Breednet Results

HANGING ROCK - Tuesday, January 1

Race 1 - Tysons Reef Hotel Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:59.13
Prizemoney: $12,000
1
8/1
T: Ms D Loos
R: R Cuneen (55.5)
8/1
3f equiano (FR) x singa lass (NZ) (danasinga (AUS))
Winning siblings: Harada Lass, Sing Oh Danny Boy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
13/4
T: C J Cassar
R: J Baldock (56.5)
13/4
6m jet spur (AUS) x all knowledge (AUS) (knowledge (AUS))
3
2.8
12/1
T: Ms H White
R: Lee Smith (56.5)
12/1
4m smart missile (AUS) x foscat (AUS) (catrail (USA))
4
5.2
2/1F
T: Scott Dixon
R: Trent Germaine (54.5)
2/1F
5m magnus (AUS) x counteract (AUS) (geiger counter (USA))
5
5.4
25/1
T: D L Boal
R: Nathan Punch (55)
25/1
6
5.5
8/1
T: J D Pearson
R: Rose Pearson (56)
8/1
5m kaphero (AUS) x it'smeagain (AUS) (black hawk (GB))
7
6.8
40/1
T: Ms A McCormick
R: John Robertson (58.5)
40/1
5g skilled (AUS) x moonlight miss (AUS) (due sasso (AUS))
8
8.3
11/4
T: Adam O'Neill
R: J Keating (56.5)
11/4
5m hard spun (USA) x sunday shoes (AUS) (kenvain (AUS))
9
12.5
20/1
T: F Creamona
R: C Nicoll (55.5)
20/1
3f statue of liberty (USA) x miura (AUS) (rubiton (AUS))
Race 2 - Midland Express Mdn Plate (1800m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:53.61
Prizemoney: $12,000
1
13/8F
T: Luke Oliver
R: John Robertson (58.5)
13/8F
4g reliable man (GB) x pharmacusa (AUS) (red ransom (USA))
Winning siblings: Calpurnia,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
13/4
T: Luke Oliver
R: Nathan Punch (57)
13/4
4g mastercraftsman (IRE) x biscuit (NZ) (high chaparral (IRE))
3
2.6
15/4
T: Tanya Fisher
R: Trent Germaine (56.5)
15/4
5m mutawaajid (AUS) x lytuppa (AUS) (viscount (AUS))
4
4
20/1
T: M Sell
R: C Nicoll (58.5)
20/1
5g therock (AUS) x lady lillarene (AUS) (prince true (USA))
5
4.1
25/1
T: Erin Maher
R: Brooke Sweeney (56.5)
25/1
4m jimmy choux (NZ) x selenus (NZ) (pentire (GB))
6
4.4
20/1
T: Bryan Maher
R: Lee Smith (58.5)
20/1
7g churchill downs (AUS) x chance on me (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
6.9
14/1
T: K F Watson
R: R Cuneen (56.5)
14/1
5m amadeus wolf (GB) x denise margaret (IRE) (flying spur (AUS))
8
9.6
6/1
T: D T O'Brien
R: J Baldock (55.5)
6/1
3f stratum (AUS) x remind me (GB) (dansili (GB))
9
14.9
6/1
T: R J Linnell
R: J Keating (56.5)
6/1
Race 3 - Team Staffing Solutions (Bm52) (1800m)
Class: Benchmark 52 Track: Good(4) Time: 1:51.70
Prizemoney: $12,000
1
15/1
T: Rachael Cunningham
R: R Cuneen (57)
15/1
5g murtajill (AUS) x splendid tiara (AUS) (beautiful crown (USA))
Winning siblings: Kurocaine, Splendaba,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4.5
1/1F
T: T J Hughes Jnr
R: Rose Pearson (58)
1/1F
5g choisir (AUS) x atlantic gold (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
8
16/1
T: R D Griffiths
R: Nathan Punch (57.5)
16/1
5g stormhill (AUS) x pattie royale (AUS) (personal flag (USA))
4
9.2
5/1
T: B M Cole
R: Trent Germaine (59)
5/1
5
10.5
7/2
T: R J Linnell
R: J Keating (59.5)
7/2
8g good journey (USA) x ariella (AUS) (rubiton (AUS))
6
12.2
12/1
T: E W Ewert
R: J Baldock (58)
12/1
6m duporth (AUS) x vicereine (GB) (zamindar (USA))
7
12.3
25/1
T: Jack Peat
R: Lee Smith (59.5)
25/1
8
20.1
15/1
T: Ms A Vanderfeen
R: John Robertson (60)
15/1
4g zoffany (IRE) x spring falls (AUS) (giant's causeway (USA))
9
25.6
12/1
T: Nathan Hobson
R: Brooke Sweeney (58)
12/1
4m more than ready (USA) x sublime girl (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 4 - Bet365 Bruce Jones Mem. (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:39.82
Prizemoney: $12,000
1
7/1
T: G A Osborne
R: Brooke Sweeney (56)
7/1
7m floral pegasus (AUS) x magic morning (NZ) (gold brose (AUS))
Winning siblings: Barry's Brother, Just A Noble,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/2
T: Jody Thompson
R: Nathan Punch (58.5)
9/2
3
1.6
9/1
T: Brent Stanley
R: Rose Pearson (56)
9/1
5g moshe (AUS) x libertas (AUS) (statue of liberty (USA))
4
1.9
3/1
T: Jody Thompson
R: J Baldock (57.5)
3/1
8g dangerous (AUS) x tycoon pet (AUS) (last tycoon (IRE))
5
7.7
3/1F
T: G B Andrews
R: Trent Germaine (57)
3/1F
6
8.2
9/2
T: Shawn Mathrick
R: John Robertson (59.5)
9/2
7
9.2
12/1
T: Gavin Bedggood
R: J Keating (56.5)
12/1
7g pentire (GB) x i say (AUS) (quest for fame (GB))
Race 5 - Beau Harry McMahon (Bm58) (2400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 2:33.58
Prizemoney: $12,000
1
7/2
T: Dan O'Sullivan
R: R Cuneen (56)
7/2
6m viking ruler (AUS) x val gardena (AUS) (lacryma cristi (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
12
Fold (2)
2/1F
T: A G Pace
R: Nathan Punch (58.5)
2/1F
3
12.4
8/1
T: P A Krelle
R: Trent Germaine (55)
8/1
4m desert king (IRE) x savuti (AUS) (loup sauvage (USA))
4
13.9
13/4
T: R K Challis
R: Rose Pearson (57)
13/4
7g strategic (AUS) x blushing gem (NZ) (bigstone (IRE))
5
18.9
11/2
T: S S Cunningham
R: R Beattie (60.5)
11/2
7g mossman (AUS) x shine on anna (AUS) (anabaa (USA))
6
23.9
15/1
T: D J Cannon
R: J Baldock (55.5)
15/1
9g tough speed (USA) x dazzling vintage (AUS) (weasel clause (AUS))
7
30.6
11/1
T: D S Archard
R: Lee Smith (58.5)
11/1
5g trusting (AUS) x fairy gumnut (AUS) (danasinga (AUS))
8
38.1
30/1
T: Ms J Crosbie
R: Brooke Sweeney (55.5)
30/1
7g clangalang (AUS) x lassino (AUS) (perugino (USA))
Race 6 - Organs Coaches S Nicholls-Bm58 (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:00.16
Prizemoney: $12,000
1
4/1
T: Adam O'Neill
R: J Keating (57.5)
4/1
8g bootleg (AUS) x miss bayview (AUS) (clear choice (USA))
Winning siblings: Dangerous View, Ultimate View,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
20/1
T: Ted Grogan
R: Trent Germaine (54)
20/1
4m jungle ruler (AUS) x olivia's dream (AUS) (kenny's best pal (AUS))
3
0.7
9/4
T: Marcus O'Connor
R: R Cuneen (57.5)
9/4
7g o'lonhro (AUS) x angel of capri (AUS) (archway (IRE))
4
1.2
8/1
T: R J Linnell
R: Brooke Sweeney (55.5)
8/1
8g keeper (AUS) x lady kaapusine (AUS) (octagonal (NZ))
5
1.4
9/4F
T: Luke Oliver
R: Nathan Punch (55.5)
9/4F
6
2.4
8/1
T: R K Challis
R: Rose Pearson (57.5)
8/1
6m road to rock (AUS) x vestvagoy (NZ) (victory dance (IRE))
7
7.9
9/2
T: C J Cassar
R: J Baldock (55.5)
9/2
300
9/1
T: Marcus Fahler
R: John Robertson (58.5)
9/1
6g magnus (AUS) x corshay (NZ) (omnicorp (NZ))
* Nick figures are for Australasia.