
1.6
8/1
T: L F Porter
R: J Lyon (57)
8/1
5m bianconi (USA) x orbi tilla (AUS) (umatilla (NZ))
4
2
8/1
T: Niall Phillips
R: Jordan Grob (58)
8/1
4g foreplay (AUS) x la sauvage (AUS) (loup sauvage (USA))
5
3.2
16/1
T: Adam Chambers
R: Anthony Boyd (57.5)
16/1
5g mookta (AUS) x fulgid (AUS) (full and by (NZ))
6
4.5
12/1
T: R G Bell
R: Nathan Punch (53)
12/1
5m all american (AUS) x made of diamonds (AUS) (made of gold (USA))
7
4.7
7/1
T: Dean Krongold
R: D Moor (60)
7/1
7g falvelon (AUS) x skidoodle (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
5.4
7/1
T: Jamie Scott
R: R McLeod (59)
7/1
4g shinzig (AUS) x bella flight (AUS) (super jet (USA))
9
6.9
30/1
T: Wayne Walters
R: Ms K Walters (54)
30/1
6m hard spun (USA) x ethlen (NZ) (hula town (NZ))
10
7.1
100/1
T: Rachael Cunningham
R: J R Todd (54)
100/1
11
17.1
16/1
T: Ms M Harry
R: Dean Holland (58.5)
16/1
4g equiano (FR) x mesh (AUS) (canny lad (AUS))
12
17.2
25/1
T: G R Webb
R: Boris Thornton (58)
25/1
6g delago brom (AUS) x dynasty ark (AUS) (ark regal (NZ))
* Nick figures are for Australasia.