Breednet Results

FANNIE BAY - Saturday, May 26

Race 1 - Mjs Floor Coverings Hcp (64) (1300m)
Class: Restricted 64 Track: Good(3) Time: 1:16.13 (25.48)
Prizemoney: $18,500
1
20/1
T: Ms K Petrick
R: W R Davis (57)
20/1
6g red arrow (AUS) x tipsy piggy (AUS) (danewin (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/1
T: Ms T Halter
R: R Vigar (56)
9/1
7g hard spun (USA) x popolaccio (USA) (nureyev (USA))
3
1.7
9/2
T: G Clarke
R: K Gladwin (57)
9/2
4m pluck (USA) x anorder (AUS) (commands (AUS))
4
3.2
40/1
T: Chris Pollard
R: Ms K Cross (58.5)
40/1
7g mossman (AUS) x astinella (USA) (aldebaran (USA))
5
4.5
5/2
T: Carl Spry
R: C Spry (59.5)
5/2
6
6.7
9/4F
T: G Clarke
R: Brendon Davis (60.5)
9/4F
5g kaphero (AUS) x de lovely lady (AUS) (mossman (AUS))
7
8.5
20/1
T: Darren Burgess
R: J Lyon (55)
20/1
5m reaan (AUS) x thealto (AUS) (alannan (USA))
8
8.6
4/1
T: Ms T Halter
R: J R Todd (60)
4/1
Race 2 - Mantra Hcp (1300m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:15.13 (24.91)
Prizemoney: $22,000
1
11/2
T: Ms S Lawlor
R: Ms F Bergstrand (55)
11/2
7g mossman (AUS) x magical love (AUS) (conatus (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.2
9/2
T: Philip Cole
R: J R Todd (59)
9/2
3
0.7
9/10F
T: D G Bates
R: Ms K Cross (55.5)
9/10F
5g widden valley (AUS) x lajourn (AUS) (good journey (USA))
4
6.2
25/1
T: G Clarke
R: S Ridler (55)
25/1
6g al maher (AUS) x rockellen (AUS) (rancho ruler (AUS))
5
9
9/1
T: Ms T Halter
R: R Vigar (56)
9/1
6
9.5
10/1
T: Ms S Arnold
R: P Denton (55)
10/1
6g fastnet rock (AUS) x unusual choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
13
11/1
T: Terry Huish
R: Brendon Davis (55)
11/1
8g rakti (GB) x celebrating ruby (AUS) (spartacus (AUS))
Race 3 - Ten Darwin Hcp (58) (1300m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 1:17.01 (24.46)
Prizemoney: $17,500
1
10/1
T: Leah Walling-Denton
R: Brendon Davis (55)
10/1
This nick: 22 runners; 12 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/2
T: G Clarke
R: S Ridler (58)
5/2
7m danerich (AUS) x lady o' lantic (AUS) (atlantic flyer (AUS))
3
1.7
5/1
T: J W Peacock
R: J Lyon (57.5)
5/1
7g hussonet (USA) x legal engagement (AUS) (thunder gulch (USA))
4
2.7
50/1
T: S A Clarke
R: J R Todd (55)
50/1
6g hard spun (USA) x mi senorita (NZ) (senor pete (USA))
5
3.5
5/2F
T: Sean Rains
R: W R Davis (60)
5/2F
5g all american (AUS) x leximadeleine (AUS) (flying spur (AUS))
6
5.5
6/1
T: G Clarke
R: R Oakford (57.5)
6/1
7
6
16/1
T: Jason Manning
R: Ms V Arnott (55)
16/1
3f excelebration (IRE) x lacada siren (AUS) (giant's causeway (USA))
8
6.7
30/1
T: Leah Walling-Denton
R: K Gladwin (55.5)
30/1
6g testafiable (AUS) x kenset (AUS) (kenvain (AUS))
9
10
40/1
T: Chris Pollard
R: Ms K Cross (55)
40/1
10
15.7
8/1
T: Ms K Petrick
R: P Denton (60)
8/1
5g equiano (FR) x porte triage (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 4 - Carlton United Breweries (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:10.17 (35.91)
Prizemoney: $17,500
1
9/2
T: Bob Richard
R: Ms F Bergstrand (55)
9/2
5m reaan (AUS) x tricolore (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Cai Poh Wang, Helcolore, Najah,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5
5/4F
T: Ms S Arnold
R: R Vigar (56.5)
5/4F
3
6
7/1
T: Ms K Petrick
R: P Denton (55.5)
7/1
4g dane shadow (AUS) x parriwi (AUS) (mossman (AUS))
4
6.2
16/1
T: Ms K Petrick
R: W R Davis (56)
16/1
5
7.5
14/1
T: Philip Cole
R: J R Todd (57.5)
14/1
4g bianconi (USA) x reussir (AUS) (choisir (AUS))
6
8
15/2
T: Philip Cole
R: P Shiers (59)
15/2
7
10.7
60/1
T: Chris Pollard
R: Ms K Cross (55)
60/1
4g real saga (AUS) x saigon lass (NZ) (volksraad (GB))
8
13.5
15/2
T: S A Clarke
R: J Lyon (55)
15/2
4m krupt (AUS) x mary's me mum (AUS) (eternity range (USA))
9
17.2
12/1
T: Ms L Gillett
R: K Gladwin (55)
12/1
4m captain sonador (AUS) x shezza riches (AUS) (stromberg carlson (AUS))
Race 5 - Bet365 Trobis (Bm56) (1100m)
Class: Benchmark 56 Track: Good(3) Time: 1:04.07 (35.70)
Prizemoney: $21,000
1
7/4F
T: Carl Spry
R: C Spry (58)
7/4F
3g foxwedge (AUS) x dance to my tune (CAN) (stravinsky (USA))
Winning siblings: Accelerato, Ruby Tuesday,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
6/1
T: Jason Manning
R: Ms V Arnott (60)
6/1
3g commands (AUS) x sastruga (AUS) (elusive quality (USA))
3
3.1
5/2
T: Angela Forster
R: J R Todd (58)
5/2
3g commands (AUS) x milieu (AUS) (quest for fame (GB))
4
3.1
7/2
T: J W Peacock
R: J Lyon (58)
7/2
3g toorak toff (AUS) x doubtful diva (AUS) (not a single doubt (AUS))
5
3.3
100/1
T: Bob Richard
R: Ms F Bergstrand (55)
100/1
3g host (CHI) x smytzer's magic (AUS) (monde bleu (GB))
6
10.6
50/1
T: K J Mearns
R: K Gladwin (55)
50/1
7
13
40/1
T: Ms H Lehmann
R: Ms K Cross (55)
40/1
3f barely a moment (AUS) x leica belle (AUS) (leica kenmare (AUS))
8
13.8
11/1
T: Greg Connor
R: S Ridler (57)
11/1
9
16.1
14/1
T: Ms T Halter
R: P Shiers (57.5)
14/1
3f wanted (AUS) x mrs mcvoom (AUS) (aussie rules (USA))
10
25.8
Can La (7)
30/1
T: Ms K Petrick
R: P Denton (56)
30/1
3g patronize (AUS) x falls county (AUS) (soldier's tale (USA))
Race 6 - Qbe (Bm54) (1100m)
Class: Benchmark 54 Track: Good(3) Time: 1:04.03 (23.96)
Prizemoney: $17,500
1
6/1
T: Ms T Halter
R: K Gladwin (55)
6/1
5m casino prince (AUS) x quizzical lady (AUS) (king cugat (USA))
Winning siblings: More Impact,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
2/1
T: Ms S Lawlor
R: J Lyon (58)
2/1
5g denman (AUS) x flute of bubbly (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3.1
7/4F
T: Ms K Petrick
R: P Denton (59.5)
7/4F
5g floral pegasus (AUS) x forbidden (AUS) (general nediym (AUS))
4
5.8
3/1
T: Ms S Arnold
R: P Shiers (62)
3/1
6g oamaru force (AUS) x desert gardens (AUS) (desert king (IRE))
5
9.3
10/1
T: Philip Cole
R: J R Todd (57)
10/1
4m host (CHI) x blind offer (AUS) (saithor (USA))
* Nick figures are for Australasia.