Breednet Results

GOULBURN - Sunday, February 9

Race 1 - Goulburn Produce Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:00.49 (35.09)
Prizemoney: $22,000
1
7/2
T: D A Williams
R: Mitchell Bell (55.5)
7/2
3f bullet train (GB) x ohmygod (AUS) (foreplay (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
11/8F
T: D A Williams
R: S Clipperton (58)
11/8F
3
0.9
15/2
T: J Rolfe
R: Jean Van Overmeire (54.5)
15/2
5g strada (AUS) x princess canny (AUS) (centaine (AUS))
4
2.5
Shenzi (8)
9/4
T: C E Conners
R: Tom Sherry (54)
9/4
5
3.5
9/1
T: M D Sparrow
R: M Heagney (57.5)
9/1
4g big brown (USA) x eagle jan (AUS) (anabaa (USA))
Race 2 - Goulburn Jnr Stockmen Hcp (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Heavy(9) Time: 1:40.66 (37.12)
Prizemoney: $22,000
1
10/9F
T: R & M Freedman
R: K S Latham (55.5)
10/9F
3f el roca (AUS) x turn on sixpence (AUS) (elusive quality (USA))
Winning siblings: Six Penny,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
20/1
T: D J Rolfe
R: Jean Van Overmeire (54)
20/1
6g tickets (AUS) x opera serenade (AUS) (opera prince (AUS))
3
4.6
Refire (5)
9/4
T: D A Williams
R: S Clipperton (56)
9/4
4g epaulette (AUS) x up state (GB) (sadler's wells (USA))
4
15.9
5/2
T: Matthew Smith
R: Tom Sherry (53)
5/2
3f deep field (AUS) x guapa (USA) (rock hard ten (USA))
5
20.9
25/1
T: Mike Cattell
R: Ellen Hennessy (52.5)
25/1
5g sebring (AUS) x always discreet (AUS) (exceed and excel (AUS))
6
24.5
60/1
T: M D Sparrow
R: M Heagney (54.5)
60/1
7g golden snake (USA) x our serafina (AUS) (desert prince (IRE))
Race 3 - Goulburn Mulwaree Council Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:40.43 (37.49)
Prizemoney: $22,000
1
12/1
T: G Waterhouse & A Bott
R: J Innes Jnr (57)
12/1
3c redoute's choice (AUS) x kneeling (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Power Of Wexford,
This nick: 63 runners; 50 winners; 8 SW. Details
2
3.8
12/1
T: Jean Dubois
R: Jean Van Overmeire (58.5)
12/1
3g epaulette (AUS) x charge to bank (AUS) (charge forward (AUS))
3
4
20/1
T: David Pfieffer
R: S Guymer (54)
20/1
3f adelaide (IRE) x renaka (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
4.1
7/2
T: Joseph Pride
R: C Lever (59)
7/2
4g zoustar (AUS) x classic guitar (AUS) (lonhro (AUS))
5
6.8
20/1
T: Matthew Smith
R: Mitchell Bell (56.5)
20/1
4h high chaparral (IRE) x la la land (AUS) (last tycoon (IRE))
6
6.9
12/1
T: W P Cave
R: Ms K O'Hara (54)
12/1
4g intergaze (AUS) x laughing out loud (AUS) (happy giggle (AUS))
7
7.4
6/1
T: John Thompson
R: K S Latham (57.5)
6/1
3c eurozone (AUS) x speedonice (AUS) (bradbury's luck (AUS))
8
7.5
Luvoir (1)
15/8F
T: R & M Freedman
R: S Clipperton (59.5)
15/8F
3g deep field (AUS) x marmi (NZ) (lion heart (USA))
9
8.1
30/1
T: M C Conners
R: Tom Sherry (53)
30/1
3f all too hard (AUS) x manju (AUS) (henny hughes (USA))
10
10.9
16/1
T: G A Ryan
R: J Ford (54.5)
16/1
3f eurozone (AUS) x it's all money (AUS) (magic of money (AUS))
11
13.7
Finney (8)
12/1
T: Bjorn Baker
R: B Lerena (56.5)
12/1
3g sebring (AUS) x stage performer (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
31.9
80/1
T: Wayne Austin
R: J Penza (54)
80/1
13
80.7
100/1
T: G W Moore
R: Travis Wolfgram (56.5)
100/1
3g bon hoffa (AUS) x super sally (AUS) (bearcat (AUS))
Race 4 - Best Western Plus Goulburn-C2 (1200m)
Class: Class 2 Track: Heavy(9) Time: 1:14.07 (36.44)
Prizemoney: $22,000
1
15/8
T: Joseph Pride
R: J Ford (54)
15/8
3f foxwedge (AUS) x snippet street (AUS) (street cry (IRE))
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.3
10/9F
T: D A Williams
R: S Clipperton (56.5)
10/9F
3
1.3
30/1
T: J Rolfe
R: A Kajiya (54)
30/1
6g moscow ballet (IRE) x babylonia (AUS) (chimes square (AUS))
4
2.8
14/1
T: R Weston & J Nisbet
R: Ms K Nisbet (56)
14/1
4m stratum (AUS) x sister rose (AUS) (rosedale (USA))
5
5.8
16/1
T: M C Conners
R: R Dolan (55.5)
16/1
6m conatus (AUS) x assasi (AUS) (commands (AUS))
6
9.8
7/2
T: Matthew Smith
R: Brodie Loy (59)
7/2
4g choisir (AUS) x regally blonde (AUS) (royal academy (USA))
Race 5 - Doyles On The Beach Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:16.08 (38.81)
Prizemoney: $22,000
1
7/1
T: G Waterhouse & A Bott
R: Ms W Costin (58.5)
7/1
3g animal kingdom (USA) x cosmic belle (AUS) (northern meteor (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
2/1
T: R & M Freedman
R: S Clipperton (58.5)
2/1
3g dissident (AUS) x assail (AUS) (charge forward (AUS))
3
1.8
15/8F
T: Peter Robl
R: Cejay Graham (56.5)
15/8F
3f sidestep (AUS) x phenomenal lass (AUS) (country reel (USA))
4
1.9
13/2
T: D A Williams
R: Brodie Loy (58.5)
13/2
3g reset (AUS) x miss hottie (AUS) (commands (AUS))
5
2.5
12/1
T: K J Parker
R: Travis Wolfgram (56.5)
12/1
3f hinchinbrook (AUS) x feminine wiles (USA) (miesque's son (USA))
6
4.7
11/2
T: W P Cave
R: Ms K O'Hara (56.5)
11/2
3f albrecht (AUS) x our banshee (AUS) (invincible spirit (IRE))
7
5.1
30/1
T: G W Moore
R: K S Latham (58.5)
30/1
* Nick figures are for Australasia.