Breednet Results

GUNDAGAI - Sunday, August 5

Race 1 - Hahn Super Dry Mdn Hcp (1180m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.47 (36.47)
Prizemoney: $20,000
1
15/2
T: Fred Skerbic
R: Ms K Adams (56)
15/2
6g silent shoto (AUS) x samer's luck (AUS) (al samer (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
50/1
T: Karen Welch
R: Ms A Masters (56)
50/1
4g walking or dancing (NZ) x shezalago (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
0.2
7/4F
T: Kurt Goldman
R: Ms K Nisbet (56.5)
7/4F
3g dawn approach (IRE) x demure (AUS) (commands (AUS))
4
0.4
9/2
T: Todd Smart
R: Simon Miller (57.5)
9/2
3g eurozone (AUS) x magsaya (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
0.8
11/2
T: D P Blundell
R: R Bensley (58.5)
11/2
4g myboycharlie (IRE) x papeete (GB) (arazi (USA))
6
3
15/4
T: Graham Hulm
R: Brock Ryan (56)
15/4
4g sepoy (AUS) x double down dixie (USA) (dixie union (USA))
7
4.5
20/1
T: D P Blundell
R: B P Ward (56)
20/1
5g snippetson (AUS) x sourire (AUS) (arena (AUS))
8
4.8
100/1
T: G Dimitropoulos
R: Ms R Prest (59)
100/1
4g congrats (USA) x tuskegee hawk (AUS) (black hawk (GB))
9
5.6
100/1
T: D J Rolfe
R: B Murphy (56.5)
100/1
3g snippetson (AUS) x opera serenade (AUS) (opera prince (AUS))
10
5.8
15/1
T: Ms M Russell
R: N Souquet (58)
15/1
4g zariz (AUS) x songcatcher (AUS) (geiger counter (USA))
11
10.5
25/1
T: J M Cleary
R: J Duffy (56)
25/1
12
11.3
30/1
T: Ben Borham
R: Billy Owen (59)
30/1
5g arlington (AUS) x alchemy (AUS) (al maher (AUS))
Race 2 - Hahn Premium Light Mdn Hcp (1180m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.80 (36.58)
Prizemoney: $20,000
1
11/4
T: Luke Pepper
R: Ms K Nisbet (55)
11/4
Winning siblings: Glitterama,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
50/1
T: P J Facoory
R: Ms R Prest (54.5)
50/1
6m duke of marmalade (IRE) x folk music (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
1.3
Event (1)
15/2
T: C Heywood
R: Nick Heywood (59)
15/2
5m dane shadow (AUS) x so chic (AUS) (fasliyev (USA))
4
1.4
8/1
T: T J McIlrick
R: N Souquet (56.5)
8/1
4m eavesdropper (USA) x manu peru (AUS) (fantastic light (USA))
5
2.4
12/1
T: J Rolfe
R: M Travers (54.5)
12/1
6m alert (ARG) x veuve (NZ) (kenny's best pal (AUS))
6
2.6
10/9F
T: P J Morgan
R: B P Ward (58)
10/9F
5m al samer (AUS) x ski rebel (AUS) (encores (NZ))
7
2.7
200/1
T: A L McRae
R: Brock Ryan (57.5)
200/1
8
2.9
7/1
T: J F Borham
R: D Pitomac (54.5)
7/1
5m street boss (USA) x royalty lady (ARG) (southern halo (USA))
9
3.9
Kungaru (11)
150/1
T: S Aldridge
R: B Vale (54.5)
150/1
5m krupt (AUS) x kunga (AUS) (jeune (GB))
10
6.7
25/1
T: Martin Stein
R: B Murphy (54.5)
25/1
6m desert king (IRE) x entice me (AUS) (star pyramul (AUS))
11
6.8
100/1
T: T G Sutherland
R: B Fliedner (55.5)
100/1
5m shrapnel (AUS) x o'hearne (AUS) (lochrae (AUS))
12
18.3
Saraden (12)
100/1
T: Martin Stein
R: Ms A Masters (54.5)
100/1
5m denman (AUS) x la saronet (AUS) (hussonet (USA))
Race 3 - James Squire 150 Lashes (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 0:59.00 (35.00)
Prizemoney: $20,000
1
15/2
T: P S Clancy
R: B P Ward (54)
15/2
5m sidereus (AUS) x glass heart (AUS) (iglesia (AUS))
Winning siblings: Ginger Beer,
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.5
15/4
T: D J Rolfe
R: B Murphy (57.5)
15/4
5g salade (AUS) x evening charmer (USA) (woodman (USA))
3
3.3
8/11F
T: P J Facoory
R: Ms K Nisbet (59.5)
8/11F
4h wanted (AUS) x fancyfree (NZ) (danasinga (AUS))
4
4
66/1
T: R P Wellington
R: Ms R Prest (54)
66/1
5m california dane (AUS) x jazie's faith (AUS) (secret savings (USA))
5
5.2
50/1
T: P F Maher
R: Ms A Masters (54)
50/1
7g alert (ARG) x par's girl (AUS) (par (NZ))
6
5.6
50/1
T: Ms K Kulic
R: Simon Miller (55)
50/1
6g exceed and excel (AUS) x coablo (AUS) (vettori (IRE))
7
7.6
11/1
T: Natalie Jarvis
R: Brock Ryan (54)
11/1
5g denman (AUS) x quest for quality (AUS) (elusive quality (USA))
8
7.7
15/1
T: T G Sutherland
R: M Travers (54)
15/1
5m street sense (USA) x gold country (AUS) (timber country (USA))
9
9.5
20/1
T: J M Cleary
R: Aaron Sweeney (52.5)
20/1
5g o'reilly (NZ) x glam slam (NZ) (pins (AUS))
10
10.7
40/1
T: Richard Coulton
R: D Pitomac (54)
40/1
Race 4 - Tooheys New (Bm54) (1800m)
Class: Benchmark 54 Track: Good(4) Time: 1:52.78 (36.51)
Prizemoney: $20,000
1
6/1
T: B Joseph and P and M Jones
R: Nick Heywood (61)
6/1
6g high chaparral (IRE) x lenswood (AUS) (woodman (USA))
This nick: 8 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.2
7/4F
T: Luke Pepper
R: Billy Owen (60.5)
7/4F
5m keeper (AUS) x estermate (AUS) (octagonal (NZ))
3
0.4
15/2
T: M J Smith
R: Aaron Sweeney (55.5)
15/2
7m octagonal (NZ) x bellevent (AUS) (special bond (AUS))
3
0.4
15/2
T: C Heywood
R: B Vale (59)
15/2
7g myboycharlie (IRE) x it's an omen (AUS) (king cugat (USA))
5
0.8
8/1
T: E and L Longmire
R: Ms K Nisbet (57.5)
8/1
6
2
40/1
T: G D Lunn
R: Brock Ryan (58)
40/1
7g haradasun (AUS) x pyramid girl (AUS) (brief truce (USA))
7
7.8
150/1
T: Scott Wade
R: Ms K Adams (58.5)
150/1
6g road to rock (AUS) x bulavka (NZ) (pins (AUS))
8
8
12/1
T: Andrew Sheahan
R: B Murphy (54)
12/1
5m duporth (AUS) x caviar emptor (USA) (quiet american (USA))
9
9.7
6/1
T: Grant Kluske
R: R Bensley (58)
6/1
6g i am invincible (AUS) x assumpta (AUS) (northern regent (CAN))
10
11.7
25/1
T: Andrew Dale
R: J Duffy (59)
25/1
8g no excuse needed (GB) x stateswoman (NZ) (shinko king (IRE))
11
12.2
10/1
T: Doug Gorrel
R: Simon Miller (58)
10/1
4g arlington (AUS) x ease louise (AUS) (lujain (USA))
12
15
60/1
T: Mitchell Beer
R: B P Ward (54.5)
60/1
Race 5 - Tooheys Extra Dry (Bm60) (1400m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:26.09 (36.27)
Prizemoney: $20,000
1
Bondo (2)
13/2
T: K P Weir
R: Ms R Prest (59.5)
13/2
8g zariz (AUS) x bold shift (AUS) (night shift (USA))
Winning siblings: Billo Road, Darbalara, Micalong, Wondalga, Wyora,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1
Foxlike (15)
9/1
T: K P Weir
R: Megan Taylor (55.5)
9/1
5g foxwedge (AUS) x trumps (AUS) (catrail (USA))
3
3
10/9F
T: Mitchell Beer
R: Simon Miller (60.5)
10/9F
5g magnus (AUS) x montamigo (AUS) (kenny's best pal (AUS))
4
3.1
14/1
T: R W Steiner
R: B Vale (56)
14/1
7m zizou (AUS) x prodigal miss (AUS) (high rolling (AUS))
5
3.8
20/1
T: T G Sutherland
R: B Murphy (57)
20/1
5g bon hoffa (AUS) x running time (AUS) (rubiton (AUS))
6
4.3
7/1
T: Todd Smart
R: Billy Owen (58.5)
7/1
7g commands (AUS) x song of success (USA) (irish river (FR))
7
4.4
30/1
T: M J Smith
R: Aaron Sweeney (53.5)
30/1
8
4.6
7/1
T: T G Sutherland
R: M Travers (55.5)
7/1
5m zariz (AUS) x mystic key (AUS) (fubu (AUS))
9
8.1
30/1
T: T G Sutherland
R: Ms K Bell-Pitomac (53.5)
30/1
7g dane shadow (AUS) x explicit vixen (AUS) (general nediym (AUS))
10
11.1
40/1
T: G J Colvin
R: Brock Ryan (59.5)
40/1
6g zariz (AUS) x dabba dancer (AUS) (okawango (USA))
11
18.4
25/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: B P Ward (54)
25/1
8g dane shadow (AUS) x letter loose (AUS) (canny lad (AUS))
Race 6 - Snake Gully November Hcp (C1) (1180m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:11.07 (36.09)
Prizemoney: $20,000
1
11/2
T: W G Carroll
R: Simon Miller (55.5)
11/2
Winning siblings: Tubby Two Tracks,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/2
T: Doug Vickers
R: M Travers (55)
11/2
5g statue of liberty (USA) x wonderville (AUS) (grass wonder (USA))
3
1.3
9/4F
T: N E Loy
R: Brock Ryan (60)
9/4F
4
2.7
4/1
T: A Fitzgerald
R: Ms R Prest (60)
4/1
5g bel esprit (AUS) x nishani (AUS) (military plume (NZ))
5
2.9
11/1
T: A E Barton
R: Billy Owen (58.5)
11/1
4g zariz (AUS) x grandeur (AUS) (grandera (IRE))
6
3.2
Fleur (7)
30/1
T: P S Clancy
R: B P Ward (57)
30/1
6
3.2
8/1
T: G P Clarke
R: Aaron Sweeney (55.5)
8/1
6g buriton (NZ) x la danse (AUS) (royal academy (USA))
8
4.1
40/1
T: K P Weir
R: Megan Taylor (57)
40/1
5g fastnet rock (AUS) x vormista (AUS) (testa rossa (AUS))
9
4.9
50/1
T: Geoffrey Crothers
R: B Murphy (54)
50/1
10
7.6
80/1
T: C J Davis
R: B Vale (54)
80/1
6m magnus (AUS) x kitty manhattan (AUS) (hold that tiger (USA))
11
7.8
8/1
T: J M Cleary
R: N Souquet (59.5)
8/1
5g more than ready (USA) x la silva (AUS) (octagonal (NZ))
Race 7 - XXXX Gold Sdra Winter (Bm66) (1180m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(4) Time: 1:09.99 (35.07)
Prizemoney: $20,000
1
2/1F
T: T J McIlrick
R: R Bensley (56.5)
2/1F
4m star witness (AUS) x who's there (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Flying Yankee, Who's A Star,
This nick: 24 runners; 13 winners; 0 SW. Details
2
2.3
Short (5)
7/1
T: D P Blundell
R: Billy Owen (58.5)
7/1
5g snippetson (AUS) x zaffy (AUS) (zafonic (USA))
3
3.3
20/1
T: T G Sutherland
R: B Fliedner (59)
20/1
5m al maher (AUS) x my word (AUS) (viscount (AUS))
4
7
30/1
T: K P Weir
R: Megan Taylor (57.5)
30/1
7g alert (ARG) x expensive (AUS) (majaahed (USA))
5
7.2
66/1
T: K P Weir
R: Ms R Prest (54)
66/1
7g al samer (AUS) x jolumax (AUS) (el moxie (USA))
6
7.5
3/1
T: C Heywood
R: Nick Heywood (59)
3/1
6g bon hoffa (AUS) x penny run fast (AUS) (dash for cash (AUS))
7
7.8
4/1
T: Andrew Dale
R: J Duffy (59)
4/1
8
9.3
100/1
T: C J Davis
R: Ms K Bell-Pitomac (53)
100/1
9
9.5
8/1
T: Mitchell Beer
R: Simon Miller (58)
8/1
5g bel esprit (AUS) x firestorm baby (AUS) (keltrice (AUS))
10
13.5
10/1
T: Graham Hulm
R: B P Ward (57)
10/1
5g shinzig (AUS) x supply chain (AUS) (half hennessy (AUS))
* Nick figures are for Australasia.