Breednet Results

DONGARA - Saturday, April 15

Race 1 - Dongara Tradies Hcp (Cl B) (1200m)
Class: Class B Track: Good(4) Time: 1:09.93
Prizemoney: $6,500
1
5/2F
T: N W Pateman
R: C Haddon (57.5)
5/2F
3g demerit (AUS) x black vision (AUS) (blackfriars (AUS))
Winning siblings: Black Shadow, Skylar Storm,
This nick: 8 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.5
3/1
T: Ms J Liakousis
R: P Farrell (57)
3/1
3
3
Cito (4)
11/2
T: J H Reynolds
R: M R Forder (57)
11/2
5m zentsov street (USA) x kanojo (AUS) (chanteclair (AUS))
4
4
13/2
T: Jacquelyn Scott
R: Ms E Cockram (57.5)
13/2
4m henny hughes (USA) x oui bubbly (AUS) (danewin (AUS))
5
4.5
Steve (6)
7/2
T: A P Scally
R: D Miller (55)
7/2
6g blackfriars (AUS) x minden (AUS) (todvega (AUS))
6
7.5
6/1
T: B S Seinor
R: Bonnie Palise (56)
6/1
4g easy rocking (AUS) x ophir (AUS) (varick (USA))
Race 2 - Dongara Iga Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:05.07
Prizemoney: $6,500
1
3/1
T: D R Pateman
R: G Scimone (55.5)
3/1
3f exceed and excel (AUS) x samsincharge (USA) (dixie brass (USA))
Winning siblings: Pernella Miss,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
15/2
T: K R Anderson
R: C Haddon (57.5)
15/2
3g dick turpin (IRE) x yumalishus (AUS) (metal storm (FR))
3
2.6
8/11F
T: Ms R Macphilomey
R: M R Forder (56)
8/11F
4m coconut grove (AUS) x ladyofmydreams (AUS) (court of jewels (NZ))
4
3
30/1
T: P R Bland
R: P Farrell (58)
30/1
4g magic albert (AUS) x pharaway eyes (USA) (fusaichi pegasus (USA))
5
7
13/2
T: Jade Proctor
R: D Miller (57.5)
13/2
3g scandal keeper (USA) x fontaine's fantasy (AUS) (general nediym (AUS))
6
8.3
60/1
T: R B Martin
R: Chelsi Forder (53)
60/1
4m brocco (USA) x robyn's jewel (AUS) (lomond bay (NZ))
Race 3 - Dongara Mitre 10 (Bm62+) (1100m)
Class: BM62+ Track: Good(4) Time: 1:03.23
Prizemoney: $10,000
1
5/4F
T: Ms J Liakousis
R: P Farrell (56.5)
5/4F
Winning siblings: Rancho Man,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3
15/4
T: N W Pateman
R: C Haddon (58)
15/4
3
5.5
4/1
T: D R Pateman
R: Alan Kennedy (59)
4/1
8g thorn park (AUS) x miss sandman (AUS) (regal advice (NZ))
4
8
30/1
T: N W Pateman
R: Bonnie Palise (53)
30/1
6g balmont (USA) x glen willow (AUS) (last tycoon (IRE))
5
8.5
4/1
T: Kylie Deane
R: R Markou (56)
4/1
6g husson lightning (AUS) x victuals (AUS) (saratoga springs (CAN))
6
15.8
9/1
T: I S Glading
R: William White (56)
9/1
5m formal attire (AUS) x zorica zulu (AUS) (strategic (AUS))
Race 4 - Guardian Pharmacy (Bm56+) (1100m)
Class: BM56+ Track: Good(4) Time: 1:03.38
Prizemoney: $7,000
1
5/4F
T: D R Pateman
R: G Scimone (58)
5/4F
5g viscount (AUS) x strawberry jane (AUS) (don't say halo (USA))
Winning siblings: Indigo Wild,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
13/2
T: G W Hammarquist
R: M R Forder (56)
13/2
4m eternity range (USA) x gusti gola (AUS) (fred bongusto (IRE))
3
2.6
9/2
T: R J Lewis
R: Alan Kennedy (58)
9/2
3g alfred nobel (IRE) x amelia's moment (AUS) (barely a moment (AUS))
4
4
15/4
T: R J Burns
R: Chelsi Forder (53.5)
15/4
5m musket (AUS) x silent wishes (AUS) (speed week (AUS))
5
5.8
7/1
T: Ms J Martin
R: William White (56)
7/1
5m oratorio (AUS) x matilda's song (AUS) (metal storm (FR))
6
7.3
Mas'ud (5)
50/1
T: Ms K Craig
R: C Haddon (56)
50/1
6m mutawaajid (AUS) x fawayez (AUS) (royal academy (USA))
7
8
20/1
T: J H Reynolds
R: Ms E Cockram (56)
20/1
Race 5 - X X X X Dongara Cup (Bm62+) (1850m)
Class: BM62+ Track: Good(4) Time: 1:55.60
Prizemoney: $12,000
1
15/4
T: Ms S Childs
R: R Markou (56)
15/4
Winning siblings: Indominus, Reciting, Time And Truth,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5.3
11/1
T: Kylie Deane
R: P Farrell (56)
11/1
5m shrewd rhythm (AUS) x flutique (AUS) (laranto (AUS))
3
8.8
25/1
T: R B Martin
R: D Miller (56)
25/1
8m blackfriars (AUS) x bon argent (AUS) (ron bon (USA))
4
11
12/1
T: N W Pateman
R: Bonnie Palise (53)
12/1
8g royal academy (USA) x cathedral rock (NZ) (thunder gulch (USA))
5
11.5
13/4F
T: R J Lewis
R: Alan Kennedy (56)
13/4F
7m haradasun (AUS) x bit of a ride (AUS) (snippets (AUS))
6
11.8
14/1
T: L A Weinman
R: M R Forder (57)
14/1
8g foreplay (AUS) x mal de mer (AUS) (bahamian bounty (GB))
7
14
15/4
T: H Williams
R: Ms E Cockram (57.5)
15/4
8
14.3
25/1
T: A W Hughes
R: G Scimone (56)
25/1
6g bearcat (AUS) x tri ammo (AUS) (tribu (AUS))
9
15
80/1
T: G G Patten
R: William White (56)
80/1
8g king cugat (USA) x incubator (AUS) (mr. greeley (USA))
10
17
40/1
T: Nicole Pateman-Masters
R: C Haddon (59)
40/1
11g don eduardo (NZ) x devilina (AUS) (anabaa (USA))
11
17.1
4/1
T: D J Waldock
R: Chelsi Forder (53)
4/1
6g citidancer (IRE) x forrest beach (AUS) (jungle boy (GB))
Race 6 - Rgd Corporation (Bm56+) (1200m)
Class: BM56+ Track: Good(4) Time: 1:10.30
Prizemoney: $7,000
1
15/2
T: C D McCloy
R: M R Forder (55)
15/2
7g conatus (AUS) x blue wind (AUS) (rory's jester (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
5/2F
T: D M Luciani
R: Bonnie Palise (55.5)
5/2F
5g stratum (AUS) x weekend gossip (AUS) (hussonet (USA))
3
1.5
6/1
T: G P Criddle
R: Chelsi Forder (52)
6/1
6m charge forward (AUS) x elite dancer (AUS) (royal academy (USA))
4
1.6
30/1
T: J M Hollamby
R: Ms E Cockram (55)
30/1
7g mugharreb (USA) x coral key (AUS) (dolphin street (FR))
5
2
11/4
T: D R Pateman
R: Alan Kennedy (60.5)
11/4
5g bearcat (AUS) x tis mahal (AUS) (scenic (IRE))
6
3
13/2
T: T A Bettesworth
R: D Miller (55)
13/2
7g redoutable (AUS) x energy girl (AUS) (voltage peak (AUS))
7
8.3
11/2
T: A P Scally
R: P Farrell (55)
11/2
* Nick figures are for Australasia.