Breednet Results

GOULBURN - Sunday, April 28

Race 1 - Danny Williams Racing Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.79 (36.35)
Prizemoney: $22,000
1
8/1
T: Kurt Goldman
R: Ms K O'Hara (54)
8/1
2f so you think (NZ) x persian star (AUS) (shot of thunder (AUS))
Winning siblings: Baghdad Comet, Toostar, Verdi,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/4F
T: A J Cummings
R: Travis Wolfgram (58)
6/4F
4m pierro (AUS) x face of the earth (AUS) (strategic (AUS))
3
0.4
3/1
T: N F Gardner
R: Ms K Nisbet (57)
3/1
3f al maher (AUS) x sweet chimes (AUS) (bel esprit (AUS))
4
1.8
5/2
T: Matthew Vella
R: C Reith (59)
5/2
5m myboycharlie (IRE) x ultimate trick (AUS) (favorite trick (USA))
5
3.3
15/1
T: G A Ryan
R: A Layt (54)
15/1
2f rubick (AUS) x zibello (NZ) (zabeel (NZ))
6
5.8
60/1
T: R and L Price
R: Ms W Costin (54)
60/1
3f sepoy (AUS) x newtown gypsy (AUS) (danzero (AUS))
7
20.6
12/1
T: D A Williams
R: J Ford (57.5)
12/1
Race 2 - Doyles On The Beach (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:35.10 (36.72)
Prizemoney: $22,000
1
10/9F
T: Bjorn Baker
R: A Hyeronimus (62)
10/9F
4g wanted (AUS) x donna carina (AUS) (desert sun (GB))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3
13/8
T: Tash Burleigh
R: C Reith (58.5)
13/8
5m tickets (AUS) x hymn (AUS) (palace music (USA))
3
5
11/2
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (55.5)
11/2
5g globetrotter (USA) x magnifico (AUS) (galileo (IRE))
4
5.4
12/1
T: Greg Stephens
R: J Innes Jnr (56)
12/1
5g magic albert (AUS) x karalee (AUS) (o'reilly (NZ))
5
8.7
25/1
T: J A Steinmetz
R: S Guymer (62)
25/1
7g road to rock (AUS) x rising high (NZ) (jetball (AUS))
6
10.5
Somoso (6)
25/1
T: B K Cross
R: Jean Van Overmeire (55.5)
25/1
6g authorized (IRE) x receive (NZ) (westminster (NZ))
7
12.4
Sam (8)
30/1
T: J Tyack
R: J Ford (54)
30/1
4g congrats (USA) x gobbledegook (AUS) (distorted humor (USA))
Race 3 - Tab.Com.Au Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:23.04 (35.87)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: R and L Price
R: Ms K O'Hara (58.5)
5/1
Winning siblings: Stratobel,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2019 MM Gold Coast March Yearling Sale
$36,000
Vendor: Kenmore Lodge Wyreema Qld
Buyer: Natalie McCall
2
1.8
Dhiaga (9)
6/4F
T: G Portelli
R: A Hyeronimus (56)
6/4F
2g more than ready (USA) x madam devine (AUS) (flying spur (AUS))
3
3.6
9/2
T: Michael Gatty
R: B Griffiths (57.5)
9/2
4g starspangledbanner (AUS) x lady's light (USA) (toolighttoquit (USA))
4
5.1
6/1
T: A J Cummings
R: Travis Wolfgram (59)
6/1
4g so you think (NZ) x laurel canyon (AUS) (fastnet rock (AUS))
5
5.8
30/1
T: John Thompson
R: Jean Van Overmeire (58.5)
30/1
3c roman emperor (NZ) x speedonice (AUS) (bradbury's luck (AUS))
6
7.1
40/1
T: Matthew Smith
R: C Reith (56.5)
40/1
3f so you think (NZ) x waitomo toka (AUS) (fastnet rock (AUS))
7
7.4
7/2
T: Garry Lefoe
R: J Innes Jnr (58.5)
7/2
3g duporth (AUS) x nautica (AUS) (fastnet rock (AUS))
8
9.1
40/1
T: J M Austin
R: Rachel King (56.5)
40/1
3f epaulette (AUS) x balwearie (AUS) (king's best (USA))
9
14.7
30/1
T: Karen Welch
R: J Ford (57)
30/1
4m shrapnel (AUS) x miss veronica (AUS) (stratum (AUS))
Race 4 - Antony & Edwards R/Estate-Bm58 (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:23.36 (36.31)
Prizemoney: $22,000
1
9/1
T: Sue Laughton
R: Ms R Freeman-Key (58)
9/1
5g commands (AUS) x supamach (IRE) (machiavellian (USA))
This nick: 6 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
2
6/1
T: D J Rolfe
R: Ms K O'Hara (55.5)
6/1
5g salade (AUS) x evening charmer (USA) (woodman (USA))
3
3.8
11/4
T: Bjorn Baker
R: A Hyeronimus (56)
11/4
3f tavistock (NZ) x miss debonair (NZ) (danehill (USA))
4
4.5
7/2
T: Jason Attard
R: K S Latham (60)
7/2
4g red dazzler (AUS) x hughmidity (AUS) (henny hughes (USA))
5
5
7/4F
T: R and L Price
R: Ms W Costin (58)
7/4F
3g pendragon (NZ) x budderoo miss (AUS) (forest glow (USA))
6
5.1
Mr Fox (9)
40/1
T: Ms K Kulic
R: Ms J Taylor (54)
40/1
11g foxhound (USA) x darwina (AUS) (marwina (AUS))
7
5.2
16/1
T: Doug Gorrel
R: J Innes Jnr (54)
16/1
4g arlington (AUS) x ease louise (AUS) (lujain (USA))
8
13.5
30/1
T: Karen Welch
R: Ms K Nisbet (54)
30/1
7g alert (ARG) x tangerine (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 5 - Semco Equipment Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.04 (35.94)
Prizemoney: $22,000
1
13/8F
T: Matthew Vella
R: S Clipperton (60.5)
13/8F
4g nicconi (AUS) x is amazing (AUS) (laranto (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
20/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (57)
20/1
4g bon hoffa (AUS) x slippery sal (AUS) (waajib (IRE))
3
4.6
9/4
T: T R Martin
R: A Hyeronimus (57.5)
9/4
4g encosta de lago (AUS) x rose red (AUS) (spinning world (USA))
4
4.7
11/2
T: John Thompson
R: Rachel King (56)
11/2
5
6.5
15/1
T: Ms J Hoy
R: Billy Owen (55.5)
15/1
4g zariz (AUS) x golden freeze (AUS) (nuclear freeze (USA))
6
8.2
100/1
T: Jason Attard
R: K S Latham (56.5)
100/1
3g dubleo (USA) x domybest (AUS) (show a heart (AUS))
8
9.4
14/1
T: Brad Widdup
R: C Reith (57.5)
14/1
9
10.7
100/1
T: P O'Grady
R: Ms R Freeman-Key (54)
100/1
5g mastercraftsman (IRE) x otarama (NZ) (gold brose (AUS))
10
12.5
12/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Ms J Taylor (56.5)
12/1
3g delago deluxe (AUS) x play of light (AUS) (king of kings (IRE))
Race 6 - Hibernian Hotel (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:10.05 (34.95)
Prizemoney: $22,000
1
10/9F
T: Bjorn Baker
R: A Hyeronimus (59.5)
10/9F
3g zoustar (AUS) x cautious (AUS) (lonhro (AUS))
Winning siblings: Underwood,
This nick: 8 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
5
15/4
T: Tash Burleigh
R: Ms W Costin (56)
15/4
3f delago deluxe (AUS) x murials spirit (AUS) (invincible spirit (IRE))
3
5.1
20/1
T: Matthew Smith
R: S Guymer (56.5)
20/1
3f spirit of boom (AUS) x mrs mango (AUS) (langfuhr (CAN))
4
6
20/1
T: Jason Attard
R: Ms K O'Hara (59)
20/1
4m your song (AUS) x she's in demand (AUS) (commands (AUS))
5
7
6/1
T: D A Williams
R: Jean Van Overmeire (57.5)
6/1
3f zoffany (IRE) x komodo blue (AUS) (hidden dragon (AUS))
6
7.6
14/1
T: D A Williams
R: Billy Owen (61.5)
14/1
6g new approach (IRE) x doctrine (GB) (barathea (IRE))
7
7.7
10/1
T: N Mayfield-Smith
R: J Ford (59.5)
10/1
8
7.8
15/1
T: Beau Gorman
R: R Bensley (57)
15/1
5m krupt (AUS) x latina (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
10.6
30/1
T: N J Osborne
R: P Scorse (56.5)
30/1
6g alert (ARG) x strike time (AUS) (switch in time (IRE))
Race 7 - Maddens Stable Bedding Hcp-C1 (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:22.76 (37.10)
Prizemoney: $22,000
1
6/1
T: John Bateman
R: S Guymer (55.5)
6/1
4m commands (AUS) x z'honor (NZ) (zabeel (NZ))
Winning siblings: Honorable Spirit, Stay The Course,
This nick: 41 runners; 29 winners; 3 SW. Details
2
2
Accoy (2)
16/1
T: R and L Price
R: Ms W Costin (59.5)
16/1
3f unencumbered (AUS) x infinite grace (AUS) (prince of birds (USA))
3
2.2
7/4F
T: T R Martin
R: J Innes Jnr (58.5)
7/4F
4g toorak toff (AUS) x fairy moth (AUS) (shinko forest (IRE))
4
2.5
5/1
T: W A Hudd
R: Ms K Nisbet (57.5)
5/1
3g epaulette (AUS) x orcym (AUS) (orpen (USA))
5
5
Sparks (7)
9/2
T: Richard Litt
R: Ms K O'Hara (58.5)
9/2
3g exceed and excel (AUS) x dazzler (AUS) (more than ready (USA))
6
5.6
12/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Travis Wolfgram (60)
12/1
7
6.1
11/1
T: J C Coyle
R: C Reith (58)
11/1
8
6.4
100/1
T: John Higgins
R: A Layt (58)
100/1
4g choisir (AUS) x french elle (AUS) (honour and glory (USA))
9
8.6
12/1
T: B K Cross
R: Jean Van Overmeire (58.5)
12/1
5g myboycharlie (IRE) x fantakan (AUS) (sri pekan (USA))
10
20.6
15/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (59)
15/1
4g commands (AUS) x eskimo queen (NZ) (shinko king (IRE))
* Nick figures are for Australasia.