Breednet Results

DOOMBEN - Wednesday, January 3

Race 1 - Happy New Year From The Brc-C3 (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:10.18 (34.79)
Prizemoney: $20,000
1
2/1F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (58)
2/1F
4m more than ready (USA) x private steer (AUS) (danehill dancer (IRE))
This nick: 13 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
1
20/1
T: M R Stitt
R: B E Grylls (58.5)
20/1
4m snippetson (AUS) x chaste (AUS) (lonhro (AUS))
3
1.4
9/4
T: M J Dunn
R: R Fradd (56)
9/4
4m high chaparral (IRE) x single spice (AUS) (not a single doubt (AUS))
4
2.6
12/1
T: David Vandyke
R: M Hellyer (55)
12/1
5
4.9
11/1
T: Ian Savins
R: J Byrne (55)
11/1
6m zizou (AUS) x majestic dawn (AUS) (scenic (IRE))
6
8.9
Odelia (8)
10/1
T: B J Lockwood
R: James Orman (54)
10/1
7
9.6
15/4
T: R L Heathcote
R: M McGillivray (57)
15/4
5m testa rossa (AUS) x butterfield (NZ) (fasliyev (USA))
8
13.4
60/1
T: P Duff
R: M Cahill (54)
60/1
4m rothesay (AUS) x desdemona (AUS) (sequalo (AUS))
Race 2 - Sky Thoroughbred Central Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:21.28 (35.12)
Prizemoney: $20,000
1
5/2F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (58)
5/2F
5g zabeel (NZ) x our joan of arc (AUS) (beautiful crown (USA))
Winning siblings: Arcing Hard, Bulb Master,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Meaner (4)
14/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (56.5)
14/1
4g sepoy (AUS) x marina lady (USA) (riverman (USA))
3
1.5
15/1
T: B W Brown
R: B E Grylls (55)
15/1
5g hotel grand (AUS) x emmas folly (AUS) (twining (USA))
4
2.2
4/1
T: R L Heathcote
R: M McGillivray (57)
4/1
4g stratum (AUS) x same page (USA) (kingmambo (USA))
5
2.3
11/2
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (53)
11/2
4m all american (AUS) x miss love (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
2.5
Evening (11)
60/1
T: R L Mackay
R: Adam Spinks (51)
60/1
4m snitzel (AUS) x cheyne walk (USA) (royal academy (USA))
7
2.6
100/1
T: Mark Renehan
R: M Hellyer (56.5)
100/1
4g publishing (AUS) x blue butterfly (AUS) (archregent (CAN))
8
2.7
20/1
T: Bette Anne Harden
R: Adam Sewell (53.5)
20/1
4m gio ponti (USA) x play date (AUS) (canny lad (AUS))
9
4.2
16/1
T: S B Lee
R: R Fradd (54)
16/1
4m rothesay (AUS) x regal county (AUS) (lake coniston (IRE))
10
6.5
13/2
T: Chris Munce
R: Ron Stewart (55.5)
13/2
4m more than ready (USA) x rock of fortune (AUS) (fastnet rock (AUS))
11
7.7
8/1
T: Chris Munce
R: B N Stewart (57.5)
8/1
4m tickets (AUS) x star wanda (AUS) (aythorpe (IRE))
12
15.7
100/1
T: David Scanes
R: J L Taylor (54)
100/1
Race 3 - Girls Day Out Raceday Mdn Hcp (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:21.09 (35.94)
Prizemoney: $20,000
1
15/2
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (58.5)
15/2
3g choisir (AUS) x elsewhere (AUS) (lonhro (AUS))
This nick: 6 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
1
9/4F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (59)
9/4F
3g rothesay (AUS) x rebelette (AUS) (switch in time (IRE))
3
2.3
40/1
T: Matthew Dunn
R: M Hellyer (57.5)
40/1
3g dream ahead (USA) x samra (AUS) (wily trader (AUS))
4
2.5
20/1
T: B J Smith
R: Boris Thornton (55)
20/1
3g stryker (AUS) x lindy lets go (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
2.9
15/4
T: Ms L Garrett
R: G Colless (58)
15/4
3f pierro (AUS) x georgette silk (AUS) (flying spur (AUS))
6
3.3
13/4
T: R G Lipp
R: R Fradd (56.5)
13/4
3f sebring (AUS) x intuit (AUS) (commands (AUS))
7
3.5
Boingo (11)
9/1
T: I A Livingstone
R: J Byrne (55)
9/1
3f helmet (AUS) x beguile (AUS) (elusive quality (USA))
8
3.6
100/1
T: K M Schweida
R: B E Grylls (55)
100/1
3f mail train (AUS) x pass the red (AUS) (jet spur (AUS))
9
4.6
15/1
T: H J Norman
R: Ms R Palmer (56)
15/1
3f captain sonador (AUS) x tattyam (NZ) (yamanin vital (NZ))
10
7.4
30/1
T: B Robinson
R: L R Dittman (57)
30/1
3g denman (AUS) x diamonds am i (AUS) (catbird (AUS))
Race 4 - Hamilton Hotel Mdn Hcp (1640m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:41.08 (35.86)
Prizemoney: $20,000
1
10/1
T: L J Mayfield-Smith
R: B N Stewart (59)
10/1
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/2F
T: Marcus Wilson
R: R Plumb (57.5)
5/2F
4g love conquers all (AUS) x whiner (AUS) (street cry (IRE))
3
1.5
40/1
T: S W Kendrick
R: Tiffani Brooker (55.5)
40/1
3c all american (AUS) x tang (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
1.6
6/1
T: L J Gough
R: D J Browne (56.5)
6/1
5m excites (AUS) x secret donna (AUS) (secret savings (USA))
5
1.7
40/1
T: S J Morrisey
R: L P Rolls (57.5)
40/1
3g savabeel (AUS) x tiptoes (NZ) (pins (AUS))
6
1.8
60/1
T: Patrick Sexton
R: Emma Ljung (52)
60/1
3f masked assassin (AUS) x diasco (AUS) (mr. innocent (AUS))
7
1.9
6/1
T: S J Morrisey
R: R Fradd (55.5)
6/1
3g ocean park (NZ) x zigalong (NZ) (danzighill (AUS))
8
4.2
7/1
T: B J Smith
R: L V Cassidy (54)
7/1
9
4.3
Eungai (8)
20/1
T: Daniel Bowen
R: M Cahill (56)
20/1
4g lucky owners (NZ) x magic model (AUS) (choisir (AUS))
10
4.5
On Show (10)
25/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: G Colless (55)
25/1
3f magic albert (AUS) x tariks (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
11
5
4/1
T: T J Hurley
R: J Byrne (54)
4/1
3f pierro (AUS) x spurcific (AUS) (flying spur (AUS))
12
7.2
60/1
T: Ms K Stabe
R: M Hellyer (55)
60/1
4g shocking (AUS) x champagne heights (NZ) (centaine (AUS))
13
8
25/1
T: David Fletcher
R: Shannon Doyle (59)
25/1
4g jet spur (AUS) x rose of kings (AUS) (king of kings (IRE))
Race 5 - Ga Season Pass Hcp (C2) (1640m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:40.71 (34.47)
Prizemoney: $20,000
1
13/2
T: B J Lockwood
R: R McMahon (54)
13/2
6m god's own (AUS) x mirrant (NZ) (new trumps (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
20/1
T: Chris Anderson
R: M Hellyer (55.5)
20/1
3
1.3
5/1
T: L F Birchley
R: M McGillivray (54)
5/1
4
1.6
Sornja (2)
11/8F
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (57.5)
11/8F
5
2.9
6/1
T: C J Waller
R: R Fradd (56)
6/1
5g galileo (IRE) x ice mint (USA) (awesome again (CAN))
6
3.1
80/1
T: R L Heathcote
R: N Tomizawa (54)
80/1
7
3.3
Usena (8)
30/1
T: B S Baldwin
R: Ron Stewart (54)
30/1
4m sebring (AUS) x trina (AUS) (elvstroem (AUS))
8
4.5
Spiral (1)
8/1
T: S B Lee
R: J Byrne (59)
8/1
5g lonhro (AUS) x all time high (AUS) (flying spur (AUS))
9
5.5
11/1
T: Ms C Allardyce
R: James Orman (55)
11/1
Race 6 - Brc Memberships Hcp (C2) (1640m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:40.02 (35.45)
Prizemoney: $20,000
1
2/1F
T: David Vandyke
R: D J Browne (59)
2/1F
4g savabeel (AUS) x aninspiration (AUS) (anabaa (USA))
Winning siblings: Miss Powder Keg,
This nick: 9 runners; 9 winners; 1 SW. Details
2
0.2
Iowa (6)
13/4
T: C J Waller
R: M Cahill (54)
13/4
3f all american (AUS) x lahana (AUS) (hussonet (USA))
3
2.5
5/1
T: S B Lee
R: J Byrne (58)
5/1
4
3.2
10/1
T: M J Dunn
R: R Fradd (54)
10/1
4m sebring (AUS) x rare diamond (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
3.9
5/1
T: Ms H Page
R: Jackson Murphy (52.5)
5/1
6
5.2
60/1
T: T N Miller
R: L V Cassidy (54)
60/1
7
5.4
150/1
T: Patrick Sexton
R: Emma Ljung (52)
150/1
5m host (CHI) x apple tree (AUS) (youthful legs (USA))
8
5.5
Bocage (9)
60/1
T: William Kenning
R: Ron Stewart (54)
60/1
5m show a heart (AUS) x homesick (AUS) (octagonal (NZ))
9
5.6
50/1
T: B S Baldwin
R: M McGillivray (54)
50/1
10
7.8
12/1
T: Chris Munce
R: J Lloyd (55)
12/1
4m sebring (AUS) x marheta (AUS) (al maher (AUS))
11
12.3
20/1
T: Kurt Goldman
R: Tiffani Brooker (55.5)
20/1
4g dane shadow (AUS) x optometrist (AUS) (canny lad (AUS))
Race 7 - Gallopers Sports Club Hcp-C3 (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:10.49 (34.41)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: B J Smith
R: L V Cassidy (56)
20/1
Winning siblings: Lucy Le Roc,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/8F
T: T J Gollan
R: J Byrne (58)
11/8F
4g real saga (AUS) x showy little miss (AUS) (show a heart (AUS))
3
2
9/1
T: Ben Currie
R: Boris Thornton (55.5)
9/1
4
2.1
5/1
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (58)
5/1
5g savabeel (AUS) x cycee nugget (NZ) (volksraad (GB))
5
2.2
Jay Jay (12)
25/1
T: Clinton Garland
R: Leslie Tilley (54)
25/1
6
2.4
13/4
T: K M Schweida
R: M McGillivray (58)
13/4
4g turffontein (AUS) x kidnapper (AUS) (red ransom (USA))
7
2.8
15/1
T: P H Duncan
R: B Pengelly (59)
15/1
5g rothesay (AUS) x shobelle (AUS) (show a heart (AUS))
8
3.3
25/1
T: Donald Pearson
R: Jackson Murphy (51.5)
25/1
9
7.3
14/1
T: T J Sears
R: Emma Ljung (56.5)
14/1
4h red dazzler (AUS) x more than sharp (AUS) (more than ready (USA))
Race 8 - Doreen Bird Hcp (65) (1350m)
Class: Restricted 65 Track: Good(4) Time: 1:21.01 (35.30)
Prizemoney: $20,000
1
9/4F
T: B J Lockwood
R: Tiffani Brooker (55.5)
9/4F
4m written tycoon (AUS) x kalseru (AUS) (octagonal (NZ))
Winning siblings: Patty's Fortune,
This nick: 8 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
1.3
7/1
T: L J Hatch
R: J Lloyd (58)
7/1
4g northern meteor (AUS) x power play (AUS) (last tycoon (IRE))
3
2.1
14/1
T: P H Duncan
R: Ms S Lacy (54)
14/1
5m collate (AUS) x spurring (AUS) (flying spur (AUS))
4
2.2
50/1
T: Chris Munce
R: Rhiannon Payne (54)
50/1
5
2.4
4/1
T: B J Smith
R: L V Cassidy (54)
4/1
5m longhorn (AUS) x star council (AUS) (langfuhr (CAN))
6
2.9
Bidziil (16)
20/1
T: B W Brown
R: J Byrne (54)
20/1
7g lion heart (USA) x heavenly belle (AUS) (st. jude (AUS))
7
3.4
10/1
T: C J Waller
R: M Cahill (57)
10/1
4g rip van winkle (IRE) x elusive elle (AUS) (elusive quality (USA))
8
3.7
9/1
T: K M Schweida
R: L R Dittman (57)
9/1
5g commands (AUS) x fluffy duck (NZ) (tale of the cat (USA))
9
3.9
30/1
T: J A Hanna
R: Ms R Ride (56)
30/1
10
4.3
9/1
T: R L Heathcote
R: James Orman (58.5)
9/1
5g sebring (AUS) x zarsho (AUS) (shovhog (AUS))
11
7
100/1
T: D J Bougoure
R: Zoe White (52)
100/1
5g falvelon (AUS) x doubleblack velvet (AUS) (show a heart (AUS))
12
8.5
16/1
T: P A Nolan Jnr
R: Ron Stewart (57.5)
16/1
7g dehere (USA) x ave amina (AUS) (king's best (USA))
Race 9 - Weddings At Brc (Bm75) (1350m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(4) Time: 1:21.48 (34.89)
Prizemoney: $20,000
1
5/1
T: Louise White
R: D J Browne (56.5)
5/1
7m casino prince (AUS) x simoneashley (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
Winning siblings: Gottabe Red, Talk Of The Hill,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
2/1F
T: T J Gollan
R: J Byrne (57)
2/1F
5m stratum (AUS) x anabarbarian (AUS) (anabaa (USA))
3
0.4
20/1
T: T J Sears
R: N Tomizawa (54)
20/1
6m sebring (AUS) x sleeplessinseattle (AUS) (end sweep (USA))
4
0.5
25/1
T: M A Kropp
R: Adam Sewell (57)
25/1
5
0.8
11/1
T: K M Schweida
R: M McGillivray (54)
11/1
4m rothesay (AUS) x beaucoup (AUS) (choisir (AUS))
6
2
9/1
T: M J Dunn
R: J Lloyd (57)
9/1
5m show a heart (AUS) x poachers luck (AUS) (lion hunter (AUS))
7
2.1
60/1
T: T N Miller
R: L V Cassidy (55.5)
60/1
5g real saga (AUS) x cruyff i'm good (AUS) (johan cruyff (GB))
8
2.9
14/1
T: C J Waller
R: M Cahill (54)
14/1
3g smart missile (AUS) x mambo flyer (AUS) (king cugat (USA))
9
3
15/4
T: M J Dunn
R: R Fradd (57.5)
15/4
4g trusting (AUS) x web of love (AUS) (show a heart (AUS))
10
3.4
20/1
T: P P Jenkins
R: James Orman (55.5)
20/1
11
4.6
15/1
T: L F Birchley
R: Ron Stewart (59.5)
15/1
6g nicconi (AUS) x apologies (AUS) (giant's causeway (USA))
* Nick figures are for Australasia.