Breednet Results

GAWLER - Wednesday, June 6

Race 1 - Barossa Volkswagen Mdn Plate (1722m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:48.02 (38.42)
Prizemoney: $13,000
1
30/1
T: R F Moore
R: J Bowditch (58)
30/1
4g face value (AUS) x misty valley miss (AUS) (king charlemagne (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/1
T: Grant Young
R: D Tourneur (55.5)
9/1
3f face value (AUS) x dancing lass (AUS) (akhadan (AUS))
3
1.3
66/1
T: R E Hannigan
R: J Maund (58)
66/1
6g discorsi (AUS) x in light (AUS) (strategic (AUS))
4
2.4
4/5F
T: Ryan Balfour
R: Ryusei Sakai (56)
4/5F
3g rebel raider (AUS) x languid (AUS) (commands (AUS))
5
3.1
4/1
T: Philip Day
R: R J Hurdle (57.5)
4/1
3g uncle mo (USA) x victoriana (AUS) (conatus (AUS))
6
4.7
20/1
T: K M Sweeney
R: Todd Pannell (58)
20/1
4g amadeus wolf (GB) x shez a gaze (AUS) (stargazer (NZ))
7
5.1
40/1
T: T G Trenowden
R: J Holder (56)
40/1
8
5.2
55/10
T: John Hyam
R: Raquel Clark (57.5)
55/10
9
6.7
50/1
T: T T Oxlade
R: J Potter (58)
50/1
4g rebel raider (AUS) x saving par (AUS) (secret savings (USA))
300
40/1
T: Anthony Webster
R: W Lau (52.5)
40/1
3f ocean park (NZ) x authoress (AUS) (fuji kiseki (JPN))
Race 2 - Sanders Fodder Mdn Plate (1215m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:13.70 (35.92)
Prizemoney: $13,000
1
4/5F
T: P Stokes
R: Todd Pannell (57.5)
4/5F
3g darci brahma (NZ) x spin 'n grin (NZ) (spinning world (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
35/10
T: Lloyd Kennewell
R: J Bowditch (55.5)
35/10
3f dr doute's (AUS) x the lot (AUS) (belong to me (USA))
3
2.1
45/10
T: Kerrie Vantijn
R: R J Hurdle (58)
45/10
4g shinzig (AUS) x fly for me (AUS) (trucent (AUS))
4
3.6
11/1
T: Ryan Balfour
R: Ryusei Sakai (56.5)
11/1
4g red arrow (AUS) x stella stargazer (NZ) (volksraad (GB))
5
4.9
100/1
T: Kirsten Mooney
R: A K Chan (56)
100/1
3g al maher (AUS) x school of turin (AUS) (secret savings (USA))
6
5.4
16/1
T: A B Beswick
R: Ms K Bishop (56)
16/1
4m reaan (AUS) x zaraya rose (AUS) (hawk wing (USA))
7
10.9
25/1
T: P L Seater
R: P Gatt (57.5)
25/1
3g skilled (AUS) x miss debra (AUS) (grandera (IRE))
8
12.2
40/1
T: L Macdonald and A Gluyas
R: Eran Boyd (57.5)
40/1
3g sebring (AUS) x victory cry (AUS) (general nediym (AUS))
Race 3 - Ubet Mdn Plate (1115m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:06.78 (35.12)
Prizemoney: $13,000
1
9/10F
T: R R Jolly
R: W Lau (52.5)
9/10F
2f artie schiller (USA) x hussidora (AUS) (hussonet (USA))
Winning siblings: Dorawin, Dreams Of Platinum,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
22/10
T: Tony McEvoy
R: Jamie Kah (55.5)
22/10
2f delago deluxe (AUS) x routine (AUS) (zeditave (AUS))
3
2.8
16/1
T: Grant Young
R: Todd Pannell (57.5)
16/1
2g good journey (USA) x exalted blaze (AUS) (tayasu tsuyoshi (JPN))
4
4.3
6/1
T: P Stokes
R: D Tourneur (55.5)
6/1
2f akeed mofeed (GB) x royal bender (AUS) (refuse to bend (IRE))
5
7.3
20/1
T: R F Moore
R: J Holder (57.5)
20/1
2g equiano (FR) x dolphete (AUS) (dolphin street (FR))
6
8.6
20/1
T: G D Searle
R: P Gatt (57.5)
20/1
2g i am invincible (AUS) x hollywell (AUS) (refuse to bend (IRE))
7
10.5
100/1
T: W F Francis and G Kent
R: Eran Boyd (55.5)
100/1
2f al maher (AUS) x kissable (AUS) (exceed and excel (AUS))
8
15.6
60/1
T: R J King
R: Sairyn Fawke (55.5)
60/1
2f kuroshio (AUS) x la tahaa (NZ) (pins (AUS))
9
16.8
60/1
T: Ms N Bruggemann
R: J Potter (57.5)
60/1
2g toorak toff (AUS) x silk couture (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 4 - Kingsford Hotel Mdn Plate (1115m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:07.52 (34.70)
Prizemoney: $13,000
1
65/10
T: D W Reynolds
R: J Maund (57)
65/10
3f barbados (AUS) x hushabye (AUS) (hussonet (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
14/1
T: D E Magro
R: Sairyn Fawke (57)
14/1
3f helmet (AUS) x st gilgen (AUS) (peintre celebre (USA))
3
1.8
45/10
T: Tony McEvoy
R: Jamie Kah (57)
45/10
3f hussonet (USA) x seeyouraiseyou (AUS) (halo homewrecker (USA))
4
3.9
40/1
T: P L Seater
R: A K Chan (55.5)
40/1
3f host (CHI) x thanks a bundle (AUS) (danewin (AUS))
5
4.4
55/10
T: S Burford
R: Dan Morgan (53.5)
55/10
5m delzao (AUS) x park terrace (AUS) (elusive quality (USA))
6
5.1
8/1
T: K M McAnulty and C Binnie
R: Todd Pannell (57.5)
8/1
6m clangalang (AUS) x belikely (AUS) (blevic (AUS))
7
5.2
15/1
T: Peter Hardacre
R: Justin Huxtable (55.5)
15/1
3f reset (AUS) x damascus road (AUS) (rakti (GB))
8
5.5
9/1
T: Chris Bieg
R: D Caboche (55.5)
9/1
3f frost giant (USA) x born princess (AUS) (elusive quality (USA))
10
7.3
3/1F
T: Lloyd Kennewell
R: J Bowditch (57)
3/1F
3f hard spun (USA) x cosmic strike (AUS) (made of gold (USA))
11
7.6
25/1
T: Grant Young
R: D Tourneur (57)
25/1
12
8.9
200/1
T: R J King
R: Alice Lindsay (54)
200/1
3f super kid (NZ) x incarnation (AUS) (danzero (AUS))
Race 5 - Crabb Shellgrit Hcp (C1) (1215m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:13.39 (35.58)
Prizemoney: $15,000
1
25/1
T: Ms L Brander
R: Raquel Clark (56)
25/1
5g thorn park (AUS) x casual chick (NZ) (casual lies (USA))
This nick: 6 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.4
6/1
T: Ms K Huxtable
R: Todd Pannell (57)
6/1
3
0.6
12/1
T: M S Minervini
R: R J Hurdle (55.5)
12/1
5m manhattan rain (AUS) x ryvnine (USA) (broad brush (USA))
4
1.9
Oh Mo (1)
15/10F
T: S Burford
R: J Holder (59.5)
15/10F
3g uncle mo (USA) x lady orio (AUS) (more than ready (USA))
5
2.2
35/10
T: W F Francis and G Kent
R: Jamie Kah (57.5)
35/10
4m myboycharlie (IRE) x ballet belle (AUS) (fasliyev (USA))
6
2.3
Shuck (5)
32/10
T: Lloyd Kennewell
R: J Bowditch (57)
32/10
4m snitzel (AUS) x snipify (AUS) (snippets (AUS))
7
4.4
100/1
T: A B Beswick
R: Ms K Bishop (54)
100/1
4m kaphero (AUS) x stockinette (AUS) (brief truce (USA))
8
24.1
100/1
T: T T Oxlade
R: J Potter (58)
100/1
5g hala bek (IRE) x gay finale (AUS) (tenby (GB))
9
25.6
12/1
T: R R Jolly
R: P Gatt (56)
12/1
3f magnus (AUS) x angel of hope (AUS) (choisir (AUS))
Race 6 - Coopers Session Ale (Bm64) (2122m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(5) Time: 2:14.18 (36.98)
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: B D Brook
R: J Holder (55)
6/1
4m authorized (IRE) x sajeune (AUS) (jeune (GB))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
25/1
T: Grant Young
R: Todd Pannell (59)
25/1
7g de beers (NZ) x traditional blues (AUS) (traditional means (AUS))
3
1.7
18/10F
T: Tony McEvoy
R: Jamie Kah (54)
18/10F
4
2.9
28/10
T: L Macdonald and A Gluyas
R: Raquel Clark (58.5)
28/10
3g rebel raider (AUS) x reliability (AUS) (kurofune (USA))
5
3.1
28/10
T: Ryan Dawson
R: W Lau (55)
28/10
5g mossman (AUS) x kalamata (AUS) (desert prince (IRE))
6
6.3
20/1
T: Grant Young
R: D Tourneur (55.5)
20/1
7g starcraft (NZ) x rose o' war (AUS) (danehill (USA))
7
6.9
50/1
T: G D Searle
R: Ms E Finnegan (54)
50/1
6g written tycoon (AUS) x sovereign song (AUS) (palace music (USA))
8
9.8
20/1
T: G P Moody
R: Kayla Crowther (55)
20/1
6m bon hoffa (AUS) x on eagle wings (AUS) (danasinga (AUS))
9
15.3
150/1
T: Annette Harder
R: Sairyn Fawke (54)
150/1
7m king of roses (AUS) x presidential suite (AUS) (kingston rule (USA))
Race 7 - Goldin Farms-Akeed Mofeed-Bm64 (1722m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(5) Time: 1:47.24 (36.90)
Prizemoney: $15,000
1
2/1F
T: Tony McEvoy
R: Jamie Kah (58)
2/1F
4g duporth (AUS) x daily flyer (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Daily Spirit,
This nick: 19 runners; 15 winners; 1 SW. Details
2
0.3
3/1
T: Chris Bieg
R: J Bowditch (56.5)
3/1
4g wanted (AUS) x miss stone (AUS) (rory's jester (AUS))
3
0.8
35/10
T: Ms S Williams
R: Kayla Crowther (59)
35/10
4
1.7
25/1
T: Peter Hardacre
R: Sairyn Fawke (54)
25/1
4g shrewd rhythm (AUS) x vocal dancer (AUS) (citidancer (IRE))
5
3.1
55/10
T: Ms S Nolan
R: Todd Pannell (56.5)
55/10
6
3.4
16/1
T: M S Minervini
R: R J Hurdle (55.5)
16/1
6m good journey (USA) x voltara (AUS) (more than ready (USA))
7
3.5
16/1
T: Kristi Evans
R: J Potter (54)
16/1
5g pendragon (NZ) x margobelle (AUS) (barathea (IRE))
8
9.2
80/1
T: G P Moody
R: W Lau (51)
80/1
4m magic albert (AUS) x quirina (GB) (red ransom (USA))
9
10
25/1
T: R A Campbell
R: D Caboche (57)
25/1
4g dylan thomas (IRE) x cornersoff (AUS) (octagonal (NZ))
10
14
40/1
T: Nikki Pollock
R: Ms E Finnegan (59)
40/1
Race 8 - Functioncentre.Com.Au (Bm60) (1515m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(5) Time: 1:33.29 (36.55)
Prizemoney: $15,000
1
12/1
T: Grant Young
R: D Tourneur (57.5)
12/1
6m stratum (AUS) x exalted madam (AUS) (blevic (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
1.3
45/10
T: Kerrie Vantijn
R: Raquel Clark (57.5)
45/10
5g good journey (USA) x shell i swing (AUS) (celtic swing (GB))
3
2.3
20/1
T: G D Searle
R: Ms E Finnegan (57.5)
20/1
5g henrythenavigator (USA) x latin (AUS) (domesday (AUS))
4
2.4
16/1
T: R R Jolly
R: P Gatt (56)
16/1
3f hussonet (USA) x shady grove (AUS) (legion (AUS))
5
2.5
20/1
T: P Stokes
R: Gary Lo (57)
20/1
7g mastercraftsman (IRE) x titillate (IRE) (barathea (IRE))
6
2.6
8/1
T: Peter Hardacre
R: Justin Huxtable (57.5)
8/1
7
3.8
15/10F
T: Luke Hilton
R: Jamie Kah (57.5)
15/10F
3f ocean park (NZ) x flying rosa (AUS) (flying spur (AUS))
8
3.9
10/1
T: R F Moore
R: A K Chan (57)
10/1
5g rothesay (AUS) x blevola miss (AUS) (blevic (AUS))
9
5.4
15/2
T: W F Francis and G Kent
R: Kayla Crowther (55.5)
15/2
4g skilled (AUS) x scottish tiara (AUS) (beautiful crown (USA))
10
11.7
16/1
T: Chris Bieg
R: J Bowditch (57.5)
16/1
5g court of jewels (NZ) x senora eduardo (NZ) (don eduardo (NZ))
Race 9 - Holdfast Insurance (Bm60) (1115m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(5) Time: 1:06.87 (35.27)
Prizemoney: $15,000
1
1/1F
T: J D Smith
R: Jamie Kah (56)
1/1F
3f barbados (AUS) x hot senora (AUS) (host (CHI))
Winning siblings: Atlantic Lad,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
60/1
T: R J Stokes
R: D Caboche (56)
60/1
5m clangalang (AUS) x miss echuca (AUS) (dolphin street (FR))
3
2.9
65/10
T: Lloyd Kennewell
R: J Bowditch (58.5)
65/10
3g star witness (AUS) x miss bernardini (AUS) (bernardini (USA))
4
3
9/1
T: Grant Young
R: D Tourneur (57.5)
9/1
4m ad valorem (USA) x miss canny (AUS) (canny lad (AUS))
5
3.1
66/1
T: R A Campbell
R: J Potter (55)
66/1
3f barbados (AUS) x quench (AUS) (dehere (USA))
6
4.4
50/1
T: D E Magro
R: R J Hurdle (55.5)
50/1
5g hard spun (USA) x wisteria island (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
4.6
30/1
T: K M Sweeney
R: W Lau (55)
30/1
6m mint lane (USA) x chasing gold (AUS) (made of gold (USA))
8
5.2
12/1
T: D L Baylis
R: Gary Lo (57.5)
12/1
5m bianconi (USA) x qubrook (AUS) (curravilla (IRE))
9
5.7
10/1
T: W F Francis and G Kent
R: Kayla Crowther (56.5)
10/1
7g masterpiece (ARG) x love valley (AUS) (estambul (ARG))
10
5.8
30/1
T: K M Sweeney
R: Raquel Clark (54.5)
30/1
7m niello (AUS) x wiradancing (AUS) (kenvain (AUS))
11
7.3
9/1
T: M J Seyers
R: A K Chan (58)
9/1
12
7.7
12/1
T: Garry Lefoe
R: Ms E Finnegan (56.5)
12/1
4g nicconi (AUS) x gaelic aura (AUS) (clear choice (USA))
* Nick figures are for Australasia.