Breednet Results

HAWKESBURY - Thursday, September 11

Race 1 - Richmond Lions Club Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:25.56
Prizemoney: $16,000
1
20/1
T: K J PARKER
R: MS K O'HARA (55.00)
20/1
4g arena (AUS) x right reign (AUS) (rivotious (USA))
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
16/1
T: J A FINN
R: J PENZA (55.00)
16/1
4g canny lad (AUS) x carry the cause (AUS) (carry a smile (AUS))
3
2.2
10/1
T: G A ROGERSON
R: PETER WELLS (54.00)
10/1
5g zeditave (AUS) x miasmatic (GB) (warning (GB))
4
4.3
11/4
T: A J CUMMINGS
R: G SCHOFIELD (56.50)
11/4
5
4.8
50/1
T: B K CROSS
R: L MOLONEY (55.00)
50/1
6
5.4
1/1F
T: J A O'SHEA
R: J BOWMAN (54.50)
1/1F
3c lonhro (AUS) x palme d'or (AUS) (royal academy (USA))
7
7
JOVE (7)
7/1
T: PETER SNOWDEN
R: K McEVOY (54.50)
7/1
4g fusaichi pegasus (USA) x freckled face (AUS) (polish patriot (USA))
8
7.8
40/1
T: ADAM DUGGAN
R: A GIBBONS (53.50)
40/1
5g my halo (ARG) x diablo girl (NZ) (bletchencore (AUS))
9
8.1
60/1
T: NERISSA COWELL
R: T ANGLAND (55.00)
60/1
4g monashee mountain (USA) x brybelle (AUS) (rolling minstrel (USA))
10
11.9
150/1
T: T J RAE
R: JOSH ADAMS (49.50)
150/1
6g loup sauvage (USA) x saliana (AUS) (salieri (USA))
11
13.3
25/1
T: R S ENGLEBRECHT
R: C AGNEW (54.00)
25/1
12
14.9
100/1
T: T WONG
R: K FUJII (54.00)
100/1
13
16.8
66/1
T: MS P WEBBER
R: R M QUINN (53.50)
66/1
4g taimazov (ARG) x darkwood beach (AUS) (sir tristram (IRE))
Race 2 - Chalker Accountants P/L Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:25.99
Prizemoney: $16,000
1
2/1F
T: K A LEES
R: J BOWMAN (58.00)
2/1F
This nick: 24 runners; 15 winners; 0 SW. Details
2
0.8
10/1
T: ANNE-MARIE RUTTLEY
R: L V CASSIDY (54.50)
10/1
5m desert prince (IRE) x boom (AUS) (marauding (NZ))
3
1.8
11/2
T: PETER SNOWDEN
R: K McEVOY (56.00)
11/2
4m desert prince (IRE) x hot riff (AUS) (palace music (USA))
4
2.6
6/1
T: R S ENGLEBRECHT
R: C AGNEW (56.00)
6/1
4m viscount (AUS) x add tinsel (NZ) (christmas tree (AUS))
5
3
60/1
T: MS T VIGOUROUX
R: T ANGLAND (54.50)
60/1
4m johan cruyff (GB) x shaana rose (NZ) (conquistarose (USA))
6
3.1
5/2
T: MS G WATERHOUSE
R: P ROBL (55.00)
5/2
3f anabaa (USA) x magic heaven (AUS) (magic ring (IRE))
7
3.4
11/1
T: G PORTELLI
R: J LLOYD (54.50)
11/1
8
4
ROCHA (10)
66/1
T: G H WALTER
R: D NIKOLIC (54.50)
66/1
3f encosta de lago (AUS) x larrocha (AUS) (danehill (USA))
9
4.2
100/1
T: G PORTELLI
R: TOMMY BERRY (52.50)
100/1
5m zabeel (NZ) x tearrunner (USA) (skywalker (USA))
10
5.2
150/1
T: M J COUTTS
R: JOSH ADAMS (50.50)
150/1
8m simonstad (NZ) x stylish challenge (AUS) (special kingdom (AUS))
11
8
40/1
T: C E CONNERS
R: G BUCKLEY (54.50)
40/1
3f lonhro (AUS) x life is beautiful (AUS) (quest for fame (GB))
12
9.7
30/1
T: G A ROGERSON
R: PETER WELLS (54.50)
30/1
3f secret savings (USA) x navy lemoore (USA) (cutlass reality (USA))
13
25.6
150/1
T: T WONG
R: K FUJII (56.00)
150/1
4m dolphin street (FR) x diamond love (AUS) (aurilandy (AUS))
Race 3 - Forkbiz Hcp (71) (1600m)
Class: Restricted 71 Track: Dead Time: 1:38.46
Prizemoney: $16,000
1
JOKU (2)
8/11F
T: MS G WATERHOUSE
R: M NEWNHAM (58.50)
8/11F
4g xaar (GB) x biru lang (USA) (pine bluff (USA))
Winning siblings: Worthy Rival,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
3
15/2
T: G A RYAN
R: J LLOYD (55.00)
15/2
4g street cry (IRE) x convertible (AUS) (hector protector (USA))
3
3.2
20/1
T: MS G MARKWELL
R: G BOSS (54.50)
20/1
5g dehere (USA) x baldeen (AUS) (balmerino (NZ))
4
3.3
11/2
T: C E CONNERS
R: P ROBL (58.50)
11/2
5g catbird (AUS) x let's reminisce (NZ) (commemorate (USA))
5
3.8
10/1
T: G H WALTER
R: MS K O'HARA (53.00)
10/1
5m shovhog (AUS) x woodland hein (NZ) (new regent (CAN))
6
4.9
80/1
T: M J DWYER
R: T ANGLAND (53.00)
80/1
7m ghataas (GB) x snow covered (NZ) (conquistarose (USA))
7
6.9
15/2
T: W T PRAIN
R: J PENZA (57.00)
15/2
4g arena (AUS) x moment's pleasure (AUS) (archregent (CAN))
8
7
40/1
T: C E CONNERS
R: C AGNEW (53.00)
40/1
6g more than ready (USA) x beatrice (AUS) (grand lodge (USA))
9
17.9
200/1
T: C J BESTERS
R: MS N LYE (53.00)
200/1
8g strategic (AUS) x pretty natural (AUS) (naturalism (NZ))
Race 4 - Sebel Resort & Spa Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 0:58.69
Prizemoney: $16,000
1
5/2
T: M CALTABIANO
R: T JONES (55.00)
5/2
3g shagny (USA) x halloween mist (AUS) (agincourt (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
11/8F
T: R H THOMSEN
R: G SCHOFIELD (58.50)
11/8F
4m mr. henrysee (USA) x hot saucy duck (AUS) (personal hope (USA))
3
1.3
9/2
T: D I ATKINS
R: J BOWMAN (55.50)
9/2
4
1.4
ZASSI (6)
9/1
T: G PORTELLI
R: NATHAN BERRY (51.00)
9/1
3f zeditave (AUS) x sassi switch (AUS) (switch in time (IRE))
5
1.5
20/1
T: G K WHITE
R: JOSH ADAMS (52.00)
20/1
6g anabaa (USA) x jade's law (NZ) (housebuster (USA))
6
4.3
8/1
T: G PORTELLI
R: P ROBL (55.00)
8/1
4m octagonal (NZ) x kelly girl (AUS) (rory's jester (AUS))
7
7.3
40/1
T: MS J CASHIN
R: MS K O'HARA (53.00)
40/1
5g king of kings (IRE) x princess fire (AUS) (black kite (AUS))
8
8.3
200/1
T: G D NEALE
R: J PENZA (53.00)
200/1
5m fubu (AUS) x koolton (AUS) (rubiton (AUS))
9
9.9
100/1
T: S D HENRY
R: MS N LYE (53.00)
100/1
4m beautiful crown (USA) x magic drop (AUS) (magic ring (IRE))
Race 5 - A.M.Y. Excavations Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:59.30
Prizemoney: $16,000
1
5/1
T: N E MCGUCKIN
R: J INNES (54.00)
5/1
3f rubiton (AUS) x annajo (AUS) (snippets (AUS))
Winning siblings: Amazing General,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
13/4F
T: C E CONNERS
R: NATHAN BERRY (52.00)
13/4F
3f elusive quality (USA) x amies (AUS) (danehill (USA))
3
1.7
9/2
T: J DENHAM
R: J BOWMAN (56.00)
9/2
4
2
6/1
T: J R HAWKES
R: G BOSS (56.00)
6/1
3c exceed and excel (AUS) x native jester (AUS) (rory's jester (AUS))
5
4.2
7/2
T: A J CUMMINGS
R: P ROBL (56.00)
7/2
3c general nediym (AUS) x bon esprit (AUS) (snippets (AUS))
6
4.6
QUALIA (14)
25/1
T: G PORTELLI
R: TOMMY BERRY (51.00)
25/1
3f dehere (USA) x am wild (USA) (wild again (USA))
7
5.4
50/1
T: M C VELLA
R: DANIEL EDMONDS (54.00)
50/1
3g over (AUS) x jan's magic (AUS) (jan murray (USA))
8
10.5
KUSASA (9)
14/1
T: PETER SNOWDEN
R: K McEVOY (54.00)
14/1
3f lonhro (AUS) x manana (AUS) (crown jester (AUS))
9
10.7
25/1
T: K J PARKER
R: MS K O'HARA (56.00)
25/1
3g falbrav (IRE) x opaline (AUS) (jade robbery (USA))
10
12
30/1
T: G PORTELLI
R: M LISTER (56.00)
30/1
11
15.1
7/1
T: M C CONNERS
R: C AGNEW (56.00)
7/1
3g mossman (AUS) x del du jour (AUS) (be my guest (USA))
12
17.7
20/1
T: D L MILLS
R: A HUKE (54.00)
20/1
3f dangerous (AUS) x holy sceptre (AUS) (imperial prince (IRE))
Race 6 - Ksr Smash Repairs Hcp (65) (1500m)
Class: Restricted 65 Track: Dead Time: 1:31.55
Prizemoney: $16,000
1
5/4F
T: MS G WATERHOUSE
R: P ROBL (58.50)
5/4F
4g catbird (AUS) x annalea (AUS) (zoffany (USA))
Winning siblings: Bandit Queen, Beezip, Billy Ripper, Nekotori,
This nick: 10 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
5.5
10/1
T: PETER SNOWDEN
R: K McEVOY (56.50)
10/1
4h octagonal (NZ) x quilt (AUS) (danehill (USA))
3
6
13/2
T: V J THOMPSON
R: C AGNEW (59.50)
13/2
4
6.1
60/1
T: C E CONNERS
R: NATHAN BERRY (51.50)
60/1
5m brahms (USA) x present (AUS) (a gift (USA))
5
7.7
12/1
T: K R PARSONS
R: J GALEA (58.00)
12/1
4g king's best (USA) x zefta (AUS) (zeditave (AUS))
6
9.5
13/2
T: J R LEE
R: J LLOYD (54.00)
13/2
4g dash for cash (AUS) x something svelte (AUS) (our poetic prince (AUS))
7
11
11/2
T: G A ROGERSON
R: PETER WELLS (58.00)
11/2
4g secret savings (USA) x palace news (NZ) (sir tristram (IRE))
8
15.2
8/1
T: ROD CRAIG
R: J BOWMAN (57.00)
8/1
5m jetball (AUS) x belvalore (AUS) (bellotto (USA))
Race 7 - Lynwood Country Club Hcp (71) (1300m)
Class: Restricted 71 Track: Dead Time: 1:18.34
Prizemoney: $16,000
1
15/8F
T: G D HICKMAN
R: G BUCKLEY (58.00)
15/8F
6g zabeel (NZ) x rubicall (AUS) (rubiton (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
50/1
T: MS A TURNER
R: TOMMY BERRY (55.00)
50/1
6g langfuhr (CAN) x isle of smiles (CAN) (erins isle (IRE))
3
1.2
12/1
T: MS G WATERHOUSE
R: P ROBL (59.50)
12/1
4
1.3
7/1
T: R T LEEMON
R: R M QUINN (57.50)
7/1
6g king's best (USA) x slanchyvah (NZ) (kaapstad (NZ))
5
1.5
100/1
T: R M THOMAS
R: NATHAN BERRY (52.50)
100/1
5m success express (USA) x delightful miss (AUS) (sports works (AUS))
6
1.7
25/1
T: S A MOORE
R: M LISTER (54.00)
25/1
7g beautiful crown (USA) x credit (AUS) (luskin star (AUS))
7
2
5/1
T: MS G MARKWELL
R: G BOSS (56.00)
5/1
5g spinning world (USA) x northjet star (NZ) (lord ballina (AUS))
8
3.9
12/1
T: C E CONNERS
R: C AGNEW (55.00)
12/1
6m catbird (AUS) x plash (AUS) (zoffany (USA))
9
4
9/2
T: K A LEES
R: J BOWMAN (57.50)
9/2
10
4.6
80/1
T: B M FIRTH
R: JOSH ADAMS (54.50)
80/1
8g sky chase (NZ) x quantify (AUS) (metal precieux (IRE))
11
4.7
BOLZANO (12)
150/1
T: B J KELLY
R: J PENZA (54.00)
150/1
6g danzero (AUS) x syd's star (AUS) (sovereign red (NZ))
12
5
DJUMA (8)
11/2
T: J DENHAM
R: D NIKOLIC (55.50)
11/2
4g noverre (USA) x blucheetah (AUS) (bluebird (USA))
13
9.4
20/1
T: M P QUINN
R: MS K O'HARA (55.50)
20/1
4g frisco view (USA) x la spy (AUS) (spectacular spy (USA))
14
10.8
150/1
T: STEVEN WILSON
R: MS B HONEYSETT (50.00)
150/1
8m urgent request (IRE) x dieform (AUS) (marauding (NZ))
* Nick figures are for Australasia.